Nezaočkované dieťa býva rovnako choré ako očkovaný súrodenec

kubuliatko
1. jún 2014

ahojte. nechcem rozprudit debatu ci ockovat alebo neockovat. chcem len prispiet mojou skusenostou a zaroven poziadat maminy co maju jedno dieta ockovane a druhe nie ake maju skusenosti s chorobnostou u svojich ockovanych respektive neockovanych deti. mam syna 4 roky ockovany podla ockovacieho kalendara ktory je v detskom kolektive v materskej skolke a druhe babo 1 rok ktore je vobec neockovane a ktore chyta vsetky virusi a bakterialne infekcie od starsieho surodenca ktore dovlecie zo skolky. este podotknem ze dcerka je plne dojcena. Neockovana dcera uz brala 2x ATB, uz mala zapalene ocka, sople, zapal priedusiek, laringitidu. vsetky ochorenia doniesol domov starsi syn. preto som prispela do tejto debaty o ckovani, neockovani lebo ma zaujima ci naozaj maju vase neockovane deti lepsiu imunitu a ci dokazu odolavat virusom a bakteriam lepsie ako ockovane deti? nechcem sa s nikym hadat lebo tato tema je prilis citliva. prosim prispejte len tie maminy ktore mate deti v kolektive alebo aspon jedno z deti v skolke alebo v jasliach.

sharmana
3. jún 2014

@aristka a nikde nie je vylúčené, že túto diagnozu nemôže mať bežný človek. ked sa nejaký muž totiž vyspí s prostitútkou, s infikovaným partnerom alebo ide o homosexuála, ktorý mohol mať partnera promiskuitného, tak sú to tiež len obyčajní ľudia. Sú to pacienti rovnakí ako iní, neviem ako ich chceš odlišovať, nikto sestričkám nebude na nos vešať svoj súkromný život.
Ide však hlavne o prenos pohlavným stykom, kde by sa mali všetci správať opatrne, ked nepoznajú 100% zdrav. stav partnera.

sharmana
3. jún 2014

@aristka tak ked nemáš čas, tak nepíš výmysly o tom, čo som napísala a nereaguj. Teraz si akurát ukázala, že ani nevieš, čo som písala. Takže howk.

jonas17
3. jún 2014

@alla24 kto chce, zabezpečí dieťaťu zdravú stravu, proste urobí pre to všetko.ja mojej do školky stravu nosím, kým budú deťom podávať to čo podávajú, budem to robiť nadalej. a ked budeme všetky mykať ramenami a nadalej dávať deťom tie žbrndy v školských jedálnach, tak sa to tak skoro nezmení..
@babulka82 ja si myslím, že zakladateľka preto spája očkovanie a chorobnosť, lebo očkovaním sa imunita poškodzuje. len zase, ak jej dieťa, alebo aj tvoje, bolo očkované, je dosť možné, že by bolo chorľavejšie, ako je teraz. ale to je len teoretická úvaha..nikto nevie, ako by sa imunita správala..

vikipollard
3. jún 2014

@jonas17 Ahoj, kde dovolia nosit detom stravu do skolky? mne vsade povedali, ze je to zakazane. dakujem za odpoved

jonas17
3. jún 2014

@vikipollard v košiciach a okolí 😉 stačilo priniesť papier od gastrošky, že je dieťa alergické na isté potraviny, mlieko a bolo. v školke je mlieko v každej dávke 😉 záleží všetko od ochoty personálu.dokonca jej to nehrejú v mikrovlnke, lebo som ich poprosila, nech radšej na panvičke 😉

aristka
3. jún 2014

@jonas17 očkovaním sa imunita cvičí a nie poškodzuje ,ak by sa poškodzovala robilo by sa to denne každú sekundu od narodenia ,kedy sa dieťa nadýchne v špitály a dýcha tento vzduch plný bacilov a vírusov,kovov ,pevných častíc ,preto máme imunitu ,aby tomu bránila ,ale deti sú preto často choré lebo ich imunita sa cvičí ,spoznáva nepoznané a ak narazí na zlého bacila ,ktorý spôsobuje vážnu chorobu s následkami ,kým ona rozpozná a porozmýšľa či je to teľu vlastné alebo cudzie choroba sa rýchlo šíri a imunita po rozpoznaní má obrovskú námahu dielo bacila zničiť ,preto sa očkuje ,pretože reakcia org.je úplne iná a org.reaguje rýchlo a zamedzuje sa tým rozšíreniu inf.do celého org. a zamedzeniu komplikácií a nie je nutná ani drastická liečba ,ktorá pri niektorých baciloch je neúčinná ...očkovanie je len obyčajné cvičenie imunity len neprirodzenou cestou s m´rtvym alebo oslabeným či vírusom alebo bacilom a ez ohľadu na očko to či je dieťa chorľavejšie alebo nie či očko alebo neočko je závislé od genetiky a kvantum iných faktorov .....ak by som to ja mala takto zhadzovať na očko tak poviem ,že mojím deťom očko vybudovalo imunitu ,keďže sme ťuk ťuk zdravý a iné faktory zahodím do koša prečo sa to deje ......

