Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Očkovali ste svoje atopické dieťatko?

salome_82
12. aug 2013

Ahojte baby,

potrebujem zistiť viac informácii ohľadom očkovania detí, ktoré majú atopický ekzém.

Očkovali ste svoje atopické dieťatko?
Ak áno, nastalo nejaké zhoršenie stavu kože? Ak došlo k zhoršeniu, ako dlho trvalo kým sa dala koža po očkovaní dokopy?
Ak nie, mali ste odobrenie od kožného - dal potvrdenie o tom, že dieťa nemôže byť očkované?
Dali ste svojmu ekzematickému dieťaťu všetky povinné očkovania?
Robili ste nejaké preventívne opatrenia pred/po očkovaní?

Dopátrala som sa totiž len k informácii, že takéto deti majú byť očkované individuálne a keď je ekzém v kľudnom stave. To je žalostne málo. Pomohli by mi vaše osobné skúsenosti a rozhodnutia. Naša pediatrička je žhavá do očkovania a len mávla rukou nad tým, keď som jej povedala, že ekzém má byť v kľude, až potom sa môže očkovať. Povedala mi, že stačí ak ekzém nebude na mieste vpichu vakcíny (v našom prípade stehienko). Kožná má dovolenku, takže sa s ňou nemôžem poradiť.

Krásne ďakujem za odpovede 🙂

lenu_lienka
12. aug 2013

Ahoj, naša malá mala ekzém a očkovali sme ju (zatiaľ máme za sebou len 1 očkovanie). Očkovali sme keď mala ekzém skoro na celom telíčku (okrem tváričky), keby som vtedy mala čakať kedy zmizne asi sa očkovania nedočkáme. Tiež som sa bála ako zareaguje jej pokožka na vakcínu ale môže ti povedať že sa to určite nezhoršilo. My už ekzém vyše mesiaca nemáme (klopy-klop), a pevne dúfam, že sa už ani nevráti. Neviem čo používate na atop.ekzém ale ak ťa bude zaujímať ako sme sa ho my zbavili, kľudne mi napíš IP (keďže toto nie je fórum). Pevne dúfam, že nájdeš potrebné informácie (ja tiež ako novopečená mamička pátram pátram a mnohokrát sa k info dostanem dosť neskoro 😒 ) pááá 😉

dejnas
12. aug 2013

dcérka mala prvý prejav atopického ekzému (ložisko na ručičke) asi 2 týždne pred očkovaním MMR... (vtedy, ešte nebol diagnostikovaný kožnou lekárkou)... po očkovaní k zhoršeniu stavu nedošlo.... nasledujúci prejav mala asi až po roku....v najhoršom stave ho mala pred 2 rokmi v zime, teraz bude mať malá 5 rokov a ekzém má v kľudovom stave, dúfam, že už na ústupe (ťuk ťuk)

aristka
12. aug 2013

určite by som počkala na kožnú lekárku a poradila som sa s imunologičkou a až po ich názoroch by som riešila názor pediatričky...

prevenar
12. aug 2013

1) atopicky ekzem je velmi casto sposobeny prave ockovanim ^^ (ockovanie je brutalny zasah do rozvoja imunity a casto sposobuje jej trvale poskodenie , ako ekzemy , alergie ...atd.)
2) neodporucam ockovat ziadne dieta , zaroven vsak ockovat dieta s ekzemom (autoimunnou poruchou) by mohlo dopadnut hyper-skaredo.
3) ak mas zaujem dozvediet sa nieco o rizikach ockovania odporucam > https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/

daniela242
13. aug 2013

Ahoj, dcéra dostala atopický ekzém práve po očkopvaní MMR- máme to už aj oficiálne potvrdené od kožnej lekárky. Momentálne takmer po 3. rokoch od očkovania má ekzém v tak príšernom štádiu, že to neprajem prežiť ani najhoršiemu nepriateľovi ☹ V zime bude mať 5 rokov kedy je ďalšie povinné očkovanie, ale my ju už očkovať v žiadnom prípade nedáme. Nenechám si ešte viac zničiť vlastné dieťa, pediatrička už o našom rozhodnutí vie dopredu a súhlasí s nami..

