Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

shaula
14. feb 2010

Elisabeth - vzhledem k brzkému nástupu teplot, tomu soplíku a zarudlému krku a také tomu, že ATB zaúčinkovala, si myslím, že nešlo o reakci na očkování, ale o běžné onemocnění. Možná souvislost s očkováním bude např. v tom, že po očko byla oslabená a nemoc se projevila, nevím.
Ano, uzliny zduřené být mohou, naši kluci je měli.

jajka78
15. feb 2010

ahojte, chcela by som vediet ci tie, ktore ste davali pred ockovanim homeopatika alebo fenistil kvapky alebo probiotika, vitamin C ci to pomohlo. Podla vasho nazoru a co ste teda davali. dakujem

jankapiknova
15. feb 2010

Shaula- tak dnes som bola u dr. lebo maly ma trochu kašel, nema horucky nič len ja som kaslala tak ho asi dostal odomna,bola som si pre recept na niejake kvapky proti kaslu a pytala som sa jej este raz na reakcie na toto ockovanie a hned povedala ziadne a sestricka sa pridala ze toto ockovanie nema bsolutne ziadne reakcie. 😕 Tak som zvedava 😕dnes je 5 den. Zaujmave je jak sa tie nazory dr. lišia 😉

renuliq
15. feb 2010

jajka, ja som davala probiotika..a myslim ze pomohlo, odporucam. Dcerka mala reakciu 8.den, a to zvysena teplota(den, noc)a to bolo vsetko...takze uplne super. Som rada, ze je to za nami🙂

shaula
15. feb 2010

Janka - tak to je přinejmenším zvláštní 😉

renuliq
15. feb 2010

janka, mne tiez doktorka povedala, ze reakcie na toto ockovanie nezvyknu byt, ibaze deti byvaju castejsie chore, lebo ockovanie im oslabi imunitu..az tu na koniku som sa docitala o reakci, ktora moze byt, ale az po 8.dni po ockovani..
no tu sa clovek vselico dozvie..

renuliq
15. feb 2010

a este mi doktorka nakazala dat malej preventivne panadol(ako vzdy po kazdom ockovani), alebo skratka nieco, co sa dava pri reakciach z ockovania, hned ako prideme domov..tu ma zato skoro ukamenovali 😝

jajka78
15. feb 2010

renuliq, a davala si akm sposobom davkovanie? tazden pred a tyzden po? kolkokrat za den

renuliq
15. feb 2010

jajka, infants dophilus sa volaju, jednu odmerku raz za den rano do trochy mlieka..(koli tomu aby dietatko jednorazovo vsetko vypilo)my sme ich brali dlhodobo, koli inym problemom, co sme mali..ale pocula som, ze pri ockovani staci tak ako pises, tyzden pred a tyzden po..

sendy10
15. feb 2010

Ahojte, zapojim sa aj ja, lebo nas toto ockovanie caka tento tyzden.. 😝 . Pytala som sa dr., ohladom homeopatik, resp. ako najlepsie syna pripravit, tak povedala, ze po ockovani mozem dat homeocipky viburcol, panadol mi neoporuca, lebo znizuje imunitnu odpoved organizmu..Takze som sa zasobila cipkami viburcol aj Thuyou occidentalis 9CH (pisali mamicky vyssie) a uvidime. Posledne cca 2 tyzdne davam aj BioGaiu, vsetko dokopy by malo pomoct. Po prekonani pridam aj vlastnu skusenost 😉

jankapiknova
15. feb 2010

no mne dr. povedalazye ani nurofen nič na prevenciu lebo ziadne reakcie niesu 😕 , zaujmave,normalne mi to je aj smiešne 😒

sendy10
16. feb 2010

Janka, tie homeopatika by mali pomoct telu vysporiadat sa s cudzimi "elementmi" v tele lahsie, ale tiez som dostala od nasej dr. info, ze na Priorix, ktorym ockuje, zatial ani jedno dieta nemalo reakciu...tak ma to ukludnilo, trosku sa totiz obavam toho, ze je to prva "ziva"vakcina, preto aj tie homeopatika, ak by nieco...(Infanrixy su na inom zaklade...)

dvojka
16. feb 2010

Ahoj,tak hážu info hlavně Shaule
Anetka opravdu dál kašle,byla jsem u doktorky,ta jí poslechla a řekla že to má na průduškách,očkování se odkládá na 3.3. no jsem teda řekla tu verzi s imunologem a řekla teda že to očkování rozdělíme a sestra opět že neni třeba,tak jsem řekla,že Anetka měla špatné reakce a no sestra se moc netvářila,ale doktorka ji opětovně řekla že neni teda problém to rozdělit..No něco so tam mluvila sestra pod vousama,ale každopádně nám to rozdělí 😵

shaula
16. feb 2010

Dvojka - tak úspěch 🙂 Ta sestra je úžasná... Něco podobného, jako když si vrátný a uklízečka všude myslí, že zrovna oni jsou ti nejdůležitější 😀

sherry28
16. feb 2010

ahoj ženy:taky nás čeká toto očkování, zatím máme ještě čas 😉, ale nemyslím si, že by rozhodovala váha u očkování, můj starší syn snášel všechno očkování v pohodě a to měl v roce 8,3kg. Vůbec neměl žádné reakce ani teploty, jsem zvědavá na toho mladšího 😒

mikulka
16. feb 2010

V mamince je o očkování, nedoporučují dávat paralen předem, aby pak nebyla teplota. teplota do 38 je naopak vítaná, že se dělají dobře protilátky.

oskarka
16. feb 2010

Nás toto očkování čeká zítra, tak jsem zvědavá, zatím Ondrášek snášel všechna očkování dobře - jen vždycky druhá noc byla taková uplakanější, ale jinak dobrý.

schwarzovka
16. feb 2010

nechápu, jak můžou lékaři tvrdit, že priorix nemá žádné reakce 😨 😕
i v příbalovém letáku jsou napsaný...nehledě na to, že i horečka je reakce...

dvojka
16. feb 2010

Schwarzovka-jo,je to tak nad naší sestrou bys v ordinaci hůl zlomila 😖 😔

artuse
16. feb 2010

schwarz, můžu se zeptat, jak jste u dr. dopadli s tou 2. dávkou priorixu vzhledem k vaší reakci a alergii? ale kdyžtak mě ignoruj 😅

schwarzovka
16. feb 2010

artuse...nebudu tě ignorovat 😀 , dopadli jsme asi, tak že počkáme na nové testy na tu alergii...jsme objednaný až ke konci března a pak se uvidí...(zatím jen já vím, že žádné další očko nebude 😅, doktor se to dozví později 😅 ) MUDr. si asi myslí, že mu ta alergie nějak zázračně zmizela, když jí má/měl tak vysokou, že ani nešla změřit...možná trošku klesly hodnoty...ale určitě pryč není, to vím...ikdyž se vejcům vyhýbáme jednu malou nehodu s milimetrem vaj. bílku jsme před Vánoci u pečení zažili...šílená reakce během pár vteřin..brrr...

takže ještě uvidíme v dubnu, co pan doktor vymyslí za alternativu 😅 😅
jinak o reakci malého se se mnou odmítali bavit...ptali se jen, jestli měl ten anaf.šok...snažili se tu chybu zakrýt, že to přehlídli, nebo že neměli výsledky...já vím svoje...oni očkují hlava nehlava...ale to je fuk

snažím se najít jiného pediatra, který se v oblasti očkování trochu vyzná a vzdělává se....

artuse
16. feb 2010

shwarz 🙂 tak ještě, že je dr. aspoň svolnej čekat na výsledky testů...a pokud budete mít alergii na vejce, jakože asi jo, tak by vám to mohl napsat alergolog-imunolog, že nemůžete být očkovaní ne? a jiného pediatra to asi chce, aby zase někdy nedělal nějakou krpu 😔

kam.zyk
17. feb 2010

Schwarz, já vůbec nechápu, proč tak vážný případ, jako je tvůj syn, už dávno není v kompetenci očkovacího centra Motol - proč vás tam pediatr už dávno neposlal...(ono, i kdyby vyšly hodnoty alerg.protilátek nižší než minule, neznamená to,že alergie je nižší - dítě může mít anafylaxi s alergií třídy 1 a jiné zas reakci skoro žádnou, přičemž má alergii třídy 4...) Přece, pediatr stejně nemůže nic moc vymyslet - speciální očkovací kalendář (tj. vakcíny rozhozené na jednotlivé kmeny) podle mě musí být stejně minimálně konzultován s FN Motol očk.centrem....nebo minimálně s imunologem, ale radši bych to nechala na FN Motol očk.centru, než na pediatrovi - on jiný pediatr může být ještě horší než stávající, který dítě aspoň zná a už jen z důvodu strachu, aby nenastala vážná reakce (následná alerg.reakce na stejný podnět je vždy silnější než ta první) a nemusel oživovat dítě, atd., by snad už napříště neriskoval...

schwarzovka
17. feb 2010

kam.zyk...myslím, že tohle myslel pediatr, že budeme řešit, až po testech...ale já už jsem rozhodlá neočkovat vůbec, takže tak

kam.zyk
17. feb 2010

Neočkovat vůbec zas může být problém pro doktora v tom smyslu, že lidé z hygieny vcelku poctivě hlídají, aby děti dodržely předepsané dávky vakcinace (dané legislativou)- a on by z toho mohl mít oplétačky...já napíšu, jak se to řešilo u nás: po imunotestech, kde m.j.byla zjištěna IgE alergie na vejce (= rychlý a tudíž nebezpečný typ alergie taky v síle anafylaxe, která je na více potravin v stopovém množství) nás rovnou pediatrička odeslala na Motol - a tam dceři stanovili, že MMR nedostane dříve, jak v 3 letech, a to ještě rozhozené na jednotlivé vakcinační kmeny. Z toho zarděnky stačí očkovat někdy v 6ti letech i později, spalničky taky (v dobře proočk.populaci je málo pravd., že by je dostala) a dostane (neznámo kdy, teď je jí 3 roky a nespěchá se na to) příušnice, což by u těch dětiček s atopickou imunitou ( jako je např.moje dcera či tvůj syn) mohl být problém, kdyby jimi onemocněli, aniž by byli očkovaní (obtížný průběh nemoci, ono - očkovat či ne, to je někdy hodně o kompromisech - jsou choroby, kde očkovat není tak důl., ale jsou nemoci, kdy neočkovanému hrozí velmi závažný průběh nemoci, zvlášť s oslabenou = atopickou imunitou, takže je třeba zvážit poctivě, zda je větší riziko očkovat či neočkovat, někdy je to těžký ). Takže - chtělo by to tak jako tak konzultovat s tou Motolí...

kam.zyk
17. feb 2010

PS:kdybys chtěla zkonzoltovat výsledky imunol.testů (IgE, IgG, IgA, atd., tj.imunol.profil syna), ozvi se 🙂

artuse
17. feb 2010

kam.zyk a nevíš prosím, proč se na Slovensku druhá dávka Priorixu dává až v 11 letech? s tou legislativou to tak asi bude, jak píšeš, ale zároveň není nikde ustanovena horní hranice pro Priorix...já si laicky myslím, že malý od schwarz. má nějaké protilátky z první dávky a druhou dávku může až klidně v těch 11 letech??? možná je to ale hloupost...

shaula
17. feb 2010

Artuse - neřekla bych, že je to hloupost... Když tak mohou očkovat na Slovensku, tak asi k tomu mají nějaký důvod. Je to jen otázka legislativy, nikoliv medicíny. Škoda, že to tak není i u nás ☹

schwarzovka
17. feb 2010

kamzyk...díky za to co jsi napsala, myslím že máš větší vědomosti jako náš pediatr 😅
jinak jak je to s tou imunitou - atopickou...souvisí to i s imunitou jako takovou? Malej ještě nebyl nemocnej kromě jedné rýmy...musím asi vyhledat komplet nové doktory pro malého, protože tady je to strašný, nikdo nic neřekne, neví...

artuse, shaula...Slovensko nás v mnoha směrech předbíhá, mě to taky zaráží, že se u nás druhá dávka očkuje, tak brzo...

a ještě otázka do placu...nevíte někdo, jestli se dá na základě vyšetření neočkovat, kdyby měl už těch protilátek dostatek z té první vakcíny?

kam.zyk
17. feb 2010

Schwarz, díky za pochvalu - ono, já ale imunologii studovala 🙂 Ta imunita- to je právě otázka toho , jak vyjdou ty testy (a taky otázka toho, jaké parametry imunity byly vyšetřovány) - takže se uvidí (pokud tedy bylo zadáno dost parametrů imunity, aby bylo "z čeho vidět")

Artuše, Shaula - určitě má malý protilátky z první vakcíny - kolik jich má a kdy poklesnou pod úroveň dostatečné ochrany před nemocí - to by se dalo zjistit opět vyšetřením tzv.titrů, což by šlo udělat vždy po nějakém čase (ono -ten pokles je do jisté míry individuální) Přiznám se, že je mi trochu záhadou, proč se jedn.země tak liší v očkovacím kalendáři co se MMR týče (viz rozdíl Slovensko a my) - když se začtu sem

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR....

viz odstavec perzistence - tak se nevyhnu dojmu, že by "slovenský model " stačil...