Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

knobloska
5. júl 2009

Jo a má aft v pusince ☹

janinininka
6. júl 2009

tak my reakce cca 2 dny zvýšená teplotka, poplakávala byla mrzutá ale už dobrý, akorát nám zase rostou zoubky 😕

kozinka
7. júl 2009

knobloska: taky jsem našla malé v pusince aft, je to dnes 7. den po očkování, reakce už máme od 5. dne po očkování, a docela mazec, zrovna jsme byli na horách (čekala jsem, že reakce přijde až 9. den, jak všichni píšou) teplota 39,1 po odečtení, vyrážka po těle, buzení v noci, odmítání jídla, pití..... dnes už je to trošku lepší, teplota zmizela, snad už nedorazí, vyrážka na ústupu, akorád pořád to odmítání jídla, a pití.... je to boj, ale myslím si, že je to tou atou 😒

knobloska
7. júl 2009

Kozinka já už jsem docela naštvaná. Co je ta vakcína za sv...stvo? Horečky už ustupují, ale je hrozně kropenatá, pořád brečí, nejí nic a ani moc nepije a dneska to vylepšila děsným průjmem. Volala jsem dr a prý ten průjem je spíš nějaká přidružená viróza (která by jí ovšem asi neskolila, kdyby nebyla oslabená očkováním a 5 dní už jsme nebyly venku). Zítra jí jdu ukázat tu vyrážku, slejvá se jí to do takových fleků a hodně se to horší.
No a dnešní noc opravdu stála zato. Každou hodinu vzhůru a chovat. Už to u nás trvá 5.den, tedy 15.den po očkování a už mě to tedy pěkně štve. 🙄

kozinka
7. júl 2009

knobloska: nevím co je za svinstvo, ale vzhledem k tomu jaké mají reakci ti naši prckové, tak šílené!!!!!! 😕 😢 😔 Jak řešíš tu aftu v pusince??? Má jednu nebo více??? Co na to dáváš?? Já ještě nic nedala, ale chystám se dnes do lékárny tak ať vím, co opravdu zabírá 😒

knobloska
7. júl 2009

Já jsem kvůli tomu volala v neděli na pohotovost a doporučila mi KAMISTAD gel. Prý to i na chvíli znecitliví, takže je to nebolí a jsou schopný se najíst. Zatím máme jen jeden, tak jsem zvědavá, jestli to tak bude i nadále. Vyfotím do svého alba tu vyrážku, je to opravdu hnus. Za chvíli to tam bude 😉

kozinka
7. júl 2009

knobloska: OK, hoď, mrknu! A ten gel je normoš volně prodejný v lékárnách??? Vyzkouším taky 😉

knobloska
7. júl 2009

No moc to vidět není, je to daleko horší než je na těch fotkách

knobloska
7. júl 2009

Ano, ten gel je normálně k dostání. Stojí 100,-. Ta vyrážka na fotkách je vidět jen z určitého úhlu, takže se to musí chvíli zkoušet 😅

kozinka
7. júl 2009

knobloska: jak už jsem ti psala do IP, tak přesně takhle to má Týnka, akorád mi nejde do hlavy, že to od 4. dne po očkování, což je docela dost brzy.. 😕 A myslíš, že teda k tomu očkování patří i ty afty???? To by byla asi moc velká náhoda, že je mají naše hollky obě z jinuď nezávisle na očkování..??!

lienockaa
7. júl 2009

baby, my dnes 8.den po, ale teda ako to tu citam, az mi je zle..hrozim sa, co bude v dalsich dnoch..☹

lenkaha
7. júl 2009

My jsme taky 8. den. Tak uvidíme, co bude nebo nebude... 😒

knobloska
7. júl 2009

Určitě i ty afty s tím souvisí. Asi je to oslabilo a pochytaly kdeco.
Lienocka a lenkaha, 8. den jsem si už říkala, že máme vyhráno a ono prd. Ale třeba budete OK. 😉

binki
8. júl 2009

7-10 den měl 38-39.7, pak asi 4 dni průjem a teďka máme vyrážku

kozinka
8. júl 2009

Tak dneska už je to zase o něco málo lepší, teploty ustupují, přes den nejsou žádné, přes noc maličko zvýšené (okolo 37,3), pupínky jsou, ale už ne tak intenzivní, a afty jsou teda pořádné, ale zabírá nám na to ten gel, takže jsem aspoň tak ráda 😵 Noc byla super, oproti dvoum předešlým, malá spinkala od 20.00-9.45 (jen v 6.00 si dala sunárek 250ml a hned spala dál) tak jsem ráda, že to je už na dobré cestě... teda snad!!!!!!! 😵 (no a dneska je to vlastně teprve 8. den od očkování!!!!

