Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

sunysara
19. okt 2011

@martinak11mk co se může stát 30min po očkování???? 😝

martinak11mk
19. okt 2011

@sunysara ta alergická reakce. Ale dr petráš sal, že je to vzácné. Ale já jsem děsný plašan na tyto věci🙂

sunysara
19. okt 2011

@martinak11mk no tak to jsme dvě, a to jen reakce na tady tohle očkování????? ☹

martinak11mk
19. okt 2011

@sunysara myslím že to může být na jakékoliv, proto se čeká po každém v čekárně. A kam chodíte tedy k dr vy?

sunysara
19. okt 2011

@martinak11mk máš IP. 😀

my nikdy nečekali, ani 5 minut , to slyším poprvé

martinak11mk
19. okt 2011

@sunysara fakt jo? tak my než jsem v ordinaci malýho oblíkla, dr to zapsala tak chvilku uběhla a pak jsme museli 20min čekat venku. A pak se ještě tak 20min touláme v blízkosti dr kdyby něco🙂

martinak11mk
19. okt 2011

@martinak11mk Co je IP?

sunysara
19. okt 2011

@martinak11mk mrkni do pošty 😀

jo tak to my vůbec neznáme, píchne a jdeme. nic takovýho jsem fakt nevedela.

petot
19. okt 2011
andelka
20. okt 2011

Nám uběhlo v úterý 15dní od očkování a teda nevím. Od 4 dne měl asi týden rýmku a asi 5dní teplotku, vypadalo to na klasické nachlazení, teď je toho plno. Nebo jestli už to byla reakce...jinak neměl nic a už je zdravý.
a v čekárně jsme taky nikdy nečekali, jen co se oblíkl, nachystali jsme se, tak 10minut?

sunysara
20. okt 2011

@andelka tak jsem se bála že jsme jediní co hnedka jdeme domů. toho očkování se bojím, malému se řeže fakt dlouho poslední trojka dole a to je desný, je bez teplot ale bolí ho to a není to on tak nevím, už to oddalujeme mesíc a ted se nám to asi nevyhne.

lojzina
20. okt 2011

@sunysara tak rekni o odklad,na tom nic neni divnyho 🙂

andelka
20. okt 2011

@sunysara my jsme to odložili aspoň o 2měsíce. též mu rostly zuby a pak chytil nějakou 4denní virozu.

sunysara
20. okt 2011

@lojzina to už by mi nesežrala 😀

@andelka no my to odkládáme po týdnu už me to nebaví

anehap
20. okt 2011

@sunysara určitě to odlož, pokud si nejsi jistá, že je v pořádku 😉 My jsme měly jít před 2 týdny(malá měla 15měsíců), dr. mě při poslední hexavakcíně před měsícem upozorňovala, že máme přijít, ale určitě nepřijdeme.
Taky jí teď rostou zuby, mívá zvýšenou teplotu, trochu průjem, prostě není v pohodě, navíc je nemocný manžel - prostě jsem rozhodnutá nejdřív na jaře, teď je těch nemocí fakt plno 😖 Vždycky je důvod, proč to odložit, dr. to musí pochopit....

sunysara
20. okt 2011

@anehap ona to nepochopí, páč proste za to má body že.

a me řekla že průjem ani zvýšená teplota NEJSOU k zubům magorka jedna 😠

andelka
20. okt 2011

@sunysara aha, tak to už je na budku. Já to odložila hned o 2měsíce. A ještě by to chvíli asi sneslo, mohla jsem to uhrát na rýmu, ale za 3týdny jdem na 18měs. prohlídku, tak tam bych to musela řešit zas...tak už jsem to nechala dát. Další dávku dostane někdy před létem.

sunysara
20. okt 2011

@andelka no na budku to je. už me to nebaví tak tam asi napochoduju a je to.onna mi řekla že nevadí když rostou zuby. jako mel trochu průjem k zubům jak jsem jí řikala a ona hnedka mu delala stery no fakt pakoška.

anehap
20. okt 2011

@sunysara vím, jak to u dr. chodí, pracuji trochu v oboru 😉 Na její body bych se vykašlala - jde o zdraví malého a ty nejlíp vidíš, jak na tom je. Teplota a průjem bývají u zoubků, malá to má pokaždé, naše dr. by možná i v téhle situaci očkovala, ale má smůlu. Prostě to odložím, že není dobrá.....

andelka
20. okt 2011

@sunysara no se zubama je to těžký, kamarádka zubařka se vždycky směje, co všechno jsme schopné přičíst zubům 😅 ale možné je všechno. Bohužel zuby rostou skoro furt, málokdy je klid 😒

anehap
20. okt 2011

@sunysara a jinak nám taky neříkala dr., že máme v čekárně po očkování počkat. ALe dočetla jsem se to tady a tak teď oblíkám "pomalu" a pak ještě nějakou dobu jezdíme v parku před dr....přitom je to jejich povinnost 😒

sunysara
20. okt 2011

@anehap jo to jo, to já bych odložila, ale on až na to že je protivný a slintá tak je ok. ani rýma ani kašel což jsem zase ráda. už ani ty průjmy zatím nemá. 😀

jen nevím jeslti tam jako můžu přijít s tím, že to chci odložit.

sunysara
20. okt 2011

@anehap je to hnus nekteří ti dr.

sunysara
20. okt 2011

@andelka no nám roste poslední trojka a pak nás čekají jen ty zadní. ale tam je zatím klid

andelka
20. okt 2011

@sunysara já pořád čekám na dolní trojky, horní už má, vypadá jak upírek 😀 naštěstí on zuby snáší dobře, zatím, ťuk ťuk.

sunysara
20. okt 2011

@andelka no my moc ne v noci jako spinká, občas teda se vzbudí a chce k mámě, ale ani teplotu nemívá moc, jen tu srajdu občas a je teda protivnej a tečou mu sliny. jinak nic hroznýho ale človek vidí že to není ono.

apollo11
20. okt 2011

@andelka @sunysara @anehap Kvůli zubům se dá očko odložit? 😕 Já už tuhle vakcínu odkládám od 15m a řekla jsem dr., že dřív jak v 18m ji nedostane, čistě z mého rozhodnutí, i když je zdravá. Chtěla bych ale odložit ještě víc. Zuby nám taky zrovna dokončují proces (teď ty nejhorší), tak se bojím, aby se to nekřížilo.. jenže ty zuby rostou furt 😖

anehap
20. okt 2011

@sunysara asi bych to udělala tak, že bych jen zavolala, vůbec tam chodit nemusíš,ne?U nás to funguje tak, že většinou pošle sms termín, kdy máme přijít a pokud to nevyjde, tak to nevyjde, dr. to nějak neřeší....když tak pošle další sms později....

sunysara
20. okt 2011

@anehap tak to nás objednává a furt příjde za tyden už miu to leze mozek.

anehap
20. okt 2011

@apollo11 no, v určité době rostou furt 😒 Někdo tu ale nedávno dával odkaz - pár stránek zpět, kdy se nemá dávat očkovat a bylo tam uvedeno, i když rostou zuby. Já to na malé ale poznám - vždycky je protivnější, má zvýš. teplotu 2-3 dny a víc kadí. Někomu ale rostou zoubky a je naprosto bez problémů, tak nevím 😉
Ale taky bych to odložila, i kdyby nebyl žádný problém....