Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

jabber
9. dec 2009

eliotka - no já si myslím, že to nevědí 😅 🙄 protože jinak by k tomu přece nemohli přistupovat jako že 'máme k dispozici dvě vakcíny, jedna je hrazená státem, ale jsou na ní horší reakce a druhá je vylepšená, reakcí míň, zaplatíte si ji sami - a vyberte si sami, kterou chcete' 😅

petja
9. dec 2009

..ale ani jedna z vakcín není šetrnější,to je blbost!Obě jsou to živé vakcíny!

jabber
9. dec 2009

petja - no právě 😅

kam.zyk
9. dec 2009

MMR vakcína: dcera je alergik na vejce. Nesmí tudíž dostat Priorix, Trivivac se zřejmě už dělat nebude. CO TEĎ? Po konzultaci s očkovacím centrem Motol se dohodlo toto: 1)očkování spalničkami - bylo jí odsunuto do 6ti let, v dobře proočkované populaci, která v ČR je, je velmi malá pravděpodobnost nákazy. 2)zarděnky - má čas (smysl až v těhotenství) 3) příušnice - kdyžtak se bude očkovat zvlášť, ale to má čas, jak jsme se domluvili, dtto spalničky. Takže tak 🙂

MMR je každopádně vakcína živá a Trivivac a Priorix se liší tím, že obě jsou pomnoženy na různých médiích. Toť vše.

pavlina05
9. dec 2009

Holky, teploty a vyrážka začaly až ten 7. den? TA vyrážka se nějak léčí? 😕

kam.zyk
9. dec 2009

Jde o to, jak ta vyrážka vypadá. V první řadě, nasadit probiotika. Ta vyrážka vypadá spíš jako kopřivka, nebo drobné pupínky?

agatkag
9. dec 2009

moju dcérku som nedala očkovať hexou a už vôbec nedám MMR - nie som padnutá na hlavu

anakonyes
10. dec 2009

ZDRAVÍM, AHOJ PAVLI! měli jsme očko posunutý, tak taky čekám příští týden zda budou reakce. doufám že nebudou 😉 Mates má zatím modřinu v místě vpichu.

shaula
10. dec 2009

Ahoj, holky, prosím Vás, za jak dlouho po očkování Priorixem Tetra se může objevit reakce v podobě zduření uzlin? Jsem přesvědčená, že doktorka říkala za 2 - 3 dny, ale dneska (16. den po očko) jsem Davídkovi našla bulku v tříslech, tak teď přemýšlím, jestli neříkala za 2 - 3 týdny... Je v průměru asi centimetr, a tak spíše na přední straně - jakoby na stejné úrovni, jako je slepé střevo, ale níže (v místě, kde se nožička spojuje s hrudníčkem). Navíc jen vpravo, vlevo nic není. Může to být ono? (Nevím, kde přesně ty uzliny leží, doktorka říkala v tříslech...) Nikde jinde jsem nic nenašla, v podpaží ani za oušky nic nevidím. Martínkovi se to udělalo taky, ale menší, ani jsem si toho nevšimla, našla jsem to, až když jsem to cíleně hledala podle Davídka. Zkoušela jsem volat k doktorce, ale hlásí mi to neexistující číslo, asi má dovolenou a odpojený telefon... Předem moc děkuji za reakce.

petja
10. dec 2009

určitě to může po očko,i když by byla časová prodleva delší.Můžeš zavolat na imunologii,či na hygien.stanici.

artuse
10. dec 2009

shaula, taky myslím, že to může být po očku, některé zdroje uvádějí reakce po MMR až 3 týdny...

shaula
10. dec 2009

Díky za odpovědi, nakonec jsem se doktorce dovolala (prý byla jen mimo ordinaci) a byli jsme tam i osobně, aby se vyloučila kýla (já ji nepoznám 😅 ) a jsou to opravdu jen zduřené uzliny v reakci na očkování. Prý je má i za ouškama, no já tam nic pohmatem necítila, asi bych nemohla být doktorka 😀 Mám to jen posledovat a koncem příštího týdne se ozvat, jestli se to nezvětšuje.

bereninka
10. dec 2009

kamzyk: prosí,m tě, když mi malý sní zapečené brambory, kde je i vajíčko, nebo polévku, kde je i vajiíčko a v poho.... a pak když měl třeba čočku s vejcem, zvracel - byla to náhoda, nebo s emám bát alergie na vajíčko? Neměl by reakci vždy?

kutcher
11. dec 2009

no tak my vcera vecer a dnesni noc des bes, vcerejsi noc nocni desy, vykriky ze spani, neutisitelny hystericky plac, dnesni noc ctyricitky a moc to dolu teda neslo, tak doslo i na ocet, kterej davam fakt nerada!

petja
11. dec 2009

..tyhle sychické projevy po očko jsou kolikrát horší než fyzické.I,když na tom může mít podíl právě vysoká horečka.Ať už je lépe!!!

kutcher
11. dec 2009

No jo, taky doufam, uz jsem z toho hotova

stvura
11. dec 2009

Mne lekarka povedala ze reakcia na toto ockovanie moze byt az do 10-15 dna po ockovani. Zvacsene uzliny, vysev na tele, horucka. Na prve dve netreba davat nic, v tom pripade len umyvat cistou vodou bez detskeho samponika, na horucku co davate zvycajne. Ak by boli tie vysevy velmi zapalene, nadute alebo hnisave treba hned ist na pohotovost {kamaratkina mala skoncila v nemocnici a ma obviazane rucicky aby sa neskrabala}.
Inac ak vase deticky mali na predchadzajuce ockovania zle reakcie, mohli vas lekari upozornit ze toto ockovanie je mozne spravit i neskor okolo druheho roka. 🙂

monka88
11. dec 2009

Stvura a Ty ako das ockovat?Ci si uz dala? A ako ste dopadli vy? U nas nastastie len teploty max 38.5 jeden den a inak bolo okolo 37.5 dohromady 4 dni.
Tak snad je to uz za nami 🙂

kamilka12
11. dec 2009

Ahojte,

boli sme na 15. mesačnom očkovaní teraz 1.12. Včera (10.12.) mal malý od rána teplotu 37,8, večer 38,5. Na noc sme dali čipok od teploty. Dnes má opäť teploty od rána 38. Nemusím zatial íst k dr.? Je normálne že teplota trvá dlhšie ako 24h? Okrem toho má soplíky...vyrážku žiadnu.

stvura
11. dec 2009

Mi sme boli na ockovani ked mal maly presne na den 15 mesiacov, co bolo pred dvoma tyzdnami, nic mu nie je, ale on nemal reakcie ani jedno z ockovani {maximalne troska zvysenu teplotu}. Teplota by nemala trvat dlhsie ako tri dni. Sopliky nie su z ockovanie, to ma teraz kazde druhe dietatko...xixi... 🙂

lenulin
11. dec 2009

kamilka my měli teploty 3dny a je to normál pak se mi 😉 ještě osypal

shaula
11. dec 2009

Stvura - naši kluci taky neměli na žádné očkování reakci, až teď na MMR, to se prostě nedá srovnávat, jde o jinou vakcínu, navíc živou, takže absence reakce dříve neznamená, že i tohle bude bez reakce.
A málokdo z pediatrů ti řekne, že lze očkování odložit, většina se snaží očkovat co nejdřív, bohužel 😠

kutcher
11. dec 2009

No mne bylo receno, ze se k tomu muze pridat cira ryma, ze to k tomu taky patri, vecer mel 40,. stupnu po odecteni, coz je podle me sila.

saara1
11. dec 2009

kutcher, kolky den po ockovani zacal mat tie horucky?

kutcher
11. dec 2009

Nee me zacal mit presne 7. den k veceru, ted zase hicuje, chjo

pavlina05
11. dec 2009

anakonyes
😀 ahoj

Doufám, že reakce nebude...máme 4 den po o.

lenulin
12. dec 2009

musíš číst víc příspěvků reakce nám přišla až 8den

zuzin78
12. dec 2009

ahojte,
dcerka ked ju ockovali mala 15mes, a na 8 den mala len mierne zvysenu teplotu a inac nic. nastastie. mali sme to stastie, ze na ziadne ockovanie nereagovala zle.

petja
12. dec 2009

o odklad se musí zajímat hlavně rodiče,to je jasné!Protože se 2.dávka očkuje nejdřív ve 2.letech,mají prostě pediatři pro usnandnění systém,že tě pozvou v týdnu,kdy má dítě 2 roky.Odklad od první dávky je ale možno posunout na 3-5let.

meleri
12. dec 2009

jako já sem to řešila s pediatričkou ale moc nám teda neporadila..řekla že když jsme už jednu dali a pak toho necháme (malý měl dost horečky )tak bude chráněn jen z poloviny..a říkala mi že jsou určitá procenta úmrtí na tu rubeolu u dětí co nebyly očkovány nebo je očkovali jen částečně...takže do toho asi nakonec půjdem..
jinak bacha nám se reakce objevila až v polovině 3 týdne.. ☹