Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nie som rozhodnutá, či mám dať dvojročné dieťa očkovať

ivetafer
6. feb 2015

😒 ahojte mamicky ,v tehotenstve mi zistili gastroschizu to znamena ze tenke crevo sa vyvyjalo v plodovej vode ........ rodila som sekciou v 36 tyzdni .....presli sme si tazkym obdobim no chvalabohu je maly zdravy,krasny a nema ziadny problem so stravou ....klopem .....este nebol vobec ockovany lebo som to oddialovali a traz nas doktorka tlaci na ockovanie a my nevieme co mame robit, chcem pre mojho maleho len to najleps7e no bojim sa ze ked ho dame ockovat tym ze mal problemy tak ze sa nieco skomplikuje a to uz by sme nezvladli.....budem rada ak mi prispejete vasimi nazormi , dakujem

oladuna
6. feb 2015

@ivetafer ja len svoj nazor poviem.treba zaockovat.mozes mat problemy neskor. Maly moze dostat chorobu na ktoru nebol ockovany cize jeho telo nebude mat protilatky.teraz sa choroby ktore si vedci mysleli ze budu vyhubene vracaju naspat lebo ludia prestavaju deti ockovat.taktiez, neskor...aspon som to tu na MK citala ze mamicky maju problemy dat dieta do skolky lebo ho nechcu prijat kedze nie je ockovane.
To, ze maly mal crievko vonku z brusnej dutiny sa stava ale to podla mna nema ziadny vplyv na jeho imunitu lebo ockovanie je vlastne hudovanie imunity proti chorobam na ktore sa kedysi zomieralo ale teraz sa im da uplne vyhnut ockovanim.ja mam dvojicky a obe su ockovane.

irenkask
6. feb 2015

@ivetafer
Ja ti radím neočkovať, lebo očkovanie oslabí imunitu tak že si to nevieš ani predstaviť a práve očkovanie ho môže ohroziť na zdraví oveľa viacej ako neočkovanie.
Predtým ako sa rozhodneš si všetko čo ťa zaujíma ohľadom vakcín a očkovania naštuduj niekoľkokrát a nezabudni si prečítať túto tému a odriekať niekoľkokrát ako bibliu.
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

janinah
6. feb 2015

ak veríš neznámym ženám na nete a nie svojej lekárke,tak načo k nej chodíte? v tomto prípade by som zaočkovať dala-povinné očkovania

miku1
6. feb 2015

@ivetafer O očkovaní a neočkovaní je tu milión tém a ako vidím stále pribúdajú nové a nové....Nič v zlom, ale ženy, ktoré očkovať dali, ti napíšu, aby si zaočkovať dala, a tie, ktoré sú proti, ti napíšu, aby si neočkovala. Ty a len ty sa musíš rozhodnúť čo naozaj urobíš. Ak nedôveruješ pediatričke tak si nájdi inú. Jediné čo sa najskôr stane na tejto stránke bude to, že sa tu opäť spustí nezmyselný boj medzi dvoma tábormi.

sense
6. feb 2015

@ivetafer poviem ti moj nazor ale rozhodnutie je na tebe zijem v krajine kde ockovanie nie je povinne ale odporucane...a vysledok ? statisticky je viac ako 90% ockovanych - zakladne ockovania...

a suhlasim s tym je tu milion tem o ockovani a kazda konci bojom...medzi pro a proti

zuzkag2
6. feb 2015

@ivetafer
@miku1
su aj take, co ockovat dali, a olutovali ☹
ja hovorim neockuj.

liebling98
6. feb 2015

@ivetafer Pýtaj sa odbornikov, lekarov, ktorym veríš. Nie neznámych žien na internete a samozvanych "odborníkov" ktorí študovali medicínu na internete.

lucy125
6. feb 2015

@ivetafer prrsne porozpravaj sa s vasou lekarkou,popripade s dalsou nestrannou pediatrickou aby si mala viacej nazorou na jednu vec a potom sa rozhodni,tu ti nikto neda odpoved na 100%

ivetafer
autor
6. feb 2015

Dakujem vam dufam ze sa rozhodneme spravne,pretoze kazda z nas chce pre nase lasky to najlepsie

jankaovecka
6. feb 2015

chcem vidiet toho pediatra ktory povie ze neockovat.....za ocko budu VSETCI skor ci neskor urcite.
Nastastie alebo bohuzial je to len na tebe!
Ktora z vas veri lekarke na 100%??? Mne ta moja dospelacka, aj pediatricka a aj endokrinologicka napr. hovorili same myty o dojceni (je to ine ako ocko ale predsa)

ervenka
6. feb 2015

@jankaovecka verejne sa priznam, ze ja nasej rodinnej lekarke verim na 100%. Len vdaka nej som tehu... 100% spokojnost aj s tym ako riesi ked ma nas drobec problemy. Zatial som na nu nepocula negativne veci..

