Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

ewuli
29. júl 2009

Ahoj, chci se zeptat jestli měl někdo reakci na Priorix dříve než na těch zmiňovaných 8-10 dní? Včera odpoledne malý dostal teploty 39,5 a je to 5 dní po očkování. Ráno jsme byli na pravidelné kontrole na nefro na kterou chodíme každé 2 měsíce a vyčetření včetně krve a moče bylo v pořádku. Pak přijdeme domu a začalo to...Je tedy možné že je to reakce na očkování za kratší dodu?Teď má 39 (bez odečtení v zadečku). Jak dlouho ty teploty asi trvají?

lvice9
29. júl 2009

Holky díky. Jenom nechápu, že náš pediatr by klidně Ondrovi nacpal Priorix i Prevenar 😝 . Přitom je to fakt dobrý lékař..... 😒

lvice9
29. júl 2009

Jo a ještě se chci zeptat, myslíte, že má smysl Priorix Tetra i proti planým neštovicím? Názory se různí, tak nevím. ☹

xsuzzi
29. júl 2009

ewuli:my měli reakci hned druhý den v podobě puchýřků na tvářičce a ručičkách,horečku od sedmého do dvanáctého dne

sisstin
29. júl 2009

tak my máme dneska za sebou druhou dávku Priorixu 🙄 , tak uvidíme, jak to bude vypadat zhruba za ten týden, mám dooost velkej strach, aby nás nepostihlo něco horšího, než "jen" horečky a vyrážka..snad to bude ok 😔

jakoubka
29. júl 2009

holky,tak já už jsem zmatená ,jak lesní včelka 😲
My měli jít na druhou dávku Priorixu v červnu,ale Dr volala,ať nechodíme,že v celém státě není a že zavolá až bude a pořád nic 😒
A vidím,že vaše dítka druhou dávku dostali
😕

sisstin
29. júl 2009

jakoubka:jako je ho málo, ale je 😉 bud ráda, že ho dostanete dýl 😉

jakoubka
29. júl 2009

siss-nevíš,jaké je rozmezí?Do kolika by měl nejpozději dostat druhou dávku?
Někdo zas někde psal,že ročník 2007,je z druhé dávky vynechaný,bo co 😕 😲

sisstin
29. júl 2009

jakoubka: v Cr se uvádí 6-10m, na Slovensku ho dávají v 11letech 😝 takže mně to přijde dost divné, že v jednom státě tvrdí, že pokud se to nedá do těch 10m, tak je neúčinná..a v jiném se dáva až po 10letech..a ted zas nová fáma, že se 2007 neočkuje vůbec 😝 to mi jen dokazuje, jaký v tom maj samy očkovací stanice a pediatři chaos..chjo, proč tady musí být povinné očkování 🙄

jakoubka
29. júl 2009

Zítra ji zkusím brnknout.Ať vím.Kamošce místo Priorixu jako druhou dávku dali něco jinýho,tak z toho už jsem úplně jelen 😕 .

Siss-chápu dobře,že malej by tu druhou dávku měl dostat nejpozději v 25.měsíci?

sisstin
29. júl 2009

jakoubka: no dle Cr jo 😉 tak to máte ještě čas 😉 ...já dala původně Trivivac, páč nevěřim, že je v něčem horší než Priorix..a ted už se dává i zdarma Priorix, Trivivac není...na SK už je dlouho Priorix zdarma a Trivivacem se neočkovalo ani, když tady ještě jo 😝

jakoubka
29. júl 2009

ty jo,v tom je dobrej chaos 😒
No čas ,už jen měsíc 😲 V sobotu má 2 roky 🙂

sisstin
29. júl 2009

jakoubka: já nechápu, proč to hned do každýho mimina cpou v 15m, a někdy i dřív 🙄 když žádná horní hranice pro tohle očkování není 😖 je to tady fakt bída..a najít si normálního pediatra, kterej nebude tlačit do tohohle očkování před 2.rokem, aby fakt člověk pohledal 🙄

jakoubka
29. júl 2009

jako z tohodle očkování mám nahnáno,když si vzpomenu na Mili s Milenkou 😔 😢
U první dávky žádná reakce ,tak doufám,že se nám vyhne i teď.

My teda veškerý očkování bez reakce(klop,klop) 🙂

sisstin
29. júl 2009

jakoubka: my měli též vše bez reakce, dávám jenom povinná očkování, o nepovinných vůbec neuvažuji..ale to MMR docela děsný...navíc se mu tím dost zhoršil imunitní systém, do té doby byl extra zdravý...a to můžu být ráda, že to není něco horšího 🙄 jenže spousta doktorů o tom nic neví, viz. Trivivac x Priorix kvůli alergiím..oni tomu dítěti prostě něco píchnou a nejlépe vnutit to nejdražší očkování se slovy, reakce možná trošku bude..ale nic strašného..ach jo 😔

artuse
29. júl 2009

jakoubka: přeočkování druhou dávkou MMR (Priorix) má být 6-10m, jak píše siss, po první dávce, takže záleží, kdy tvůj syn dostal první dávku, a neboj, je to hranice, takže si myslím, že i když se překročí trochu hranice těch 10m, tak tělo protilátky má ještě z té první várky - viz. např. to, že na Slovensku očkují druhou várku až v 11 letech 😕 a to, že bude mít 2 roky vůbec nevadí, druhou várku klidně může mít i po 2. roce 😀 jen by to teda mělo být do těch 10m od první várky, snad jsem to napsala srozumitelně 😉

lvice9
29. júl 2009

Holky, co znamená zkratka MMR 😲 ?

artuse
29. júl 2009

lvice: MMR je zkratka vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, zkratka je myslím odvozena z latinských názvů nemocí - morbilli=spalničky, mumps=příušnice, rubella=zarděnky.

lvice9
29. júl 2009

Artuse, díky moc, jsem zase chytřejší 😀.

anke
29. júl 2009

Ahojte, mam dotaz. Je tu vubec nekdo, kdo mel ockovani Priorixem bez reakce? My jsme druhy den po ocko a mi se dela mdlo, protoze kapku psychicky nezvladam, kdyz je muj broucek nemocny. Tak jen doufam, ze to zvladnem ok.

andy80
29. júl 2009

anke: Jiřík reakci neměl, s Anežkou nás očko čeká, každým dnem čekám pozvánku, tak uvidíme

anke
29. júl 2009

andy: ja jsem ted s hruzou zjistila, ze posledni hexa byla 7.5. a ted mu necele 3 mesice potom nacpala Priorix, ja jsem ted uplne paralyzovana - ona se totiz koza doktorka do toho ockovaku ani nepodivala a mi az ted doslo, ze je to docela brzo po sobe ☹ holky pomoc, ja se bojim ...

andy80
29. júl 2009

anke, ono ten priorix ale nejde posunout, očkuje se kolem 15 měsíce a to se musí dodržet

marmar1
29. júl 2009

tak S. měl 9 a 10 den teploty a jinak pohodička 😉

artuse
29. júl 2009

s rozumnou dr. se dá dohoudnout a kousek očkování klidně posunout, 15 m je nejnižší hranice, horní hranice zákonem ustanovena není, dr. většinou očkují do dvou let
anke: neboj, je i hodně dětí bez reakcí 🙂

anke
29. júl 2009

artuse: dik, ja se bojim spis,ze od posledni hexy byl moc maly rozestup

shaula
29. júl 2009

Artuse - nevíš, kterým přesně zákonem se to řídí?

Anke - my to budeme mít asi měsíc po sobě, hexu jsme začali očkovat až v 6 měsících, tak nám to tak vychází posunutě. Ale asi řeknu doktorce, že chci nechat větší rozestup... Ale 3 měsíce mi přijdou dostatečně dlouho, vždyť ze začátku se hexa očkovala po měsíci a taky se s tím tělo za ten měsíc vypořádalo...

anke
29. júl 2009

shaula: tak jsem volala tatovi, on je lekar a potvrdil mi, ze rozestup byl dodrzeny ... tak ted se sice bojim, ale uz o neco mene

anke
29. júl 2009

JInak postuju, co jsem se dozvedela o nezadoucich ucincich, abyste mely predstavu (predpokladam, ze sem chodi prevazne zenske 😀)

Nežádoucí účinky léku:
Priorix je velmi dobře snášen.
Po očkování byly nejčastěji zaznamenány následující nežádoucí účinky: místní zarudnutí (7,2%), vyrážka (7,1%), teplota (6,4%), bolestivost v místě vpichu (3,1%), lokální otok (2,6%), otok příušních žláz (0,7%) a febrilní křeče (0,1%).
U méně než 6% očkovaných se vyskytly některé z následujících příznaků, které mohly, ale nemusely být v souvislosti s očkováním: nervozita (0,9%), faryngitida (0,68%), infekce horních dýchacích cest (0,57%), rhinitida (0,56%), průjmy (0,54%), bronchitida (0,52%), zvracení (0,43%), kašel (0,39%), virová onemocnění (0,31%) a zánět středního ucha (0,3%).

shaula
29. júl 2009

Nám taky doktorka říkala, že je Priorix i Priorix Tetra celkem dobře snášen, to jen tahle diskuze mě trochu děsí🙂

A ten právní předpis jsem si už našla - je to VYHLÁŠKA (č. 65/2009) ze dne 25. února 2009
o očkování proti infekčním nemocem. Našla jsem pěkné stránky http://www.vakciny.net/principy_ockovani/PRINCI... , teď už jen mít čas si je přečíst 😀