Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

petja
30. aug 2011

@dewnat to stejně tak můžeš mít obavy co by kdyby kvůli hexe.prostě si musíš být odkladem,příp.neočkovánímjistá.My očkovali hexu až pár dní před 10.měs.

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dewnat
31. aug 2011

@petja ještě jsem se chtěla zeptat na derivační koupel,jak se provadí a jaký má přínos i pro dospěláky 🙂 ?

dewnat
31. aug 2011

@petja Holky,ještě se chci zeptat...je nutné se po očko MMR držet dál od kolektivu.jdeme na očko příští týden a pak o víkendu jsou hody a další víkend jsme pozvaní na svatbu

petot
31. aug 2011

@dewnat Je to potrebné. Jednak aby niekto od neho nechytil vakcinačný vírus, jednak preto, lebo on sám je očkovaním veľmi oslabený a náchylnejší na akékoľvek choroby, ktoré by na masových akciách mohol dostať. Masové akcie sú navyše stres, čo znamená oslabenie imunity, a to dieťa naozaj nepotrebuje v čase keď bojuje so živými vakcínovými vírusmi.

andelka
2. sep 2011

@petot nás čeká Priorix 3.října, jak dlouho by tedy měl mít klidový režim? Reakce by měla být do 15dnů, že? schválně jsem to nechala odložit po létě, že teď máme dost akcí.

tygrous
2. sep 2011

@andelka 😉 ahoj reakce by mela byt do 12.dne, Honzik mel 10.-12.den teplotu...a kdlidovy rezim jsme vicemene dodrzovali. ale jinak vztekaci zachvaty mu vydrzely urcite dele, neco pres 14 dni. A bohuzel objevily se pak i po 4.hexe (po tech prvnich trech davkach ne). tak se ted bojim druhe davky priorixu, vychazi nam okolo vanoc, tak to necham dat urcite az po vanocich, at je mame v klidu.

andelka
2. sep 2011

@tygrous no potěš koště. My chodíme na setkání maminnek, co 14dní, je tam hodně dětí, tak jednou vynechám radši. Po hexe měl reakci jen ty první tři, teďka ne. ani prevenar.

tygrous
2. sep 2011

@andelka Jo, kolektiv bych vynechala urcite😉 Ale treba bude Dany bez reakce😉

andelka
2. sep 2011

@tygrous uvidíme. Jednou vynechat můžem.

petot
3. sep 2011

@andelka Aspon 2-3 tyzdne.

judit22
4. sep 2011

Já jsem očkování mmr odkládala jak se dalo, pořád jsme marodili, na zimu jsem se domluvila s Dr. kvůli imunitě na odkladu na jaro, na jaře taky pořád něco bylo, teď už nás to v září asi nemine, v lednu jdeme do školky, ale jsem ráda, že víc jak o rok se mi to podařilo oddálit.

Chci se zeptat, jaký vitamín C a jaké homeopatikum a probiotikum mám podávat malému, jak dlouho před očkováním a jak dlouho po?přemýšlela jsem také o podání colostra

brisalek
21. sep 2011

@petra.vavra starsi synovec(je mu 12) mel o 8 ockovani vic nez mladsi a moje dcera(3 a 2 roky) na vsechna ockovani mel reakci 2 dny vysokou horecku. Dalsi dve deti mely teplotu jen jeden vecer u vsech krome priorixu. Takze ona tam treba nejaka vyhoda bude🙂🙂.

brisalek
21. sep 2011

Ale diskuze je o reakci na ockovani ne o tom jestli ockovat nebo ne. Tak bych se rada zeptala, jestli vase deti, ktere nemely reakci na 1. vakcinu, mel nekdo reakci na druhou????
@petot dcera byla ockovana ve stredu 14.9 a v sobotu 17.9. dostala rymu...hustou ale tekouci bez teplot. V nedeli uz ryma skoro pryc a to je do ted. Tak 2 x za den kychne nebo popotahne a je slyset, ze v nosanku neco je, ale opravdu trosicku(ma to tak vzdy...jeste prakticky rymu nemela ..prvni den ji tece z nosu a druhy den byla zdrava ani to chropteni jako ted tam nebylo). Tak se chci zeptat mame cekat vetsi reakci??? Na prvni zadnou nemela a mela 1. i 2. priorix tetra? A mam s ni byt doma , podle vaseho nazoru? Kdyz je cely den doma lita vic nez venku, kde je treba na houpacce nebo se jen projdeme....Byli jsme doma od nedele, kdyz bylo hnusne. Dik.

petra.vavra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisalek
21. sep 2011

jen sem reagovala na tvuj prispevek z predchozi strany, ktery sem vlastne nepatri a admin by ho mel vymazat. Protoze je o reakci na urcitou vakcinu ne o ockovat nebo neockovat.!!! A prosimte na nikoho priste zadne hrozby nesvolavej 🙄

petja
21. sep 2011

netřeba to hrotit,Peťka prostě prožila s očkováním hodně špatného,ví,že to bylo po něm,tudíž je na místě napsat co píše.Však je to jejich reakce na očkování,zmiňovala to tu už dříve...

petja
21. sep 2011

@dewnat omlouvám se,nestihla sem odepsat,odkaz na derivačku di dávám do IP,ju?

petra.vavra
21. sep 2011

@petja díky za pochopení 😉

brisalek
21. sep 2011

Tema je o reakci ockovanych deti na urcitou danou vakcinu. Nazev je napsany jasne a srozumitelne. Kdyz se do nej podivam, rada bych si precetla o reakci deti. Jestli mely reakci na 1 a na druhou davku ne nebo naopak....nebo na jednu horsi....Jestli se rakce objevila drive nez 7 den nebo treba pozdeji atd. Nechci cist xxx stran stesku , narku, brojeni proti ockovani atd. a hledat v nich to o cem diskuze je .....na to je tady nejmene jedna jina diskuze a kdyz me to bude zajimat tak si ji prectu.

bufina
21. sep 2011

My jsme naštěstí žádnou reakci neměli ani u jednoho dítěte. Malej má teda za sebou jen první dávku, ale nikdy nic, na žádné očkování reakce nebyly.
A souhlasím s @brisalek už tady jedna diskuze o očkování je, taky jsem si tam byla pro radu, tak to by snad stačilo řešit tyhle věci tam. Kdo má o to zájem, najde si to.

petot
21. sep 2011

@brisalek Uvedom si, že vakcína obsahuje 3 rôzne vírusy. Každý z nich sa môže prejaviť ináč a inokedy. Možno to bolo všetko, možno cez víkend príde ďalšia reakcia. Chronické následky sa môžu objaviť aj po mesiaci. Takže hlavne pokoj pre dieťa, veľa vitamínov, ber ho ako v rekonvalescencii.

sunysara
21. sep 2011

takže když dáme vakcínu tak nemůžeme chodit do kroužků na cvičko a tak????? me dr říkala že normálne můžeme všude ☹

petja
21. sep 2011

no mi zas přijde že se tady až moc hraje na téma a téma,že je dost zbytečný odkazovat furt tam a tam,hlídat se,co kde napíšu.Prostě emoce v různých tématech jsou,tady to lze předpokládat ještě více.Proč nedržet radši při sobě?

petja
21. sep 2011

Jo,taky souhlasím,že po očko klid co to jde. no a ty chronické potíže projevený po delší době,to je ten velký problém vakcinace

sunysara
21. sep 2011

a ten klid jak dlouho??? my jdeme příští týden ve čtv na očko a další týden ve středu už máme kroužek.

brisalek
21. sep 2011

@petot diky moc. A myslite, ze patri do rekonvalesce mala prochazka v parku? nebo ne? Ja bych s ni sla, protoze je doma protivna, ale sestra....me odrazuje at jsme radsi doma. Tak me zajima jiny nazor. Diky moc.

judit22
21. sep 2011

@petot Prosím jaký vitamín C, případně jaké další vitamíny mám dávat po očko?Dneska jsme byli, tři dny dávám thuya homeopatika, rakytníkový sirup, hodně ovoce.Ráda bych se co nejvíce vyhnula reakcím.Díky za odpověď.

dewnat
21. sep 2011

@petja Ahoj,nevadí.díky za návod.prosím tě mohla by jsi mi tak nějak stručně napsat jak to děláš?nebo spíš kde a co na to používáš..díky 🙂

petot
21. sep 2011

@brisalek @sunysara Jasné, na prechádzku, len nech sa dieťa šetrí - žiadne vyčerpávajúce aktivity, a kolektív len v nevyhnutnej miere. Telo bojuje s živými vírusmi a je lepšie, keď má k tomu kľud. Okrem toho, niekoľko dní je dieťa infekčné.

Lekári to tak ľahkovážne berú len preto, lebo iracionálne veria, že očkovanie je absolútne bezpečné. A keď sa niečo stane, tak je to len časová zhoda a očkovanie je naďalej absolútne bezpečné. Je to taká logická slučka, v ktorej sa točia. My ako rodičia zodpovedáme za svoje deti a je dobre, ak používame vlastný rozum a intuíciu.

C vitamín v takej forme, aby tam bolo čo najmenej chemických prísad. Viacej hádam IP.