Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

petja
14. jan 2010

Simi,já srážím teplotu až od 39,max 39,5.Osobně tedy pouze homeopaticky.Nikdy mě ještě nezklamaly,což se nedá říct o pár pokusech s léčivy.(Paralen čípky)

artuse
14. jan 2010

holky, preventivě Panadol se asi opravdu nemá dávat, nemá to opodstatnění, ale některé lékařky to vážně doporučují, i naše dr., která je jinak dost rozumná a pečlivá mi doporučila při hexavakcíně dát panadol, tenkrát jsem jej malé myslím 1x dala 😖 no takže holky tady prostě jen poslouchají lékaře...já teď v poslední době dokonce někde slyšela, že když se ten panadol dá takto preventivně, když ještě teplota není, tak je to špatně z toho důvodu, že by si tělo mohlo vytvořit méně protilátek, zda je to však pravda 😕 takže panadol raději až fakt vyleze teplotu...

simona161
14. jan 2010

petja, prosim napis mi, ake homeopatika ... skusim to, ak budeme potrebovat, hoci radsej by som bola, keby sme uz nepotrebovali 😉

petja
14. jan 2010

Simi,homeopatika nejsou takjednoduše diagnována ,jako běžná medicína,chce to opravdu alespoň základy znát.Nicméně na teploty jsou hlavními léky Aconitum napellus,kde je hlavní symptom suchá,horká kůže,chuť na studenou vodu,nápoje,může se přidat úzkost,hlavně v noci,nebo právě při té horečce a druhý velký lék je Belladona,kde je naopak kůže červená,horká,ale pokrytá hojně potem,dále zarudlé sliznice,možné halucinace z horečky.Fíla je spíš typ Aconitum napellus.

petja
14. jan 2010

..taky jde o to,zda je přitomen paracetamol,či nikoliv..

simona161
14. jan 2010

Aha, tak to radsej nebudem skusat, ked sa v tom nevyznam 😉 Mozno na sebe by som skusila, ale s malym nebudem riskovat 🙂 dakujem za ochotu ...

renuliq
14. jan 2010

ja som si az doteraz myslela, ze je to normalny postup po ockovani..este som sa nikdy nestretla s opacnou reakciou, len teraz tu😒 preto som dost prekvapena..teda nechapem, preco to doktorky teda odporucuju, ked je to take nespravne?! 😲

denduska
14. jan 2010

ja neviem, ja som ho pri prvej hexe nedala - vysledok - samotne ockovanie bolo v pohode, mala takmer ani nemukla a to dostala aj prevenar....po 6 hodinach zacala tak vrestat ze prisla suseda z domu oproti ze co sa deje, a mala vrestala este v kuse 4 hodiny tak ze z toho mrazilo, nedala sa ani pomojkat, ani nakojit ani nic. Potom sa zacala zadychavat, nestacila s dychom, parkrat zmodrala...a potom zaspala. Po cely ten cas teplota 36,8, cize ziadna a bez panadolu. Pri druhej hexe panadol dostala, nie pred, ale hned po ockovani a reakcia? absolutne nic. To je moja skusenost a radsej bude mat menej protilatok nez toto zazit znova 😔

renuliq
14. jan 2010

takze to teda ma svoje opodstatnenie..

shaula
14. jan 2010

Denduska - jenomže nemůžeš vědět, jak by reagovala i bez toho Panadolu... Druhá dávka očkování už je vždycky o něčem jiném než první, protože tělo se už s tímto setkalo...

Artuše má se sníženým účinkem očkování pravdu: http://www.novinky.cz/veda-skoly/181727-paracet...
Takže paracetamol určitě nedávejte preventivně, to pak to očkování nemusí mít vůbec žádný smysl a lépe byste udělaly, kdybyste neočkovaly vůbec 😒 Znovu říkám: vy si taky berete LÉKY peventivně? Asi ne, co? 😉 Léky jsou od toho, aby léčily nemoc nebo její příznaky, na na to, aby se do dětí cpaly "pro jistotu" 😉

petja
14. jan 2010

Sohlasím se Shaulou.My měli na první MMRhned týže den po očko reakci hnus,přestože jsem stejně jako při druhém podávala homeopatika,při zvracení a průjmech pomohla až autopatie a tentokrát pouze teplota,která samovolně odezněla...

ined77
14. jan 2010

mikulka 🙂 ...moc děkuji 🙂

kam.zyk 🙂 ...i tobě moc děkuji 🙂 .dnes už je malý zdá se v pořádku.i podrážděněnost ustoupila.
z velkého zarudnutí na nožičce se vyklubala slušná modřina a teplotka už klesla 😉 .ještě včera večer měl nad 38,ale nic tragického.noc už byla daleko klidnější.

denduska
14. jan 2010

ja ked som bola mala, som mala podla mamky brutalnu reakciu az na tretiu davku, vtedy len DTP. takze si nemyslim ze to musi byt vzdy tak, ze cim viac davok, tym nizsie riziko 😒 ...ockovanie samo osebe je nevyspytatelne. okrem toho ved panadol nie je len antipyretikum ale aj analgetikum a ake ine a jednoduchsie existuje pre take male deti...? 😕 ja inak s liekmi narabam velmi opatrne, radsej nedam ako dam, ale po tomto, ak sa dostaneme k nejakemu dalsiemu ocku, tak ho urcite dam, lebo nikto mi nezaruci ze to nedopadne omnoho horsie 😒
a mimochodom, ked sa dava fenistil preventivne, to je principom taky isty oblbovak 😅

shaula
14. jan 2010

Denduska - a právě proto, že nemůžeš reakci dopředu předvídat (ať už v pozitivním nebo negativním směru), je nesmysl dávat léky preventivně 😉 Mmch, Fenistil není vůbec principem stejný (je to antihistaminikum, Panadol je analgetikum a antipyretikum), ale je to lék snižující alergické reakce, nicméně ani ten bych já osobně nedávala preventivně 😉 Prostě zastávám názor, že léky jsou k léčení. A když není co léčit, tak se podávat nemají.

denduska
14. jan 2010

ja viem co je fenistil 😉 ale prave tu stranku ci dve dozadu sa to riesi ci dat fenistil ak je v rodine alergia..a to este nikde nie je napisane ze ju ma/bude mat aj to babo.
myslela som len princip - aby sa tlmila pripadna bolest...aby sa tlmila pripadna alergia..v principe je to to iste. Ja v praci narabam s omnoho vacsimi jedmi, hlavne co sa tyka analgetik, preto viem kde si mozem trufnut a risknut (niezeby som z malej robila pokusneho kralika, to nie 😅 ) a kde sa oplati mat respekt 🙂

a plne suhlasim ze ak nie je dovod, naco (ja inak doma ozaj nemam ani acylpyrin ani totalne zakladne lieky 😅) ale jedna zla skusenost mi stacila a je vysoko pravdepodobne ze to bolo bolestou.

kam.zyk
14. jan 2010

Denduška, a máte v rodině alergii? Protože to zmodrání, dušnost, to by mohly být symptomy alergické reakce- hlavně je ale otázka, jestli dostala Prevenar současně s Hexou, to by taky mnohé vysvětlovalo...

vercak.
14. jan 2010

tak jsme 10 den po očkování priorixem tetra a malej měl předevečírem zvýšenou teplotku, včera už trošku víc a dneska taky. Ale jen večer, takže dostal na noc Nurofem a je v pohodě. Je takovej rozmrzelejší, ale to nejvíc k večeru a dost se teda tulí. Jinak zatím žádné jiné reakce, takže to snáší opravdu dobře 😵

mikulka
14. jan 2010

Ptala jsem se známé dr., která dělá v kojeňáku na spojení vakcíny Priorix a případného autismu.

Řekla asi toto: Očkování je to povinné, kdyby chytil některou z těch nemocí, může z toho být i encefalitida, a další, takže ty vedlejší účinky z očkování, jsou menší zlo. A většinou je to stejně jen teplota.

když jsem naléhala,a by mi řekla něco o tom autismu, řekla, že je to blbost, že to píší odpůrci očkování a že to nemám číst.

😝

simona161
14. jan 2010

mikulka, ved prave, ze toto ockovanie je povinne, inak by som ho nedala ... ja som v detstve prekonala vsetky tri tieto choroby a som tu uplne bez nasledkov 😀

simona161
14. jan 2010

prave som pozrela do svojej zdravotnej karty, mam to navrchu napisane, vsetky tri som prekonala v priebehu jedneho roku, mala som 5 rokov, chuda moja mama, to sa jej musim popytat 😉

jabber
14. jan 2010

mikulka - no tak je ta tvoje známá dr prostě jednoznačný zastánce očkování, takže se od ní asi těžko dozvíš jiný názor 😉
Ovšem to nic nevypovídá o tom, jestli tam to spojení je nebo ne 😉

mikulka
15. jan 2010

simona a jabber: já vím, právě že jsem se zase nic nedozvěděla.

denduska
15. jan 2010

kam.zyk, ahoj 😉
no mame alergiu, teda manzel ma atopicky ekzem - ved vlastne kvoli nemu som ti pisala, aj ked to bolo uz davno, v lete dakedy (inak si ho vlastne vyliecila, uz dlho nepouziva takmer nic a ma to krasne, diky 😉 ). On ma zvysene IgE celkove, specificky nevyslo nic - no ale neda sa asi vsetko otestovat, teraz bol znova ale vysledky este nie su. A mala ma tiez AE, ale na tu imunologiu ideme az teraz koncom mesiaca - tak uvidime - a tam vlastne sa rozhodne o nasej ockovacej buducnosti. Inak ano, dostala hexu + prevenar naraz. Myslis ze by to mohol byt prejav alergie? 😕 a to zistim teraz nejako? ja som to brala tak, ze to bolo z toho placu, lebo tak silno a dlho by som ja plakat nedokazala...

kam.zyk
16. jan 2010

Ahoj denduško, už jsem si vzpomněla- ono, od léta mi rukama prošlo asi 200 maminek s atopickými dětmi 🙂 Já jsem si jistá, že za reakci v prvním případě (nese rysy alerg.reakce) mohla právě kombinace Prevenaru a Hexy a vůbec nechápu lékaře, který píchne atopickému dítěti, notabene s vyšším celk. IgE (to jsou zvýšené alergické protilátky, čili alergie je prokázána), kombinaci tohoto typu. Právě u atopiků a alergiků obzvlášť platí pravidlo: čím míň vakcinačních kmenů v jednom, tím líp...Nehledě na to, že atopici (to je ale jen můj subjektivní poznatek, jak tak komunikuju s maminama atop.dětí) poměrně hůř reagují právě na ten Prevenar- tam bych doporučovala, v případě atop.dítěte, dát ten Fenistil 2 dny předem (kvůli nastolení hladiny) a v den očkování +ještě den po očkování. Přece jen, tvoje dítě je alergik, takže ten Fenistil opodstatnění má...hlavně přeju hodně štěstí a ať imunita pěkně vyzrává 🙂 *V*

denduska
16. jan 2010

kam.zyk 😉 ved ja sa ti urcite ozvem ked budu vysledky z tej imunologie, nech ma zase dakto neobabre alebo nemavne rukou. aby som vedela ako na nich 😎 Diky 😉

chiwule
18. jan 2010

ahoj, tak jsme 8. den po očkování Priorixem tetra. Dcera měla teploty od 5. dne, dnes už měla jen navečer. Takže u nás se nepotvrdilo, že by reakce měla být 7. - 10. den. Snad bude vše dobré a žádné následky mít nebude. Za měsíc - dva by měla dostat hexu a pak prevenar.

chiwule
19. jan 2010

tak jsem to asi přechválila - Anet ode dneška zas hicuje 38°. Musím zavolat mudře, má horečky už od pátku, kromě jednoho dne polovičního výpadku.

cestovatelkaandrea
20. jan 2010

ahojte mne doktorka povedala, ze reakcia na ockovanie moze prist v rozmedzi 5-18 den po ockovani. vraj to moze trvat niekolko dni.

na otazku ako ockovanie suvisi s autizmom bola odpoved asi takato: ockovanie autizmus nevyvola ale u deti, ktore autizmus maju, moze ockovanie zosilnit jeho prejavy. povedala, ze ak nas syn autizmus ma, tak sa po ockovani prejavi viac. ak ho nema, tak z ockovania ho nedostane.

zatial sme treti den po ockovani a drobec je ok, skor sa mi zda az moc zivy 😉

katka.m
20. jan 2010

Študujem špeciálnu pedagogiku a tam sme sa učili, že autizmus má výraznú genetickú zložku. Štúdie odhalili, že k autizmu je genetická predispozícia. Čiže očkovanie môže príznaky autizmu len zosilnieť, aj to len krátkodobo.

cestovatelkaandrea
20. jan 2010

katka, tak to som rada, ze pocujem to iste aj od niekoho ineho ako z holandska 😉