nana39
13. aug 2013

My sme dosiaľ malinkú očkovali všetkými povinnými očkovaniami. Momentálne nás čaká MMR, ale ideme ešte na kontrolu k alergologičke a až po jej zhodnotení zdrav.stavu malinkej ju dáme, alebo nedáme zaočkovať ( znížená imunita 😒 ). Pri všetkých očkovaniach mala dcéra kľudný stav AE, a nezhoršil sa jej ani po očkovaní 😉 . Ešte na margo tvojho dieťatka, neskúsila si vyšetrenie aj u alergológa, ja som sa totiž dozvedela , že AE je vlastne dôsledok alergie dieťaťa - buď potravinovej, alebo inhalačnej - peľe , roztoče atď. My s malinkou chodíme od jej 11. mesiaca k alergologičke ( má potvrdenú alergiu na peľe 😢 ) , našťastie jej hneď trafila na dobrú liečbu, takže teraz je AE relatívne kľudnom stave.

vinifred
13. aug 2013

..očkovalo a nič sa nestalo..

jankaja
13. aug 2013

My sme dcérku očkovali normálne podľa očkovacieho kalenádra, atopický ekzém bol potvrdený približne v roku (nemala nejaké veľmi zlé prejavy, najhoršie to mala v 6.-tich týždňoch, kedy sa to ešte pripisovalo hlavne čisteniu po pôrode a čiastočne aj seboroickej dermatitíde). Po očkovaní sme nikdy zhoršenie stavu kože nezaznamenali.

pastelka74
13. aug 2013

my sme očkovali a v pohode bez problémov...nedaj sa prosím ťa zastrašiť @prevenar ....tá bude tvrdť,že aj nádchu dostaneš po očkovaní..(ako celá tá skupina)..hľadaj v serioznejších článkoch a hlavne u odborníkov!!!!

bambibam
13. aug 2013

jasné očkovali ,nič sa nestalo.....a ani sme nemysleli na to ,že by sa niečo mohlo stať ,veď keď ti pichli injekciu od bolesti ,tiež si myslela na to ,že ťa prestane bolieť ...a nie na to ,že to má xyz vedľajších účinkov -očakávaš pokoj, a tak si myslím ,že moje deti budú silné jdince odolné aj proti" ľudskej hlúposti."

bralilienka
13. aug 2013

citujem ťa:......Naša pediatrička je žhavá do očkovania a len mávla rukou nad tým, keď som jej povedala, že ekzém má byť v kľude, až potom sa môže očkovať. Povedala mi, že stačí ak ekzém nebude na mieste vpichu vakcíny (v našom prípade stehienko)......

tvoja lekárka si myslí, že atopický ekzém je len povrchový škrabanec ktorému sa stačí vyhnúť pri vpichu? to je všetko? je to nekompetentná osoba, ktorej nejde o zdravie tvojho dieťatka

syrik
13. aug 2013

Ja mám otázku, vy všetky, ktoré tak vehementne tvrdíte, že ekzém nie je z očkovania, malo to Vaše dieťa snáď od narodenia??? Alebo má niekto v rodine atopický ekzém?? Tak v tom prípade sa čudujem, že vôbec očkovať dáte...Prevenar - nereaguj...nemá to zmysel...niektorí ľudia sa nepoučia, ani keď sa niečo stane ich dieťaťu...dovtedy sa chodí džbánom po vodu, kým sa nerozbije...

gooobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
13. aug 2013

Ekzem urcite nie je z ockovania, je to geneticka preddispozicia ziskana od rodicov, alebo reakcia na urcite alergeny, ziskana casom. Nas maly ho ma od narodenia(nie od ockovania), a atopiu zdedil po nas rodicoch, starych rodicoch. Ak sa zamyslite nad postupnostou, ako sa v poslednej dobe rozsirili alergie, atopie, tak mne logicky z toho vyjde, ze je to tym, co posledne generacie nasich predkov jedia, jedli,dychaju(kysle dazde, bordel v ovzdusi, atd...). Uz ani to, co si vypestujeme, vychovame doma, nie je az take zdrave, ako kedysi... Ja tiez nie som za ockovanie, ale urcite nepodporim teoriu, ze ekzem je z ockovania 🙂

zuzkagu
13. aug 2013

ano odložili sme o rok posledne očkovanie v 5 rokoch, aj sama MUDr. sa syna bala zaočkovat kedže mi trpime okrem AE aj histaminovou intoleranciou, laktozovou int., alergiou na bielok, nabehom na astmu a zniženou imunitou, takže či očkovat budem riešit zase až o rok, no teraz v oktobri ideme k najšej alergo a tam to snou všetko pekne rozoberiem

andrearuj
13. aug 2013

Ahoj, malicka je od narodenia s atopickym egzemom a ockovania sme absolvovali ako kazdy iny, ziadne zhorsenie nenastalo. Do vody sme pridavali emulziu a natierali kremom, tak ako stale ked sa egzemik ukazal ale ak mas pochybnosti, tak sa radsej porad, kazde dietatko je individualne.

brumka
13. aug 2013

prva dcera je ockovana, mala ekzem ale prismnou upravou jej aj mojej stravy pocas dojcenia ekzem zmyzol za 2 mesiace. ziadne zhorsienia prejavi ockovanim. mame vysuku sancu zdedenia alergii a astmy

matafen
13. aug 2013

Mojej dcere sa atopicky ekzem zacal prejavovat prave po očkovani v 5 mesiacoch, ale nepokladam to za hlavny spustac, vacsina nasej rodiny je atopikov, alergikov a astmatikov, takze bolo len otazkou casu, kedy sa nieco prejavi aj u nej. Koza sa dostala do normalu okolo 1 roka, odvtedy len premastujeme po sprchovani a nie je problem. A urcite ju dam ockovat aj v 5 rokoch.

maruskamolny
13. aug 2013

ahojky....naša dcérka má atopický ekzém od 3.týždnov po narodení.... bola vysypaná komplet, vedela som, že jej niečim škodím, čo jem, ale nemohli sme prísť na to že čím.... nakoniec sme išli k alergologičke, tam sa prišlo na to, že ma silnú alergiu na vajíčko... bude mať skoro 9 mesiacov, veľmi dávame pozor, aby sa k nej nič z vajec nedostalo..a je to omnoho lepšie...inak, úplne sme sa zbavili ekzému vďaka aloe vera šťave....dali sme sa na prírodnú liečbu a pomohla nám.. a čo sa týka očkovania, tak vakcína obsahuje vajíčko, preto nám doktorka odporučila očkovať pod kortikoidnou clonou, čo ja nie som nadčená, keďže kortikoidy sú veľmi škodlivé... máme 2 očkovania za sebou normálne a nedá sa povedať, žeby sa jej ekzém po nich zhoršil...ten aloe vera ju chráni pred ekzémom...

janeta21
13. aug 2013

Kožná nám neodporúčala očkovanie v čase výsypu ekzému. V knihe od MUDr. Judity Hofhanzlovej "Atopický ekzém-alergie-astma-možnosti léčby" som sa dočítala, že atopický ekzém nie je len problém kože, ale je to hlbší problém organizmu a s očkovaním treba byť nielen pri deťoch ale aj dospelých maximálne opatrní !!! MMR vakcínu deťom neodporúča vôbec, lebo detičky môžu alergicky zareagovať. Takže my sme odmietli úplne očkovanie, nebudem nič riskovať, veď vidím na sebe, čo so mňou urobilo očkovanie proti tetanu. Som tiež atopik a vtedy som nemala tieto info čo teraz.

januliku
13. aug 2013

Dcerka sice nema AE potvrdený, ale od troch mesiacov ma ekzem na tvaricke. Najskor len mini cerveny fliacik, ktory sa vsak po kazdom ockovani zhorsil, co som si vsak uvedomila az pri tretom ockovani v roku. Toto ockovanie bola totalna katastrofa, vyhodila sa jej polovica cela (dovtedy bolo celo ciste) a polovica lica. Dostavali sme sa z toho pol roka, presne kym mala dostat dalsie ockovanie (MMR). Samozrejme, ze toto sme uz odmietli a aj dalsie ockovania su uz u nas tabu. Od marca je u nas ekzem vklude (takmer ho ani nevidno), dufam, ze to tak aj zostane, hoci sa obavam zimy.

mummy01
13. aug 2013

neockovali,dokonca sama lekarka nevidela dovod ockovat dieta ktore je v akutnej faze ekzemu...nechapem skor take nazory typu-nevidim zlo,nepocujem zlo a vtedy sa mi nic zle nestane 😨hm to je riadne naivne. Moje dieta ma ekzem lebo lekarka nevhodne zvolila antibiotika ked bol babo a skoncili sme s totalne znicenymi crevami ☹

radlinka
13. aug 2013

Nie, my sme vdaka supeeeer Hexa vakcine ostali atopici a dlho sme bojovali. Dermatolog mi to doslovne potvrdil. Odvtedy uz neockujeme a mame pokoj. Takze by som sa riadila vlastnym usudkom a nie co mi nariadi pediater, pripadne sa poradila dalej u odbornikov.

