Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Očkované deti verzus neočkované deti

cocogogo
11. apr 2016

Nenavidena tema ockovanie, pretoze dokaze rozhadat kazdeho.Urobme si same statistiku modreho konika.
Neohanajme sa info ktore su dostupne vsade na internete, ale len vlastnymi skusenostami!! Popripade so skusenostami z okolia, ktore mame potvrdene (ziadne nepotvrdene info ci dohady)

1., Prva otazka je je vase dieta ockovane?(kolko ma rokov)
2., Druha otazka,ktore choroby prekonalo vase dieta.(a vsetko s tymto suvisiace napr. ak bolo vase dieta v kontakte s chorobou, nalepila sa tato choroba aj na vase dieta, alebo vas obisla. Aky bol priebeh choroby...atd.)

Kazdej z mamiciek nam ide o to iste, aby sme dali svojmu dietatu co najlepsie. Tak skusme reagovat iba podla svojich vlastnych skusenosti a nie hadzat sem info ktore sme len niekde poculi ci uz sme zastancami ockovania alebo neockovania.Hlavne tu z toho nerobme dalsiu nekonecnu diskusiu. Poprosim len odpoved na tieto 2 otazky a nekomentovat prispevky.Dakujem.

buckeye
11. apr 2016

@cocogogo deti nemam tak za mna: ja som plne ockovana, + preockovana v dospelosti, + niektore nepovinne, ale povinne pre mna ako pre pracu v rizikovom prostredi, neziaduce ucinky ziadne, ziadne z ochoreni, proti, kt som ockocana som nemala, 3 netere plne ockovane, podla kalendara, NU ziadne

zitova
11. apr 2016

Ja ako rocnik 1990 ockovana BcG, DpT, Polio, MMR, 2x chripka = atopicky ekzem, astma, znizena imunita. Moj syn plne neockovany 1 rocny zatial (klop klop 🙂) zdravy. Ma ekzemove loziska ked mu idu zuby (teplota, soplik), tak neviem, co by s nim urobilo ockovanie..

sisaka
11. apr 2016

@cocogogo
1. Dieta (17 r.) ockovane ciastocne podla slov. Ock. Kalendara vratane TBC a ciastocne kanadskeho vratane ovcich kiahni a HPV ziadne neziaduce ucinky.
Nie som si ista druhou otazkou ci mas na mysli Len choroby proti ktorym bola ockovana- v Tom pripade ziadne nemala, ak vseobecne 5 krat brane ATB koli respiracnym ochoreniam naposledy pred 10 rokmi, pred nedavnom ATB na zapal moc. ciest teda dokopy 6x v zivote ATB. Vynikajuca imunita, ziadne alergie, ci ine chronicke ochorenia.
2. Dieta (8 r.) ockovane podla kanadskeho ock. Kalendara vratane ovcich kiahni, ziadne NU. ATB uzivane 4x vsetko zapaly stredneho ucha, naposledy v 3 rokoch, cize uz 5 rokov bez ATB, vynikajuca imunita ziadne alergie, ziadne chronicke ochorenia. Vystaveny ovcim kiahnam v skolke. Nakazeny nebol. Kiahne zavlieklo neockovane dieta, nakazene 1 dieta - neockovane.
Poznam Len 1 rodinu s ciastocne za ocko. detmi zatial neboli nakazene chorobou proti ktorej sa ockuje- v Kanade je tazke ziskat aj ovcie kiahne, kedze su sucastou ock.kalendara. V svojom okoli nepoznam ziadne dieta, ktore by bolo nakazene aj napriek ockovaniu, taktiez nepoznam dieta, ktore by malo NU po ockovani.

4ocka
11. apr 2016

1. Plne ockovane ale len tie povinne
2. 6.5 a 5 rocne

4ocka
11. apr 2016

@4ocka okrem standardnych ine choroby nemali...cize anginy, nadchu...

seahorse27
11. apr 2016

Prve dieta 7 rokov, ma vsetky povinne ockovania, vratane TBC, imunitu velmi dobru, bezne skolske choroby zvlada z 90% bez ATB (za posledného 2,5 roka brala raz na zapal priedusiek) , vacsinou do 3 dni je fit, mala velmi mierny detsky ekzem, ktory viditelne vekom ustupuje, uz nema skoro nic. Ziadne ochorenie, proti ktorému je ockovana, nedostala.
Druhe dieta 1,5 roka, taktiez vsetky povinne ockovania, ATB bral raz ako 7-mesacny (zaroven so sestrou - chytil od nej uz spominany zapal priedusiek), inak len bezne sople, ktore donesie starsia zo skoly - zvlada do par dni rovnako ako ona. Ziadnu chorobu, proti ktorej je ockovany, nedostal.
Inak, ziadne anginy, laryngitidy a pod. ani alergie sa u nas doma nevysykytuju...klop, klop...Dobre obidvaja zvladaju aj crevne virozy maju u nich velmi mierny priebeh (na rozdiel od nas dospelých) a to nemaju ockovanie proti rotavisrusu...ja som davala len tie tzv. "povinne".

jadelka
11. apr 2016

Ja som bola plne ockovana, mam silne alergie od detstva dodnes a v 12 rokoch som dostala reakciu na ockovaciu latku, tak som skoncila v nemocnici. Moje dieta plne ockovane je alergik a syncek mojej spoluziacky zo strednej skoly nasledkom ockovania zomrel. Myslim, ze bud lekar neodhalil vcas nejaku skrytu chorobu unho a zaockoval ho aj napriek tomu, asi ako mna v 12 rokoch, alebo jednoducho jeho imunitny system zle zareagoval na ock.latku. Tak ci tak, ako povedala spoluziacka, pred ockovanim nemal nijake zdravotne problemy na zaklade ktorych by mal takto skoncit. Moj osobny nazor je, ze nikto nam nemoze s istotou povedat, co ockovanie skutocne s organizmom robi, pretoze povinne je este malo generacii ockovanych na porovnanie nie len konkretnych jedincov, ale aj celkove celych generacii ockovanych a ich pripadne geneticke nasledky. Vela deti dnes trpi roznymi psychickymi, blizsie nespecifickymi ochoreniami, su nervozne, hyperaktivne, autisticke, neuroticke, nesustredene, tazko povedat, ci aj toto nie je vedlajsi ucinok ockovacich latok.

bonaqa2013
11. apr 2016

3 deti majú všetky očkovania. posledná dcéra dostala po očkovaní DMO. Odvtedy sme očkovať nedávali. máme to aj v zdr. dokumentácii. má 6 rokov...
Ono nie je problém ani s očkovaním, ale problém je ten, že oni v súčasnosti robia očkovanie naraz. mám syna 21r. ,ktorý má všetky očkovania, ale vtedy sa očkovalo postupne - nie ako teraz že natrepú do jednej vakcíny 6 chorôb. to je problém - to robí galibu u detí. aj keď je pravda, že vtedy sme chodili podchvíľou k lekárovi na očkovanie.... Teraz idete raz - a na dlho pokoj - ak je všetko OK. ak nie - beháte po lekároch tak ako my.
Očkovať áno, ale postupne, jednotlivo.....

krajcikovad
11. apr 2016

@cocogogo mám dve dcérky, prvá bude mať 4 roky, povinné očkovania má všetky, nemali sme žiadne nežiadúce účinky, možno deň teplotu, je zdravá, krásna a šikovná a druhá dcérka o pár týždňov rok, má za sebou zatiaľ každé očkovanie, ale zase len tie povinné, tiez bez nežiadúcich účinkov, tiež je zdravá... Doteraz sme nemali žiadne závažné ochorenie... Ja som za povinné očkovania, nič navyše nedávam a ak môžem vyjadriť svoj názor... Podľa mňa je správne dať zaočkovať deti, keby tie vakcíny pred xy rokmi nevymysleli, možno by ľudia umierali ako kedysi...pozrite sa na rómske osady, kde deti očkovať nedajú a potom sa znovu šíria kadejaké zberby, čo tu už dávno neboli,..dakujem 😉

mimla
11. apr 2016

Starší má len povinné očkovania pre svoj vek všetky, aj keď MMR mal odložené. Už má aj to. Choroby minimálne. Sople, kiahne.

Mladší má všetky povinné pre svoj vek plus Rotarix. Choroby doteraz žiadne, má len pol roka. Do budúcnosti plánujem aj proti kiahňam, pre niekoho zbytočné očkovanie. Ale obe moje deti majú svetlú, veľmi citlivú pokožku, a u staršieho boli kiahne jednoducho príšerné (veľa výsypu, dlho to trvalo, teploty, jazvy)

Obe deti mali ako reakciu na očkovania maximálne zvýšenú teplotu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli