Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

nicole_1
20. okt 2011

@takyja to je důležitý být spokojená se svým pediatrem, já musím zatukat, že za tím jsem, a vždycky se mě před dalším očkováním ptá jaká byla reakce po tom posledním, kdyby byla spatná tak to odloží....já nejsem úplný zastánce očkování, ale ty povinný akceptuji a popravdě se po tom radši nepídím a nechci znát co se může stát, stačilo mi, když šel můj syn na trhání mandlí a já si přečetla příběch o chlapečkovi, který po trhání mandlí zkončil špatné, já před tím zákrokem týden nespala a nervovala se, od té doby jsem si zakázala cokoliv číst

petot
21. okt 2011

@nicole_1 Nic v zlom, ale zamyslela si sa uz nad tym, ci by si dietatu vedela vysvetlit svoj pstrosi postoj pri rozhodovani o jeho zdravi? Babatko Ti slepo doveruje, ale predstav si, ze by bolo uz velke a rozumne dieta, povedzme, 12 rokov. Vies si predstavit, ze by si mu povedala to, co si sem napisala?

martinak11mk
21. okt 2011

@lojzina taky mu dám před očkováním aerius, na ORL mi poradila po dobu reakcí / těch 14 dnů / brát 1x denně oscilo. Ten aerius by mohl případně zabránit nějaké té okamžitíé reakci, že?

martinak11mk
21. okt 2011

@nicole_1 to jsi napsala rozumně. Taky jsem odkládala a ted jsem rozhodnutá jít a přežít to v klidu a ve zdraví. A hlavně mít klid, obzvlášt na vánoce.

martinak11mk
21. okt 2011

@takyja tak to muselo být krutý. A jak se srážely ty horečky, šlo to dolů po nějakém léku?

martinak11mk
21. okt 2011

@nicole_1 a ž máte obě dávkY?

martinak11mk
21. okt 2011

@petot Svým způsobem má pravdu Nicol.Moje mamka mi říká, nic nehledej na netu do hloubky. Za nás takový vymoženosti nebyly, od dr přišla pozvánka na povinné očko, tak jsem šla. A žiješ. 🙂

martinak11mk
21. okt 2011

a kam očkují vaše děti? Naše dr snad jedině do nožky. A kam je to případně nejlepší?

takyja
21. okt 2011

@martinak11mk No, blbě to šlo dolů, ale je to teplota, kdy se to prostě srazit musí, takže - fyzikální chlazení + paralen + nurofen.
Aerius anafylaktickému šoku nezabrání!
Kam se očkuje? Důležité je to hlavně dobře píchnout, jsou vakcíny, co se dávají subkutánně, jiné myslím muskulárně, atd. - každá musí být píchnutá přesně, pokud omylem píchnou třeba žílu, nebo sval, tam kde se to musí dávat do podkoží, je to průšvih.
@petot Viděla jsem tvůj "to se mi líbí" - abych byla upřímná, tak jako jsem odpůrce očkování ještě před 2 lety měla za nesvéprávné fanatiky, tak můj postoj se teda změnil, ne úplně, ale dost. 🙂

martinak11mk
21. okt 2011

@takyja Já mám ze zábalů docela bobky, jak se to vlastně ok dělá?
Myslíš, že to nezabrání tomu šoku? To je teda na houby. Tak snad se to vyhne.Ale ten šok je vlastně alergie ne? Tak proč to nepomáhá sakra?☹

martinak11mk
21. okt 2011

@martinak11mk ¨Ted mi odpověděl dr z vakciny. To co mi řekla naše dr..že čím později očko po .dávce tím větší reakce, že je to blbost. Že podle její logiky by na Slovensku musely děti skončit v nemocnici🙂 Asi ji po očkování vyměním, pak jsou paniky a strach z toho očko. Prý u .dávky nejsou ty reakce tak moc jako po .dávce.

nicole_1
21. okt 2011

@petot nevím jak to myslíš, já jen tvrdím, že pokud chci vědět informace tak se zeptám odborníka a nehledám info na netu, pokud člověk nemůže o těchto věcech hovořit se svým Dr., tak by ho měl změnit, já taky se svými dětmi dojíždím autem 20min. k pediatrovi, i když bych mohla chodit 2 min. pěšky,prostě my jsme jen maminy, a ne Dr., teda pokud ty nejsi lékařka a já holt v medicínu věřím, a myslím si, že větší riziko můžou přinést spalničky samotné, jinak by v rozojových zemích stále na ně neumírali lidé...

@martinak11mk my jsme priorix dostali do nohy

nicole_1
21. okt 2011

já vám nechci vnucovat očkování, podle mě by si to měl rozhodnout každý sám a ne nutit rodiče do očkování, když nechtějí....je to prostě těžké rozhodnutí neočkovat a riskovat, že může tu nemoc dostat a mít to následky anebo očkovat a taky následky, ted jen zjistit co přináší menší riziko, bylo by super kdyby očkování bylo až od 18 let a každý se rozhodl za sebe, bohužel to nejde....

@martinak11mk dostal první dávku,teprve má 17m, předpokládám, že další bude až za rok, i u toho staršho syna to tak bylo, dostal 2.dávku až za rok nebo i dýl

lojzina
21. okt 2011

@martinak11mk nevim,ale uz sem tady cetla nize ze nezabrani.mozna je to ,,dobry doplnek",ale nic vic...

martinak11mk
21. okt 2011

@nicole_1 podle mě je menší zlo očkovat než ty nemoci chytit. Na fotce jsem viděla kluka co měl u příušnic hlavu jak balon.

martinak11mk
21. okt 2011

@nicole_1 My ted budeme 17měsíců od 1.dávky, tak jsem zvědavá.

boruuvka
21. okt 2011

@martinak11mk ahoj, nečetla jsem příspěvky výš, ale chci se zeptat, proč máte tak veliký rozestup od 1 dávky? Já myslela, že má být 6 - 10 měsíců. Pokud je to psaný výš, tak se omlouvám 😀

martinak11mk
21. okt 2011

@boruuvka když jsme měli mít 2.dávku,v tom čase tak starší měl alergii /pyly / - a hlídat toho a ještě reakce se mi nechtělo. No a ted byl v srpnu a září na atb - 3týdny, rekonvalescence, pak virozy..a ted o vypadá ok, tak půjdeme. Kdybych mohla, tak nechám klidně později. Ale co tím vyřeším? Dr nás nahání, příušnice řádily...bojím se toho, ale stejně nás to nemine.Jo a červen, červenec se mi nechtělo, bylo hezky, tak jsme byli radši venku.

sunysara
21. okt 2011

@nicole_1 jasný, že četla a četla sis ty co ty očkování obsahují?????

sunysara
21. okt 2011

@nicole_1 a hlavně nechápu, že my jsme očkovaný proti tomu nebyli a žijem. ale jasné jiná doba, jen proste si myslím, že v určitých fázích zdravotnictví jen vydelává.

martinak11mk
21. okt 2011

@sunysara my jsme nebyli očkovaní? já mám zato, že jo. Nevím kde mám ted očkovák, ale asi jsem.

takyja
21. okt 2011

@martinak11mk Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by všem dětem dali po očkování lžičku Aeriusu a nikdo by nemusel čekat 30min před ordinací kvůli riziku anafylaktického šoku. Krom toho ten často prodělají těžší alergici, kteří berou antihistaminika pravidelně. Takže rozhodně ne.
Nemusíš dělat zábal, je jednodušší posadit dítě do vany cca 35C teplé a postupně připouštět studenou, až třeba někam k 27C a lehce ho omývat houbou /žínkou. Moje zkušenost je, že je to rychlejší. Jinak zábal: studená mokrá plína /osuška / ručník přes trup, přes to ideálně igelit, nebo klidně i osuška, a šup takhle s ležícím dítětem pod deku na cca 20 minut, ale říkám, je to na dýl...
@martinak11mk S tím co je větší zlo, pokud zažiješ vedlejší účinky ve vyšší míře na vlastním dítěti, tak o tom začneš pochybovat. Jak píše @sunysara my jsme proti tomu očkovaní nebyli. V ČR dostane dávku ročně 400.000 dětí (resp. tolik se provede očkování), při ceně odhadem třeba 1000 Kč za dávku je to slušný a hlavně díky povinnému očkování jistý výdělek pro výrobce vakcín.
Tím nezpochybňuji očkování jako takové, myslím si, že má své nezastupitelné místo v systému péče o zdraví.

Vadí mi hlavně neznalosti lékařů (kdy se nesmí očkovat - stačí číst tady diskuzi, kdy jsou ochotni dát dávku - při nachlazení, rýmě, bez odstupu po předchozím očkování) a dále skutečnost, že naprostá většina lékařů porušuje svou právní povinnost a nehlásí vedlejší účinky!!! Podle SUKLu díky tomu nikdo nezná reálná čísla vážných s očkováním souvisejících následků!!! Na Priorix bylo loni hlášeno cca 35 nežádoucích účinků - stačí si přečíst diskuzi a jen tady se najde určitě více lidí, kteří zaznamenali takový účinek, který je potřeba hlásit.

martinak11mk
21. okt 2011

tak včera dr na kontrole staršího prohlásila, že už mladý rýmu nechytí, když ji neměl do včera a ted se mi zdá, že se mu začne☹ tak snad není očko v ohrožení. S rýmou bych to nedala.

martinak11mk
21. okt 2011

@takyja Nezpochybnuji, že dr jsou schopní naočkovat nachlazené dítě, což bych nikdy nenechala...oni si jen odškrtnou pacoše a je jim jedno co se děje pak. Dítě musí být zdravé k tomuto. A chápu, že když jsou děsné reakce, že o to víc člověk přemýšlí. A taky vím, že dr řekne, že je to náhoda a nemá to co s očko dělat. Sama jsem to viděla u přeočkování tetanu, dáv. kašel...u 11letého syna. V ten den - kašel jak učebnice. Vím, že to bylo po očko, ale nikdo to tak nevezme, nenahlásí.
To samé moje dr...straší jak velké bude mít reakce, nebot uběhlo 17měsíců od 1.dávky...nesmysl. Podle dr-. Petráše by slovenské děti museli z její teorií skončit v nemocnici. A je to smutné, ptž mě včera zase tak vylekala, že jsem hned ráno psala na vakciny....a strach mám pořád.-(

brisalek
21. okt 2011

@martinak11mk Zardenky a spalnicky se ockovaly uz za nas(teda ja rocnik 1975) , ale jednotlive. A zardenky asi az v 11 letech. Plane nestvice a priusnice se neockovali.
A jeste bych rada pridala neco k ockovani vice vakcinama. Co uz jsem psala do jine diskuze.
Velke riziko ockovani je podle mne to , ze se ockuje dite, ktere v sobe ma nejakou virovou nebo bakterialni infekci...v den ockovani nerozpoznatelnou, ale projevila by se druhy, treti den....Kdyby vse ockovali mono vakcinami riziko toho, ze se trefime do doby nemoci by bylo teda treba u hexy 5x vetsi. Posuzoval nekdo z vas (z odbornych clanku atd), ktere zasvedcene hovori o tom jak je spatne ockovat x nemoci najednou, jestli tohle riziko neni vetsi nez riziko toho, ze mimi dostane 6 mrtvych nemoci(kdyz to napisu uplne laicky), s kteryma telo musi bojovat. Stejne tak jsem na nejake diskuzi cetla o hliniku. Kdyby se ockovalo monovakcinama nedostalo by ho dite behem treba roku mnohonasobne vice???? Nejsem zastance ockovani za kazdou cenu...plne souhlasim s tim co pise @takyja o pristupu lekaru. Ale zalezi pak na jednotlivcich.(moje dr. odlozila male hexu jenom proto, ze manzel mel uz 5 dnu anginu a nebylo jiste, jestli to mala uz nema v sobe). Je to jen naznak toho, ze nektere veci maji treba i sve kladne duvody ne jen penize. I kdyz samozrejme okolo farma firem se toci miliardy a jde o kseft.

lojzina
21. okt 2011

u nas zatim klid po pesine,mladsi syn jeste mmr nema,ale ted se resi starsi,resp.jeho operace,takze dr si asi ani nevzpomene 😅 ,ale az jo,tak jsem rozhodnuta rict o odklad.

nicole_1
21. okt 2011

@sunysara tak já na spalničky očkovaná jsem a ty asi taky ne a žiješ, já kluky naočkovala, kamarádky taky a spousta jiných dětí jsou taky a taky to přežili, ale mělo by to být na každém ta volba, a bylo by fajn kdyby ti co nechtějí očkovat,mohli tu svoji vakcínu poslat do těch zemí, kde to lidé potřebují a zachrání tím život

martinak11mk
21. okt 2011

Chtěla bych se zeptat maminek co odložili toto očkování. Bylo odloženo od 1.dávky nebo až alší? A o kolik?

lojzina
21. okt 2011

@martinak11mk ja myslim ze jde hlavne o tu prvni?moje domnenka...

martinak11mk
21. okt 2011

@lojzina jakože spíš odložit tu 1.dávku? Pak už to nejde? nebo jak to je? nevíte?