Nezhojená jazvička po očkovaní proti TBC. Čo s tým?

sjuzocka
18. feb 2009

Ako kazde miminko aj mojho maleho ockovali proti TBC ked mal tusim 4 dni. Vsetko by bolo ok, keby sa ta jazvicka zhojila. Nevytekal z nej nikdy hnis, ale je tam taky kopcek, je to take vystupene... ma uz 5 mesiacov a kvoli tomu nas este stale nemohli ockovat - to, co si ini absolvuju ako 3-mesacni. Ze musi byt zaockovany do 6 mesiacov, ale ono to stale nevyzera ze by sa to chcelo zhojit :( mate s tym niekto skusenost? Vzdy sa mu tam spravi taka supinka a ta potom odpadne ale stale to nema hladke, stale tam ma kopcek :(

iwanna
18. feb 2009

ahoj, akurat som prisla domov od doktorky. Mali nas ockovat, ale mame tam hrbolcek, tak neockovali. Poslali nas na plucne, kde mu to maju prepichnut a vytlacit hnis. Teba s tym nikam neposlali?

sjuzocka
autor
18. feb 2009

nie ale na moje naliehanie nam to pozrie buduci tyzden doktorka. ale nevyzera to ze by tam bol hnis v tom. vyzera to ako taky kozny hrbolcek proste

iwanna
18. feb 2009

my to mame presne take iste. Ja som si myslela, ze je to ok, nieje vidno ziadny hnis, len to je taky tmavoruzovucky kopcek. Doktorka mi povedala, ze to ide dovnutra. Niektorym detickam sa to tlaci von a je ten hnis vidiet

sjuzocka
autor
18. feb 2009

tak teda toto je novinka, urcite sa jej na to spytam.

ingulka
18. feb 2009

ahojte, moja mala to tiez mala najprv ako kopcek - alebo skor ako ked mate v puberte vyrazku 😝 a potom pri kupkani sa jej to odrazu otvorilo a vytiekol hnis... ale vraj to tak ma byt... teraz sa to hoji, uz pomerne dost dlho - asi mesiac - este stale trosku hnisu tam je.. ale pomenej. Po kupkani je to natieram framykoinom - odporucila doktorka.

magimary
18. feb 2009

u nás to v ambulancii počas poradne prepichuje sestrička a potom káže "liehovať" (ako pupček po pôrode)...
hnis v rane je správna reakcia, niekedy však trvá dlhšie, vtedy treba "urýchliť" hojenie jednoduchučkým zákrokom-prepichnutím, aby hnis mohol odtiecť a nastalo postupné zhojenie... 😉

oli1
18. feb 2009

ingulka a očkovali ju, alebo ešte doki čaká?

plumka
18. feb 2009

Sjuzocka, nasa mala tiez mala taky ruzovo fialovy kopcek, od 3 mesiacov sme chodili k pediatricke, ze nas zaockuje a furt nas poslala domov, ze este sa to zrejme hoji, ze este pockame, v 6 mesiacoch som sa sama vypytala na to plucne do biskupic, lebo uz som nechcela dalej cakat, chcela som aby bola zaockovana, tam jej to prepichli a mala tam hnis, ale len taku malu bodku, za dva alebo tri tyzdne to uz bolo ok a konecne nas mohli zaockovat. Kludne sa tam pytaj a necakaj.

ingulka
18. feb 2009

oli1 - uz je poockovana - dostala 2 davky, tretia sa dava ked bude mat 6m

iwanna
18. feb 2009

sjuzocka, vidim, ze si z bratislavy.... Tieto veci robia iba v podunajskych biskupiciach v klinike. Malo by sa to volat kalimetizacia. Len oni to tam bedia odborne posudit. Neviem, ci este treba tie vymenne poukazy od doktorov, ale urcite by si mala ist tam

oli1
18. feb 2009

ingulka, to doki nevadilo, že nemá odpadnutú chrastičku, teda úplne zahojené?

sjuzocka
autor
18. feb 2009

plumka a treba teda ten vymenny poukaz? lebo takto to vidim ze nas bude domov posielat snad az kym do skoly nepojde 😠

bezaz
18. feb 2009

aj my to este stale mam enahnisane, ale hnis uz 2x sam vytiekol a stal;e sa to nehoji.. tiez mala byt ninka teraz v pondelok zaockovana a dokina nas poslala domov, ze to ockovanie musi byt zarovno okolitej pokozky 😨

plumka
18. feb 2009

sjuzocka no my sme museli mat vymenny poukaz, ale ja som sa vyslovene vypytala, lebo tiez by nas posielala asi az doteraz 😒 dokonca som sa tam mala aj objednat,ale lekarka mi dala stare cislo, co som vtedy nevedela, a nemohla som sa tam dovolat, tak som tam isla, len tak, sestricka nam vynadala ze preco sme sa neobjednali, ale zobrala nas, po nas tam takto prisli asi este traja, tiez vsetkym vynadala, ale vsetkych zobrala.

erika107
18. feb 2009

No ja mam stym skusenosti my sme museli ist 3 krat do podunajskych biskupic na plucne kde mu tu ranku cistili prepichovali a vytlacali ...maly hrozne plackal :( ale co sa da robit museli sme to absolvovat... moj maly sa narodil v auguste a skoro vsetky deti augustove ktore sa narodili v ruzinove sme sa tam stretli lebo to zle pichli sestricky :( ... a hlavne nedavajte nato ziaden lieh ani krem!!!!!!!!!!! este viacej tym uskodite malunkym ... a v podunajskych sa nemusite objednavat dojdete tam medzi dvanastou a jednou a vas zoberu bez problemov len je tam viacej deticiek

skalnicka
18. feb 2009

a preco s tym treba chodit na plucne? lebo je to ockovanie proti TBC? preco to neurobi detska? inak..aj my mame este stale bordovu hrcku, vyrazku ci ako to mam nazvat... 😒

magimary
18. feb 2009

u nás to robí detská na poradni... (ani nie lekárka, ale sestrička) 😉