Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

sunysara
21. sep 2011

@petot budu moc ráda za jaké koli info. vitamín C teda pomůže?

bug_tom
22. sep 2011

Vaccination: The Hidden Truth austrálsky dokument o očkovaní už so slovenskými titulkami, o tom čo vám lekari nepovedia alebo nechcú povedať. Dôkazy, že očkovanie je klamstvo povýšené na vieru v neomylnosť...mali by to vidieť hlavne rodičia detí... V dokumente vystupuje slovenská vedkyňa Viera Scheibner rodáčka z Bratislavy, žijúca v Austrálii
Verím tomu ludia, že sa spamätáte a prestanete do svojich deti pichať tie svinstvá, vsak si položte otázku, ci by ste boli schopny vypit vsetky vakciny, ktoré davate svojim detom od narodenia, ak by ste vedeli, že sa v nich nachadzaju geneticky modifikovane latky, chemicke zlučeniny hlinika, ortute, formaldehyd, polysorbate80, virusy pestovane na zvieracich organoch atd atd...a toto svinstvo ma pomoct vasmu dietatu aby bolo zdravé? WAKE UP!!

http://blip.tv/play/AYLUpRwA.html

brisalek
26. sep 2011

Tak se po nekolika dnech hlasim, ze mala i druhou davku priorixu tetra(i s nestovicema) preckala bez jakekoli reakce. Tentokrat jsem se bala, protoze mala 3. den po ockovani dostala rymu(ale jako vzdy mela ji jen jeden den, druhy uz skoro nic a pak tak 3 dny parkrat kychla), mozna to byla i ona reakce🙂.

judit22
8. okt 2011

U nás taktéž bez reakce, pouze trošku rýma a totální nechutenství, jinak bez teplot a vyrážky. Podávala jsem Colostrum a vitamín C. Možná napomohl i víc jak roční odklad, který jsem si u Dr. vyžádala.

dija1
8. okt 2011

Máme to čerstvě za sebou.U nás jedna slečna od 5. do 11. dne horečka 39,5 ☹ ☹ ☹ občas to kleslo ale pak hned zas přes 39.celý týden nejedla, totálně včerpaná ☹ dávala jsem homeopata proti reakci na toto očkování a nepomohla.
Druhá slečna jen 10.den nechutenství a 37, 5 jinak nic.
Očkování jsme odložily o dva měsíce.

lojzina
8. okt 2011

@judit22 muzu se zeptat,a jak na ten odklad dr.reagovala?byla ochotna a pod.?

aajina
8. okt 2011

U nás týden vysoké horečky 😒 které nešli ničím moc srazit.Druhá dávka naštestí bez reakce.

ladybugie
8. okt 2011

ani jedna dávka nám nic neprovedla. A že s ní očkování jinak cvičí. Dávala jsem tu variantu bezplatnou, tedy tuším bez neštovic.

myscha
8. okt 2011

@lojzina Já jsem taky dcerce nechala dát odklad MMR, řekla jsem, že to chci dát někdy až po druhém roce, ale plánuju to odložit až na mnohem déle cca před nástup do školky. Je ale možné, že jí to nedám vůbec, teď už máme i částečně zdravotní důvod, v době kdy jsem to ale říkala doktorovi, ještě žádný důvod nebyl.

Mám starého doktora, nezvyklého na odpor a neřekl na to téměř nic. Řekla jsem jen, že to chci odložit, navíc že má dcerka ekzém a tím to skončilo. Jen se zeptal, jestli nám to poradili na kožním, tak jsem mu řekla, že ne. Dost mě to překvapilo, čekala jsem tuhý boj 🙂 .
Ona ale žádná lhůta ze zákona do kdy to musíš naočkovat není, takže odklad je čistě na tobě, doktor tě donutit nemůže.