lusia84
6. feb 2015

@ervenka nech sa paci co tlacia lekarom do hlav a samozrejme peniaze a naozaj nikto takmer ani jeden lekar pravdu nepovie a moze byt mily akokolvek....takze rozhodnut sa musis aj tak sama je to tvoje dieta a nie dieta tvojej lekarky........ http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-su-nasi...

tova
7. feb 2015

ak chces ockovat, pockala by som do 3r. ked imunita uz zacina byt lepsia.

ervenka
7. feb 2015

@lusia84 pre mna je link nepouzitelny, nebyvam totiz na SVK. Tu je ockovanie nepovinne. A cuduj sa svete- 90% ludi dava svoje deti zaockovat... Rozhodnuta som, viem velmi dobre, ze je to moje dieta. Tu v NL ku kazdemu ockovaniu dostaneme bruzuru s grafom o.i. neziaduce ucinky, umrtnost atd... Takze to nie je len o "milej dr." ale o normalnych informaciach. vydavatel nie je farmaceuticka firma, ale NL vlada. Samozrejme,ze sa teraz niekto najde, ze aj NL vlada klame + nejaky link s konspiracnymi teoriami- nemam zaujem...
Pekny vikend prajem.

prevenar
7. feb 2015

@ivetafer
- ja ti zas radim vseto si poriadne nastudovat . rozhodnut by si sa mala na zaklade informacii , ktore si precitas . plati to iste co som napisal vcera niekde inde. prestuduj si letaky , pouzite latky a popripade statistiky vyskytu a ucinnosti ockovania . v mojom blogu najdes dobre spracovany ciernu kasel ..aj na slovensku , aj v cechach. (tusim na prvej strane mojho blogu)

samozrejme z poctu sudnych sporov , ktore maju vyrobcovia vakcin za podvody v testoch a korupciu v najvyssich kruhoch sa da usudzovat, ze tie cisla su podhodnotene mozno aj 100x ..ale no dobre ..berme len to co sami priznali v letaku 🙂

zoznam vsetkych vakcin / letakov:

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

zlozenie vakcin:

http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

zlozky vakcin podla abecedy:

http://www.slobodavockovani.sk/clanky/zlozky-va...

o neziaducich ucinkoch najdes nieco aj tu - https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

samozrejme, mozno nezaskodi pozriet sa aj do skupiny, kde to s informovanim o skutocnej podstate vakcinacie myslia vazne. https://www.modrykonik.sk/group/1799/

- osobne by som urcite neockoval , ale o svojom dietati rozhodujes ty ...takze.

drzim palce

sense
7. feb 2015

@ervenka presne aj u nas je to tak je nepovinne a napriek tomu az cez 90% dava ockovat a myslim ze je to takmer v kazdej krajine tak kde je ockovane dobrovolne ale odporucne

liebling98
7. feb 2015

@lusia84 tak k tej pozvánke Ti niečo vysvetlím. Zúčastnila som sa množstva lekárskych kongresov (Nie o vakcinach, ale iného charakteru) a na všetkých pozvánkach a propagačných materiáloch, ktoré účastníci dostávajú sú reklamy. Vieš, čo s tým účastníci robia? Putuje to hneď do koša.
A ku komentárom toho pána už fakt nemám, čo dodať. Raz mu vadí, že sa údaje uvádzajú za Európu a nie za Slovensko, v ďalšom odstavci mu vadí, že udaj je za Slovensko a nie z celej Európy. A keď už nemá o čom, naváža sa do gramatiky a grafickej úpravy baktérií.

