Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

petja
30. jún 2009

jo a ještě fajn odkaz vakciny.net.Tam jsou příbalový letáky taky,hlavně pro ty,kteří mají pediatry jako eppik.

petja
30. jún 2009

Siss,to víš,že info pediatři mají,ale někde hluboko v šuplíku.V šuplíku nad ním mají všechny ty propagační materiály,propisky,trička a ostatní věci,které od farmaceutických firem dostávají,aby z nás dělali blbečky.Někteří jsou do očkování fanatici a běda se jim dostat do ordinace nějaká tvárná matka!!!

sisstin
30. jún 2009

petja: já už si hledám jiného pediatra 😉 ale je to vcelku těžký...dobrého pediatra má tady tuším artuše 😉 první dávku MMR budou dávat až po 2.roce a nemají s tím žádný problém 😉

petja
30. jún 2009

a malý je v poho? Nic to nezanechalo? My máme taky posunutou druhou dávku až po 2.roce.Já jsem si zjistila,že to jde a prostě jsem to šla oznámit a hotovo.Mudra,že,jo.Já bych byla hlavně pro dobrovolné očkování,nebo očkování na míru,jak je běžné ve světě.Hledat pediatra je určo těžké,ta moje taky není nic extra,ale jelikož tam chodíme fakt jen na očko nebo na prohlídku,tak to zatim nechávám být.

sisstin
30. jún 2009

petja: no reakci měl docela blbou, 4 dny měl 40, spalničkovou vyrážku...tot vše, bohužel po tomhle očkování máme brutální pokles imunity..do té doby neměl nic, snad jednou v půl roce měl 2denní rýmu..ale fakt do těch 15m nebyl nikdy nemocnej..ale od té doby jsou to teploty, rýmy, kašel, zvracení a pořád něco 😔 jako nějakou velkou nemoc na léky jsme naštěstí ještě neměli...ale třeba ta rýma pomalu každé 2m mi přijde až až...otázka je, jestli to není tím, že já mám od narození imunitu nulovou, jsem nemocná prakticky pořád...ted už skoro měsíc mám rýmu, děsnej kašel atd, ale to jsem měla od jeho narození a nic mu nebylo, až potom očkování 😠

petja
30. jún 2009

radila bych ti vyhledat homeopata,nejlíp konstitučního.Jak pro sebe,tak pro malýho.

sisstin
30. jún 2009

petja: no uvažuju o tom, vzhledem k tomu, že malej strašně špatně spí a celkově je to hodně neklidné dítě 😔 já ted užívala Sinupret, dostal ze mě hleny snad za 10let 😝 a Stodal taky pomáhá..i když jsou to ty volně prodejná homeopatika 😉

petja
30. jún 2009

jo siss,hodně homeopatik jsou volně prodejná,hlavně nižží ředění.No a myslim,že pokud se ti nechce studovat celá materia medica je toto super řešení,ta konstituční homeo je pro malýho myslim jak dělaná.

janinininka
30. jún 2009

petjo- díky za rady, asi to zkusím taky ta knížka byla dost působivá!! 😉 a je to na všechno..

sisstin- tak to upřímnou soustrast, malá taky špatně spí je to na budku vid? ale taky jsem slyšela že jsou tišící homeopatika, zkus se zeptat v lékárně nebo dr 😉

artuse
30. jún 2009

eppik: jo s těmi alergiemi je to pravda, je to uvedeno přímo od výrobce na příbalovém letáku Priorixu i Trvivivacu, takže tvůj pediatr se Ti smál fakt neoprávněně, lidé prostě jen nečtou ty příbalové letáky, nevyhledají si to, ale doktoři to určitě vědí 😉
no malá ještě naočkovaná MMR není, byla jsem rozhodnutá až ve dvou letech, které má v říjnu, ale v září jedeme do Řecka, tak nevím, jestli by neměla být do zahraničí naočkovaná? 😕

bramburka
30. jún 2009

Holky a neznáte kontakt na dobrého homeopata v Praze, jeden jsem dostala, ale byl to pán co si za 1 navstevu uctoval 2000 a to je jako dost teda....

artuse
30. jún 2009

bramburka, 2000 je teda fakt hodně 😲 naše homeopatka si účtuje první návštěvu 500 a jsou v tom i homeopatika a další už méně, ale je teda v Brně 😅 ale nějaké kontakty na lékaře homeopaty je nař. tady: http://www.boiron.cz/lekari.php

nadik
30. jún 2009

sisstin: Ahojky Ter to mě tedy děsíš stím očkovánímm my dali teď Preverar za měsím a půl půjdem na ten Priorix a pak v 18ti měs na poslední Hexu a to mě kam. říkala ať jí dám už na podzim i klíšťata no to se fakt nedá všechno..... ☹

sisstin
30. jún 2009

nadik: čauvec 🙂 já nedám žádné nepovinné očkování, v tomhle jsem jasně proti, vždy je to jen proti nějakým kmenům a ne proti všem, navíc ti nikdo nezaručí, že i přes očkování tu nemoc dostane, která má pak mnohem horší průběh, než u dětí nenaočkovaných 😉 jinak my měli blbou reakci na TBC, nejdřív nic..a za 4m mu ramínko šíleně hnisalo, takže jsme byli 2x na píchání( hnus největší, krev byla až na stěně) a na to MMR, hexy byly v pohodě naprosto 😉 jediný, o čem uvažuju je, že když nechytí neštovice dejme tomu do 10let, tak očkování proti nim, já je měla v 16 a to byl teda pekelnej hnus 😉

nadik
30. jún 2009

nějak to nechápu co byl hnus? 😉 jako jsi poprvé chytla klíště? No já bych taky nic nedávala, ale žloutenku jsem dala, leze mi v koupelně stále do záchoda a to zatím sama nechodí, takže to bude dělat pak všude kam přijdem a taky mě to loni ta epidemie docela vyděsila a my jezdíme MHD, tak jsem si to dala taky. Prevenar bych nedávala, ale v rodině to stejně starý chlapeček dostal v roce takže jsem věděla co to obnáší a taky sousedky kluk takže proto jsem to dala. Vím,že je těch druhů mnohem víc než pokrývá očkování, ale snad to pokrývá ty nejhorší no nevím. Jak jsem slyšela tak v nemocnili byli i děti co byli očkovaný a stejně to chytli. Klíšťata se nedoporučují do 3 let a kam. to píchla dítku v roce.... no nevím asi věc názoru já bych to tedy fakt nedala, přece hned každé klíště není infikované.....
Teta je vystudovanej pediat tak jsem se jí ptala a ona,že když je imunita v pohodě, tak se očkování bránit nemám, ale já sama měla od 3 let imunitu naprd, takže očkovaná taky na nic navíc nejsem.
Jo vlastně jsem si dala asi před 5ti roky chřipku a pak jsem měla místo ní 2 angíny 🙂 .

sisstin
30. jún 2009

nadik: hnus bylo píchání zhnisaného ramínka po TBC 😉 pak jsem psala o neštovicích v pubertálním věku, to byl též masakr..takže pro mě je to jediné nepovinné očkování, které zvažuji..ale rozhodně ne v nejbližší době 😉

eppik.m
30. jún 2009

ahoj, no byla jsem překvapená jeho reakcí a tak trochu zpoléhám na jeho léta praxe v oboru, že? já jsem jen pouze prvorodička, která může akorát tak zbírat info z netu a všude možně ... já se v očkování vůbec nevyznám proto nemůžu jsem ani nic napsat ... jen to jakou jsme měli reakci ... nemůžu soudit a radit co je správné ... alergie se u nás projevila v 10m. na arašídy a máme od narození AE proto jsem se u něj ptala a jeho reakci už znáte 😝 😔

petja
1. júl 2009

no eppik a pokud máte alergii a AE,to může být též reakce na očko!!!To víš,že toto nikoho nenapadne,pokud do toho trochu nevidí,ale i toto jsou reakce! Buď bych změnila pediatra,nebo trvala na odkladu očkování.

Nadik,to se teda dost divim,že ještě nemáte doočkovanou hexu a už budete mít Priorix!!!

nadik
1. júl 2009

petja_ u nás jí Mudr očkuje až v 18m našla jsem v průkazu,že je tam rozmezí mezi 12-18m.

sisstin
1. júl 2009

petja: my taky měli dřív Trivivac než hexu 😉

sisstin
1. júl 2009

a většina dětí tady z termínu měla nejdřív MMR, a až pak poslední hexu..snad jen 3měli hexu na roce 😕

krista
2. júl 2009

stanka9 • Dnes v 06:56
ahojte,chcela som sa vás opýtať,či ste sa stretli s reakciou na očkovanie u vašich drobcov po očkovaní PRIORIXOM (nie priorix tetra)je vraj možné,aby sa nežiadúce účinky vyskytli do 21 dní ?
ako vaše deti znášali toto očkovanie ?
ďakujem

markytkaaa
2. júl 2009

U nás proběhla hexa na roce a na tu čtyřkombinaci bychom měli jít v srpnu ... ale nevím nevím, radši bych mu to posunula až tak na listopad ... a neštovice jen v případě kdy je nechytne jako prťe ... tak do těch 10/12 let ...

nadik
2. júl 2009

Markytkaaa: tak jsem si taky vzpomněla,že jsem o těch neštovicích mluvila s Dr a ona rovnou říkala počkat....

krista
2. júl 2009

Já holky radím taky počkat, ale po těch 10ti letech bych to naočkovat nechala, sama jsem měla neštovice teď nedávno a neni to pro dospělého příp. starší dítě nic příjemného... 😉

artuse
2. júl 2009

holky, já se neštovic docela dost bojím, já je měla až v 18 letech a hrůza, ale malou teď očkovat nedám, taky počkám do těch 10-12 let a kdyžpak potom ji nechám naočkovat...
markytka: my máme taky očkování MMR odložené a malé bude už 21m.

vendeta
2. júl 2009

Ahoj, my malou nechali naočkovat priorixem tetra
Mudr řikala že rekace byva po 5 dnech,a le mala ma hned v ten den horečky.
Máte zkušenost?

janinininka
2. júl 2009

tak my máme dnes 9 den po očkování 37,6 bez odečtení teda, ale cítím na ní že jí není dobře, poplakává, není ve svý kůži, doufám, že se nám to nerozjede!!

knobloska
5. júl 2009

My 9. den horečka jako blázen, děsná noc. Dneska má kolem 38, ale daří se nám to srážet. Na prsíčkách a bříšku má vyrážku a trochu průjmíkuje. Jo a nejí.

zulok
5. júl 2009

vedneta..nam hovorila dr..ze ak teplota, ze tak do 48 hodin..a ze na 8.den ak tak vyrazka ale ta velmi ojedinele..