Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

ygreen
10. nov 2009

druhý den se malýmu rozjela rýma s jednodení teplotou 38, takže o.k.

scharfinka
12. nov 2009

Ahoj maminky, potřebuju se zeptat, malý byl minulý týden očkovaný na MMR a v pondělí čili šestý den se mu trošku zvýšila teplota na 37,2 takže celkem nic, přičítala jsem to reakci po očko. Jenže od pondělka se ty teploty ještě nevrátily do normálu. Pořád 37,2 někdy 37,4. Je normální, aby ta reakce na očko trvala už čtvrtý den? A mám s tím chodit k mudře nebo čekat, až se to samo spraví?A vyrážky nikde žádná, jen dnes ráno trošku na hrudníčku, ale ta během dvou hodin zmizela....

berenika39
12. nov 2009

Podařilo se mi oddálit mmr o půl roku! Super, mám radost, malý je narozený dřív o 4 týdny, tak prý není kam spěchat a mudra mi vyšla vstříc, bylo vidět, že se do očko nežene.
Tak pokud někdo chcete počkat, chce to nějaký důvod....

scharfinka
12. nov 2009

No tak změna holky, dnes je to od očkován í devátý den a malý teď odpoledne dostal horečky naplno.....takže zřejmě vážně reakce na očko....ty zvýšené byly asi jen předstupeň......já jen doufám, že to bude během dvou dnů pryč.....chjo, blbé očkování..... ☹

lenulin
12. nov 2009

No tak to si můžem podat ruce My 8den A horečky a nejdou srazit ted 39,5 dala jsem paralen čípek pro změnu sirupy mi mám pocit moc nezabírají spí tak snad zabere a ještě máme aft na rtu tak mimo všechno mi ještě nechce jíst tak já už nevím jak dál bože kdyby bylo při jednom ale horečky nestačí.Jak to neklesne ještě zkusím nurofen za 3hodiny a zábal

lenulin
12. nov 2009

dnes mi snědl akorát kolač a flašku mléka víc ani nestihnul chudak byl tak grogy že spí 😒

evicka7
12. nov 2009

my měli reakci od 9tého dne týden teploty a spoustu pupínků, po týdnu jako když utne

bereniko gratuluji, já jsem chtěla tohle očko taky odložit nebo ještě lépe vypustit, ale nezvítězila jsem ani doma ☹

lenulin
13. nov 2009

já toho teď lituji že jsem to nenechala tak jsou3hodiny ráno malý řve jak hyjena a to nekecám to mi v životě neudělal atopický exem se mu zhoršil tak že vypadá jak zombie a taky ho to asi pěkně zlobí vlačí mě po bytě vyžaduje šílené věci pokud je nedostane řve jak blázen a to jsme v činžáku manžela čeká víkend v práci no je to bezvadoufám že to brzo skončí jinak zešílíme oba dva nejvíc je chudák malý teploty kolem39 a teď když se zdá že jsme je srazili řádí jak pominuty spát v žádném případě žádný spánek to jsou vymoženosti dnešní doby já ani netušila že bych ho prostě naočkovat nemusela vždyt taky nikdo neočkoval ažijem spokojeně prý vše pro dítě ale co ted chudák prožívá a my s ním

lenulin
13. nov 2009

tak jsme se nevyspali vůbec malý naprosto nepříčetný a ráno vyrážka k tomu atopáku volali jsme dr tak mám nasadit kortikoidy aby se tolik neškrabal tak to je opravdu hezké tak jsem mu toho trošku dala na ty nejhorší místa a kouká na školku zda se že je to lepší no aspoň už vypadá že nás opustili ty horečky 🙄

vajsarka
13. nov 2009

pro kam.zyk
Diky moc za tvoji vycerpavajici odpoved,jsem stejneho nazoru a do Priorixu se mi vubec nechce. Pristi tyden jedem na alergo tak to jeste proberem tam ale spis ho očkovat nenecham. Taky si myslim ze ani jedna z nemoci neni tak zakerna a nejakou imunitu uz vuci nim ma po prvnim ockovani.
Takze jeste jednou moc diky za radu 🙂

eliotka
14. nov 2009

Holky, prosím vás, co to je ta Priorix Tetra? Jsou po ní prý menší reakce...

ronie
14. nov 2009

eliotko priorix tetra má narozdíl od priorixu plané neštovice, rekace na priorix jsou strašě individuální, my očkovali trivivacem a díky bohu u Olivera žádná znatelná reakce.

shaula
14. nov 2009

Eliotka - podle naší MUDr. jsou reakce na Priorix nebo Priorix Tetra srovnatelné. I logicky je nesmysl, aby na vakcínu, která obsahuje jednu nemoc navíc, byla reakce menší... Trivivac se teď už pokud vím běžně neočkuje.

eliotka
14. nov 2009

shaula: to je zvláštní, mně totiž dr. nabízela Trivivac a o Priorixu vůbe nemluvila. 😕
Až na netu jsem se o něm dočetla a tak pátrám.
Takže bys dávala i ty pláňata k tomu?

shaula
14. nov 2009

Ano, my je dáme - je to asi jediné nepovinné očkování, které budeme dávat. Rozhodla jsem se tak proto, že je téměř jisté, že by je kluci chytili, takže si říkám, že je před tím radši ochránit, než se pak trápit s pupínky, nedejbože aby jim pak zůstaly jizvy. Navíc já neštovice neměla, takže tak vlastně budu chránit i sama sebe 😉

maarci
14. nov 2009

Cau holky, tak já jsem tady teda uplně náhodou, protože jsem se na forum modry konik přihlásila v roce 2007, když jsme naštěstí úspěšně absolvovali umělé oplodnění a máme dnes (vlastně pozítří) dvoulete dvojčata. V prvním roce jsem byla docela hysterická matka, která když si jedno z dětí jenom špatně prdlo, tak letěla k mudr, no ale pak mě to přešlo a viděla jsem všechno najednou trošku odlehčeně. Ale přiznávám, že v případech, kdy dostaneme horečku (což je opravdu velmi málo), začínám opět hysterčit, zvlášť teď v době medializace prasečí chřipky a chodim své děti každou půlhodinu kontrolovat, jestli teplota klesla nebo ne. Minulý týden v patek jsme byli na druhé dávce očkování proti spal, zarděnky, přiuš, takže dnes je to 8. den, na a děti jsou obě dvě současně k.o. Když jsou nemocní, tak většinou aspoň po sobě, ale teď obě naráz, takže jestli máte někdo zkušenosti s druhou dávkou očkování, prosím o uklidnění. Na první dávku si už ani nevzpomínám, ale své hysterické stavy kvuli dětem si určitě pamatuju, protože jich zase tolik neni a po první dávce horečku určitě neměli.

eliotka
14. nov 2009

maarci, a to tedy mají po 2. dávce? A to trvá celých těch 8 dní?

maarci
14. nov 2009

Odpovídám tak trošku později, ale až teď jsem se dostala k úklidu, tak jsem teď vytahla ruky z kýbla. Mají to po druhé dávce, a netrvá to těch 8 dní, ale až dnes, malý má (teda měl) kolem 38, a malá (je o 2 kila lehčí) ze začátku na tom byla líp jak on a teď na večer 38,5. Ale byla jsem se teď na ně juknout a už jsou v pohodě, myslím, že víc jak 37,5 nemají. Akorát šli teda dnes poprvé za rok spat ještě před sedmou hodinou, ale je to tím, že odpol spali jenom v autě něco málo přes hoďku, jinak spávají 2-3 hodiny a večer nejdou dřív jak v devět. I když pokusu z naší strany už bylo fakt hodně, když je dáme dřív, tak je to napit, papat, kakat a jiné dětské fígle.

kam.zyk
15. nov 2009

Ahojte draci. Jsem tu zas. Takže:

Trivivac momentálně dostupný není (a neví se, zda se bude vyrábět či ne, momentálně je to nejasné s jeho další budoucností). Pro děti alergické na ovbalbumin je proto v současnosti reálná následující možnost: Priorix (pomnožený na kuř.embryích) samozřejmě nepadá v úvahu (o tom, že Priorix Tetra je šetrnější než samotný Priorix, to je samozřejmě nesmysl vyplývající už jen z logiky věci - reakce jsou téměř srovnatelné, jak píše správně Shaula, ale je třeba zmínit, že existují individuální odchylky). Takže jednou z možností pro tyto děti je: očkovat POUZE PŘÍUŠNICE. Zarděnky, které jsou ohrožující hl.v dospělosti - u holčiček hl. v těh. (což doufám ještě dlouho moje 2,5letá dcerka nebude 🙂) ) stačí naočkovat až mnohem později a spalničky- dtto ( naše populace dětí je dobře proočkovaná, co se týče této choroby, takže není až zas tak na místě obava z možné nákazy).

Maarci - nasaď probiotika, tak vrátíš očkováním vychýlenou střevní mikr.co nejdřív do normálu a imunita se stabilizuje. Optimální je nasazovat je min.týden před plánovaným očkováním.

A teď k prasečí chřipce, která vás všechny velmi děsí:

Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky a ústa/krk. Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření.

Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou
dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami):

1. časté mytí rukou
2. \"ruce pryč z obličeje\"
Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..
3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodou. Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru.
Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince,jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.
4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně. Pořádně se 1x za den
vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě, je velice účinné při snižování počtu onemocnělých.
5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.
6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete - čaj, kávu, atd. pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání,
ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.

eliotka
15. nov 2009

kamzyk, to je azjímavé, ale proč není vbodné očkování priorixem? Nebo jsem to špatně pochopila?

Ta prevence proti chřipce, myslíš, že je to vhodné i pro dítě? teda kloktání asi ne, ale to vytírání nosních dírek?

artuse
15. nov 2009

eliotko, priorixem by neměly být očkované děti, které jsou alergické na vaječný bílek či žloutek, prostě na vejce, protože priorix je pomnožený na kuřecích embrií, takže tyto děti by se měly očkovat trivivacem, který ale teď není, jak píše kam.zyk...ostatní děti nemající alergii na vajíčko se priorixem očkovat můžou 😉

artuse
15. nov 2009

jinak eliotko, vy už se chystáte očkovat tímto očkem, máte ještě čas ne? 😕

eliotka
15. nov 2009

Tak my snad alergii na vajíčko nemáme. Občas po něm kluk ale zvracel, ale kdo ví, po čem to bylo. Alergie by se projevila jinak, ne? Vyrážkou atd.ne?

artuse
15. nov 2009

eliotko, alergie se může projevit různě - zažívacími problémy, vyrážkou, ekzémem, nebo dokonce šokem...pokud by sis nebyla jistá, je nejlepší udělat krevní testy na alergologii-imunologii...pokud po něm zvracel, asi bych testy nechala udělat 😕

schwarzovka
15. nov 2009

artuse...už jsem to někde psala...bohužel jsem to nevěděla a doktor mi malého normálně naočkoval priorixem...ikdyž ví, že má velmi silnou alergii na celé vajíčko...
jinak k tématu...jako po každém očkování malej přestal mluvit...v těch 15-ti měsících a pak v 18-ti měs. to bylo nejvíc znát...protože už říkal máma, táta, děda, bába, teta...mňam, tady, tam...atd..teď je z toho jen NANA pro všechny lidi z rodiny a jen zvuky a zkráceniny slov ☹ ☹

schwarzovka
15. nov 2009

jo a samozřejmě díky tomu vajíčku se mu šíleně rozjel ekzém, naštěstí už je z toho zase více méně venku...alergolog nadával...

artuse
15. nov 2009

schwarz: to je hrůza s tím mluvením ☹ a lepší se to aspoň? a doktora co vás naočkoval i s alergií na vejce bych vyměnila!

schwarzovka
15. nov 2009

no lepší, nelepší...on je i trošku vyčůranej...hodně si to zlehčuje...ale tím svým způsobem poví i věty...např. " Ta íííííí ššššš" to znamená...tam letadlo spí 😀 ale slova neopakuje, už jsem z toho na prášky, protože je jinak moc šikovnej....
jinak jediné slovo, které říká stejně je TIK ŤAK...to bylo jeho úplně první slovo vůbec a nejvíc se nám líbí jeho zkomolenina slova auto...to se ujalo už v celé rodině....ŠŠŠTO!!! ale pusu nezavře celý den...
k tomu doktorovi jsem chodila i já jako malá a on je jinak dobrej, jen co se týče očkování je hroznej aktivista pro...já opak ☹

eliotka
15. nov 2009

schwarzovkla: a jak to, že přestal mluvit? to měl z toho očkování šok? Chudinka.. ☹

schwarzovka
15. nov 2009

šok bych neřekla, při píchání nikdy nepláče, u doktora je vždy rád...snaží se předbíhat..je to mozkem...prostě mu to vždycky nějak naruší centrum řeči...
toho priorixu jsem se bála, už i se souvislostí s autismem...měla jsem se tomu vyhnout...u autismu je právě i ta ztráta řeči ☹ ☹