Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Očkovali ste, aj keď dieťa malo dlhší čas soplík?

cardova
17. jún 2015

Chcem si nehat poradit.mala ma 4 mes.este nieje zaockovana vytere ma ok ale ma stale husty soplik az jej chrci v nose.mam dat ockovat?dakujem za prispevky

evita_g
17. jún 2015

Žiadny pediater nezaočkuje dieťa, ktoré má hustý soplík, ktorý chrčí v nošteku. Aspoň v to pevne dúfam...

eeffka
17. jún 2015

@cardova tiez sa priklanam k nazoru ze 4m - dlhodobo soplave dieta by zodpovedny pediater nezaockoval ...

dankaa78
17. jún 2015

nie.urcite pockat🙂

akika722
17. jún 2015

nie určite nie...

terezka1947
17. jún 2015

aj my cakame kvoli soplikom

cardova
autor
17. jún 2015

Praveze uz chce doktorka ze ked ma vyter ok tak sa moze len ze jej zoberie krv ci neni zapal a to pred tyzdnom dobrala atb a aj atb do nosa

aristka
17. jún 2015

@cardovap pred tyždnom dobrala atb ,takže mate ešte dva tyždne čas na uplne zotavenie ,deťom sopliky trvaju dlho

jabadaba
17. jún 2015

@cardova ockuju sa zasadne zdrave deti! To Ti detska lekarka povie a predpokladam, ak je normalna, odmietne Ti chore dieta zaockovat. Ak ma soplik, asi nebude uplne fit. Pockaj, netreba sa ponahlat.

cardova
autor
17. jún 2015

Ja som s nou volala dnes povedala mi ze mam prist zajtra alebo piatok ze ju zaockuje ze jej pozrie zapal v krvy a ze ked aj to bude dobre tak ju ockuje tak neviem.aj to ked je len tyzden co dobrala lieky

cardova
autor
17. jún 2015

Vravia ze to bude asi alergia ale ze to az sa da nieco robit ked bude starsia

eeffka
17. jún 2015

@cardova alergiu mam ja aten soplel alergicky nie je husty, je prihladny, v podstate to kvapka z nosa.... takze take ze alergia v tomto pripade neberiem... 😠

lennkka17
17. jún 2015

to povedzte rovno doktorke ze ma soplik a posle vas istotne domov 🙂

cardova
autor
17. jún 2015

Som jej vravela povedala ze pozre krv a ked bude ok tak aj napriek soplu zaockuje

evita_g
17. jún 2015

tak v tomto prípade máte v podstate dve možnosti... alebo budete dôverovať vašej lekárke a spoľahnete sa, že vie, čo robí, alebo zmeníte pediatra

iwesska
17. jún 2015

Ty si mama a ked ti lekarka povie, ze zaockuje a ty s tym nie si stotoznena a povies, ze nechces, tak to musi respektovat az kym nebude zdrava. V zivote by som nedala ockovat dieta s akutnym infektom a este aj po dobrati ATB. Naco potom brala to ATB, ked je vlastne zdrava?? Keby Dr. trvala na tom, ze zaockuje aj napriek soplu, tak by som si pripravila papier, ze v pripade komplikacii nesie za dieta zodpovednost v plnom rozsahu.

cardova
autor
17. jún 2015

@iwesska mas pravdu zajtra tam idem tak uvidim ale nedam ju az ked bude ok

liebling98
17. jún 2015

@cardova moja dr je zastankyňa očkovania, ale nikdy neočkuje choré dieťa, aj keď má len sopliky. Vždy pred očkovaním dieťa vyšetrí, popočúva, prehmatá bruško, pozrie sa do hrdla, zmeria teplotu.
Očkujú sa zdravé deti. Tvoje dieťa minulý týždeň dobralo atb, to znamená, že je v období rekonvalescencie.

beatricer
17. jún 2015

Dievčatá nie každá lekárka neočkuje, keď dieťa nie je v poriadku. Moja skúsenosť: zlatý stafylokok z pôrodnice a lekárka nemala problém zaočkovať. Vraj to nevadí, že skoro všetky deti v škôlke majú tohto bacila. No mala som dosť rozumu a odmietla som. Našťastie nám na RUVZ potvrdili, že je to kontraindikácia. Takže kľudne môžeš odmietnuť, pokiaľ si nebudeš istá, že dieťatko je fit

sovica
17. jún 2015

Nie, nedajte očkovať. Ja som teda zástankyňa očkovania, moje deti majú všetky povinné očkovania, ale keď mali aj malý sopeľ, nedali sme očkovať. Vždy, len keď boli úplne v poriadku. Lekár (žijeme v Nemecku) sa vždy opýtal, či sú deti zdravé a keď sme povedali, že majú soplíky, preložil očkovanie. Že sa máme ozvať, keď budú deti fit. Prípadne sme ani k nemu nešli, len sme zavolali, že očkovanie prekladáme, lebo deti majú nádchu.
Podľa mňa počkajte, kým bude malá úplne v poriadku a bez soplíka. Ak je vaša pediatrička normálna, tak to pochopí. To malé telíčko sa musí najprv popasovať so soplíkmi, aby potom bolo dostatočne silné popasovať sa s očkovacou látkou.
Držím palce, aby ste sa rozhodli správne a aby vaše rozhodnutie vaša pediatrička akceptovala - je to vaše dieťa 🙂.

belllinka
17. jún 2015

@cardova "Pani doktorka" si iba potrebuje odfajknúť ďalšie zaočkované dieťa, inak je jej to, ako vidno, úplne jedno. Veď nežiaduce účinky budeš znášať ty a tvoje dieťa. Fakt skvelá doktorka!

tinqua
17. jún 2015

Urcite pockaj este...nech sa vystrabi z jedneho a potom ockuj...aj ked je doktorka zrejme direktivna, nevytrhne ti dieta z ruk a nezabodne do neho ihlu ked povies ze este nie 😉

prevenar
17. jún 2015

@belllinka

Amen ..

brisilda
17. jún 2015

ak ma dieta soplik tak ockovat nedavaj a uz vobec nie ked pred tyzdnom dobrala atb .... pani doktorka chce asi rychlo zaockovat ale tu ide o zdravie tvojho dietata .... ja som bola s malym na 5r. preventivke a ockovanie som odmietla ....ma mierny soplik sem tam kasel no nic hrozne , + dali sme robit vysetrenia na streptokoka ktoreho maju deti v skolke a co cert nechcel na druhy den sme sa ocitli na usnom ...vraj zapal stredneho uska / bez priznakov / na usne sme sli len preto , ze som mala podozrenie , ze ma cosi strcene v usku / .................. a teraz otazka ... kto by niesol zodpovednot ak by som doktorke dovolila ockovat ? NIKTO !!!

desszi
17. jún 2015

neockovat kym neprejde soplik!!!

adrika1704
17. jún 2015

moja dr.sa vzdy spyta po poradni ako sme na tom a ked spomeniem len sopliky tak sama navrhne aby sme prisli az ked budeme uplne fit..pre takychto krpeckov je podla mna aj tak zataz "len" soplik..

zuzich
17. jún 2015

Nie a už vôbec nie také malé bábo. Moja mala sopliky pravdepodobne iba z toho, že jej išli horné zuby a moja pediatricka povedala hneď, že nezaockuje a to sme už boli poriadne pozadu, lebo vždy niečo...kasel, soplik, zuby...okrem toho si myslím, že imunitný systém je po tých atb rozhadzany, určite by som ho nezatazovala ešte aj očkovaním....

lieska
17. jún 2015

nedala (ani nedavam) by som zaockovat, ked je dieta zahlienene alebo co i len kasle! Ja zijem v Rakusku a moj pediater to tiez nepovazuje za kontraindikaciu!! Ale na jeho obreanu...VZDY mi deti pred ockovanim vysetri, popocuva, pozrie nos, usi, hrdlo! Ja ale nemam dobry pocit z toho, ked nie su uplne fit, takze to vzdy odmietnem, resp. prelozim, presne ako pisala @sovica! Ak mas pocit, ze to nie je OK, tak to proste pani doktorke razne povedz a preloz termin na vtedy, ked bude malinka uplne v poriadku!!! V pripade 4-mesacneho babatka by som ani na sekundu nevahala (a to som aj ja zastancom ockovania).

bajana
17. jún 2015

To by som chcela vidieť, ako by zaočkovala proti tvojej vôli. Však sa nedaj, buď asertívna 😉

cardova
autor
18. jún 2015

Mamicky tak som dnes bola povedala ze ju nedam zaockovat pokial ma soplik pani Dr.troska sa zatvarila ale povedala ze v poriatku tak dufam ze nam to coskoro prejde aby sme sa zaockovali.Dakujem vam za vasu potporu a diskusiu pekny den

sovica
18. jún 2015

Super, tak sa teda držte. Nech je malá skoro fit 🙂. A ešte ma napadlo, odsávate jej soplíky z nošteka, aby to neťahala do seba a aby sa jej dalo dýchať? Prípadne jej dať k postieľke niečo inhalovať. V DE je taký olejček, volá sa to Babix - Inhalat N a ja to vždy kvapnem deťom na koniec vankúša. Lepšie sa im potom dýcha a aj keď majú soplíky, s týmto sa mi lepšie vyspia. Neviem, či je niečo také aj na SK. Obsahujte to Eukaliptus aj smrekové ihličie. A tie soplíky treba odsávať aj niekoľkokrát denne.
Ešte raz - malej prajem skoré uzdravenie 🙂.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli