Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

artuse
11. apr 2010

lott, aha, to je zajímavý, ale většinou se fakt udává, že nejagresivnější jsou tam ty spalničky a dost dětí má reakci i na samotný priorix, a stejně nevíš z čeho z té vakcíny se osypal, to mohl s těch spalniček, nebo z nějaké přidavné látky, tak si to myslím nemusíš tak vyčítat 😉

artuse
11. apr 2010

lott: ještě jsem chtěla dodat, že i horečky bývají ze samotného priorixu...

ba80
11. apr 2010

lott: 3-4 dni...

lott
11. apr 2010

artuse: dik za utechu....mne hlavne stve, ze z uplneho zdravi jsme najednou skoro sest dni s teplotama, ted i s vyrazkou.....je mi ho lito, do ted skoro nestonal a je velky jedlik, ted mu nechutna a ja nad nim bulim ☹

artuse
11. apr 2010

lott: to chápu, tady ta vakcína (priorix i priorix tetra) je fakt agresivní, hodně dětí, co tak čtu, má podobné reakce jako vy, taky proto jsem odsouvala až do vyššího věku, taky z toho mám pořád vítr... tak snad už to budete mít za sebou a malý bude zase ok

endlessblue
11. apr 2010

Holky, my mame horečky 3tí den a to jsme očkovaný jen Priorixem... bez neštovic.

endlessblue
11. apr 2010

Aurecon: nene, žijeme v Čechách. Malá dovrší 15 měsíců teď 17.4. a doktorka jí to ďobla už 1.4. Tak snad těch 14 dní na to nemá až tak vliv, ne??? 😔

endlessblue
11. apr 2010

dneska večer teplota 37,7 po odečtu.... tak snad to začne klesat... ale už to vidím, jak se mi malá o půlnoci vzbudí, zase s 39 😖

lott
11. apr 2010

artuse: dik, snad uz bude lip...myslim, ze jsi udelala dobre, na imunitu 15mesicniho prcka je tohle desna bomba, ja dala slepe na doktorku a v mem okoli to taky znami detem davali, tak jsem nad tim moc nebadala a takhle to dopadlo 😠

lott
11. apr 2010

endlessblue : drzim palce, at uz je to dobre....a verim, ze bude, kdyz to mate bez nestovic

aurecon
11. apr 2010

endlessblue: No já jen, že se Priorix může očkovat nejdříve až v 15 měsících. Přeju, ať je malé už líp.

kocicinka
11. apr 2010

Shaula: Jo, toto přesně jsem měla na mysli, odkládat a odkládat( s tím účelem jí neočkovat)
Aha, tak to mám pomotané s těma neštovicema. Já jsem si myslela, že plané neštovice jsou reakcí na očkování proti pravým neštovicím. Nevěděla jsem, že plané neštovice jsou samostatné onemocnění.
Artuse: Myslím( jsem si jista), že je to zákon o ochraně veřejného zdraví.
Sousedky chlapeček po očkování proti spalničká, zarděnkám, příušnicím měl komplikace strašné, v podstatě tu nemoc dostal. Přes týden byl hrozně osypaný, zvracel a měl horečky. K čemu potom ta vakcína jako je 🙄

petot
11. apr 2010

Nechcem rozpútavať debatu na túto tému, ale keď ste tu toľkí nešťastní z vedľajších účinkov, asi by nebolo odo mňa správne nepovedať o možnosti liečby (nie som lekár, píšem len čo som čítal alebo vyskúšal).

Nakoľko vysokými dávkami vitamínu C je možné liečiť predmetné choroby, verím tomu, že aj vedľajšie účinky živej vakcíny, ktorá pozostáva z rovnakých, hoci atenuovaných vírusov. Dr. Klenner liečil osýpky u detí dávkami 1g každé 2h (aj v noci), po 48h príznaky vymizli, bolo však nutné užívať ďalších 48h aby sa nevrátila choroba.
Moji synovia pri trochu miernejšom dávkovaní (cca 1g práškovej kyseliny askorbovej v džúse každé 3-4h okrem noci), prekonali ovčie kiahne za 4 a 5 dní.

Takéto dávky sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a deficiencii G6PD. Je potrebné veľa piť a vyhýbať sa prípravkom s umelými farbivami, príchuťami apod. Ak začne po užívaní hnačka, dávky treba znížiť alebo viac rozložiť v čase.

Neviem, aké by malo byť účinné dávkovanie pri vakcíne, ale keby šlo o moje deti, tak by som nešetril. Ide naraz o 3 choroby, to by malo znamenať ešte vyššie dávkovanie, hoci aj nižšie dávky môžu telu veľmi pomôcť. Na druhú stranu by mali byť tie vírusy oslabené. Takže ťažko povedať. Ja sa u svojich detí riadim jednoduchým pravidlom - ak sú dávky dostatočné, na stave pacienta sa to viditeľne prejaví.

Vďaka Bohu som u dvoch z mojich detí už mal toľko informácií a odhodlania, že som toto očkovanie úplne odmietol.

Ak by ste mali otázky, lepšie bude asi ich riešiť IP, aby tu nevzniklo ďalšie fórum o vitamíne C 😉

kocicinka
11. apr 2010

Petot: a rovnou si sdělil lékarce, ze toto ockovani odmitnes? Nemel si s tim nejake opletacky??
Ovcie kiahne je co??

petot
12. apr 2010

Aby som nezabudol, podrobnosti o tejto už 50 rokov oficiálne "experimentálnej" liečbe nájdete tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

aurecon
12. apr 2010

Mě jen udivuje, jak jsou některé doktorky rychlé na toto očkování. Ještě víc mě udivuje, že některé očkují i před 15. měsícem, což je vrchol. Moje dítě má dva roky a na očkování půjde teď někdy v průběhu tří měsíců. Nevím přesně, protože nejdřív jsem to odkládala, pak jakože chytlo rýmu, pak teplotu, pak nebyla vakcína a teď na to doktorka asi zapomněla, že není očkované, protože řešíme jiný problém, takže podle mě i kdybych tam přišla až za půl roku, tak bude klid.

A odkládala jsem očkování právě z toho důvodů, že 15měsíční děti mají negativní reakci častěji než starší děti.

No bojím se i tak, hlavně po tom, co jsem si přečetla příbalový leták.

chalotka
12. apr 2010

ahojky, tak my jdeme na toto očkování zítra, Malé bude přesně 16 měsíců. Tak budu doufat, že to přežijem bez nějakých hrozných vedlejších reakcí. 😝

moooooooonika
12. apr 2010

Ahojky, tak jsme byly u doktorky a žádné očkování nebylo. Jelikož tedy měla minulý týden ty horečky, tak teď mi doktorka řekla, že má šestou nemoc. Takže z toho nebylo nic a prý máme příd tak za 10 dní.

Jinak naše MUDr. nás chce tady oočkovat ještě před 15. měsícem, to nám totiž bude až 27.

My jsme s manželem o očkování proti neštovicím mluvili - domnívám se, že je to očkování proti planým (co většina z nás měla jako dítě). Četla jsem si ten leták a tam bylo, že pokud dospělá žena je těhotná a neprodělala neštovice a náhodou je chytne, třeba od děcka a je v privním trimestru, tak hrozí visoké procento např. potratu, poruchy plodu atd.
Tak si říkám, zvládli jsme to jako děti taky, tak bude pro ni lepší, když si je prodělá. A ještě v našem širokém okolí je nikdo nedával.

petot
12. apr 2010

kocicinka: Dal som jej to aj písomne. Pri treťom dieťati to už očakávala a iba to manželka podpísala v dokumentácii.

petot
12. apr 2010

Ovčie kiahne = varicella.

petot
12. apr 2010

mooooonika: Varicella = plané neštovice. Je to bežné vyrážkové detské ochorenie.

kocicinka: O tých som písal, že nám s Cvit trvali 4 a 5 dní.

shaula
12. apr 2010

Artuše - omlouvám se, není to zákon, ale VYHLÁŠKA (č. 65/2009) ze dne 25. února 2009 o očkování proti infekčním nemocem (alespoň pokud vím). S tou horní hranicí máš pravdu, proto jsem psala, že to Kocicinka může maximálně odsouvat a odsouvat, ale odmítnout nemůže.

shaula
12. apr 2010

Aurecon, Moooooooniko: ono je to v té vyhlášce napsané tak šalamounsky: "Základní očkování se provede živou očkovací látkou, a to nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte." (citace). Takže to je co? Člověk to může chápat jako v ukončených 14 měsících nebo v 15 měsících. Podle mě to doslova znamená po skončení 14 měsíců... (výklad selským rozumem 😅 )

Petot - a neměli jste s tím odmítnutím nějaké problémy? Myslím typu sociálka, problémy s přijetím do školky (tedy pokud už do školky chodí - nevím, jak staré děti máš).

kocicinka
12. apr 2010

S tou školkou.... známá má neočkované děti a státní školka je normálně přijala. Nedávno byl zápis v nedaleké školce a měli tam vyvěšeno, že je nutné donést k zápisu rodný list, pak ještě něco, ale o očkováku nic nepsali. Tak nevím, jestli to není nějaká kachna...My stejně o školce neuvažujem, takže tohle mě nepálí. Jenom to dohadování s doktorem je nepříjemný 😝 .
Jinak doktoři to hlásí na hygienu( někteří, taky to nemusí nahlásit vůbec), né na sociálku. Hygiena pak vyzve rodiče k jednání, 5 let je promlčecí lhůta( tohle říkali na přednášce od Rozalia).

beruska2x
12. apr 2010

nas malej naockovanej neni, nesmi kvuli alergii a Dr mi rikala ze uz ma i takove dite v osetrovani a normalne ho do skolky vzali, zalezi taky co ti asi ona napise do zpravy - kdyz to nejde ze zdravotnich duvodu tak jina moznost neni...

lott
12. apr 2010

No ono je sice na jednu stranu fajn - vyhnout se hnusnym reakcim na ockovani, ale ty nemoci pak prodelat opravdu, to muze byt mnohokrat horsi....az smrtelne....ja bych si to na odpovednost nevzala

kocicinka
12. apr 2010

Ale spalnicky/zarděnky/priusnice snad smrtelne nejsou....
Nám říkala doktorka na rehabilitaci, že reakce na tuhle vakcínu jsou skoro stejně vážné, jako ta nemoc...
Smrtelna může být koneckonců i "obyčejná" chřipka, pro oslabeného jedince, to by se musel člověk nechat naočkovat proti všemu...
Mě se zdá být lepší podporovat imunitu dítěte přirozenou cestou, aby se pak v případě nemoci dokázal nákaze ubránit.
Dnešní populace dětí je v čím dál horším zdravotním stavu, skoro každé dítě je alergik, ekzematik... to je asi jedna z věcí, proč na to děti tak blbě reagují.... My žijeme v docela dost znečištěném prostředí, Jonášek má pořád rýmy, kašle, ještě mu dát ránu těma vakcínama, chudákovi 😔

artuse
12. apr 2010

kocicinka: souhlasím s posledním příspěvkem, akorát já se trochu bojím těch spalniček...ale s tou školnou to kachna není, ono asi záleží na školce, někde k zápisu musíš donést i očkovák dítěte, ale taky záleží co ti dr. napíše do přihlášky, pokud nějaké očko nemáš třeba ze zdrav. důvodu a dr. to zdůvodní, tak ok nebo to dr. nějak šalamounsky napíše...

beruska, a můžu se zeptat, jakou má alergii, že nemůže být očkovaný?

moda08
12. apr 2010

ahoj,
my jsme třeba neměli reakci žádnou, taky jsem se toho moc bála (celkem pravidelně jsem četla tuto diskuzi),ale na druhou stranu člověk musí brát to, že sem většinou přispívají maminky, které s tím nemají dobré zkušenosti,ale je přece i spoustu těch, kterým se reakce vyhla a to už se tady nepíše (tím samozřejmě nechci zlehčovat všechny ošklivé reakce, které tu byly popsány a je mi líto dětiček, které tím prošly)

simi.w
12. apr 2010

Ahojky, za jak dlouho po mírném nachlazení je vhodné očkovat ?