Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

mitote
29. júl 2012

zase se nekdo ohani, ze ockovanim muze vzniknout autismus 😠 autismus nevznikne, paklize k nemu nejsou dane geneticke predispozice... sice ho clovek nema do narozeni, ale ma ho v sobe a muze se rozvinout diky cemukoliv... muze se rozvinout ockovani, stejne tak cimkoliv jinym, ale pokud predispozice autismu neni, nerozvine se po ockovani... tyhle bludy uz me neskutecne vytaci... mimochodem to studuji a o clancich na internetu si myslim sve.... kdyz nejakemu serveru zaplatim, za to ze me otisknou clanek, tak me ho otisknou at je to sebelepsi blud.... a ukaz me studii, ktera prokazuje, ze ockovani zpusobuje autismus 😠

monika6e
29. júl 2012

@takyja já si nepohrávám s fakty - vše, co je napsané je podložené studiemi a podepsáno odborníky. Tak si přečti všechno, než mě ukamenuješ. I když dost pochybuji, že Tvůj názor cokoli zlomí. Jsi holt přesvěčená o něčem, co ani tisíc podložených studií nezmění 🙂 Jdu se věnovat příjemnějším věcem, než zbytečné drbání na netu. Tak fajn večer! 🙂

mitote
29. júl 2012

@monika6e muzes me hodit odkaz ne nekterou ze studii, kterema se tu ohanis?

nae
29. júl 2012

@mitote napríklad http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-pris... , a ked mas cas, ale hlavne chut, tak tu mas toho viac nez dost http://www.slobodavockovani.sk/clanky/temy/auti...
Zo svojho okolia mam aj konkretny priklad, bohuzial.

mitote
29. júl 2012

@nae slobodaockovani neni NEZAUJATY server 😅 prosila bych studii, ktera je nezaujata a neni psana lobbisty za neockovani 😀

nae
29. júl 2012

@mitote Trochu si mýliš pojmy a dojmy. Zaujatosť a realita je niečo iné. Tento server nie je AUTOROM tých článkov, ale uverejňuje PREKLADY týchto štúdií, to je rozdiel, nemyslíš? Autormi sú zahraniční lekári, imunolǵovia atď.
Pokiaľ ťa zaujímajú štúdie, ktoré očkovanie vyzdvihujú, tak na oplátku poprosím o odkazy na štúdie, ktoré nie sú financované farmaceutickými firmami. Ale mám pocit, že tu strácam čas, keď nemáš záujem čítať fakty, škoda.

danielita7
29. júl 2012

@mitote Připojuji ji se také, jelikož mi to nedá...bohužel i v mém okolí znám případ, kde zcela zdravému klukovi teď 4 roky diagnostikovali autizmus ( doktoři to neřekli prímo ale 2 z největších odborníku se domnía, že je to právě jedna z reakcí na očkování ) Kluk byl naprosto v pořádku, velice komunikativní, a teď? Není schopen se podívat lidem do očí ( jeden ze znaků autizmu, nenavazuje oční kontakt ) žádné předispozice v rodině nemájí, takže asi tak...

Nevím, možná sem již někdo vložil tenhle článek, já na něj narazila před pár dny...píše se tam taky o autizmu...
http://www.jajsem.com/lekari-sestry-vedci-dopor...

mitote
29. júl 2012

@danielita7 jeslti ctes dobre, pisu, ze autismus se muze ockovani spusti, ale spusti se pouze tehty, paklize jsou k nemu dany geneticke predispozice!!!! Stejne tak se ale muze rozjet po cemkoliv jinem, kdyz ne po ockovani. Je velice lehke svezt to na to, ze kdyby nebylo ockovani, neonemocnelo by dite autismem, dite ktere k autismu nema vrozene predpoklady, tak ho po ockovani neziska. Mimochodem, kdybys mela v rodine dva jedince postizene na nasledky neockovani, mluvila bys jinak

nae
29. júl 2012

@danielita7 ďakujem za odkaz na výborný zdroj informácií.

danielita7
29. júl 2012

@mitote No jestli čteš, co jsem napsala já, tak jsem psala, že ten chlapeček nemá v rodině žádně genetické predispozice!!! Práve proto jsem reagovala právě na to co jsi napsala. Jasne že je hrozně easy to svést na očkování, ale taky na co jiného když byl naprosto v pořádku a přiznaky se objevili po očkování? Takže s teoríí, že dítě které nemá autuzmus daný v genentice, nemohu souhlasit! O očkování neboli neočkování se tady vedou různé debaty...Uplně to samé bych teď mohla napsat i já...kdybys měla v rodině jedince postižené OČKOVÁNÍM, tak bys asi taky mluvila jinak. Je to prostě debata, kde se můžeme hádat do nekonečna, proto je volba očkování svého potomka jenom a jenom na rodičích.

danielita7
29. júl 2012

@nae Nemáš za co

mitote
29. júl 2012

@danielita7 to ze autismus nemel nikdo v rodine pred nim neznamena ze nema geneticke predispozice 😀 😀 😀

danielita7
29. júl 2012

@mitote no mne to tedy vtipné nepřijde...

mitote
29. júl 2012

@danielita7 me ano, kdyz se ohanis tim, ze pred nim v rodine autismus nebyl, tak ze to znamena, ze zadne predospozice k tomu nema 😅

sorciera24
29. júl 2012

@mitote a preco by som mala riskovat jeho spustenie ockovanim teda? ak by dieta nemalo ockvoanie, mozno by k autizmu nikdy nedoslo (mozno ano...pod inymi vplyvmi)...ale preco to mam risknut ockvoanim?...radsej nie, dakujem.....

danielita7
29. júl 2012

@mitote Já se tim neoháním jen jsem napsala fakt...je zvláštní že všude kde vznikne " nějaká diagóza " se všichni mudr. nejdřív ptají na rodinnou anamnézu že? Asi tě hrozně baví chytat lidi za slovíčka viď? Tohle fakt nikdy nepochopím!

mitote
29. júl 2012

@sorciera24 riskujes ze dite onemocni nemoci na kterou ho nenaockuje, na to muzou byt nasledky take perfektni...
@danielita7 nebavi ale autismu jsme venovali cely semestr, stejne tak ockovani...

sorciera24
29. júl 2012

@mitote popravde....celkom by som bola rada, keby tieto ochorenia maly prirodzene prekonal (mumps, ruzienka, osypky)....nasa generacia sme ich bezne mali a sme tu....len bohuzial akosi tie choroby tu nie su k sehnani 😝

takyja
29. júl 2012

@sorciera24 Riskuješ i spoustou dalších věcí, jen o nich nevíš.. (stačí si přečíst jakýkoliv jiný příbalový leták prakticky jakéhokoliv léku...), ale nikdo kvůli tomu nepíše články plné polopravd a nečílí se na netu...

@monika6e Prosím jakými studiemi je podloženo to, že se vše zametá pod koberec, nesbírají se data o nežádoucích účincích, atd. Víš, jak urážíš lidi z farmakovigilance? Víš, že jim docela dost záleží na tom, co jde do oběhu za léčiva???

danielita7
29. júl 2012

@mitote No já se očkování taky docela dobře rozumím, proto moje dcera zatím očkování žádné nemá ( bude ji 8 měsíců) ...a to nejsem zdaleka jediná,ale to si myslím, že i ty znáš hodně maminek co nesouhlasí z očkováním ( jako na běžícím pásu )

takyja
29. júl 2012

@sorciera24 Naše generace je očkovaná.. teda moje ano, nevím, jak tvoje...

Já bych třeba nechtěla, aby mé dítě mělo spalničky, záškrt, obrnu, tetanus... asi jsem divná matka. 😝

mitote
29. júl 2012

@danielita7 ja nerikam ze se ockovat ma vse, ale jsou nemoci, proti kterym by proste dite melo byt naockovane... jsem pro individualni ockovaci plany, ale hned hazet vse do jednoho pytle a vse je hnus, to je pomerne kratkozrake... kolik za zivot sezeres leku? kolik jich ma napsanych vazne nezadouci ucinky, klidne i smrt? Skoro vsechny 😅

sorciera24
29. júl 2012

@takyja citam pribbalove letaky kazdeho jedneho lieku (a poviem ti pravdu......polovicu liekov, co bolo mne, ci synovi predpisanych...som hodila do kosa...prave kvoli tym nez. ucinkom.....)....a dalo sa to nahradit aj niecim inym, nez liekom;)....ja som uz riskla aockvoala svoje dieta...(inou vakcinou a doapdlo to zle.....)....nie, uz to nechcem zazit....neprosim.....

sorciera24
29. júl 2012

@takyja tak moja nie...len osypky.....nasa generacia (mam 28) MMRku rozhodne nedostala...ja som prekonala napr. ruzienku (v pohode...), muz mumps.....ja np. som nikdy nebola na mumps ockovana a som ho ani nikdy nedostala....myslela som, ze sa bavime o MMRke....aspon tak je to v nazve.....inak tu obrnu chces kde zohnat?

sorciera24
29. júl 2012

@mitote ano, preto lieky nezerem..... (to uz musi byt fakt zle....ak si dam liek......a s nez. ucinkom...smrt...by som liek do ust nikdy nedala....ako sorry, nie som samovrah 😉

mitote
29. júl 2012

@sorciera24 nikdy sis zadne leky nevzala? promin ale tomu neverim 😅

takyja
29. júl 2012

@daisy77 Dokud nebude známa příčina autismu, těžko se bude moci dělat korelace... problém je, že diagnostika autismu ani dnes není úplně jednoduchá, některé děti nelze jednoznačně podřadit pod určitý typ onemocnění a naopak dříve byly mezi autisty zařazovány děti, které tam dnes zařazovány nejsou. To vše může daty hýbat.. Neříkám tedy, že to tak je, ani že to tak není. Zrovna ten autismus je ale pro mne osobně velká otázka. Stejně jako se například obecně astma pokládá za civilizační onemocnění, přitom "již staří Římané" ...

sorciera24
29. júl 2012

@mitote bohuzial, tie, kt. mi davali rodicia....a vravim, uz ked ide fakt do tuheho.....citaj prosim pozorne.......

takyja
29. júl 2012

@sorciera24 Prosím tě, tak si příště zjisti informace o lécích dříve, než si je na zdravotní pojištění vybereš v lékárně a pak hodíš do koše. 😝 Možná některým nemocným, na jejichž léčbu nezbývají peníze, uděláš radost.