Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

petra.vavra
15. okt 2011

@labaga já nerozumím co chceš, abych napsala...asi si úplně nerozumíme....

lojzina
15. okt 2011

@petra.vavra takze i teplota po ocku neni normalni?ja ymslela ze to k tomu patri-aspon tak me to byli vzdy receno

labaga
15. okt 2011

@lojzina ako inam moze imunitný systém reagovat na oslabený kmen??? co sa stane u defektnéhoiimunitného sytému je žial loteria:... preto ockovat podla chuti

petra.vavra
15. okt 2011

@lojzina i teplotu bys měla hlásit na SÚKL....v každém příbalovém letáku je napsanáno kolik lidí má takovou rekaci, kolik takovou...a to se bere právě z těchto hlášení. bohužel nehláší téměř nikdo... ☹

petra.vavra
15. okt 2011

@labaga zdravé tělo se s tím vyrovná i bez teploty....
ano i já jsem pro, aby si každý očkování dával dle svého soudu, ale hlavně ať mají všichni dostatek informací...to by stačilo i nyní a tolik rodičů by neočkovalo, že by to naše státníky donutilo vše dělat jinak...je prostě lepší sladká nevědomost a slova, podporců očkování. že ten komu zemře dítě, má být rád, protože tím přináší důležitou obět společnosti....věším tomu, že říct toto před matkou, které se něco takového stalo, tak ho na místě zabije..

labaga
15. okt 2011

@petra.vavra suhlaasim nech je zodpovednost prenesena plnena matku

jaa
15. okt 2011

Ahojky.Tak naše malá mi po první Hexa vak.přestala jíst...A,to jsem ji oddálila až na 4 měsíc..Po další zase žačla atd..Každé očkování-rozházený metabolizmus☹Na očkování jsem s ní chodila zásadně ,když byla absolutně zdravá.Hexa vakcína u malé-40 stupnů horečky a nepomáhalo nic..Už blouznila...Další očkování jsem oddálila,co to šlo.Malá má Priorix tetra.Neštovice jsem chtěla,protože jsme rodina oparáků a nechci,aby tak dopadla i malá.Navíc máme jen Prevenar 13.A,poslední vakcínu ve 3 letech..Prevenar i Tetra byly absolutně bez reakce🙂

labaga
15. okt 2011

@jaa je tofakt na tebe nikto ta nema pravo nutit doockovania, cojelepsie prestat jest alebo zaškrt????

labaga
15. okt 2011

@jaa hoc aj ten preliecis atb

lojzina
15. okt 2011

@petra.vavra zdrave telo se s tim vyrovna i bez teploty....ale i zdrave telo muze mit reakci,mozna jeste horsi nez je teplota?

labaga
15. okt 2011

@lojzina no a práve ta teplota može byt normalna

lojzina
15. okt 2011

@jaa nam se po prevenaru rozjel ekzem...

jaa
15. okt 2011

ted chodí dcera ,ta starší 12 let,na žloutenku..ta druhá ji nemá vůbec a prvorozená ji má také..prostě na tu druhou zapomněli..Tak mi dr řekla,že ji naočkuje dodatečně...Tak jí říkám,proč,když jsou ročníky,které ji vůbec nemají..???Takže ta už na ní nepůjde.TBC jsem už také odmítla...
A,fakt je důležité,aby dítko bylo absolutně zdravé!Jinak,já jsem se o tomto radila i s jinou sestrou a ta jezdí na školení ohledně očkování a sama souhlasí s očkováním,ale ,co nejdéle!!!!!

jaa
15. okt 2011

@lojzina proto jsem ho dávala v nejdelších rozestupech a ,co nejdéle🙂A neexistovalo,abych malé dala více,jak jednu vakcínu měsíčně..ted psaly holy na FB,že byly s mimčem dokonce snad na 3 vakcínách.Hexa,rotarix,priorix... 😲 Chudák tělo!!!

pehaka
16. okt 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat v uterý jsem byla s malým na to podělaným přeočkování spalniček.od včera má teploty je protivnej a navíc špatně jí....myslíte že o může být reakce??? předtím cca 3 týdny byl trochu nastydlej takže si nemyslím, že by to to mohla být viroza - navíc u nás viroza nikdy nezačínala teplotou!!! Musím říct že tohle debilní očkování je jediný na co reaguje od mala žádná reakce na žádná očkování..ještě jsem se chtěla zeptat jak dlouho teplota trvá...děkuji moc

crawler
16. okt 2011

@pehaka náš malej měl reakci po každým očkování- zvýšená teplota (i přes 38), větší spavost, nechut k jídlu, apod. většinou byla reakce 1-2 dny, pak se vše vrátilo do normálu😉 reakce po spalničkách nastupuje cca týden po daném očkování...

lojzina
16. okt 2011

@pehaka
@crawler pry 10ty den....

lojzina
16. okt 2011

ikdyz si myslim ze je to jedno,jestli za tyden nebo jindy.....

crawler
16. okt 2011

@lojzina námmudra řekla, že za 7-10 dní a u nás to byl přesně 8. den(proto jsem psala cca)

pehaka
16. okt 2011

@lojzina
@crawler já vím že to má být 6-10 ale ptám se jestli má někdo zkušenost že to dítě mělo dříve!!

crawler
16. okt 2011

@pehaka sleduj dítě...příznaky jsou totžné i s chřipkovými příznaky...když teplota stoupne nad 38, tak dej do zadečku paralenový čípek... a uvidíš...reakce po očkování trvá den či dva, zatímco viroza déle - podle toho to přeci poznáš 😉

raaad
16. okt 2011

@miliharmi Mili, jedině můžu poděkovat, že jsi tady zveřejnila Tvůj příběh.... až po něm jsem si uvědomila, že neexistuje, abych dovolila naočkovat malou i s malinkou rýmou či teplotou, kterou měla při každém lezoucím zoubku(kdy mi to nedošlo tak důležité ☹ )... Dala jsem to přečíst spoustu kamarádkám.... Sice jsme si všechny poplakali, jak smutné to bylo čtení...Ale je to velmi poučné a preventivní. Ještě jednou moc děkujeme.... Vím, že to všechno muselo být strašné a jste silní, že jste to zvládli (všichni)....

brisalek
16. okt 2011

mala mela 3 den po ockovani rymu, ale ne teplotu. Ale prubeh rymy byl stejny jako vzdy pred tim. Jeden den tece z nosu a vypada to na velkou rymu a druhy den ji nic nebylo. ALe pro jistotu jsem s ni byla spis asi jeste 3 dny doma, nechodila mezi deti ....a pak uz ji nic nebylo.

takyja
16. okt 2011

@pehaka U nás byla reakce na MMR očkování od 1. dne... takže je to možné i dříve.

pehaka
16. okt 2011

@takyja děkuji moc melej po odpoledním spánku vypadá mnohem líp uvidím večer a pro jistotu mu nechám min. dva dny klid 😉 já jsem z toho vždycky nějaká rozhozená když není fit

martinak11mk
17. okt 2011

Zítra měl mít synek 2.dávku priorixu. Dneska se straší vzbudil s knedlíkem v krku a mírnou teplotou.Pořád se točí nachlazení. Jedno vím jistě, že nenechám přeočkovat když má někdo přímo v rodibě něco☹ Ale synek dostal 1.dávku v 15.měsíci, v lednu mu budou 3roky. Myslíte, že je to velký skluz? A za jak dlouho jste to měli vy? - od 1.dávky. Budu ráda za odpovědi 🙂

takyja
17. okt 2011

@pehaka Pozor, neusni na vavřínech, u nás se to několikrát zhouplo a těžší reakce, vč. teplot, trvaly celkem 3 týdny (začalo to v den očkování), bylo to jako na houpačce. Doporučuji nechodit do kolektivu a chránit od viroz, atd. Nedá se odhadnout, jaký to bude mít průběh.

takyja
17. okt 2011

@petra.vavra Nevím, kde bych si mohla najít informace o hlášených účincích ze SÚKL. Pokud vím, veřejně dostupné nejsou - proto jsem žádala, abys informace uvolnila (v nějaké anonymizované podobě). Vůbec nic by se nestalo. Nezlob se, ale takhle to u mne jen budí dojem, že si jen taháš triko.

petra.vavra
17. okt 2011

@takyja 😀 jo jedno mi tady zrovna Viky tahá....
nemám to za potřebí.... ale nic na veřejném serveru poskytovat nebudu...to je jako kdybys věděla čísla sazky na nedělní tah a všem si je dala.... Pokud chceš nějaké informace, není nic jednoduššího než si na SÚKL zavolat a zeptat se....

martinak11mk
17. okt 2011

holky, očkovaly byste, kdyby měl starší sourozenec rýmu? Dneska to teprve nějak začíná a netuším jak bude vypadat zítra nebo pozítří. Ale naše dr už je tak mimo, že malej není doočkovaný, že bude chtít za každou cenu.