Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nimenrix vakcína

belusa
20. nov 2012
Ahojte chcela som sa opýtať či poznáte vakcínu nimenrix a mate s ňou skúsenosti???Dakujem 🙂 🙂 🙂
veve39
27. nov 2012
@hlavackova formulacia "sladka nevedomost" je v mojich ociach povrchna a zbytocne urazajuca, pricom tu nevedomost opakovane potvrdzuje niekto iny...viac uz nemam co dodat, odznelo tu toho viac ako dost, aby si kazdy spravil nazor podla vlastneho uvazenia...pokial viem, ty si v jednom zo svojich prispevkov pisala, ze C sa v nasich koncinach nevyskytuje....skus si o tom nieco viac pozistovat, kym sa vyjadris, ciselne udaje o vyskyte typu C za posl. roky v nasich koncinach (vratane umrti)ma Zuzka vo svojom fotoblogu v komentaroch...
veve39
27. nov 2012
@hlavackova ak je trend klesajuci, je to iba pozitivne, ale snad neprijmeme argument, ze zomrie "len" tolko a tolko deti... :-|
hlavackova
27. nov 2012
@veve39 nepisala som, ze C sa nevyskytuje, formulacia bola, ze PREVAZUJE B, ostatne seroskupiny vo vakcine Nimenrix su u nas zriedkave, pozistovala som si, lebo pred meningitidou mam respekt.
hlavackova
27. nov 2012
@veve39 absolutne, rovnako ako je neprijatelny argument, ze ved ockovaniu padne za obet len XY deti...
hlavackova
27. nov 2012
@denduska No, to su ti nasi odbornici...a doveruj im 🙂
carodejnica
27. nov 2012
@zuzanaj54 Dovoľ mi najskôr vyjadriť hlbokú ľútosť nad tvojou stratou, my čo sme nezažili smrť vlastného dieťaťa len tušíme akým peklom si prešla a prechádzaš... a zároveň ďakujem za tvoje príspevky v tejto téme, myslím, že mnohým sa otvoria oči...

Mňa by teda tiež zaujímalo, či existujú nejaké štatistiky, či dieťa očkované proti MENINGOKOKOVEJ meningitide tento typ meningitídy aj dostalo, a ak ju aj dostalo, aký bol priebeh choroby....

@nae ja som asi slepá, ale kde je v tomto rozpor?? =-) či?

"sprievodcaockovanim.sk:
Na stránke ŠÚKL-u som našla očkovaciu látku proti meningokokom Nimenrix. Je možné použiť ju na očkovanie na Slovensku?
MUDr. Ingrid Urbančíková, MPH: Každú vakcínu ktorú zaregistruje ŠÚKL je možné použiť u nás pri očkovaní. Nimenrix je tetravalentá vakcína proti meningokokom - mikróbom vyvolávajúcim ťažké zápaly mozgových blán. Táto vakcína neobsahuje sérotyp B a je použiteľná po 12. roku života.

meningokok.cz: Nejlepší možnou, avšak pouze částečnou prevencí proti nákaze onemocnění meningokokem typu C je včasné očkování. Proti typu B, který se v našich zeměpisných šířkách objevuje nejčastěji, nebyl doposud vyvinut žádný lék."
veve39
27. nov 2012
@hlavackova tak som si asi nespravne tvoju formulaciu (podla mna v tom zmysle, ze naco sa mame ockovat proti C, ked prevazuje 😎 zle vysvetlila...B prevazuje, to je pravda, Y je v posl. rokoch na vzostupe, avsak kazdorocne je tu aj C - a vacsinou je kazdorocne nejaka obet, ktora mu v nasich koncinach podlahne :-|
veve39
27. nov 2012
@hlavackova tyka sa to konkretne tejto casti tvojho prispevku:
" Cize realne moze hrozit nakaza Y a B....je mi teda zahadou preco ponukaju prave tuto vakcinu ked nechrani proti najcastejsiemu povodcovi s ktorym sa mame najvacsiu pravdepodobnost stretnut???"
...rovnako realne a zakernostou meningokoka nepredvitatelne - ako snad vidis v celej tejto diskusii - hrozi aj nakaza typom C
hlavackova
27. nov 2012
@veve39 vyskyt a prevalencia je fakt, ktory by som ja pri rozhodovani brala do uvahy, hlavne ak viem, ze je otazka kratkeho casu a bude k dispozicii aj B. Pre tie najmensie a najzranitelnejsie deticky vsak aj tak neexsituje prevencia.
veve39
27. nov 2012
@hlavackova nimenrix nemam nastudovany, moja dcerka ma Neisvac - konjugovana vakcina proti typu C, moze sa aplikovat detom od 2.mesiacov...a velmi intenzivne sledujem informacie o novej vakcine, zatial neregistrovanej proti B typu, urcite dam aj tu
iste nie som v "sladkej nevedomosti" ze bude moje dieta na 100% chranene, beriem to ako jedinu vec, ktoru mozem ja ako rodic v boji proti tejto zakernej pliage spravit (podporu imunity, zdrave stravovanie, nefajcenie beriem ako samozrejmost pri snahe ochranit dieta proti vsetkym infekcnym ci inym chorobam)
pectore
27. nov 2012
@hlavackova graf sa nezobrazuje treba si tam nastavit priamo meningokokovu meningitidu... inak odkaz skace na botulizmus.
pectore
27. nov 2012
@carodejnica neviem ci pani MUDr. Ingrid Urbančíková... neurobila preklep ... pretoze oreginal listok k lieku ma v popise ze je to vakcina od 12. mesiaca.

