Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

dorinek
4. nov 2011

@takyja - já vím, že konkrétně u MMR není stanovena horní hranice do kdy se musí vakcína píchnout... Takže to prostě budu odkládat a odkládat.... Mě jde prostě o to, mít v ruce nějaký papír, že to nemusím dávat vůbec. Myslím (jsem optimista), že ta novela neprojde a pokud ano, tak doufám, že ji Liga lidských práv co nejdřív napadne a Ústavní soud ji zruší.... Protože kdyby to mělo být jinak, tak se vracíme do doby tuhého komunismu ☹

takyja
4. nov 2011

@dorinek Aby to LLP mohla napadnout a dostat před Ústavní soud, musel by existovat konkrétní případ, kdy by na základě takové normy bylo očkování vynucováno (skoro se bojím pomyslet na to vynucování, jak by asi v praxi vypadalo), protože jinak se to k Ústavnímu soudu nedostane než tak, že dojde na základě právní normy k zásahu do konkrétního práva konkrétního člověka. S výjimkou návrhů skupiny poslanců, senátorů, atd. atd.

Jinak nejde o tu horní hranici, že není, ale o to, že nelze očkování za současného právního stavu vynucovat.

petra.vavra
4. nov 2011

Ahoj všem, těm kteří tu měli určité narážky na moje příspěvky reagovat nebudu, jen chci napsat malou vsuvku.

Obrátila se na mě jedna maminka, která potřebovala znát něco ke svému případu v SÚKLu. Po delší debatě s MUDr, která se přímo věnuje hlášení nežádoucích účinků na očkování, bylo řečeno, že bohužel SÚKL jako takový s očkováním nic neudělá. Jediná věc, která se dá dělat je psát, psát a zase jenom psát sebemenší vedlejší účinek na jakékoliv očkování, protože oni toto všechno předávají hlavnímu hygienikovi, který o celém procesu očkování rozhoduje. Vedlejší účinek je i sebemenší teplota, kde vám každý doktor řekne, že je to normálkní. NE, NENÍ TO NORMÁLNÍ, JE TO VEDLEJŠÍ ÚČINEK A JE TŘEBA HO HLÁSIT.
Prosím, veďte to v patrnosti a pokud znáte okolo sebe maminku, která nechce být slepá vůči zraví svých dětí, ale i těch ostatních, řekněte jí o tom.
Psát můžete i přímo samotnému hlavnímu hygienikovi Prahy, proč ne? On je státní zaměstnanec a jako takový se musí Vaší zprávou zabývat a minimálně Vám na ní odpovědět.
Jedna z mála nadějí nyní je ta, že návrh zákona o ochraně veřejného zdraví je zatím zastaven a vrací se zpět, ale na jak dlouho, nikdo neví. Takže zatím neočkování není vynutitelné státní mocí a já se jen modlím, ať je tomu tak nadále!! 😵

petra.vavra
4. nov 2011

http://www.medicalnewstoday.com/releases/31112.php

Dost se teď mluví o tom, že hexa je blbost a že mimina nepotřebují vakcínu proti žloutence typu B. navíc Evropská léková agentura už před časem vydala vyjádření, že ochrana proti té žloutence je nejspíš stejně nedostatečná. Nějak nechápu, proč teda musíme takovou vakcínou děti očkovat, když to stejně nejspíš je k ničemu?

kocicinka
4. nov 2011

@petra.vavra diky za zprávu, já si pořád říkám, jak to s tím zákonem vlastně je, jestli už byl schválený, nebo ne, a co pro nás ve svém důsledku bude znamenat.

lojzina
4. nov 2011

@petra.vavra ahoj,to je teda sila,pze mam 3 deti,nekolik ockovani uz jsme tudiz absolvovali a ja doslova cucim jak pises,ze teplota k ocku nepatri-toto byla pokazde prvni vec kterou me dr rikala,ze teplota muze byt,to s enebojte,je to k tomu 😅 😕 😠

kaja73
4. nov 2011

@lojzina Ono to ani nie je myslene, že nepatri 😉 ide skor o to, že v letaciku mas pisanu statistiku vyskytu horucok,kožnych reakcii,opuchov atd.
No a povedz mi ako sa taka statistika robi napr na tu horucku,ked je to vraj normalne a NIK to nehlasi? ved to potom v tom letaciku je uplna blbina pisana,pretože skutocnost je uplne ina.
A to sa tyka aj vsetkych ostatnych rekcii-ako robit statistiku ked sa nic nehlasi? A ver že sa hlasi minimum vedlajsich učinkov,no a potom sa riad letacikom.
K ockovaniu praveže patri kopec vedlajsich učinkov-žialbohu 😖 a malo by sa o tom vediet a hovorit.

petra.vavra
4. nov 2011

@kaja73 je to statistika, nic jiného, bohužel...spočítá se to z toho, kolik je hlášeno. To je právě to smutné, že je hlášeno tak málo, protože jak jsem psala, každý doktor Vám řekne X vedlejších účinků a člověk to bere tak, že je to tak normání....takhle to tady funguje, bohužel 😢

veruvojtkova
6. nov 2011

Ahoj, prosím můžete mi někdo popsat jak přesně vypadá vyrážka - osypání po vakcíně MMR? jestli je to výsev po celém těle, nebo jen pár pupínků a svědí to? malý je teď 10tý den po druhém očkování, nemá žádnou reakci, ale mě se udělaly 2 větší vystouplý pupínky no spíš pupeny na noze..nesvědí to a nejsou ani nikde jinde, ale nikdy jsem nic podobného neměla a nevím jestli v této diskuze ale někde tu na MK jsem četla, že jedna maminka, jelikož je to živá reakce se právě taky osypala, protože se to na ní prý přeneslo 😕 jsem těhotná a tak se docela bojím.. 😒

hanule05
7. nov 2011

Ahoj, dneska je dcerka 7. den po očkování, no a v noci jí začala rýma a hysterický řev. Ale myslím, že to s očkováním nemá asi nic společného. Rýmu chytila od starší dcerky, která je nakřáplá od pátka. No a řvala jako když jí na nože berou poté, když jsem ji kápla do nosu. Řev po několika minutách ustal a docela v pohodě si hrála (až do půl třetí 😠 ). Horečku nemá.

Takže čekám, že reakce na očko teprve přijde. Ach jo.

petja
7. nov 2011

určitě bych si pořídila bachovy květové esence,rescue remedies,krizové kapky,jsou super,myslím i na psychické výkyvy po očko

sunysara
7. nov 2011

holky tak hlásím, dneska je to 14 dní po očko a zatím tuk tuk dobrý, můžu ještě něco čekat myslíte???

sunysara
8. nov 2011

každopádně dneska se nám objevily rudé flíčky na ouškách tak to teda nevím co to zase má být.

luba41
8. nov 2011

@sunysara a nezačínajú sa tak prejavovať osýpky? 😒

sunysara
8. nov 2011

no nevím co jsou osypky, ale snad jako ne

mmartan7
15. nov 2011

Ahoj,jen bych chtěla říct naší zkušenost po očkování priorixem. Syn skončil po měsíci po první dávce na dětské chirurgii se zánětem varlete a jaterní testy měl 5x vyšší.Dnes mi volali z hygieny a oznámili mi,že měl příušnice.Teď se už jen zkoumá,jestli to je opravdu reakce na očkování,což dle mého názoru je. Jinak je to moc velká náhoda,že by je zrovna někde chytil a hlavně,když nejsou...Dávejte si opravdu velký pozor a všímejte si celého těla...

petra.vavra
16. nov 2011

@mmartan7 příušnice jsou stále, je to 1-2- měsíce zpět, co jima onemocněli lidé z severu (tuším Ústí a Most) a všechno to byli lidi, kteří již patří do ročníků, kteří byli povinně očkováni. Zde se ukázalo, že přesně nikdo neví, jakou trvanlivost vlastně očkování má....Hned ten den to bylo i komentováno nějakým inteligentem a ten řekl, že by bylo vhodné zavést další přeočkování v 15ti letech dítěte. No to je ale poznatek. Takže by spíš bylo lepší, aby se očkovalo jen v 15ti letech a do 15ti let, když dítě onemocní jakoukoliv z těch tří nemocí, tak to pro něj v 99% případech není téměř žádné riziko a měly by doživotní imunitu. Pak bych očkovala holky na zarděnky, kluky na příušnice a kdo by chtěla, ať si dá neštovice....ale proč to tak dělat, ono je přece výhodnější narvat to tě malejm dětem a pak ještě v budoucnu znovu, to si ale někdo dobře namastí kapsu...jem i z toho na blití tady.
Hlavně to nahlaš na SÚKL!!!

cervenec
4. dec 2011

Tak malá je dnes 12 den po druhé vakcíně priorix tetra,šla jsem tam po dlouhým odkládání,protože reakce na první vakcínu byla docela bouřlivá - od 10 do 12 dne vysoký teploty a následně 3 týdenní osypání(červená krupička) po celým těle 😒 nicméně tentokrát po 3 dnech pár neštoviček na trupu a bříšku,jinak zatím dobrý 😉

palma111
5. dec 2011

@mmartan7 příušnice jsou - za poslední 3 měsíce vím o třech lidech, kteří ji dostali. Většinou je to věk cca 16 let - prý tou dobou byla nějaká vadná vakcína, ale co je na tom pravdy...

palma111
5. dec 2011

jinak náš Filípek byl na očkování před šesti dny - od včera máme teploty 38,8 a pod. srazíme je vždycky nějakým tím čípkem, ale jen na chvilku, za chvilku je zase jak pětník, nic ho nebaví, nic nechce ☹ snad ho to brzy přejde

martinak11mk
15. dec 2011

@cervenec a za jak dlouho po 1.dávce máte tuto 2?

cervenec
15. dec 2011

@martinak11mk první byla v 16 měsících,druhá v 26 měsících 😉

samsa
28. dec 2011

Ahoj holky, dcerka 23 měs. dostala před týdnem první dávku Priorixu, od včera mají se sestřičkou obě horečku kolem 39 a kašlou, takže asi chytly nějakou virózu, naše mudr. má dovolenou, tak se ani nemůžu poradit ☹ Bojím se, co bude jestli přijde ještě reakce na ten Priorix. Nemáte někdo nějakou zkušenost?

kocicinka
24. jan 2012

@takyja @petra.vavra
Ženy, dnes jsme byli na 4. dávce Infanrix Hib( zatím vše v pohodě, ťuk ťuk ) a Dr. mi řekl, že od dubna bude platit nějaký nový zákon, že jednak: bude muset mít písemný souhlas od rodičů, že souhlasí s očkováním a pokud nesouhlasí, tak je bude muset nahlásit do dvou dní na soud. No vyděsilo mě to řádně, ještě jsem nikde nic podobného nezaslechla, tak se ptám- nevíte o tom někdo něco? On doslova: "No ještě, že jste to stihli, od dubna to bude tak a tak..." Já mám v červnu rodit a v plánu je i třetí dítě, takže očkování bude za rok opět na pořadu dne. Pomoc!!!

petra.vavra
24. jan 2012

@kocicinka nic takoveho jsem neslysela a Rozalia taky nic nepsalo, pozjistim a dam vedet 😉

takyja
24. jan 2012

@kocicinka Od dubna vstupuje v účinnost novela zákona, jeho součástí je i nárok pacienta (zákonných zástupcú) na podrobnou informaci o prováděném výkonu (očkování je také výkon). Lékař tě tedy musí seznámit s prováděným výkonem, jeho důsledcích a případných následcích. (tolik k tomu jeho tvrzení, že bude muset mít písemný souhlas).

ALE: Váš lékař kecá podle mne ve dvou rovinách: 1) informovaný souhlas musí mít i teď a 2) o žádném hlášení soudu jsem nikde nic nezaznamenala, podle mne je to pitomost nejvyššího kalibru. 😝

Faktem je, že od 1.4. začíná platit nový reformovaný zákon o zdravotních službách, který obsahuje: "Bez souhlasu pacienta nebo zákonného zástupce pacienta lze poskytnout též jiné zdravotní služby, stanoví-li tak zákon o ochraně veřejného zdraví" - psalo se o tom i na Rozaliu. Varovali, že by to mohla být skulina, jak začít v budoucnosti vnucovat očkování... je to § 36 (Rozalio píše § 38). Já se ale domnívám, že to neznamená, že v praxi bude možné naočkovat dítě proti vůli rodiče. Ústavní soud totiž vyžaduje, aby existovaly výjimky z očkování (z důvodu víry a přesvědčení). Takže bych byla úplně v klidu... (já jsem).

Co se týká hlášení soudu - to platí pro nedobrovolné hospitalizace (psychiatrie...), tam se musí soudu dát návrh na vyslovení přípustnosti držení ...

Ještě se na to ve volné chvíli mrknu, tohle píšu z "voleje"...

petra.vavra
24. jan 2012

@kocicinka
@takyja
Aha, tak ja myslela, ze je to jeste neco jineho. Pokud se jedna o novelu tohoto zakona, tak Rozalio psalo, ze se to na ockovani ani nevztahuje, ze je to jen slovickareňi a ve sve podstate, tak jak je to napsano, tak se to na ocko nevztahuje, takze doktor keca a jen desi.
Dalsi vec, dnes nemusi byt zadny podpis, ja jsem rekla, ze ockovani nezatracuju, ale naockuu az ja reknu a jen je to zapsano do karty, vic ani byt udelano nemuze, ve sve podstate uz je to poruseni lekarskeho tajemstvi a pokud osoba primo neohrozuje spolecnost, tak hlasena byt nesmi.

petra.vavra
25. jan 2012

Já tomu nevěřím, podle mě je to blbost. Nikde jsem o tom hlášení nic nenašla

Jestli si to pan doktor nespletl se Slovenskem, kde vyšla nová „estébácká novela očkovací vyhlášky“
http://www.slobodavockovani.sk/…lasky-mz-sr/

kocicinka
27. jan 2012

@takyja Já už jsem to četla v "papírové" MFd a myslím, že to je to, co měl doktor na mysli, akorát jsem ho asi špatně pochopila, co se týká toho hlášení na soud. V novinách píšou, že pokud se nepodaří sehnat souhlas druhého rodiče, tak musí dát doktor podnět k soudu na určení opatrovníka 😲