Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

lott
24. júl 2010

@lenulin : na exem hodne pomahaji koupele v oilatu, na svedeni fenistil kapky......a myslim, ze je dobre, ze mate ockovani za sebou, at jste brzo fit

lenulin
24. júl 2010

no dávám zirtec už dávno.už je to lepší, ale vypadá to hrozně a je to suché šupinaté.doufám že mu nezůstanou ty hrozné fleky.Tak teď doufám že už to půjde k lepšímu.

luthien.k
26. júl 2010

@lenulin, tak jak to vypadá s ekzémem?

dvojka
10. aug 2010

Holky myslíte že když na první dávku priorix-tetra byla dcera bez reakce bude tělo stejně reagovat i podruhý?

shaula
10. aug 2010

@dvojka Můžeš doufat... 🙂

My jsme dnes 11. den po druhé dávce, zatím bez reakce (když pominu zarudnutí a otok v místě vpichu, který postupně mizel). Tak doufám, že už nic nebude, po první dávce měli vysoké horečky, zduřené uzliny a pár pupínků...

petot
10. aug 2010

@dvojka: To Ti nikto nezaručí. Závisí to od aktuálneho stavu imunity. Trochu môže pomôcť dlhodobé podávanie vitamínu C na jej posilnenie.

dvojka
11. aug 2010

díky za odpovědi.Budu teda doufat 😀 ..No o naší imunitě radyši psát nebudu-páč žádnou nemáme...Samotný vitamín C nepodáváme,ale podáváme vitamíny multitabs,kde vitamin C taky je...Jakto že se mi ve zmínkách neukázalo Dvojka od Petot???? 😒
@shaula
@petot

luthien.k
11. aug 2010

@dvojka, protože když je jeden uživatel přihlášený na slovenské verzi MK a druhý na české, tak to navzájem bohužel nefunguje... 😝
S vašimi problémy bych určitě nechala očkování odložit, ale vy ho už asi máte za sebou, co? 😕

dvojka
11. aug 2010

nemáme,ale my očkovat musíme(v září),páč máme ještě jednoho pneumokoka,tak aby byl mezi očkováním dostatečný interval.Ještě ke všemu mám ten priorix už objednaný a má exp.do řijna 2010 a nejpozději v listopadu musíme dát ten synflorix

dvojka
11. aug 2010

ješě jsem zapoměla
@luthien.k

luthien.k
11. aug 2010

@dvojka, no já nevím, jsou tu určitě takoví, kteří o očkování a jeho kontraindikacích a tak ví víc než já, ale jestli má malá pořád problémy, jak měla (často se opakující respirační potíže), tak bych kašlala na expiraci a nedala to. Podle mě to může tu imunitu rozhodit ještě víc. Doktoři do toho kolikrát tlačí právě kvůli těm expiracím, ale já to prostě vidím jako riziko. Pneumokok, to je vysloveně tahák na peníze a hra na city (ty jejich šílený reklamy)... Podle mě zbytečnost. Moje doktorka mi ho rozmluvila hned a rozmlouvá ho každému.
Já mám prostě na očkování jako takové trochu jiný názor (MMR nenechám dát vůbec)... 😉 Zkrátka ber to jako jiný pohled na věc 😉
Když už to budeš dávat, tak určitě předem i potom probiotika, klidně i ten vitamín C navíc, aby to tělo líp zvládlo... Držím palce.

dvojka
11. aug 2010

@luthien.k -jelikož jsme celé léto bez nemocí,tak sotva můžu doktorku požádat o odložení očkování..Právě že-jsem pro naočkování dokud jsme zdravé 🙂
Ad pneumokok-jsem ráda,že jsem nechala malou naočkovat.Už právě kvůli těm jejím problémům,bojím se toho,že bych jednou litovala...Já vím je to ve hvězdách a šílená náhoda,že by mohla onemocnět pneumokokem,ale pořád tam stín pochybnosti je a když už jsem dala peníze do dvou očkování jsem rozhodnuta nechat doočkovat,aby vůbec očkování mělo smysl....
Od mala jsem se o malou bála-nedonošenost,nemocnost....Je těžký rozhodovat o jejím životě a všemu v něm 😒 ...
Taky nejsem kdovíjakej fanoušek do očkování 😀 ...Ale....

luthien.k
11. aug 2010

@dvojka, viz. IP, jsme mimo téma 🙂

petot
11. aug 2010

@dvojka: Ak máš podozrenie, že imunita nie je v poriadku, tak to žiadaj vyšetriť. Dovtedy by som so žiadnou vakcínou nesúhlasil, pretože môže mať vážne následky. MMR vakcína sama osebe spôsobuje dlhodobé oslabenie imunity.

Vitamínu C treba viac, než je bežná súčasť multivitamínov, viac v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

lott
11. aug 2010

@dvojka : zkus dat homeopatikum - thuja, zmirnuje reakce na ockovani a vitaminem c dite neprecpavej, muzes tim vyvolat alergii nebo i zaludecni vredy! Drzim palce a papa.

petot
12. aug 2010

@lott: Poďme ďalšie mýty a legendy (žalúdočné vredy a alergie) riešiť radšej do príslušného fóra.

kutcher
12. aug 2010

Tak jsme 4 týdny po 2. dávce a paráda. Po 1. příšerné horečky, vyrážka, zvracení a teď pohodička - bůh asi existuje a dopřál nám aspoň jednou klid!

luzza
28. aug 2010

ahoj všem 🙂
my a reakce na priorix:
Nelča 7. den nástup horečky..trvá už druhý den...
Eliška - zatím vůbec nic...

shaula
28. aug 2010

Jsme 4 týdny po druhé dávce Priorixu Tetra a nakonec opravdu bez reakce, uff 😵

dvojka
28. aug 2010

@shaula tak to je opravdu nádhera 😵 😵 😵

shaula
28. aug 2010

@dvojka Děkuji, Tobě přeji totéž, ať u Vás očko proběhne v klidu bez reakce 🙂

dvojka
28. aug 2010

jdeme příští pátek 😅 😨

laska.nezna.hranic
28. aug 2010

skoro tři týdny po priorix-tetra a taky žádná reakce. doktorka strašila pupínky a horečkou, tak jsem ho pořád kontrolovala, jestli nehoří, a ono nic. tak jsem ráda.

shaula
28. aug 2010

@laska.nezna.hranic Tak to je moc dobře, my si po první dávce ty horečky vychutnali, tak "chcíplé" jsem je ještě neviděla, chvílemi leželi jak placky a tvářili se fakt nemocně... Horečky už párkrát měli, ale tohle bylo nejhorší. Tak jsem ráda, že se Vám to vyhnulo 🙂

laska.nezna.hranic
29. aug 2010

shaula - ježiš, chudáčci... a jak dlouho vám to trvalo, jen přes noc? a měli to oba nastejně nebo se střídali?

shaula
29. aug 2010

Horečky trvaly 3 dny, ale celou dobu nebyli zas tak moc schlíplí, to jen chvílemi. Ale byli bez nálady, moc si nechtěli hrát, jen se chtěli tulit. A ano, oba najednou. 😅

vlastovka385
29. aug 2010

@laska.nezna.hranic A kdo vám to naočkoval? Vždyť dolní věková hranice pro očkování je 15 měsíců, dřív by se to v žádném případě očkovat nemělo.

shaula
29. aug 2010

@vlastovka385 Zákon stanoví od 1. dne patnáctého měsíce po narození... Což je dle výkladu od ukončených 14 měsíců - nicméně většina pediatrů očkuje až od 15 měsíců (a i to je možná zbytečně brzy...)

vlastovka385
29. aug 2010

@shaula No já si pokusím domluvit odklad až po 2. roce, malej je alergik.

laska.nezna.hranic
29. aug 2010

vlastovka - já se u doktorky taky bránila jako ty, ale bylo mi vysvětleno, že je to přesně tak, jak říká shaula. ve dvou letech už je přeočkování.
na co je malý alergický?

shaula - tak tos tenkrát musela mít dlouhé tři dny... 😅