Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk ne jindy řekla že reakce nejsou páč sjem se o to tolik dřív nezajímala. ted se koukám na miláčka jak mu tam proudí nejaký svinstvo, ale snad to zvládneme proste když se mi nebude zdát půjdu za ní nebo hold zavolám rz a bude. jako ted s tím nic enadelám. ale klepu se a 14 dní se klepat budu i kdyby jsme to dali za půl roku tak se klepat proste budu.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara ale byla jsem vytřepaná docela než jsme tam vlezli🙂 Být slabší povahy, tak by mě udolala...ale fakt jsem si dopisovala s dr petrášem. A nejvíc mě klidní, že nemáme takový skluz, když to srovnám s xlety na SK.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara to bude ok. Blbý že nejsou reakce pár dnů po očko, ta doba je hrozně dlouhá. A jaký ti řekla možné reakce?

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk no me řekla že 10 až 14 den a horečky a osypání. jinak nic. ale tak řekla mi že můžou být i ty křeče ale ty můžou být i z horečky které to očkování nezpůsobí.

no nevím jak daleko to působí ty reakce, ale to se človek bude bát i potom.

lojzina
24. okt 2011

@martinak11mk no super 🙂 ,mozna byla sokovana ze vis vic nez by si myslela! 😅

sunysara
24. okt 2011

no hlavne dr jsou alergický když jim člověk řekne že neco si oveřoval na netu, přitom to je jasné že každá máma proste chce vedet víc.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara i křeče bez horečky???

martinak11mk
24. okt 2011

@lojzina taky si to myslím. Vždycky jsem jen kývala co řekla.

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk ne jako že ty horečky může mít i jako třeba z nachlazení tak můžou být křeče i z toho jako, že to bych se musela bát furt.

já jsem jí řekla, že jeslti se neco stane, tak že si ju podám. to sjem jí řekla, i když me nenutila, já jsem tam šla dobrovolne.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara přesně tak. Moje dr nám tvrdila přesný opaky toho co dr petráš. A jemu věřím. A ted jsem mluvila s dr na alergologii...není kam spěchat s tou 2dávkou, takže i kdyby to dostal v 5 tak se nic neděje.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara to jsi ji řekla ok🙂)) Ale malej má víc jak 15měsíců ne? To by mě nenapadlo že můžou být i křečebez horečky. Malej akorát ten den očkování byl po spaní -asi 3hodiny po očko- jakoby malátnej, měla jsem strach že omdlí. Ale to byla jen chvilečka, pak ok.

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk no s druhou dávkou spěchat nebudu určo. tak jako me říkala že je to za půl roku po tady té a já jsem jí řekla dneska, že ani omylem že tyhle nervy fakt nechci zažít za půl roku znovu, že se ztoho budu vzpamatovávat aspon rok., jako takže druhou uvidím až na situaci ale jako ted se bojím jít dát spát malého jako nervy to jsou že co když . přemýšlím že na tech 14 dní nainstaluju zpátky monitor dechu.

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk ty křeče jsou z horečky jenom, ale že tuhorečku může dostat i při nachlazení nejen z očka tak jsem to myslela.

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk to mi ani nepiš, my jsme ted dve hodky po očkování a malej jde spát, sakra tak nevím abych ho jako hlídala když půjde spát???

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk jo má 19 mesíců

lojzina
24. okt 2011

na netu neni nic divnyho,je to normalka. 🙂

lojzina
24. okt 2011

@martinak11mk takze ta 2.davka neni casove omezena?

sunysara
24. okt 2011

@lojzina no jo vysvětluj to dr oni mají svou pravdu a bla bla, tak jsem jí rekla, že nebýt netu tak vůbec informace jako maminky nemáme, že se s ama dr moc nebaví.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara klidně ho dej jestli máš, tím nic nezkazíš. Já ještě s vědomím očkování tento týden jsem si objednala teploměr co měří aniž by se dítě budilo🙂)) No s 2 nespěchej, my budeme v únoru od 1. 32měsíců a vidíš že to jde.
Pro zajímavost jak jsem psala na vakciny - jak mě moje dr strašila
kopíruji
Dobrý den,
To m mrzí, nicméně z mé strany platí stále to samé, co jsem Vám psal
posledně. Podle teorie paní doktorky, by tedy slovenské děti měly končit v
nemocnici, neboť na Slovensku se druhá dávka podává v 11 letech, tj. zhruba
10letý interval mezi oběma dávkami.
Řekl bych, že teorie paní doktorky absolutně selhává.
Posledně jsem Vám posílal odkaz na graf vývoje postvakcinační teploty po
podání první dávky a druhé dávky, která byla podávána v průměrném 12měsíčním
intervalu. Jak jste si mohla všimnout četnost výskytu vysoké teploty či
horečky po podání druhé dávky byla zanedbatelná. Rovněž se nepotvrzuje
teorie paní doktorky.
Bohužel víc už nemám. Skutečně se obávat nemusíte.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara jen ho pozoruj, lepší vědět dopředu. A neboj, to bude ok. Ten můj byl o 4měsíce mladší.

martinak11mk
24. okt 2011

@lojzina dle dr petráše není problém s odkladem

martinak11mk
24. okt 2011

@lojzina a vy už máte tu 2?

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk tak to je aspon dr. no nebudu spechat, já mám doma panadol, nurofen a čtu si o tech febrilních křečích jako co delat ale kdyby to nedejbože začlo tak volám sanitku a seru na to.

teplomer máme digitální a dneska jsem chtela koupit ještě jeden kdyby tento přestal fungovat jako jsem pako fakt. furt ho pozoruju.

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara já pořídila thermofocus, tak snad bude stát za to. Určo se nic nestane.

sunysara
24. okt 2011

@martinak11mk to doufám, ale jako nervy to budou. to je jasné.

martinak11mk
24. okt 2011

@martinak11mk někdo dává / nevím kolik / při 39 diazepam???? myslím, že je to proti těm křečím. Ale zkušenost s tím nemám.

sunysara
24. okt 2011

tak my nemáme diazepam, a asi bych ho nedala bo já nevím. už nad tím radši nepřemýšlet. pozoruju ho a normálne se bojím.

lojzina
24. okt 2011

@martinak11mk nene,my jeste nebyli ani na te prvni

martinak11mk
24. okt 2011

@sunysara taky bych se toho diazepamu bála. Moc o tom nevím. To nejhorší máte za sebou - těch 30minut.

lojzina
24. okt 2011

@sunysara ty nervy ti teda nezavidim,jen preju at je to v pohode 😉