Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

rencata
8. sep 2009

asi bych měla založit nové téma Celiakie a alergie na lepek, ať to tady holkám nezapráskáváme jiným tématem 😝 Nebo IP?

nadik
9. sep 2009

Ahoj Holky, malá se mi osypala až 12tý den po očkování, nemáte stím některá zkušenost? Dnes je to třetí den a pupínky furt má.... ☹ . Min. týden měla ještě do toho Šestou nemoc, takže taky vyrázka, tak nevím co je zase tohle...

kam.zyk
9. sep 2009

Rencata, zkusila bych nasadit znovu bezlepk.stravu a po týdnu až 10ti dnech zas zařadit - a to tak, že 5 dní za sebou se podává lepek. Kojila jsi dlouho a to je dobře. Myslím, že vše bude OK, ale chce to přesvědčit se. *V*

kam.zyk
9. sep 2009

Rencata- ještě jsem zapomněla - a ten lepek po té pauze (týden až 10 dní) by měl být stejný (třeba ta pšenice) - ono - když jí lepek klasické pšenice nějak extra "nepojede", nic se neděje - ale třeba oves, žito, to by bylo dobré mít ve stravě, je tam spousta cenných nutr.důl.látek.

Nadik - nemusí to být reakce na očkování, ale může. Nezaváděla jsi nové jídlo? Nebylo něco jiného, co vyrážku mohlo způsobit? (nový šampon, atd.) Zařadila bych probiotika (kdyby to bylo z očkování, zlepšil by se stav, popř.by se musely udělat ještě nějaké dietní změny, dočasně) a pro jistotu zavítala k lékaři aby vyloučil jiný důvod vyrážky.

nadik
9. sep 2009

kam.zyk: Díky probiotika jí dávám už asi týden, co začal ten průjem a teploty, prý to byla ta šestá nemoc a chuděrka ještě předtím to očkování, ale to byla fit. Teď je v pořádků až moc... nechce vůbec spát a řádí jako by sní šili všichni čerti. Rostou jí í stoličky a tak to měla chuděra vše najednou. Zkusím počkat do zítra a kdyžtak zavolám na víkend chceme jet pryč. Ten Biopron jí tedy ještě koupím a uvidíme. S jídlem je to hrůza děsně si vybírá a obědům dietním moc nedá - škoda.

vanish1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kam.zyk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kam.zyk
10. sep 2009

PS:ještě jsem nenapsala to nejdůležitější: ta dieta je velmi, velmi rozumný krok. Mnohdy ale nestačí vysazení pouze mléka, větš.je v případě atopie kojence a batolete třeba ještě vysadit jogurty a všechny mléčné výrobky. Takže je štěstí, že k vyčištění stačilo toto 🙂 Vzhledem k nutričním potřebám bych možná zařadila ještě Nutrilon allergy care, to je UM pro alergiky.

evina313
11. sep 2009

nadik - tak moj syn bol vysypany asi 6 dni, potom nas hospitalizovali a nasadili liečbu, ale neviem kedy by to preslo same. mohla by si jej dat fenistil kvapky, je to proti svrbeniu a nam sa teda velmi pomohli. ma to po celom tele, ci len lokalne?

eho
11. sep 2009

Jdu pro radu. Povedlo se mi najít osvícenou lékařku pro malého, se kterou jsme se domluvily na posunutí první dávky MMR až po dvou letech. Poslala mi dneska SMS s pozvánkou, že už mají slíbenou vakcínu. Je to na čtvrtek a my máme v sobotu velkou rodinou oslavu, na které bude asi dvacet dětí. Mám to ještě zkusit odložit? Mám obavu, že někdo bude mít rýmu nebo aby malý neměl reakci už druhý den, no prostě nevím co je správné. Díky za radu.

jakoubka
11. sep 2009

Já se jdu poradit.Malý má teď rýmu(naštěstí jen tu vodovou).Máme jít ve středu na přeočkování MMR.Nevím jestli počkat nebo jít.Jestli nebude ještě organismus oslabený?Děkuji 😉

kam.zyk
11. sep 2009

Odložení MMR na dobu po 2 letech považuju za velmi rozumné. Osvícených lékařek je víc, ale záleží, z jakého jste regionu 🙂

Ohledně posunu očkování po oslavě - správně, oslabenější imunita dítěte by byla snáze napadnutelná infektem. Snažila bych se proto přesunout očkování až na např.pondělí.

kam.zyk
11. sep 2009

Ještě jsem zapomněla napsat - moje předch.odpověď byla pro EHO 🙂

Jakoubka: rýma je sice veli obvyklé onemocnění, zvlášť u dětí, ale z hlediska imunity jde o imun.reakci na infekt se vším všudy. Dnes je pátek, pokud bude mít dítě ještě v pondělí byť mírné příznaky rýmy či teplotu, odložit očkování - řeknete zkrátka, že dítě má teplotu. Nelze očkovat dítě s teplotou, to uzná každý lékař. MMR je živá vakcína, jde o oslabené bakterie, je víc než vhodné, aby dítě bylo zdravé, neoslabené předch.infektem.

jakoubka
11. sep 2009

kam.zyk-děkuji 🙂

vanish1
11. sep 2009

kamzyk, ďakujem ti veľmi pekne, zaujímavé je, že dnes dcéra jedla rohlík (bol síce hnedý, ale nevedela som zložene a dcéra bola hladná) a potom mala vyrážky na tvári 😢

som rada, že mi správnosť a opodstatnenosť tejto diéty potvrdil niekto nezainteresovaný, lebo už som sa cítila divne, všetci naokolo na mňa zazerajú, že aká je moja dcéra chudinka, lebo matka stále čosi vymýšľa a nedrží sa klasiky (rozumej kr. mlieko, bežná dospelácka strava od pol roka a pod.. 😠 )

rencata
11. sep 2009

kam.zyk. děkuji za radu. Vyzkouším!! A dám vědět, jak jsme dopadly.

kam.zyk
11. sep 2009

Vanish: vysvětlení reakce na rohlík může být vícero. Jednak- řada výrobců produkuje tmavé rohlíky tím způsobem, že k bílé mouce jen přidá potravinářské barvivo (aby byl výsledný rohlík hnědý) a to může alergizovat. Nebo- do rohlíků se často (velmi často!) přidávají syrovátka nebo soja (mimochodem, jsou to velmi podobné alergeny, podobné molekuly) a podobné pro malé děti velmi alergizující věci.

Dieta je výborná věc a ani nevíš jak moc pro dceru děláš tím, že jí nepodáváš alergeny - kdybys je totiž podávala a příznaky (např.ekzém) utlumovala např.kortikoidními mastmi, do budoucna bys zadělávala na astma, velmi silné inhalační alergie, atd. - prostě na velmi silnou atopii. Takto, vyloučením alergenů, její střeva chráníš od skrytých zánětů (charakteristických pro alerg.reakci, střeva=80% imunit.systému), chráníš také játra před nadměrnou zátěží způsobenou metabolity alergenních molekul, a nejen to (tělo je velmi provázaný komplex). Zkrátka, děláš ohromně záslužnou činnost do budoucna, kdy namísto astmatických záchvatů a silných ekzémů (někdy nejen toto) čeká dceru maximálně tak slabá např.pylová alergie (možná ani to ne), s níž se dá naprosto v pohodě žít bez omezení kvality života. Děláš to dobře, jen tak dál. (mimochodem, proč myslíš, že v populaci je už 40% atopiků? To je totiž odezva na ta nesmyslná doporučení "od 6M běžná dospělácká strava" a podobné nesmysly, které ničí zdraví našim dětem...)

eho
12. sep 2009

Kamzyk, díky az odpověď. Jsem z regionu, kde je osvícených lékařů pramálo, naše minulá dr. mi chtěla syna naočkovat 7 dnů před Štedrým dnem a sestra na mě řvala do telefonu, že si zahrávám se zdravím svého dítěti, protože mu odepírám tohle očkování 🙂. Tak jsme se domluvili s novou paní doktorkou, která je rozumná a zlatá 🙂. Hezký víkend E.

kam.zyk
12. sep 2009

Těch regionů s neosvícenými lékaři je víc 🙂 (o zdrav.sestrách nemluvě, ale jsou světlé výjimky, ty je třeba si hýčkat) Tak hezkou oslavu a gratuluju k výběru dobré lékařky 🙂 *Věra*

vanish1
12. sep 2009

kamzyk, ďakuuuuuuujem za rady a hl. za povzbudenie, lebo všetci na mňa divne pozerajú, aj mama mi minule povedala, že ona by dávala dcérke všetko.. 😨 , nie, žeby ocenila, že mi záleží na zdraví mojej dcérky, koľko toho zháňam, študujem, .... možno keby aj ona v dobe, keď som mala ekzém vylúčila aspoň kr. mlieko z môjho jedálnička (ale chápem, že vtedy sa to nemala odkiaľ dozvedieť, nebol internet a pod), tak by som teraz nebola astmatička. No verím, že nielen strava dopomohla k mojej astme, ale aj očkovanie, ale to je už o inom.

Ešte som sa chcela opýtať, dokedy by sme mali túto diétu dodržiavať? Dodržiavame zhruba 2 mesiace. Všetci sa ma na to pýtajú, ale ja sama neviem, dokedy....
Ešte raz ďakujem.

jakoubka, ja by som teda nešla, dieťa by malo byť 100% zdravé

vanish1
12. sep 2009

ešte ak môžem, kamzyk, ty si lekárka?

kam.zyk
12. sep 2009

Vanish, s tou dietou je to velice jednoduché. Dokud bude mít reakci na nyní vyloučené potraviny (např.po půlroce podáš jednu z potravin, co teď nejí a reakce už nebude), pak lze občas zařadit tyto potraviny do jídelníčku. Ovšem: Mléko a mléčné výrobky velmi, velmi zřídkakdy zařadit, kravské mléko (a soju, která má velmi podobný alergen) nejlépe nikdy - nedávej také tvarohy, mají příliš kaseinu a může dojít k silnější alergizaci. Pokud to snáší, tak pouze zakysané mléčné výrobky (hl.jogurty, nikdy ne ale každý den, opět nadměrná zátěž a riziko alergizace), ne tvarohy (=kaseinové bomby, jsou značnou zátěží pro ledviny). Vejce také velmi zřídkakdy, již je prokázáno, že astma, vejce, roztoči a srst spolu velmi souvisí (potravinová alergie- může být přesto, že ji alergo testy neodhalily!!! - přechází kolem 2-5ti let v inhalační a ta může přerůst v astma - a ví se, že vejce - přechází v roztočové alergie a v alergie na srst, popř.astma - za spoluúčasti BKM). Dietu tedy dodržuj dál. Podávej probiotika k tomu, nejl.BioGaia probiotické kapky.

Do jídelníčku můžeš zařadit jáhly, které jsou výtečné svým obsahem hořčíku (jáhelná kaše je k dostání v Zdravé výživě. Jestli chceš, napíšu recept na jáhelnou bábovku, výborná věc), nemusíš se bát špaldy, kus kusu (oba dva typy obilovin jsou sice pšenice, ale nikoli ta klasická agresivní pšenice, tj.Triticum aestivum, tzv.ta klasická bílá mouka), dobrá je také ovesná kaše (HIPP ovesná nemléčná kaše). Lepší než bílá rýže je Parboiled, ještě lépe pololoupaná rýže či hnědá.

Svoje astma můžeš do značné míry také ovlivnit, ale je to běh na velmi dlouhou trať, u dospělých to tak snadno a rychle jak u dětí nejde, ale jde to. Potřebovala bych ale znát, na co jsi alergická, tj.znát tvoje inhalační alergie. Případně výsledky alergo testů. Taky- jaké léky na astma bereš- bereš něco dlouhodobě? Bereš probiotika? (těmi bys začala, vyloučení mléka a omezení mléč.výrobků a vajec by taky bylo dost podstatné...a kdyby jen to 🙂 )

Lékařka- nejsem, já vystudovala přírodní vědy (zde imunologie) a na druhé VŠ chemii 🙂

jankapo
12. sep 2009

bud je nazov temy blby, alebo ste si poplietli temu... 😒 (alebo som ja blba 😅 )

vanish1
12. sep 2009

jankapo, nepomýlila si si tému 😅 kamzyk, ďakujem a radšej napíšem do ip, aby sa dievčatá nesťažovali (aj keď si myslím, že si sem dala veľmi cenné informácie)

jankapo
15. sep 2009

vanish, pohoda... 🙂
ja som len chcela pridat skusenost s ockovanim, kedze sme 7 den po vakcine zacali teplotovat, zhanala som nejake info tuto a dufala ze ide len o reakciu. takze sme nakoniec mali 3 dni teplotky, nie moc vysoke, tak max. 38,5, a slo to zrazit dolu. Len drobec bol hrooozne ufnukany, nervozny ☹ , pritom chorobu ako taku znasal predtym vzdy super, toto bolo o drzku 😔
jo, a vooobec nepapal. (za normalnych okolnosti jedlo skryvame... 😅 )
takze to bolo pre nas dost zle...ale po tych 3 dnoch utalo a bolo to nase zlate smejkave dietatko

katka.m
16. sep 2009

Tak máme to očko za sebou. Dnes sme 14 deň po. Už skôr som písala, aké silné reakcie sme mali zakaždým a ako sa ho bolím. Tak dopadlo to takto: po vpichu žiadna reakcia, nič začervenané a ani opuch. Nurofen som dala po prvý krát na tretí deň a to len preto, že začali liezť očné zuby a bol nervózny. Na 10. deň večer sme mali teplotku bez odčítania 17,8 a to doslova 5 minút, čiže som nemusela ani znižovať a vôbec riešiť. Po celý čas sme kakali riedko asi 1-2x denne, zvyčajne 1x za 2 dni. To sa už pred 2 dňami upravilo. Včera, na 13 deň po som našla 10 červených bodiek na brušku a dnes už nie sú. Ale dnes máme nový očák a ďalšie tri už presvitajú a tak isto aj dolné dvojky 🙂 Čiže, reakcie sú fakt individuálne. Ja som podávala dvojo homeopatík a probiotiká Bio Gaia, dbala som aby sa nenamáhal a nechodili sme veľmi po slniečku. Je fakt, že papal menej, ale mohlo to byť aj zúbkami. Neviem, čo pomohlo, ale 1. vážime 8 a pol kg, 2. išli nám zúbky a 3. sme VŽDY mali prudké reakcie a teraz NIIIIIIČ. Keď si predstavím ako som kvôli tomuto očku nespala, tak som rada, že už to máme za sebou a takto. Mali sme Priorix. Tak držím ostatným palce a nebojkajte.

jabber
16. sep 2009

Tak my jsme 14 dní po druhé dávce Priorixu a reakce vůbec žádná, stejně jako po první dávce 🙂

shaula
16. sep 2009

Co jsou to očné zuby? 😕

katka.m
16. sep 2009

shaula: trojky, tuším u vás špičáky