jonas17
3. jún 2014

@aristka arista, dakujem, že si ma naviedla na správnu cestu, ale ja už čo-to o očkovaní viem, dokonca mám aj odžité, mna nemusíš presviedčať, ja viem, aký rozdiel je , ked sa dieťa nakazí prirodzenou cestou a ked mu do tela vstreknú "chorobu" vakcínou...to, že očkovaním sa imunitný systém može "zblázniť" som si ja nevymyslela. a teš sa, že máš deti zdravé, aj moje bolo, do 14 rokov. potom pohár pretiekol... ☹

alla24
3. jún 2014

@jonas17 Ako pises: "stačilo priniesť papier od gastrošky...." Noooo pekne lenze nie kazdy ma dieta alergicke na mlieko... Cize zvysok ma smolu. A ci jej stravu ohrievaju na panvicke mozes len pevne dufat a verit v to ale pravda to absolutne nemusi byt 😀

jonas17
3. jún 2014

@alla24 tak je to pravda, lebo moje dieťa vie rozprávať a vidí, čo sa kde robí 😉 a čudovala by si sa, koľko detí nevie spracovať kravskú bielkovinu, možno aj každé..a ak nie, tak papier znesie všetko, ja ti nebudem dávať návody 😝 ale kto chce, nájde spôsob..

babulka82
3. jún 2014

@jonas17 presne aj ja si toto myslim že keby je očkovane tak by to bolo ešte horšie .Vela krat ma to napadlo. 🙂 A tiež zdielam nazor že očkovanim sa može imunitny system "zblaznit" teličko to nezvladne a dopadne to velakrat zle-nedobre 😖

aristka
3. jún 2014

@jonas17 zdravie je relatívny pojem a to sa týka každého,každý máme svoje boliestky a bolesti ,ale najľahšie je to dať za vinu očku ,plus ak má spraviť očko šarapatu ,či je to mrtvola alebo oslabený antigén tešme sa čo potom narobia s deťmi epidemky,to tu bude samé postihnuté a autistické a atopické die!ťa....

alla24
3. jún 2014

@jonas17 mne navody davat nemusis to je pravda kedze moje dieta ma alergiu na mliecnu bielkovinu... no ja som teda tuto chorobu nikdy nebrala ako vyhru a nechapem ktory normalny rodic sa tomu "tesi" a ist koli tomu na gastro a pchatdo neho hadicky? fuuuuha ako nic v zlom ale trochu mi pri tvojich reciach rozum zastavuje

jonas17
3. jún 2014

@alla24 nič v zlom, ale asi prd vieš o alergii na BKM, ked napíšeš taký blud, že pchať hadičky. moje dieťa v živote nič také nepodstúpilo...ja ani krv nedovolím brať len tak, ak na to nie je vážny dôvod..neviem, kde si vyčítala, že sa teším, že moje dieťa má alergiu na BKM, lebo som to nikde nepísala, ale domyšlať si vieš krásne 😀 (inak nechápem, čo si sa tak do mna pustila, zato, že mi učiteľky hrejú dieťaťu jedlo na panvici z mojej kuchyne? to toto ťa tak naštartovalo?) 😕 😕 tebe kde zistili alergiu na bkm? ak nie na gastre? a pchaním hadičkou? v našej rodine nikte mlieko a výrobky z mlieka neje, nikto tým netrpí, nepovažujem vylúčenie mlieka a mliečnych výrobkov za traumu..keby si vedela, čo všetko nejeme, tak zalomíš nad nami palicou...a fakt netrpíme...( a na gastro chodíme pre úplne iné veci, ako je alergia na BKM)

mimi
3. jún 2014

@kubuliatko prispejem svojou skusenostou, prve dieta ockovane, druhe nie je, ockovany syn nosil vsetky mozne choroby zo skolky a mala nic z toho nedostala, lenze ako tu uz niekto spomenul, nie je to len o ockovani, ale prostredie v ktorom zijeme, stravu, ktoru konzumujeme. Malej som od narodenia davala doma vypestovanu zeleninku, bio vajicka, bio maso, nejeme biely cukor. Starsie dieta uz nedavam ockovat, plus dbam na to, co davam detom jest a musim poklopat, ze sa jeho zdravotny stav zlepsil, tento rok nebol este ani nachladnuty.

alla24
3. jún 2014

@jonas17 sa spamataj a ukludni. Ja tebe nenadavam ako ty mne ze prd viem atd.... Aj ked po precitani tvojho pripevku vazne uvazujem ci ma tvoje dieta alergiu na mlieko... A alergia na mlieko sa nezistuje iba na gastre takze zase rozmyslam co o tom vies ty................