knobloska
8. júl 2009

Kozinka myslím, že už si můžeš oddechnout. Naší Ki roste dole ještě stolička, takže v noci řev od 12 do 3, hrůza. Nic nezabíralo. Bez teplot už jsme skoro 3 dny, vyrážka se nezhoršuje, ale vylézá ji atopický ekzém. Takže jsem s ní dneska byla venku a trochu jsem se styděla, pupínkatej obličej a olezlou pusu s ekzémem. Krása 🙂 A už nemá ani ten průjem. 😝

kozinka
8. júl 2009

knobloska: no o zubech mi ani nemluv, nám rostou trojky obě dole a k tomu asi i stolička, protože ten brmbolec to má v pusince, to je mazec!!!!!
Super, že už nemáte teplotky a hlavně že se vyrážka nezhoršuje, hlavně s ní nechod vůbec na sluníčko, ale to ty určo víš!
Stydět se, proč? Však je to normoš, právě že musí aspoň na chvilku na vzduch, nebo by jim i nám za chvilku hráblo!
A super, že je průjem za váma, já si myslím, že už bude jen a jen líp! Nám na zuby zabírá nejvíce čípek nurofen, to je za chvilku klid, ale zase furt jí ládovat čípkama, nemůžu, že.. 😒

katka.m
8. júl 2009

Dievčatá, a to očkovali tú trojkombináciu či štvor. Normálne sa desím toho, čo tu popisujete. Môj chlapček mal nenormálne reakcie na všetky doterajšie očkovania(3x povinné,3x prevenar) Mal horúčky, opuchy, modriny. O tejto vakcíne mi doky povedala, že na ňu deti nemu skoro žiadne reakcie.

knobloska
8. júl 2009

Katka, jen troj. Malá měla reakci zatím jen na první hexu a to lehkou teplotu ten večer. Jinak nic, ani na Prevenar. Možná by ti mohla dát dr odklad na tohle očkování, když to tak blbě snáší. Mně taky říkala, že reakce jsou vyjímečně, ale všechny děti v mém okolí je měly. Pravda, jen horečku bez vyrážky průjmu a aftů, ale vysokou až 5 dní.
Kozinka taky jí dávám Nurofen, jinak bych se zbláznila.

kozinka
8. júl 2009

katka: tak malá měla zatím reakci jen na první hexu a to jen teplotu zvýšenou a protivná byla, jinak zatím na žádné očkování reakci neměla.. až teď a to teda ve velkém... 😖
a reakce na tohle očkování bych řekla, že jsou skoro v každém případě.... 😒

katka.m
9. júl 2009

No odklad sme dostali na 18. mesiac. Pred tým skúsime nejakú homeopatiu.

petja
9. júl 2009

kači,odklad můžeš dostat až po 2.roce života a na očko je homeoatie Thuja 9nebo 15CH,možná lépe,pokud reagujete špatně,stálo by za to uvažovat,zda vůbec očkovat...

kim
9. júl 2009

Ahojky

tak my jsme dnes 15.den po očkování Trivavakem, naštěstí nic dramatického se nedělo, akorát 12.den se mu lehce osypalo bříško a záda a měl asi 4 dny průjmík, ale ten mívá i při růstu zubů.Jinak je celkově takový oslabený, pořád je unavený, ukňouraný, bez dudu ani ránu ☹ ale to zase může být z počasí, ty výkyvy na něj vždy působily.Takže my vlastně očko v pohodě, ale on neměl reakce ani na hexy...držím palečky všem dětičkám, ať reakce není nebo je rychle pryč 😉

knobloska
9. júl 2009

Já jsem nevěděla, že se ještě očkuje Trivivakem.

sajahonzik
9. júl 2009

ahoj holky...jdu se přidat s naší šílenou reakcí na tohle očkování 🙄 🙄 🙄 ...malá dostala trivivac (asi nějaká stará zásoba naší dr.) a 11-tý den, se jí osypalo místo vpichu, pár pupínků měla i v obličeji a dostala horečky, které trvaly 3 dny - nejvíc měla skoro 39°C, byla šíleně protivná, ukňouraná, plačtivá, náladová,...a vyrážka se objevila i na jiných místech těla...4-tý den horečky klesly, ale vyrazila příšerným způsobem vyrážka - ještě víc než za ty předchozí dny - obličej měla jeden velký červený flek 😢 , jak se ty pupínky slily, zádička, bříško, zadeček, nožičky i ručičky celé obsypané 😢 😢 😢 ..pupínky měla i na patách 😢 Nejhorší bylo, že jí to asi voda dráždila a strašně beruška při koupání řvala a svíjela se v křeči...takže nekoupeme, jen jí omyju obličej, ručičky, nožičky a pipku žíňkou a nic víc....několik nocí jsme skoro nespali, no děs....teď už ta vyrážka snad bledne, je to dnes 6-tý den od propuknutí reakce.....
MM volal 4tý den dr. a ta říkala, že to není možný, aby měla takovou reakci 🙄 a že to začalo moc pozdě atd. - prostě kecy na N-tou 😠 a že nás vidět nechce, že máme vydržet a přijít ke konci týdne, pokud vyrážka nezačne ustupovat, takže výsledkem je, že budeme hledat novou dr.
Naše Mariánnka doteď reakci na očko neměla a krom asi 4 dní, kdy měla horečky (z nejasného důvodu) nebyla nijak nemocná, neměla ani rými ani kašel (ťuk ťuk), jen jí asi oslabili zuby, 1. zub jí vylezl na 14 měs. a te´d to vypadá, že jich poleze víc......jako tohle očkování nám byl fakt čert dlužen.....
Docela se bojím, aby to nechytil náš 2-měsíční Domísek..dr. tvrdí, že to není nakažlivý, ale když už to propukne takovou silou, že to je snad horší než samotné onemocnění, tak jak to, že to není nakažlivý? To se ty viry jako nešíří? nechápu.... 😔

sajahonzik
9. júl 2009

Jinak pár fotek obličejíčku Mariánnky mám v albu....ale ve skutečnosti to bylo daleko děsivější..... 😢

knobloska: koukám, že to máte podobný 😔

artuse
9. júl 2009

teda holky, já se toho očkování pořád děsím, jak to tady tak čtu, brr 😔

sajahonzík, mně by také docela zajímalo, jestli to nemůže být nakažlivé pro jiné děti, když ta nemoc po očkování vlastně jakoby propukne?? 😕 a ta vaše dr. je teda dobrá, nechce vás vidět, když máte takové trable 🙄 a myslím, že to určitě je po tom očkování, někde se píše, že reakce může být až kolem 15. dne, dokonce jsem někde zahlédla až 21. den po očkování 🙄

sajahonzik
9. júl 2009

artuse: je to určitě po očkování....naše dr. by se měla podívat na inkubační dobu zarděnek a spalniček 🙄

knobloska
9. júl 2009

sajahonzík je to určitě po očkování. Já jsem dr volala a ta mi to potvrdila. Nakažlivé to snad není, i když je to živá vakcína. Fakt se těším na druhou dávku, to bude zase paráda. Jo a s dr jste udělali dobře, to ta naše říkala, že máme přijít, kdyby se mi nezdála, ale že ta vyrážka bohužel bývá. Nešla jsem, protože už neměla ty hrozný horečky, jinak bych tam šla.

Též nám rostou všechny zuby najednou, 4 stoličky a 2 špičáky. A do toho jí naočkovali... ☹

petise
9. júl 2009

holky, tak my máme taky zřejmě reakci na Priorix ☹ 1.7. byl bobišek očkovaný a 7.7. v noci už horečkoval..dnešek bych řekla je vůbec nejhorší, stále teplý, teploty zatím máme do 38,8 bez odečtu a přibyl odpo průjem...tak tak u nás..