Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

monik76
10. júl 2009

holky, to je hrůza, jaký má někdo reakce na očkování. Když jsem tady četla ty příspěvky, tak jsem se fakt bála jak to zvládnem, ale můžu napsat, že my jsme byli naprosto bez rekace. Žádná teplota, vyrýžka, vůbec nic. A co jsem pak sondovala tady v okolí a u Mudr tak se zatím s žádnou negativní reakcí na toto očkování nesetkala. My měli zvýšenou teplotu pouze u první Hexy a pak už nic.

knobloska
10. júl 2009

Já nevím, čím to je. Myslím, že imunitu má Ki docela dobrou, možná je i to těma zubama. Prostě jí to nesedlo 😖 . Už je dobrá, jen stále nic nejí ☹

kozinka
10. júl 2009

knobloska: taky nevím čím to je, Kiki ještě nebyla nikdy nemocná (ťuk ťuk ťuk) a všechna očkování v pohodě, jen tohle prostě nesedlo, protože to měla zároveň s těma zubama, přesně jak píšeš ty, asi když jsou prostě oslabení ti naši prrci, tak to je v........ ☹
U nás je to taky čím dál lepší, už papkáme, pomáhá nám vždy před jídlem namazat ten ústní gel a jíjem jak o život. 😀 😉

bramburka
10. júl 2009

holky je to tak, že jak to ma dlouhou inkubačku to očko, tak když mezi očko a reakcí chytnou nějakou pidi virozku, která se ani neprojeví, tak to chudáci odskáčou tou reakcí. Když jsou zdravé, měli by byt bez reakce. Hlavnmě očkujte naprosto zdravé děti aspon 14 dní po nemoci!

xsuzzi
10. júl 2009

Ahojky🙂

holky chtěla bych se zeptat,ve středu jsme byli očkovaný Priorixem,ohledně reakcí vim,že probíhají mezi 7-10 dnem,ale nám hned druhý den tudíž včera večer vyskočily na tvářičce půchýřky,nejdřív tvářička úplně zčervenala a pak naskákali ty puchýřky,pak se rozlilo teplo během chvíle do celýho obličejíčku a dneska má trošku osypaný obě ručičky a tu tvářičku a v oušku červenej flek.Jako nikdy nic neměl,měl jen reakci na druhou hexu jinak na nic,tohle na něm vidím taky poprvé,ale je to divná náhoda,že zrovna po očko něco vyjelo ve smyslu jako,že by to bylo něco jiného,ale,když reakce má být až 7-10 den tak mě vůbec nenapadá co by to mohlo být,pač na reakci je tedy brzy že jo?Tak sem volala dr a popsala jí to a ona,že to z očkování určitě není,když to má na tvářičce,ale je to divná náhoda.Máte s tímhle některá zkušenost?

knobloska
10. júl 2009

Xsuzzi jsou to puchýřky? To se mi nezdá jako po očkování, u nás to vypadalo jako potničky. Narůžovělé pupínky.
Puchýřkaté jsou spíš neštovice. Neměl je někdo v okolí? Ale jinak asi reakce může být i dřív, záleží jak zapracuje imunitní systém.

xsuzzi
10. júl 2009

no půchýřky,mě se to tak zdálo,pač sem to nikdy neviděla a vyrážka vypadá jinak,ale vypadalo to jako od kopřivy po žehnutí,to je asi ten správnej výraz.Neštovice snad kolem nás nikdo neměl,snad nic takového nechytl,ale už sem zjistila,že reakce může být prý i druhý den 😒

knobloska
10. júl 2009

Mrkni sem, je tam půchýřek od neštovic.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Plané_neštovice

catrin1
11. júl 2009

ahojte..ockovani sme boli pred dvoma dnami..a dnes je maly mrzuty a unaveny..rano o siedmej vstava a potom ide spat o dvanastej..no dnes uz spi znova..cize vstal o siedmej a o pol deistej zaspal znova a je moc mrzuty...myslite ze to moze byt ockovanim alebo niecim inym??

xsuzzi
12. júl 2009

tak takhle ty naše puchýřky nevypadají,nejsou okolo červené🙂takže pohoda,jen se děsím,že,když měl reakci na očko druhý den co příjde ten 7-10 😕

altea
12. júl 2009

ahojte pripájam sa s našimi skúsenosťami 🙂 :takže ja som si na nete prečítala,že reakcie po PRIORIXE sa môžu objaviť na 8-11.deň po očkovaní.Na 9 deň sme mali teploty do 39 st.C. ☹ ,na druhý deň pokles-do 38.,st. 😒 C,včera už len podvečer 37,4 ☹ st.C.dnes som dúfala,že už nič,ale zas teraz podvečer 37,4 ☹ obidvaja.Čo je najhoršie,že sa nemám kde dopátrať pravdy,a informácií ako dlho môžu trvať teploty a čo môžem ešte očakávať.Keď som volala našej pediatričke,tá sa prekvapila,že máme teploty,údajne je to rarita 😕 ,a vraj to nesúvisí s očkovaním.Ke´d som jej povedala,že som sa dočítala,že to býva na 8-11.deň po očkovaní zostala prekvapená,že vraj o tom nevedela...čo k tomu dodať ?

binki
12. júl 2009

hehe, tak koukám, jak jsou ti doktoři v čechách informovaní. my měli taky reakci na hepatitidu a, co jsem mu nechala dát, přestal na 2 dny chodit, křičel souvisle od 18-3.00 v den očkování, pak měl horečku a zvracel, na netu se píše, že reakci má jeden z milionu...cha
poslední vakcínu dostal v turkey, dostali jsme 2 A4, co se může vyskytnout a je to 😀

makelka
12. júl 2009

Ahoj,

tak u nás reakce 8 den na Priorix, teplota, únava, podrážděnost, ale jen jeden den, další už pohoda 😉

lienockaa
13. júl 2009

sme dnes 14.den po a doteraz sa nevyskytla u nas ziadna reakcia, dufam, ze uz nebude..mali sme priorix, aj nam doktorka hovorila, ze nebyvaju velke reakcie, pokial su deti zdrave v case ockovania a nic nechytia hned po..nas ma cca 11,5kg, tak mozno na tej hmotnosti tiez nieco bude zalezat..vsetky ockovania doteraz sa nam hojili velmi dobre, dokonca aj bcg, akurat po prevenare sme mali 1x teplotu, asi po druhej davke, inak nic..

sajahonzik
13. júl 2009

Tak naše Mariánnka má už 8 dní reakci a pupínky má stále patrné., teploty měla teda jen necelé 4 dny... ☹ navíc se beruška díky tomu bojí vody a nechce se koupat, prostě jí to při té vyrážce bolelo a teď má z vody strach a při koupání jen řve a řve..takže z dítka, co vodu milovalo a spíš řvalo, když jsme jí z vany vyndávali se stalo dítko, které se vody bojí....
Zkusím jí, až začnou vedra, na zahradě napustit bazének a pokud ten strach bude trvat i poté, co mám dělat????

Jinak Mariánnka měla teda reakci na trivivac šílenou, ale nemocná před očkováním, v den očkování ani potom nebyla....jen jí trápili zoubky.....

petyfox
13. júl 2009

Ahoj holky,
naše lékařka je na dovolené a zástup nám nechce Priorix-tetra píchnout.Prý je to jedno kdy mu to píchnem..... 😲 Děti ostatních taky nejsou přce naočkované tak nemusím mít strach.....Chápete to????Zaplatím skoro 2.000,- a ještě nám to nechcou píchnout 😖 😖 😖 😖 😖 Jaký může být skluz očkovaní ???
Všem děkuji 🙂 🙂 🙂

katka.m
13. júl 2009

petyfox: Až do 2 rokov veku dieťatka, takže nemusíš sa ponáhať a stresovať.

artuse
13. júl 2009

petyfox: není určena horní hranice, dcerka má 21 měsíců a ještě také není naočkovaná, budeme očkovat až ve dvou letech.

janeses
13. júl 2009

Ahoj holky, my jsme dnes 18 den po očkování, zatím reakce nebyla, ale dnes v noci měla malá teplotu 38 po odečtu a dnes má tak kolem 37,5...je unavená, moc nejí a je taková přešla...myslíte, že to ještě může být ta reakce na Priorix??????Žadné jiné příznaky nemá, jen jsem jí našla v pusince aft.

petyfox
14. júl 2009

Ahoj holky,
dík za info....Necháme si to teda píchnout až se vrátí naše lékařka z dovolenky....

radkar
14. júl 2009

Ahoj, já přidám pozitivní příspěvek. Měli jsme očkování tou běžnou vakcínou, žádnou vylepšenou. V necelých 15 měsících. Už je to skoro 14 dní a reakce vůbec žádná 🙂 . A to jsme měli na hexa vakcínu dost bouřlivou reakci, tak přeju hodně štěstí s očkováním a zdravé dětičky.

lenkaha
14. júl 2009

Ahoj, já hlásím, že jsme dnes 15. den po očkování a žádná reakce!!! 🙂

side
15. júl 2009

ahoj, náš malý měl rekaci na Priorix 10. den - vyrážka po celém těle, teplota 39, průjem - trvalo to 3 dny s postupný zlepšováním.

sju.v
15. júl 2009

Máme reakci na Priorix! Přišlo to až 11-tý den po očkování. A už jsme 14-tý den po a stále má prcek horečky okolo 38, únava, ukňouraný, pořád na mě visí, nechce pít, nechce jíst. Je zázrak do něj něco dostat! Hrozné noci, pořád se vrtí a budí. Tak jen doufám, že to zítra bude lepší! No a podotýkám, že měl 11,8kg a nikdy žádnou reakci na očkování. Teď už asi tuhle váhu nemáme, pěkně hubne.. ☹

lila794
17. júl 2009

My sme 8. den po očkovani - teplota a hnacka ☹

lila794
17. júl 2009

A tiez mame skoro 12kg, takze od vahy to urcite nezavisi.

sju.v
17. júl 2009

Tak jsme z toho snad venku! Takže reakce které jsem psala byly 11-14tý den po očkování Priorixem, od 15-tého dne už zase jí a je bez teploty. A ještě musím podotknout, že se nám v průběhu těch reakcí vyklubal další zoubek, takže to mohlo na trápení přidat! 😒

lila794
17. júl 2009

Sju, urcite, ked idu zubky, organizmus je velmi oslabeny a reaguje na vsetko. Nam idu tiez stolicky ☹

xsuzzi
17. júl 2009

Takže my jsme po očko Priorixem,jak sem psala druhý den malýmu vyjeli na tvářičkách a ručičkách puchýřky,ty se ho drží celou dobu.Sedmej den začla zvýšená teplotka 37,3-37,6-7 osmej den dopo nic odpo 38,2 devátej den ke 38 a dneska jsme desátej den a od rána 38,5......zítra máme odjíždět na dovču,jsem zvědavá jestli vůbec vyjedeme 😨 myslela jsem,že dnes už třeba teplota opadne,když čtvrtej den teplůtkuje,omyl dneska má nejvíc....zajímalo by mě jak dlouho se nás ty teploty budou držet 😕

lila794
18. júl 2009

Hlasim sa po prebdetej noci - ako som pisala, vcera na 8.den teploty nad 38, v noci 40tky ☹ dufam, ze to prejde!!!!!!