veriiii
3. jún 2014

@natas4 😀 ..hej, vsetky sme ovce,a zopar baranov sa tiez najde😀

ajka006
3. jún 2014

@kubuliatko tiež pridávam svoju skúsenosť: prvá dcéra očkovaná klasicky do 3 rokov a druhý syn neočkovaný vôbec, odvtedy, čo dcéra nastúpila do školy - syn mal 1,5 - tak mali len klasické prechladnutia - sople, nádchy - u dcéry býval priebeh dlhší a u syna kratší - a odkedy som obmedzila u obidvoch na minimum kravské mlieko, tak sa znížil aj výskyt soplov. tiež si myslím, že chorobnosť ovplyvňuje veľmi veľa faktorov. napr. my doma používame kvalitnú čistiaciu techniku + na vyčistenie vzduchu - ionizátor, a tiež v prípade nejakého prechladenia horské slnko, pijeme zmagnetizovanú vodu, deťom dávam vitamín C aj preventívne a prechladenia a prípadné nádchy riešim zásadne len podávaním KS

aristka
4. jún 2014

ionizátor ,pánečku ,ale vonku dieťa nedýcha sterilizovaný vzduch a ani v škole ,dievčatá ja také hlúposti nepoužívam ,deti očkované a sme zdravý a dokonca aj syn ,ktorý mal nábeh na astmu ,po zmene bydliska sa stav stabilizoval,deti nevedia čo sú atb ......a pijeme vodu z točky alebo plast falše ....a je úplne normálne ,že dieťa staršie ,ktoré chodí do kolektívu a cvičí si imunitu donesie domov chorobu a tak isto cvičí imunitu aj mladšiemu dieťaťu ,tak potom to mladšie dieťa ak nastúpi do kolektívu a lepšie znáša kolektív ,keďže imunita tie bacily a vírusy pozná od brata ,ktorý ich nosil zo škôlky domov a nie ,že je neočko tak je zdravší ...inak tu na mk sú témy ,kde aj neočko deti majú alergie ,atop,ekzém,celiakiu ,trác problémy a pod...treba sa len pohrabat a ktorá vie niečo o chorobách a imunite a pod vie ,že je to bez ohľadu na očko ,či neočko .....

lauricka
29. jún 2014

@kubuliatko pozri, na tom niet ziadneho divu, ze chyta vsetko, co maly donesie zo skolky, je to tak u deti bezne. Podla mna je jedno, ci ockovane alebo neockovane. Akurat to neockovane moze chytit este horsie pliagy...podla mna. Kamoska ma tiez ockovanu dceru starsiu a neockovaneho mladsieho syna, tiez dojceneho. A kazdu chvilu sople, kasle, huci mu v plucach. Velmi som sa bala neziaducich nasledkov ockovania, ktorymi vsetci strasia a u niektorych, malej casti, deti sa prejavia. Ale takisto by som sa bala mat dieta neockovane. A bala by som sa asi stale, aj ked uz bude vacsie. Vies, niektori ludia pridu na svet s dobrou imunuitou, ini s horsou. Sme rozni, sme rozne odolni. Takze ano, tie maminky, ktorych deti maju lepsiu imunitu, mozu byt frajerky. Ale vacsinou deti proste tie detske choroby od seba chytaju. Poznam dvojcata, jedno je stale chore doma a druhe je stale v skolke, pretoze tie choroby nechyti. A urcite maju rovnaku stravu, rovnake prostredie. Tak trochu ma dojimaju tie vselijake "mudre" mamicky. A hlavne ma dojima to, ako je dnes kazdy lekarom len preto, ze ma doma internet. Drzim palce, aby bola mala zdrava.

bubonicek
2. nov 2014

@sheila72 ako sa moze nakazit ked je ockovane? 🙂

zuzkaanicka
2. nov 2014

@bubonicek ockovanie nefunguje na 100%, to je celkom znama vec.

ruthmaria
5. nov 2014

@zuzkaanicka
ockovanie nefunguje na 100 %, + neexistuje 100 % bezpecna vakcina

zaver nech si spravi kazdy sam 🙂

bubonicek
8. nov 2014

No tak ked nefunguje a ma este aj nu tak preco riskovat? Ja niesom uplne proti, ale aspon pockam. Pride mi chore pichat do 3 mesacneho babetka barzco a este vediet ze to aj tak teraz nezaucinkuje az po druhom, alebo po 3. Tak naco iba sa im oslabi imunita na 2 tyzdne mozno viac. Preco po roku staci uz len jedna vakcina? Ja neviem ved aj psikom sa nedava hned besnota, psinka naraz vsetko a tak skoro. Tak ja neviem ci to ma vobec vyznam 😖

mircalla
8. nov 2014

@kubuliatko Tak ja mam len jedno dieta, chodi do skolky, je ockovany (len povinne ockovania) a za 2 roky skolky vymeskal asi 2 tyzdne za ten cas, aj to len s nadchou. Tieto porovnavania su ale podla mna uplne bezpredmetne

kika1114
4. okt 2018

@sharmana kks prvy normalny triezvy nazor s ktorym sa na 100% stotoznujem