judit22
8. okt 2011

@lojzina My jsme měli jít loni tuším v září, ale kvůli časté nemocnosti, neustálým zánětům průdušek jsem se Dr. spíš zeptala, zda by to kvůli oslabení imunity, které prý po očkování nastává, nešlo očko odložit na jaro. Dr. naprosto bez problémů souhlasila. Ještě jsem navrh vlastně řekla, že jsem četla, že v zákoně není horní hranice věková, kdy očkovat. Dr. mi řekla, že ale nemám chodit do většího kolektivu dětí. Na jaře si malej zlomil ruku, do toho měl pátou nemoc, skoro měsíc byl osypanej, potom rýmu neustále. Přišla nám pozvánka na očko tuším někdy koncem června, to jsem Dr. volala, že máme před dovolenou, tak mi naprosto v pohodě řekla, že se mám přihlásit v září. Od začátku září jsem malýho ládovala vitamíny a pak jsem už byl spíše nucená jít, aby mohl malý od října do školky, bála jsem se, že by mi ho bez toho nevzali. Jinak jsme nechali dát normální priorix bez neštovic.
Jo, ještě jsem dávala Thuya 9CH

Podle mě doktoři spoléhají na nevědomost rodičů, že to odložit jde. Já sama jsem se o tom přesvědčila, když jsem svým kamarádkám říkala, že to chci odložit, tak si pomalu ťukaly na čelo, co blbnu a jakože proč.

lojzina
8. okt 2011

@myscha
@judit22 diky za nazor,je pravdou ze dr. spolehaji na nevedomost matek.a pak se dívi 😅 .Je ale s podivem,ze vetsina dr nebere zretel ana prave prodelanou nemoc,sou schopni te hnat,sotva ditko dobere leky 😖

lojzina
8. okt 2011

,,Melo by se" naockovat pred nastupem do kolektivu,skolky muzou odnmitnout,pokud nebude ditko naockovane...ale to je na dalsi diskuzi 😅

lojzina
8. okt 2011

@judit22 myslis ze by ti dr,.sama rekla,ze to odlozite? 😕

lojzina
8. okt 2011

@myscha co je duvodem pro nenaockovani?

judit22
8. okt 2011

@lojzina No to by mi určitě sama neřekla, sníženou imunitu potvrzenou neměl a ani to podle mě není na odklad očkování. Pokud máš nějaký pochybnosti, určitě zkus požádat o odklad.

lojzina
8. okt 2011

@judit22 tak to nevim,my byli na imun.vysetreni a cekame ne vysledky,az dle toho jak dopadnou a dr neco nasadi nebo ne,tak se rozhodne o ockovani.tak sem to aspomn pochopila 😕 ,takze myslim ze imunita s tim souvisi

judit22
8. okt 2011

@lojzina tak držim palce, aby imunita byla v pořádku

lojzina
8. okt 2011

@judit22 diky.Ona z toho vseho jde hlava kolem,ze 😅

raaad
8. okt 2011

ahoj......tak jsem Vás krapet přečetla...a přidám mou zkušenost s Priorixem:
ještě připomenu, že naše malá reagovala teplotami na úplně všechna očkování (dávali jsme i Prevenar 13 ☹ )
Taky jsem se obávala Priorixu, prtoože vím, že reakce bývají největší. Nyní: 3 týdny po očkování ležíme s těžkou pneumonií (zápal plic) ve skryté formě na infuzních antibiotikách..... Začalo to přesně 10. den po očkování: teploty (40 jako vždy), pak celou noc prozvracela a dostala průjem...trvalo to 1 den.....a vystřídala se po dnu celá rodina : uzavřeno jako jednodenní střevní viroza.....Teploty trvaly dále...a nechutenství k tomu. Jinak byla úplně v pohodě: žádná rýma, žádný kašel...nic. Po týdnu 40st teplot mi to nedalo a šla k doktorce. Ta malou pořádně prohlédla celou, nikde nic....jen ty teploty. Pro jistotu nás odeslala do špitálu.... Tam po odběrech Sedimentace 90/hod, CRP 125 (silný zánět v těle)....moč negativní....poslali nás na RTG plic: dle kterého Dg. silný zánět plic.... Dostala silná intravenozní antibiotika (do žíly ve formě infuzí) po 6 hodinách..... Budeme tu min 10 dnů.
Takže malá byla po Priorixu tak oslabená, že okamžitě někde chytila střevní virozu a vzápětí ještě tu pneumonii... "Skrytá" je proto, že nedělá vůbec žádný příznak : kašel atd...jenom neurčité teploty.....
Takže nakonec doktorka usoudila, že další dávku Priorixu nás sama očkovat nebude a odešle nás přímo na kliniku do Brna do dětské, kde je přímo ambulance na prevenci takových nežádoucích reakcí a očkování si tam naplánjí a dají sami.....
Takže tak nějak......u nás.
Rozhodně doporučuji:celou dobu 2-3 týdnů po priorixu totál izolovat dítě...a hlavně v případě, že už reagovali na předešlá očkování..... Nám tohle nikdo neřekl...bohužel. Takovou reakci jsem neočekávala ani já a to jsem zdravotník....
Pokud není dítko úplně 100% zdravé (rýma,kašlík,vyrážka...), tak rozhodně očkování odložte.
Přeju krásný den všem!

dija1
8. okt 2011

psala jsem naši reakci o kousek výš, jen doplním, že se malá dnes ( 11.den) ještě osypala ☹

myscha
8. okt 2011

@lojzina Myslíš důvod neočkování konkrétně u nás? Dcera měla v 15 měsících po prodělané střevní chřipce dva jakoby epileptické záchvaty, podle doktorů to souviselo s chřipkou. Takže jsem jí nechala odložit a rozložit poslední čtvrtou hexu a z toho žloutenku B jí odmítnu dát.

MMR si budu ještě rozmýšlet zda vůbec naočkovat až pode případných reakcí na očkování a podle celkového zdravotního stavu. Pokud by byla možnost toto očkování rozložit a dát pouze třeba zarděnky před pubertou nebo spalničky, tak bych to tak i udělala, ale monovakcíny nejsou.
Jinak starší syn měl v termínu Trivivac a pak Priorix a pokaždé vcelku v pohodě, jen u Priorixu byly až po cca třech týdnech 2 dny teploty a pak se osypal. To ale nevím jestli byla reakce nebo třeba nějaká x-tá nemoc....

lojzina
8. okt 2011

no potes teda
@myscha tak u vas a i celkove.....monovakciny nejsou?ja myslela ze jo.Nevis,kolik asi v prumeru deti ma takove reakce?Treba ze sta deti 5?

lojzina
8. okt 2011

@raaad to je teda neco,chudatko mala at je brzy zdrava.Nemam slov......

andelka
8. okt 2011

My máme očkování za sebou od pondělka a od včerejška je nachlazený, rýma, teplota...tak jsem zvědavá co bude, jestli se to spojí ještě s reakcí na očkování. tohleto na reakci nevypadá, bylo by to moc brzo spíš v tomhle vtipném počasí někde něco chytil ☹

bubulka722
8. okt 2011

@andelka Nebola by som si taká istá, že to nie je reakcia na očkovanie. Každé dieťa má po akomkoľvek očkovaní tak nabúraný imunitný systém, že chytí všetko. Moja dcérka má skoro 10 mesiacov, nie je vôbec očkovaná a doteraz sme nemali žiadnu nádchu, kašeľ ani zvýšenú teplotu. Som si na 100% istá, že pevné zdravie si udržiava len vďaka neočkovaniu. Verím, že nám to takto vydrží.

myscha
8. okt 2011

@lojzina Jaké reakce myslíš ? Na mě musíš polopaticky, obzvlášť takhle k večeru 🙂

jerryjanka
8. okt 2011

@raaad to si snad robiš srandu že daš ešte raz pichnuť priorix po tom čo sa ti stalo??? 🙄

teodorka
8. okt 2011

@andelka skus si po kazdom ockovani znacit vzdy co sa udeje nasledujuci tyzden ...budes prekvapena ...ja som si to u chalanov znacila a bolo jedno ci bolo leto ci zima vzdy po ockovani chytili chorobu

myscha
8. okt 2011

@jerryjanka
@raaad No já bych se taky 100 x rozmyslela, jestli ještě vůbec MMR očkovat. Sice bude očkovaná na speciálním pracovišti, ale nevím co tam oni jiného vymyslí. Monovakcíny nejsou, prý je to problém celoevropský, takže druhou dávku dají asi stejně celou. Tak nevím, jestli riziko, že chytí třeba spalničky je vyšší než to, že bude mít ještě horší nežádoucí reakce .
Každopádně bych se tam poradila a rozhodla se jak dál.

lojzina
9. okt 2011

@myscha treba reakce typu vys.horecky,vyrazka,a pod.,co tu psaly holky....proste by me zajimalo jak vysoky je vyskyt tady tech negat.reakci po ocko