vonicka
13. aug 2013

Moj syn ma rok a pol, doteraz dostal vsetky 3 ockovania, MMR este nie. Ekzem ma zhruba od 6 mesiaca, ale nic hrozne to nie je (ma ho len trosku na stehnach, lytkach a obcas na rucke. Su obdobia, kedy mu sam od seba vymizne a su obdobia, kedy je to horsie. Suvislost s jedlom som zatial neodhalila, ale rovnako ANI S OCKOVANIM (hovorim o nasom pripade, nie vseobecne). Ja tiez mavam ekzem a vsimla som si, ze ked som ho po porode znova objavila, v kratkom case ho dostal aj maly. Vela ekzemu som mala aj pocas tehotenstva. Momentalne sme sa ekzemu zbavili, uvidime na ako dlho. Nic extra som preto nerobila, kortikoidy by som mu aj tak nedavala, obcas som ho natrela kys.mliecnou. Mam znamu, ktora ockovat nedala a jej dieta ma ekzem aj tak. Nie vzdy za vsetko moze ockovanie...

rodinnevikendy2
3. sep 2013

Ahojte, moja dcerka bude mat teraz 8 rokov a tiez som posunula ockovanie v 5.rokoch, vlastne ho stale nema a budem to odkladat asi donekonecna. Vzdy po ockovani ma totiz ekzem strasny.

ala2012
3. sep 2013

ahoj, my mame atopicky ekzem, sice dedicny, ale mame, my sme ockovanie odmietli, nie kvoli AE, ale neschvalujeme ho ako take. Dr nas nahlasila na RUVZ a ako dovod uviedla aj AE, ale to uradom nestaci, oni AE nepovazuju za dostatocny dovod neockovat. Su na to rozne nazory, boli sme uz na pohovore kvoli neockovaniu a tam AE neobstal. Ale aspon sme odisli bez pokuty 🙂

bar12
14. okt 2013

ahojte, moj syn ma atop ekzem od troch mesiacov a po druhom ockovani to mal v najhorsom stave...teraz ma uz skoro rok a je skoro bez ekzemu, nozicky konecne hladke, ale akonahle ho vyzleciem, uz sa skriabe...rozhodla som sa, ze ho uz zaockovat nedam minimalne do troch rokov..mamicka ani pediatricka, ktora si nezazije ekzematicke dieta to nepochopi, co si clovek s takym dietatom s nim vytrpi..urcite nebudem riskovat, ze sa mu to zhorsi a budeme na zaciatku :(
som slaby ekzematik, naposledy ekzem na stehne v tehotenstve, inak som ho mavala len pri strese pocas skoly obcas a v detstve som nim trpela najviac...
ide o zdedenu atopiu - sklon k vzniku ekzemu a alergii, co nevylucuje fakt, ze ockovanie moze sposobit ekzem...ide o alergicku reakciu na ock. latku, ktora sa neprejavi, ak clovek atopik nie je...
podla mojho nazoru deti, v ktorych blizkej rodine sa vyskytuju alergie alebo ekzem, maju vyssiu pravd. vzniku ekzemu a alergii po ockovani...ale moze sa to samozrejme stat aj detom, kde v rodine sa alergie nevyskytuju...
ja som za cely ten cas nezistila nic v strave, co by mu mohlo vadit, bol cisto kojeny do pol roka, pouzivame bavlnene plienky, periem jeho veci v bio orechoch a pod...v strave som sa rozne obmedzovala aby som zistila, co by to mohlo byt a nic...takze mi z toho u nas vyslo jedine to ockovanie :( je to samozrejme ale individualne a zvacsa je ekzem sposobeny nejakym potravinovym alergenom...chystam sa ale este k alergo nech nam to vyluci..

darja12
4. jún 2018

@gooobi v kolkých rokoch ste teda očkovali? naša má atop ekzém, je uplne bez očkovania. 3 roky má

darja12
4. jún 2018

@ala2012 stále neočkovaní? do školky vás vzali?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli