Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

pikino
1. okt 2010

Ahojte moja mala je tyzden po ockovani MMR ockovali nas minuly tyzden v stredu. a presne tyzden na to sa cela vysypala od hlavy az po paty je taka vyhadzana ze je az fialova ☹ a do toho teplotu okolo 38 uz to trva tri dni a ja mam pocit ze sa tie vyrazky zhorsuju. neviem co mam robit. lekarka nam len dala brufen na teplotu a ked sa to nezlepsi v pondelok mame prist. chudak mala je nervozna, uplakana, jedovita, zle spi. ☹ keby som vedela ake je to svinstvo asi sa na to vykaslem.

petot
1. okt 2010

@pikino Proti bežným osýpkam Dr. Klenner nasadzoval vitamín C v dávke 1g každé 2h, aj v noci. Osýpky klinicky mizli do 48h, užívanie muselo pokračovať ďalších 48h.
Možnože by to pomohlo aj pri vakcinačných osýpkach. Diskutovať môžeme v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

petot
1. okt 2010

@pikino Obligátne upozornenie: ide o dobre odskúšanú, ale oficiálne stále len experimentálnu liečbu. Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Dôležitý je aj dobrý pitný režim.

pikino
1. okt 2010

petot dakujem za radu 🙂
skusim jej zajtra zohnat nejake cecko.

casiopeia
2. okt 2010

Ahojky, mám prosbu prosím o radu. Včera jsem byla s dcerou na druhé dávce Priorixu, je možné, aby kvůli očkování celou noc nespala? Jsem totálně vyšťavená. Mám hrůzu z toho, aby na ní něco nelezlo. Při první dávce měla reakce někdy kolem deváteho dnu od očkování a to se jednou pozvracela a měla asi tři dny horečky. Ale probdělou noc si nepamatuji 🙄 Předem moc děkuji.

luthien.k
2. okt 2010

@casiopeia, často je to bolí v okolí místa vpichu, zkuste to chladit, nejlépe takovým tím gelovým polštářkem z lékárny nebo kouskem ledu zabaleném v nějaké látce (kapesníčku).

sayast
2. okt 2010

@casiopeia ahoj, my jsme byli ve ctvrtek na 1. davce priorixu, takze zatim je to velmi kratce, nicmene od te doby spatne spi, budi se, place ze spani. do te doby spala celou noc bez probuzeni az do 8 rano 🙂. tak snad se nam to spani zas brzo vrati do normalu ☹

casiopeia
3. okt 2010

@sayast Při první dávce, právě tohle u Kačky neznám až někdy ten 8 - 10 den jí začaly horečky a jednou se pozvracela. Horečky měla tři dny, pak se trošku osypala. Jinak teda teď je děsně nepříjemná. Tak jsem zvědavá co z toho zase vyleze 🙄 😠

crca
3. okt 2010

@sayast jen bych chtěla říct,že my byli na očkování ve středu a od druhého dne mě holka usíná s šíleným řevem až se z toho pozvrací ☹ Pravidelně od té doby do 5 min převlíkáme jí a postýlku,kluk ten teda zatím v pohodě,ale chtěla bych taky vědět zda to může být od toho 😅 Do té doby jsme je dali do postýlky,chvíli si brblali a pak usnuli a budili se tak 2x za noc,ale od té doby se mě i v noci budí jak kdyby jí na nože brali ☹ včera usnula se mnou,až když jsem jí vzala k sobě do postele ☹

pikino
4. okt 2010

ahojte.

Tak my uz sme natastie bez horucky a aj vyrazky pomaly odchadzaju. jediny nas problem je to co tu vsetky pisete ze mala odvtedy sa v noci budi s revom, zle spi a este som si vsimla ze ma zdurene uzliny za uskami. je trasne nervozna tak neviem ci je to proste vekom, zubami alebo tym ockovanim lebo este pred tyzdnom bolo vsetko v poriadku. 😒

schwarzovka
4. okt 2010

@crca možná to je reakce na očkování...syn měl tenkrát to samé...co bylo dál se můžeš dočíst v téhle diskuzi někde kolem 20. stránky...

spíš to může být stresem, nevím, jak u vás očkování proběhlo...jestli malá hodně brečela, náš malej byl právě při očkování úplně v klidu....

crca
4. okt 2010

@schwarzovka Právě,že byli oba v pohodě,jako zabrekla si to jo,ale žádný šílený řev,jen co jsem jí vzala tak byl klid,ještě se dr.divila,že ani jeden nebrečel 😅 a teď tohle 😔

schwarzovka
4. okt 2010

@crca a jinou reakci si nespozorovala krom toho pláče?

crca
4. okt 2010

@schwarzovka nic neobvyklého,to že moc nejedí(oba)to jsem si už zvykla,přes den jsou v pohodě,dneska teda mě přišla holka právě taková bez elánu,ale jinak dobrý,je teda fakt,že nám rostou i zuby 😅

schwarzovka
4. okt 2010

@crca tak jestli se spíš nebojí, že jí budou v noci zase bolet zoubky...většinou tu bolest děti vnímají spíš ve spánku, než přes den během hraní...

crca
4. okt 2010

@schwarzovka mažeme Calgelem,než jdou do hajan,tak nemůže cítit nic,ale možné je všechno,prostě se to asi sešlo zase všechno dohromady 😨

jaynee
1. nov 2010

Ahoj, přidávám zkušenosti za 4 děti. Já byla ze všech příspěvků tady úplně vyděšená, strašně jsem tohle očkování prožívala, furt jsem malýho vyděšeně pozorovala. No a nakonec měl 10.den teplotu asi 38 a to bylo všechno, plus tedy ještě tak 2 dny před tím byl extrémně protivný. Ale jinak nic! A úplně stejně na tom byly děti dalších dvou kámošek očkované teď v září/říjnu. Třetí kámošky dcera měla 10.den zvýšenou teplotu a pak asi 11.-13. den vyrážku.

betty2
1. nov 2010

Ahoj, my jsme absolvovali očkování před 12 dny, 8 den po očkování horečky až 40 'C, trvaly asi 3 dny, jinak byl vlastně je Filda pořádně mrzutý a ještě se mu teď objevily na krku zvětšené uzlinky, kvůli nim jsem dneska volala doktorce a prý to vše souvisí s očkováním... Byla jsem z té reakce dost vyděšená, protože je Filda dost odolný, nikdy žádnou reakci neměl ani nějakou nemoc takže to bylo překvápko 😕 😕

jajinka80
5. nov 2010

Přidám jednu pozitivní zkušenost, protože jsem se toho očkování moc bála. Syn byl očkován v 18 měsících (pro zajímavost vážil 12,5 kg) a byl naprosto bez reakce, ani změna nálady (u hexavakcíny měl zvýšenou teplotu u 2. vakcíny, jinak byl u prvních třech protivka). Zhruba 2 měsíce před očkováním jsem mu podávala probiotika, tak nevím, jestli to mohlo mít na to taky vliv.
U kamarádky chlapeček byl očkován v 15 měsících, 10. den měl v noci zvýšenou teplotu a to bylo také vše (váha okolo 12kg).

poradvpohode
9. nov 2010

Chtěla jsem se zeptat, zda-li očkované dítě Pririx.tetra-může jít do kolektivu mezi zdravé dítě. Následující den po očkování je nějaké pravděpodobnost nákazy? Předem díky za odpovědi....

rebecca2006
9. nov 2010

baby, nechcem tu nikoho strašiť, ale pridám našu skúsenosť s očkovaním- skôr pre ukľudnenie mamičiek, aby vedeli, čo šetko môže s vakcináciou súvisieť- a prešlo všetko bez problémov. Maťo dobre zvládol všetky doterajie očkovania, tak som ho dala očkovať s ľahkým srdcom v 15 mes a nejaké drobné, prv deň v ohode, potom bol asi 2-3 dni úplne vybudený, letal ako blázon, a v noci vôbec nespal- normálne som mu na 3.deň dala Diazepam v dávke, ako dávam pri vysokej horúčke na prevenciu febrilných křčov- podobnú reakciu sme mali už na havrix, tak som sa s doktorom na tomto postupe dohodla. Potom na 5. deň začalmať l večeru zvýšenú TT, do 38,nak v pohode, a prestal jesť a iť. Na 7. deň od rána horúčkoval- mal 4 nereagujúce na klasické lieky takmer vôbec, stridali sme Paralen a Brufen, a aj to takmer bez efektu, zábalovali sme- sočila soms ním aj lekárovin, urobil mu odbery, mal vysokú sedimentáciu aj luekocyty ako pri bakteriálnej infekcii, len preto že sme pred mesiacom dobrali ATB mu nedal hneď ďalšie a rozhodli sme sa čakať do rána.Na tretí deň mal už zasalen zvýšenú TT a ptom teploty zmizli, ostal však ešte 2-3 dni mrzutý, zúrivý, neposlušný, a nevedel poriadne chodiť, ako keby malobrnu, a padal, aj peru si rozťal. Bolo to s ním na nevydržanie- až do včera kedy bol zasa úplne v pohode.
Nehchcem nikoho vystrašiť, veľa mojich známych absolvovalo toto okovanie úlne bez akýchkoľek problémov, a ja by som sa tiež preň zasa rozhodla, len chcem , aby ste vedeli, čo všetko môže nasledivať, mne to nepovedal nikto, setrička povedala, že po tomto očkovaní rekacie nebývajú, a všetko so si sama hľadala na internete. Aj keď som vedela, že všetko, čo prežívame, môže byť rekacia na injekciu, veľmi som sa bála, a aj tak som letela k lekárolvi. Tak hlavne by som chcela ukľudniť meminky, ktoré niečo podobné postretlo- nebojte, to všetko prejde - aj keď, u nás trvalo 2T? kým sa malý spamatal.

kaja73
9. nov 2010

@rebecca2006 Praveže to prejsť nemusi.Prečitaj si prispevok na fore nesuhlas s povinnym očkovanim.Už neviem aky ma ta pani nick,ale maju myslim 5 deti z toho 4 chlapci a 1 dievčatko a prave to im po tomto očkovani dostalo encefalapatiu a do 2 m zomrelo.Už od prvej noci nastali problemy a tie sa len stupnovali.mala prestala chodit,potom aj sediet a napojena na pristroje zomrela. ☹

kaja73
9. nov 2010

@rebecca2006 ma nick miliharmi a je na strane 563.

shaula
9. nov 2010

@poradvpohode Podle mého názoru může naprosto bez problémů 😉 Tedy samozřejmě pokud to zvládne - tj. není po očkování nějak unavený apod.

@rebecca2006 Já to spíš vidím tak, že jsi měla hodně velké štěstí, že se malý z takovéto vážné reakce vzpamatoval bez následků. Ona horečka je bohužel celkem obvyklá reakce, ale ztráty rovnováhy, neschopnost chodit, to už je teda sakra moc! Mít já tuhle zkušenost, tak už své další dítě očkovat nejspíš nedám.
Navíc asi nebylo zrovna šťastné rozhodnutí očkovat zrovna MMR ani ne měsíc po dobrání ATB, nemyslíš? 😖

hanka.knizkova
9. nov 2010

Tak my byli na očkování dneska,tak zatim nevim jaká bude reakce,ale podle toho co tady čtu se mám na co těšit 😕 😔
Chtěla sem se zeptat jestli nevíte zda můžeme jet zítra na plavání,když nebude mít žádnou reakci,sem se na to zapoměla doktorky optat 😒

kaja73
9. nov 2010

@hanka.knizkova Ci sa može neviem,ale ja by som určite nešla.Prave toto očkovanie je velmi zakerne a je robene živou vakcinou.Problemy vačšinou nabiehaju až po niekolkych dnoch a ak ti mala prechladne,všetko si sama len skomplikuješ.

shaula
9. nov 2010

@hanka.knizkova A já bych šla 🙂 Ale za předpokladu, že (jak už jsem psala výše) bude OK a (jak píše kaja73) neprochladne.

luthien.k
9. nov 2010

@rebecca2006, být Tebou, tak chlapečka teda pečlivě sleduju i nadále, protože jak psala @kaja73, ne všechny vedlejší účinky očkování MMR mají šťastný konec, příběh miliharmi je mi bohužel dobře znám 😔 Moc držím palce, ať už je malej v pořádku!
@hanka.knizkova, já dávám hlas pro nešla, pro jistotu, abyste si neuhnali nějakou infekci do toho, plavání je v tomto směru vždycky riziko...

rebecca2006
9. nov 2010

Jasne, dievčence. Ja tu fakt nechcem robiť agendu pre očkovanie, a samozrejme som rada, že je malý OK, a jasné, že ho budem ďalej sledovať a keby sa mi čokoľvek na ňom nevidelo, hlavne po neurololgickej stránke, tak budem kontaktovať neurológa. Ja som chcela len poukázať na to, čo všetko po MMR vakcíne mže byť, a nie niekoho plašiť.
Mňa tiež reakcia prekvapila, hlavne po tom, čo ostatné vakcínz prebehli úplne v pohode, možno preto som sa ani nepoyastavila nad tým, že preodšlé ATB dobral pred mesiacom- inak kontraindikácia očkovania je len prebiehajúca infekcia- a skutočne sa mi ydá, že dať yaočkovať dieťa ktoré dobralo pred mesiacom ATB a je odvtedy v poriadku, nie je žiadna chzba. Na druhej strane, po týchto skúsenostiach budem opatrnejšia, aj u Maťa, aj u ďalšieho dieťaťa...
Ad fatálne komplikácie-hlavne spomínaná encefalitída- sa bohužiaľ vyskytujú ojedinele hlavne u detí s nerozpoznaným imunodeficitom, veľa sa popísalo aj o súvise s autizmom- neviem sa k tomu zodpovedne vyjadriť.
Môj osobný záver je, že s Maťom absolvujem už len povinnú vakcináciu, premýšľala som aj o očkovaní proti ovčím kiahňam- a po tejto skúpsenosti ani nebudem uvažovať....A pri druhom dieťati si ustrážim, aby som ho dala yaočkovať len ak bude c stopercentnom stave. A radšej asi posuniem vakináciu na neskôr ako 15 mesiac- udáva sa, že čím neskôr, tým menej nežiadúcich účinkov.
Vďaka za držanie palcov!

hojda
9. nov 2010

Tohle očkování je zrovna docela náročné pro organismus.....Náš malej všechna očkování snášel dobře, ale po tomhle se začal v noci budit s hrozným křikem a nebyl k utišení.....