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/nimenr...

pod 4. klinicke udaje
nae
27. nov 2012
@carodejnica Teraz som sa trochu stratila v matrixe a úplne nerozumiem otázke...
Rozpor je v tom, že na našich stránkach tá "kapacita" uvádza, že vakcína je vhodná po 12. roku veku, pričom je vhodná od 12. mesiacov.
pectore
27. nov 2012
@nae tak nejak... 🙂
carodejnica
27. nov 2012
@nae veď som to nepochopila, lebo to uvádzaš na predchádzajúcej strane, že tie dve stránky nevedia o čom píšu a ja som v tých dvoch citáciách nevidela rozpor... ale už som v obraze a súhlasím s @pectore že je to len preklep...
zuzanaj54
29. nov 2012
@hlavackova naozaj ocenujem, ze si sa nechcela nikoho dotknut a ze sa snazis volit slova, ze sa da s tebou rozpravat, aj ked mas opacny nazor.
Posobis dojmom, ze si toho o meningokokovi dost zistujes, aj si uviedla dost informacii, ktore su pravdive, ale musim povedat, ze aj vela polopravd. A kto to nedocital az sem, sa zrejme nikdy nedozvie, ze si toho o meningokokovi zistujes tolko preto, ze mas pred nim respekt, ze sa ho aj ty bojis, a to je skoda, malo to odzniet ako prve, aby prave ako spominala @veve39 neznale mamicky nad nim nemavli rukou. Lebo prave tie informacie boli podane stylom zlahcovacim, obcas az pre niekoho posmesnym. Napr. ako tu uz bolo spominane: realne hrozi len typ B a Y....ockovanie je v nasich koncinach na h...o a podobne.

Chcela by som len opravit tie polopravdy, ktore si uviedla (este raz poviem, uviedla si aj vela pravd)
=> ak by naozaj platili nejake rizikove skupiny, potom takmer kazda mamicka tu na MK ma dietatko v rizikovej skupine (kedze udajne najrizikovejsia su deti do 4 rokov) a teda mala by sa pravom onho obavat, lebo tie deticky do 4 rokov su najohrozenejsie

=> proti typu C je ako uz spominala veve39 k dispozicii aj vakcina Neisvac-C od 2 mesiacov a co som zatial citala o vakcine proti B, bude to asi velmi podobne, takze aj uplne malicke deticky maju ciastocnu a dufam coskoro budu mat moznost takmer uplnej prevencie ockovanim pred u nas najcastejsimi typmi

=> na stranke stopmeningokok.sk JE spomenuty aj pocet smrtelnych pripadov:
v roku 2010 to bolo 40 prípadov a v roku 2011 podľa Úradu verejného zdravotníctva SR 26 prípadov, ale každý rok sa vyskytujú prípady úmrtia na tieto neuroinfekcie. V roku 2010 to boli 4 úmrtia, v uplynulom roku až 11 prípadov úmrtí. Podľa aktuálnych informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave ku koncu augusta 2012 sa na celom Slovensku vyskytlo 28 prípadov, z toho 4 smrteľné. Viac prípadov sa pritom sezónne objavuje v chladnejších mesiacoch, takže nárast počtu infekcií sa dá očakávať v posledných dvoch mesiacoch roka.

=> typ C sa u nas vyskytuje, tu je statistika, kt.mam u seba uvedenu:
v SR v r. 2005 45 IMO (invazivnych meningokokovych ochoreni), z toho 10 typ C a 3 umrtia (dohromady na vsetky typy).
2006: 36 IMO, 8 C, 3 umrtia na vsetky typy
2007: 37 IMO, 6 C, 0 umrti
2008: 55 IMO, 4 C, 4 umrtia
2009: 45 IMO, 3 C, 5 umrti
2010: 40 IMO, 8 C, 4 umrtia
Za rok 2011 este nie je vyrocna sprava, takze len viem, ze nebolo vela C. A tento rok len do marca (vratane) bolo 7 smrtelnych pripadov C (to viem z doveryhodneho ale na vlastnu prosbu nemenovaneho zdroja), odvtedy neviem aky je vyvoj, ak sa raz dostanem k tej info, posuniem.
Este opravim, aby som nezavadzala, na aktualnej stranke stopmeninkok su uvedene 4 pripady za tento rok, tak len vysvetlim, co mi bolo povedane, ze tych 7 pripadov boli pripady, na ktorych sa v laboratoriu pracuje v poslednom kratkom obdobi, na dotypovani typu, klonu...meningokoka C, jeden z nich bola nasa dcerka, ktora vsak zomrela 30.12. a teda vztahuje sa to na predchadzajuci rok. A tiez nemozem zarucit, ze vsetky spominane pripady su len SK, alebo aj CR. Clovek, ktory mi to prezradil, pracuje na medzinarodnej urovni.

=> graf, ktory uvadzas na epise, nie je kompletny, za rok 2011 este nie je vyrocna sprava k dispozicii, preto oficialny aktualny udaj je na http://www.epis.sk/getdoc/f388d01b-3f06-4a1c-bf... , kde je trend za viac ako poslednych 10 rokov. Na stranke stopmeningokok je vsak uvedeny pocet umrti aj za rok 2011 => je ich 11, co urcite nenasvedcuje klesajucemu trendu😞
Ja skopirujem len tu podstatnu cast, ale mozte si precitat celu vyrocnu spravu, v nej je aj statistika, ktoru som uviedla vyssie.
A39 Meningokok.
Ochorenie R o k 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010

abs. (pocet pripadov IMO) 40 24 18 20 16 27 97 131 87 74 68 69 42 49 31 45 36 37 55 45 40

A toto len svedci o tom, ze trend nie je klesajuci, ale uplne nahodny. A svedci aj o tom, ako mi bolo povedane MUDr. Pavlou Krizovou z Prahy (veduca narodneho laboratoria pre meningokoky), clovekom, kt. v Ceskoslovensku vie o nich vraj najviac,venuje sa tomu dlhe roky, ze typ C moze sposobit epidemie, objavuje sa viac v cca15 rocnych vlnach, comu aj nasvedcuje tabulka, pocet pripadov v rokoch pocnuc rokom 1996-97 bol extremne vysoky a teraz po 15 rokoch vraj zase tych pripadov pribuda😞
zuzanaj54
29. nov 2012
@matita dakujem za mile slova, podporu a hlavne pochopenie toho, co som tym vsetkym chcela povedat.
Uplne suhlasim a ztotoznujem sa s tym, ako opisujes pocity rodica, ktory sa snazi v dnesnom svete prist na triezve rozhodnutie, ci ockovat alebo neockovat. A uplne chapem tvoje rozhodnutie, preco si dcerku proti meningokokovi ockovat nedala.
Ja som prave z dovodov, ze by som mohla nevedome nakazit niekoho, kto ma problemy s imunitou, niekoho bezbrannejsieho, dala zaockovat proti meningokokom sama seba. Nebala som sa toho ockovania az tak velmi, ako sa bojim o svoje deticky. A ze by som znova mohla zazit ten pocit, ked som bezprostredne po neocakavanej strate dcerky cakala na vysledok odberov, ci som ja ten nosic, od ktoreho sa nakazila 😞 Je to pocit, ktory sa neda ani popisat😞 To iste zazivali ostatni clenovia rodiny. Keby sa u niekoho z nas nosicstvo preukazalo, je mozne, ze by tych tragedii bolo v nasej rodine viac😞
Zase je to len moje rozhodnutie ovplyvnene tym, co som zazila a viem, ze nemusim byt 100% chranena a proti typu B ani nie som. Len som chcela minimalizovat tu moznost, ze by som mohla byt ta, od koho sa niekto slabsi, mensi, alebo aj moje dietatko, nakazi a doplati na to😞
@martina1703 @carodejnica aj vam dakujem velmi pekne za podporu, povzbudenie a porozumenie. Som rada, ze ludia vedia byt aj chapavi a empaticki |-|
mahalo
2. dec 2012
@pectore ahoj.ja trosku od veci..ale kamaratka zaockovala pre tyzdnom svojho psa a skoro jej zomrel..dostal zachvat a cely opuchol..keby prisla k doktorovi o pol hod neskor uz by nezil. Veterinar povedal, ze sa to niekedy stava, ze asi alergia na vakcinu..takze to ma asi svoje opodstatnenie..okrem toho tie vakciny pre psov nemaju velky vyznam..a nas psik ktory sa dozil 17r mal len jednu vakciny za zivot ked bola mladatko..mozno preto bola po cely zivot zdrava jak buk heheh

Pectore mozno tusim mas zaockovane deti ako si spominala,,tak by bolo mozno zaujimave dat si urobit testy na protilatky..inak som rada ze tato tema o ockovani ma lidrov na oboch stranach, bez toho by diskusia nemohla byt 😉 ja tiez len hladam pravdu a preto som kriticka ku kazdej informacii

a co sa tyka pediatrov ktori nechcu ublizovat..myslim si ze, alebo v to aspon dufam, ze ublizovat svojim detom a aj inym detom nechcu..len jednoducho nevedia..treba si uvedomit ze pediatry nie su toxikologovia..na skole sa nikdy neucili o neziaduciach ucinkoch..a vsetky ich besedy su organizovane farma firmami..

Inak som sama touto vakcinou zaockovana pred cestou do krajin 3 sveta som si vybrala zo vsetkych odporucanym len alebo az..tuto spolu s hep.A..
pectore
3. dec 2012
@mahalo stale si myslim ze keby taky pes pohrýzol moje decko... trvala by som na tom aby majitel niesol nasledky.... a islo by to do penazi...ako dosledok comu vsetkemu musi byt dieta podrobene ked u zvierata neni status zaockovanosti známi. Zviera by nemalo stat nad clovekom... a ak uz je polemika ci ockovat ludi.... zvierata by mali byt ockovane pasovo.... nie koli nim ....ale koli okoliu a hlavne ludom.... predsa len psik hoc kde hocjake hovienko zozere, nedodzuje hygienu a nakazit sa moze raz dva.... tiez sme mali psa dozil sa 15 rokov ,bol to nemecky ovciak a bol ockovany tak ako mal byt. Tiez mu nic nechybalo.... osobne tisic krat radsej by som podstupila riziko ze mi zdochne pes ako by som isla do rizika ze nejakeho cloveka vystavým riziku.... Pretoze pre mna osobne ....ked niekto sadne ozraty za volant, alebo vedome neockuje zviera ktore dokáže byt nebespecne cloveku, ci nema take zviera pod kontrolou....... je to pre mna prirovnatelné v pripade nehody k pokusu o zabitie ci ublizenie z nedbanlivosti... ...pretoze clovek vie co vsetko sa moze stat....a ak nevie mal by pocuvat tych co to vedia...a nerozhodovat sa svojvolne.... to je k zvieratam....

u ludi mam iný meter.

Urobit si testy na protolatky nieje zly napad... uz si nad tym nejaky cas premyslam......a mozno pri dalsej prehliadke sa o tom pobavym s doktorkou. 😉

lenze toto castokrat nieje stanovisko len pediatrov...ze sa ma ockovat... ja prave hladam zdoje aj inde... nez len u pediatra.... existuje dokonca kontrolny organ ktorý vystupuje proti lekarskym podvodom pachaným na ludoch... hlavne s oblastí alternatívnej mediciny.... a stade poslednú dobu čerpám. V databazach ma aj sudne spory ohladom vakcin...a rozne stanoviska k roznym neockovacim teoriam.... ale nieje zamerany len na ockovanie a je tam kvantum informacii o kadecom.... napr aj o autizme.... http://www.quackwatch.com/
mahalo
3. dec 2012
@pectore ja sa nevyjadrujem k teme, ci je zviera nad, alebo pod clovekom(i ked ja sa nenadradujem), ale o zmyslupnosti ich vakcin..asi nemas v merku ktore choroby su prenosne na cloveka od psa..je to besnota, no neockuje sa len proti nej. Takze od ostatnych chorob by si mala tak ci tak pokoj 😉

No ved urrcite sa k tomu vyjadruju mnohi odborni aj neodborni 😉 ked mi toxikolog ktory sa tomu najviac rozumie povie o vsetkych negativach ako mne olo osobne povedane, tak cloveku priamo z oboru budem verit prirodzene najviac..da sa aj kniha od toxikologov na tieto temy precitat 😉 prectaj si napriklad knihu doba jedova. Rovnako ako ked prehovori niekto z pharma firiem..

..myslim, ze by bolo super keby si dala skontroovat protilatky, to by bolo zaujimave..posledne ked tu jedna mamona kopirovala vysledky svojho pplne ocko dietata, zistila, ze ma protilatky len na mozgovu obrnu a hep. ostatne ako tetanus, rubeola a podobne ani stopy po protilatkach..
pectore
3. dec 2012
@mahalo aspon proti tej besnote by pes mal byt zaockovany....nech uz je to neviem aky rodinny milacik.... a hoc jaky ludsky zivot by mal byt nad zivot psa ci ineho zvierata.... to je moj nazor. respektujem ze niekto si moze mysliet nieco ine.

O pani Struneckej som si co to precitala pozistovala....a nemam dojem ze by jej odbor bola priamo toxikologia... skor patofyziologia u chorob ako schizofrenia , autizmus ci Alzheimerova choroba... ..co je teoreticky odbor zaoberajuci sa poruchami telesných funkcii ktore su sposobene chorobami ....atd.
Konkretne veci od tejto zeny co veri vesmirnym silam za ktoré mimochodom dostala vazne napomenutie od dekana....a strieborny bludny balvan.....sa mi nezdaju ako doverihodny zdroj....a nemyslim ze partia do regalu odborne knihy ale skor do regalu hobby, alebo zivotny styl....
mahalo
3. dec 2012
@pectore ale ja mam na mysli toxikologa Jiriho Patocku..a ano s tou besnotou suhlasim
mahalo
3. dec 2012
@pectore skus dat typ na tych ludi z fachu ktorych si spominala, ale nekonkretizovala.
pele
15. dec 2012
Ahojte, je tu niekto,kto dal zaockovat svoje dieta novou vakcinou Nimenrix?
sigsauer
17. dec 2012
@pele Ahoj, áno dala som svoju dcéru očkovať touto vakcínou, zatiaľ sa nevyskytli žiadne nežiadúce príznaky, dokonca ani miesto vpichu červené nebolo.
pele
17. dec 2012
@sigsauer dik za info. Nepytala si sa nahodou lekarky, kolko ludi sa ockuje, ci je zaujem o tuto vakcinu alebo je to skor zriedkave? A kedy si ty davala ockovat? Dakujem.
sigsauer
17. dec 2012
@pele U nás - bývam na dedine neďaleko BA, netuším aká je informovanosť o tejto vakcíne, lebo keď som sa pýtala mamičiek, tak nevedeli o nej. Za lekárom som išla sama, že chcem "tú novú štvorvalentnú vakcínu", nie tie staršie. Sám mi ju doporučil, aj rodinný lekár. Povedal mi, že on očkuje moju dcérku v okolí ako prvú, lebo o tejto vakcíne mamičky nevedia a samé až na mňa neprišli že chcú túto konkrétnu. Malú som dávala očkovať, už ani neviem asi viac ako mesiac to bude.
manof
18. dec 2012
@belusa
V prvom rade je to úplne nová vakcína, rozumej: poriadne neotestovaná.

Zoznam nežiaducich účinkov v príbalovom letáku je teda brutálne poddimenzovaný. Reálne riziká tejto vakcíny začneme tušiť možno tak za 10 rokov, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/predlicencn...

Ak chceš byť pokusným králikom, resp. poskytnúť svoje dieťa za pokusného králika, tak hor sa do očkovania Nimenrixom!
belusa
autor
19. dec 2012
@sigsauer ahoj a mali ste aj niake nežiadúce účinky?
sigsauer
20. dec 2012
Nie, ani miesto vpichu nebolo červené, ani teplota.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli