Očkovali ste svoje atopické dieťatko?

salome_82
12. aug 2013

Ahojte baby,

potrebujem zistiť viac informácii ohľadom očkovania detí, ktoré majú atopický ekzém.

Očkovali ste svoje atopické dieťatko?
Ak áno, nastalo nejaké zhoršenie stavu kože? Ak došlo k zhoršeniu, ako dlho trvalo kým sa dala koža po očkovaní dokopy?
Ak nie, mali ste odobrenie od kožného - dal potvrdenie o tom, že dieťa nemôže byť očkované?
Dali ste svojmu ekzematickému dieťaťu všetky povinné očkovania?
Robili ste nejaké preventívne opatrenia pred/po očkovaní?

Dopátrala som sa totiž len k informácii, že takéto deti majú byť očkované individuálne a keď je ekzém v kľudnom stave. To je žalostne málo. Pomohli by mi vaše osobné skúsenosti a rozhodnutia. Naša pediatrička je žhavá do očkovania a len mávla rukou nad tým, keď som jej povedala, že ekzém má byť v kľude, až potom sa môže očkovať. Povedala mi, že stačí ak ekzém nebude na mieste vpichu vakcíny (v našom prípade stehienko). Kožná má dovolenku, takže sa s ňou nemôžem poradiť.

Krásne ďakujem za odpovede 🙂

darja12
4. jún 2018

@radlinka stále neočkujete?

darja12
4. jún 2018

@janeta21 stále neočkujete?

gooobi
4. jún 2018

@darja12 neockovali sme, ani nebudeme.

evicita
4. jún 2018

my sme ockovali. exem sa.mierne zhorsil ale potom to prislo do rovnakeho stavu. neviem kolko to trvalo ale nebolo to az take hrozne a som stastna ze to mame za sebouu 🙂 dokonca teraz v 2.rokoch viem uz aj povedat ktore zlozky stravy mu robia zle a dlho predlho sme sa trapili a nevedeli z coho to ma..