dazdovka
7. feb 2015

@ivetafer očkovanie je brutálny zásah do imunitnej kondície organizmu. Vakciny na jednu stranu stimuluju v organizme bunky, ktore maju odpovedat na antigen chorob (proti ktorym sa ockuje), na druhu stranu prakticky zasadne oslabuju imunitny system, narusaju jeho rovnovahu. Vsetky deti, ktore poznam su do ockovania zdrave, lahko zvladaju ochorenia a bum po ockovani nastanu casto sa opakujuce infekcie, odkedy sa ockuje aj proti pneumokokom, pocuvam od priatelov a znamych, ako zial ich deti maju oslabenu imunitu a alergie na to a hento, kolobeh vysetreni, liecby s nijakym vyraznym vysledkom, v steroch sa im pravidelne objavuju pneumokoky, hemofily, moraxelly a pod.. Moje deti sa s tym tiez stretaju v kolektive, babatko chyti od skolkarky sople, kasel, vsetko vzdy prejde za par dni. Mne je uz z toho vazne zle, vidim toto a na druhu stranu vidim moje zdrave, neockovane male dve dcery, ti ludia na ne pozeraju ako na chudatka, co zachvilu umru na nieco, co som im odoprela v ockovani. Ja viem svoje, studovala som problematiku ockovania dopodrobna.
Preco som sa rozhodla neockovat:
1. Najstarsia dcera bola plne ockovana, kazdu chvilu sa opakujuce infekcie dychacich ciest, oslabeny organizmus minimalne pol roka po ockovani, no po pol roku od posledneho ockovania sa dala vzdy do normalu a imunita funguje ako ma.
2. Vakciny obsahuju chemické látky (formaldehyd) a toxickée kovy (ortut sa v nich uz prakticky vobec nevyskytuje, v procese vyroby sa sice pouziva stale, vo vysledku by sa uz nemala objavovat, obsahuju vsak hlinik), ktore velmi silno potlacuju imunitne funkcie (Th1, znizeny pocet makrofagov). Spolocne s niklom je ortut najviac alergizujucim kovom (Th2, IgE a IgM hyperaktivita).
3. Ockovacie latky obsahuju tkaniva a geneticky material (DNA/RNA) z inych zivocichov, ktore zoslabuju imunitny system prostrednictvom jeho zamerania sa na likvidaciu cudzorodych buniek.
4.. Vakciny pretazuju lymfaticky system velkymi proteinovymi molekulami, kotre prestupuju krvnym rieciskom a nie su preto adekvatnym sposobom odburane mechanizmami, ktorymi ich imunitny system likviduje na slizniciach, v organoch, kam sa dostanu prirodzenym sposobom a tie cesty su na prestup virusov a bakterii pripravene.

Maloktory lekar sa zaujima o ockovaciu problematiku mimo toho, co mu bolo vstepovane na skole o prospesnosti ockovania, alebo co mu predostrie dealer farmafirmy, zvycajne ich to nezaujima, pokial nemaju zvlast pasiu v novinkach biochemie, biofyziky, toxikologie...

Vela sa pytaj, kym nebudes mat zodpovedane vsetky otazky, ktore vyvstanu, nedaj zaockovat, nevratis to späť.

ivetafer
autor
7. feb 2015

@prevenar dakujem pekne budem studovat

katarina644
7. feb 2015

@ivetafer ahoj, nemas sa coho bat. daj ho kludne zaockovat, moj syn sa narodil chory, v podstate uz bez dychania, a nejdem dalej pisat, lebo diagnoz ma kopec, ale mentalne je zdravy, akurat plucka mu uz nikdy nedorastu ako zdravym. a poviem, ze si preskakal tolko injekcii aj na podporu mozgovej cinnosti a neviem coho este. tiez som sa bala ockovania, ale prezili sme uplne v pohode. neboj, radsej ho daj zaockovat.

liebling98
7. feb 2015

@dazdovka ja mám 3 deti, všetky plne očkované, choré nebývajú. Ak aj najstarší donesie nejaký sopel zo škôlky, chytím to skôr ja, ako jeho dvaja mladší bratia. Dvaja mladší v živote neuživali celkové antibiotiká (ok, prostredný hneď po narodení, keď mu na JISke zachraňovali život, ale očkovaný vtedy ešte nebol). Najstarší mal antibiotiká asi 3x za život (bude mať 6 rokov). A úprimne, ja ani nemám prehľad, ktoré deti v okolí očkované sú a ktoré nie. Nezaujíma ma to, je to vec ich rodičov.

stanislavao
7. feb 2015

@ivetafer
www.ruvzsn.sk/v-zaujme-zdravia-nasich-deti-pred...
http://www.pravo-medicina.sk/otazka/433/nasledk...

deti mam ockovane. ziadne oslabenie imunity ani ziadne vedlajsie ucinky sa nekonali.

katarina644
7. feb 2015

este dodatok, ked sme boli mali, vsetci sme museli byt zaockovani, neviem, co prisla taka doba, ze sa deti nedavaju ockovat, vsak potom, ked dostanu nejaku pliagu, doktori budu na vine, ale to je hlupost ludi, ze nechcu davat zaockovat deti. a ked si ty bola mala uskodili ti tie ockovania? spytaj sa tvojej mamy.

liebling98
7. feb 2015

@stanislavao som zástanca očkovania, ale tá prednáška je z medicínskeho hľadiska veľmi slabá.

evittam
7. feb 2015

@katarina644 Len mala poznamka-porovnavat vakciny pred 30 rokmi a teraz,to nemyslis vazne?!

sorciera24
7. feb 2015

@katarina644 pozri sa do svojej karty, ci mas ockovanie proti pneumokokom, hemof., hep. B...ja nemam okrem t ychto ani mumps a ruzienku (zalezi od rocnika)....a uz duplom nasa generacia nema taku MMR vakcinu napr. a zijem....a ty tiez;)....takze vlastne ak nemas tieto ockvoania, tak ajt y si hlupa....podla tvojej logiky..

katarina644
7. feb 2015

@evittam prosim? vtedy to bolo ine na tu dobu? ako nie je riziko vacsie ked sa neockuju deti a potom vsetko je vo vzduchu a nakazia sa ostatne deti a ludia? toto je rozum podla teba?

katarina644
7. feb 2015

@sorciera24 ja hovorim o zakladnych vtedy to co sme mali stacilo tie ockovania. ja hlupa nie som. moj syn ma tolko chemie v sebe od narodenia a je tu. neviem, preco sa to tak strasne riesia tie ockovania. moj syn ma aj 30 injekcii cerebrolysinu, ktore mu pomohli a nie uskodili, a po narodeni ho dopovali tolkymi vecami, ze az. a myslim, ze sa tu uz chyta na slovickach.

sorciera24
7. feb 2015

@katarina644 ty si spominala nase ockovania, tak som reagovala len na to.....nic viac....lebo nemame ani zdaleka tolko ockovani ako nase deti....a aj vakciny sa lisia...len tolko... mozno treba vziat aj skusensot inych, kym ty mas takuto skusensot, iny mozu amt inu...napr. negativnu prave po ockovani...preto majua si odlisny nazor od tvojho a nemyslim si, ze preto su hlupi!

dazdovka
7. feb 2015

@liebling98 ja som tiez tvrdila, ze najstarsia chora nebyva, v 11-tich rokoch ju zaockovali MMR a par tyzdnov po tom jej opuchli priusne zlazy, dostala horucku, isla som k MUDr-e, ze je to zvlastne, ale dcera ma priznaky ako mumps (tiez som ho prekonala, pamatam si), lekarka ze neexistuje, ved bola ani nie pred mesiacom ockovana, to bude mononukleoza, zobrala krv, dala lieky. O tyzden opuch zmizol, teplota tiez, o dalsi tyzden prisli vysledky - mononukleoza negativna, dalej to neriesila. MMR je ziva vakcina, zive oslabene virusy, v tele sa namnozia a ocakava sa reakcia, ktora sa moze prejavit aj prizakom ochoreni, proti ktorym ta vakcina je.
Vyziadala som si jej zdravotnu kartu, spätne som nalistovala jej ochorenia, vsetky ktore boli, sa zacali par dni po ockovani, tri tyzdne chora, tyzden po liecbe bez priznakov, dalsi tyzden znova chora. Proste moje dieta v mojom prostredi, tak ako vela deti okolo nas v nasom prostredi boli rovnako casto chore, vtedy som si myslela ze je to normalne, ze si tym musi prejst kazde dieta, ze ved raz sa to hadam zastavi, ziska protilatky na vacsinu virusov a bakterii v nasom prostredi a uz nebude tolko chore, ciastocne to bola pravda, no uz od polroka od posledneho ockovania MMR v druhom roku sa jej šnúra chorob zastavila, dalsie ockovanie ked mala pat rokov tu snuru znova na nejaky cas rozbehlo. Druhe dieta nemam zaockovane, bol to taky moj maly experiment, teraz mam tretie dieta - verifikujem 😵 experiment potvrdzuje moje ocakavania.
Ale moje poznanie je druhorade.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli