Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

petja
9. jan 2010

Tak my byli na druhou dávku MMR ve čtvrtek.Oproti minulému zážitku ve smyslu toho,že byly už den po očko šíílené průůjmy a malý neudržel v žaludku nic kromě MM a taky jsem pozorovala děsy a halucinace ☹ 😢 je to tentokrát zatím bez reakce.4 dny před očko jsem dávala roiboss čaj a probiotika v podmáslí.Hned po očkování jsem malému dala globulku homeopatika Thuja v ředění 9CH a tu dávám 1x denně po dobu 10 dní max.V odborné homeo literatuře jsem se dočetla,že je thuja je působící hodně do hloubky,proto dávat max 10 dní,pak přestávka třeba týden a pak v případě potřeby opakovat.Dál pokračujem v pití roibossu s čistým vitaminem C (trochu vyšší dávka ).
Takže nevím,zda tato vakcína v sobě měla míň sraček,byla víc testovaná,či novější(stejně jako minule byl priorix),či mozek už je natolik vyzrálý,ale opravdu je to 100 a 1.Samože může ještě přijít reakce,která by se dala nazvat standartní,ale to je vlastně taková malá nemoc,proti kterým jsme byli očkovat,zatímco ty průjmy a zvracení po každém jídle v šílených dávkách mi opravdu trhalo srdce,jak miláček trpěl,to nebyla reakce standartní,to bylo jasný,že tělo volá o pomoc 😖
Jo a měli jsme u druhé dávky několik měsíců odklad.To myslím udělalo opravdu hodně!

kam.zyk
10. jan 2010

Ahoj Petjo, tak to jsem nesmírně ráda, že reakce tentokrát je nesrovnatelná s předchozí - Priorix je samozřejmě tentýž (ty vakcíny mají v sobě pořád stejné množství látek), ale hlavně podle mě pomohlo právě to, že byl odklad- ono opravdu každý den navíc je k dobru dítěte. Svoje určitě udělala i ta další opatření (rooibos= přír.antihistaminikum, probiotika, která pomohou navrácení střevní mikroflóry změněné očkováním zpět do normálu, atd.atd.), takže je to super, jak to malej teď snáší. Kéž by se vždy podařilo posunout nejlíp už první dávku MMR vakcíny až za hranici 2 let života...

moda08
10. jan 2010

Ahoj holky,
nás to taky brzy čeká (teda alespoň doufám, že je to to samé očkování - dr. nám řekl, že máme v březnu jít na očkování proti spalničkám,ale to asi bude ono, že) a jak to tady čtu, tak jsem z toho teda docela hotová. Nevím, co dělat - jestli to odkládat a nebo na to prostě jít. Teď jsme byli na čtvrté hexe a v pohodě.

petja
11. jan 2010

Kamzyk moc děkuji za podporu,určitě i díky tvým radám,hlavně ohl.toho roibossu což jsem netušila,myslim,že měl taky svůj nezastupitelný podíl.Malému navíc chutná,takže o to je to příjemnější! Je to smutné,že není se všemi lékaři řeč ohledně odkladu,byť o pár měsíců,jako s mojí,i,když je pravda,že mě to stálo taky nejednu diskuzi s ní 😕
Malý třeba vůbec neměl žádné potíže s očkováním proti TBC v porodnici,byť tato vakcína je taky živá,asi nebyla pro malého tak agresivní! Každopádně své další dítě už proti TBC v porodnici očkovat nenechám,ale asi počkám až do těch 6 týdnů věku...

Moda,myslím,že rozdíl od hexy je nejen v tom,že MMR vakcína,která vás čeká, je vakcína živá,proto tak agresivní,ale je pravda,že mnoho rodičů mi říkalo o šílených reakcích právě i na hexu! Pokud ty to tak cítíš a s doktorem je rozumná domluva,očkování odlož.

rencata
11. jan 2010

Moda, já bych tak radila odložit, my nechaly očkovat prví dávku MMR až téměř ve dvou letech a pohoda, reakce vůbec žádná. A podle toho, co jsem studovala na netu, tak jsou opravdu reakce v pozdějším věku menší nebo žádném

Ahoj Peti, jsem ráda, že jste měli druhou dávku už bez reakce. škoda, že se TI předtím nepodařilo odložit i tu první.... tak třeba u druhého dítka 😉

petja
11. jan 2010

Reni,předtim jsem se o to hlavně tolik nezajímala,odklad první dávky jsem tehdy v úmyslu ani neměla...

moda08
12. jan 2010

Ahoj holky,
díky za rady,ale pořád váhám. Ptala jsem se jedné kamarády (dělá v laboratoři - mikrobiologie,takže o tom očkování taky dost ví) a říkala, že by to neodkládala, že právě naopak v pozdějším věku je už více rozvinutá imunita a reakce pak může být mnohem horší. Já teda fakt nevím co si z toho vybrat, vy tady zase naopak píšete, že když jste šli na očkování déle, nebyla v podstatě žádná reakce. Mám v tom teda zmatek. Ach jo 🙄

gabka32
12. jan 2010

My měli naočkovanou první dávku MMR v 17-ti měsících a naprosto v pohodě, bez jakékoli reakce 🙂 až z očkováku jsem vyčetla, že to byl priorix. já to nechávám na Dr. když pozve, přijdem. ted někdy bychom měli mít 4.hexu. Samozřejmě záleží na dítěti, pokud by bylo časteji nemocné, tak bych asi byla pro odložení. naštestí u nás očko probíhá vždy v poklidu. klep klep 😝

kam.zyk
12. jan 2010

Ahoj Petjo, já ještě jen upřesním - ona TBC je sice živá, ale funguje na úplně jiném principu než ostatní živé vakcíny - neúčastní se jí ty systémy imunity, jako u ostatních vakcín,o kterých je v této diskuzi řeč, ale má to mechanismus jiný (buněčná imunita). Proto má taky jiné nežádoucí účinky, je to prostě něco úplně jiného, víc se člověk doví tady

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/TBC.htm

petja
12. jan 2010

Děkuji Kamzyk moc za rady nejen ohledně TBC,já o vakciny net vím,jen je to na mě přeci jen kolikrát dost odborné 😕

Moda,to mi moc logické nepřijde,co ti kamarádka řekla o imunitě.Nevim,zda dobrá imunita je na překážku,přece hlavně díky nespecifické imunitě dítěte,která s věkem vzrůstá lze očkování zvládnout bez větších problémů... 😨

artuse
12. jan 2010

moda: já jsem jen laik, ale s tou imunitou si myslím to co petja, přece, když je imunita nevyzrálá vypořádává se hůř s nemocemi, očkováním, atd. než imunita dobře vyvinutá 😕

moda08
12. jan 2010

Já nevím, takhle mi to řekla a ještě něco o tom, že si lépe vytvoří protilátky (ale to nevím, jak to přesně bylo, tak abych nekecala)

petja
12. jan 2010

No taky to prostě mohl být jen její názor..
Jinak Filda je dnes 5 den od očko a má horečku,zatím se mi daří držet na 39,tak snad to opadne.Navíc co tu čtu,tak všichni měli rekaci až od 7dne nahoru...

artuse
12. jan 2010

petja, držím pěsti, ať horečka brzo opadne a máte klid...

petja
12. jan 2010

Děkuji Artuse za podporu,zatím je půl stupně dole,to je ale na začínající noc v pohodě skóre 😔
Jinak opravdu krásné fotky,skoukla jsem i ty čerstvě přidané 😉

pattie
12. jan 2010

My měli 11 den po očkování a 2 dny měla horečky, ke 40°C, ale byla pořád veselá. Po dvou dnech jako když utne a pohoda....

kam.zyk
13. jan 2010

Moda, já myslím, žes kamarádku laborantku jen špatně pochopila - imunita skutečně vyzrává s věkem, ale hovořit o reakcích v souvislosti s očkováním v obecné rovině dost dobře nejde - v případě MMR vakcíny ale platí, že např.případné alergické reakce (či jiné reakce imun.systému) jsou mírnější ve 2 letech než v roce, schválně pro zajímavost- oficiální tabulka nežádoucích účinků MMR vakcín je tady, včetně četnosti v populaci

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR....

ined77
13. jan 2010

kam.zyk 🙂 ...prosím tě pěkně ještě jednou 😅 .
týká se to ale hexavakcíny...včera jsme byli na 4 dávku.do večera v pohodě,ale v noci dostal malý horečku nad 39,v místě vpichu má ošklivý tm.červený koláč velikosti dvacetikoruny ☹ .dala jsem mu na to fenistil gel,chladila,ale u toho dost plakal.chtěla jsem mu dát i kapičky fenistil,ale půl lžičky přišlo vniveč,hrozně se bránil.ráno měl jen 37,5,ale teď po obědě měl opět 38,2.
psala jsi totiž myslím,že teplotka není reakce na očkování...jít s ním zpátky k dr.nebo počkat?
je hodně podrážděný,nešťastný a uplakaný 😢 .je mi ho moc líto a mám docela strach...předtím po očkování takové stavy nebyly 😒 .
předem moc děkuji za odpověď🙂

mikulka
13. jan 2010

ined: ale to vše může být reakce na hexu. Teplota je typická, zarudnutí též. Malého bych nikam netahala. Jen ho nech v klidu, dávej paralen či něco na snížení teploty.
Místo vpichu je dobré chladit kouskem pleny, či kapesníku namočeným ve studené vodě.

fenystil bych nedávala, nemá žádné neobvyklé reakce. Neboj, zítra už to bude lepší, a možná i večer už bude bez teplotky. A pokud ti líp spí venku, může i na hodinku ven.

renuliq
13. jan 2010

ahojte, tak my mame ockovanie dnesnym dnom za sebou..preventivne som dala panadol cipok a budeme cakat co bude, alebo nebude..ale zatial sme mali po ockovani vzdy mierne zvysenu teplotu 2 dni. Drzte palec nech sme bez reakcie 😉

petja
13. jan 2010

..preventivně panadol?! 😒

renuliq
13. jan 2010

petja, co sa ti nezda?panadol cipky sa davaju pri zvysenej teplote,, ktora zvykne byt po ockovani..este si sa s tym nestretla?

shaula
13. jan 2010

Ale nedávají se preventivně 😖 Ty si snad taky bereš preventivně léky např. na bolest i když tě nic nebolí? 😲

simona161
13. jan 2010

ahojte ... ja by som tiez nedavala lieky "preventivne" ... ale o tom som nechcela ...
mojho syna ockovali proti MMR 30.12. a 10 dni po ockovani dostal vysoke horucky, stale sa drzal nad 39, na druhy den mu opuchli uzliny za usami a na tvaricke, hrudniku a chrbatiku sa mu vysypali nejake vyrazky ... boli sme aj na pohotovosti, vsetko bolo ok, ziadny soplik, dychanie ciste, hrdlo ciste ... povedali nam iba pit vela tekutin, zrazat teplotu a keby sa to nelepsilo ist potom ku svojmu lekarovi ... bolo to cez vikend a do pondelka to preslo ... cize cca 3 dni ... ale vylakalo ma to, pretoze 3xhexa a 3xprevenar bol u nas uplne bez akychkolvek neziaducich ucinkov ...

denduska
14. jan 2010

panadol sa zvykne davat preventivne pred (hodinu), resp.tesne po ockovani - ak vieme ze dieta je velmi drazdive, placlive, zle znasa bolest... nam to dokina tiez odporucila..ja som to neurobila pri prvej hexe..a bola to chyba! 😖 je to akasi forma premedikacie.
ale pri mmr sa mi to zda zbytocne kedze reakcia je o tyzden 😕

renuliq
14. jan 2010

shaula, takto mi to odporucila doktorka po ockovani (aj teraz po MMR)dokonca je to aj "tradicny postup" pre maminky v mojom okoli, tak sa divim, ze sa divite 😉 podla mna je nerozumne po ockovani (tesne po ockovani ako pise denduska) dietatku nic nedat pokial je citlive ako moja mala..tot moj nazor.
no nic, uvidime ako bude o tyzden, zatial sme ok 🙂

kam.zyk
14. jan 2010

Ined, upřesním: teplota samozřejmě je reakcí na očkování, ale nikoli reakcí alergickou (to by byla např.dušnost, kopřivka, atd.). Co se reakcí vedlejších v případě Hexavakcíny: zrovna teplota je reakcí poměrně častou, stejně jako zarudnutí místa vpichu - nežádoucí účinky (podle ofic.statistik) lze najít zde, včetně četností

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP....

Ostatní přesně odpověděla Mikulka, k lékaři pouze pokud by reakce přetrvávaly. Jak to vypadá dnes?

petja
14. jan 2010

A navíc tělo ví,proč se brání teplotou.Podle mě má teplota hlavně pozitivní účinky,je to přirozená reakce organismu,ničím umělým vyvolaná,proto je velká chyba třeba zvýšenou teplotu okamžitě srážet!
A opravdu si myslím,že je blbost dávat preventivně léčiva,už kvůli výše uvedenému..

kam.zyk
14. jan 2010

Také se podivuju nad praktikou podávat preventivně jakýkoli lék na bázi paracetamolu (Panadol, atd.) - ten působí až v okamžiku, kdy je zvýšená teplota, kteroužto snižuje. Takže podávat takový lék ještě před vzplanutím teploty, to je stejně, jako když budu očekávat, že příští týden dostanu angínu a preventivně si vezmu Penicilin či jiné ATB. Jinými slovy, už z logiky věci je to nesmysl, protože se v tomto případě nejedná o prevenci.

simona161
14. jan 2010

toto je presne aj moj nazor ... paracetamol nie je prevencia 😖
moje dieta je tiez drazdive, co mame potvrdene aj neurologickou, ale nevidim dovod mu preto davat lieky bez toho, ze by ich akutne potreboval ... a tiez suhlasim s tym, ze zvysena teplota je prirodzena reakcia organizmu a dokonca by som povedala, ze je prospesna pri vytvoreni imunity (samozrejme mierne zvysena teplota, nie horucka)...
ja som dala panadol na striedacku s nurofenom, lenze to sa uz maly drzal par hodin stale nad 39 C, nepomohla ani vlazna sprcha ... ale dat mu ho len preto, ze je drazdivy, v tom nevidim vyznam ... a nas doktor nam nastastie podobne rady nedava a to podotykam, ze som na synovi pri ockovani takmer lezala, sestricka drzala hornu cast tela, ja dolnu a doktor ockoval, pretoze maly sa branil zubami-nechtami 😀