Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

mikulka
20. jan 2010

katka: tak to je super. Já si myslela, že to nemůže vzniknout jen tak, že k tomu musí být aspoŇ malinko "zaděláno" už předem.

zelmirka1
20. jan 2010

ano genetika je dolezita ale ak je predispozicia bez ockovania by napr. nemusel vzniknut alebo nie v takej forme
kto zazil na vlastnej kozi by pochopil maminu ktora by uz takeho ockovanie nikdy nedala, ved ide o bezne detske choroby ktore vacsina z nas prekonala ale nikdy neviem ako telo zareaguje na vakcinu.

shaula
20. jan 2010

Chiwule, když jsem četla tvůj první příspěvek, tak jsem si říkala, že na tu reakci je nějak brzo... Nám doktorka říkala, že reakce NEJDŘÍV sedmý den - takže u Vás to nejspíš byla nějaká infekce, která ustoupila, a pak se objevila reakce na očko... Aspoň tak bych si to tipla 😉 Každopádně držím palečky, ať ji to brzy přejde.

chiwule
21. jan 2010

tak snad máme po rekci, tfuj, tfuj, tfuj... shaul, taky si pomalu začínám myslet, že to byla kombinace více věcí najednou co se nám sešly v nejnevhodnější dobu....
poslední dva dny měla Anet horečky 39°, nepomohlo nic až studené zábaly. Na KO u mudry se nepotvrdila nutnost atb, alespoň to dobrý, dneska už malá měla jen mírně zvýšenou večer. Podle všeho to předtím byly zuby nebo viroza, protože si cpe všechno do pusy, kouše co může a slintá, no a manža začal včera smrkat a pšíkat a já se cítím taky nějaká "nakřápnutá". Takže asi blbá kombinace všeho v blbou dobu...

petja
21. jan 2010

..ani ne tak v nejnevhodnější dobu,Chiwule,jako,že po očko stačí kolikrát i ofouknout a ten uměle oslabený organismus(vakcínou do zdravého tělíčka) může zareagovat i na banální rýmu.Filí měl taky horečku 5.den po očko,jen pár hodin,zato soplí ještě dneska.Jsem šťastná,že to nepřešlo v nic víc...

lela78
22. jan 2010

Holky a v kolikátém měsíci jste přibližně šli s prcky na toto očko? Nám bude 16 měs. a zatím nic, tak čekám a čekám a čekám a...

petja
22. jan 2010

My byli pozvaní na 1.dávku přesně den před 16.měsícem,ale určo se nestrachuj,že třeba měsíc něco negativně ovlivní.spíš naopak...

pavlina05
22. jan 2010

lela78
v 18.měsíci 😉

dvojka
22. jan 2010

my jdeme na priorix tetra 15.2 a když to tady pročítám tak mám z toho strach 😖 ,malá bývá často nastydlá(teda rýmkuje)tak aby nám to tu imunitu ještě víc nerozhodilo

pavlina05
22. jan 2010

dvojka, tak jí dej týden před nějaké probiotika na posílené imunity 😉
A pak dodržet 10 dnů klid bez kolektivu, nákupních center a mhd.
já se toho bála moc a reakce nebyla 🙂

dvojka
23. jan 2010

Jé děkuju,tak to já jí koupim lectobacily od swissu,bere je ted i straší dcera

mousunek
24. jan 2010

Ahojte hoky, koukam, že je tu dost příspěvku, bohužel nemám tolik času to pročítat, tak se zeptám ve zkratce, jsme 10. den po očkování malej má od od 2. den zvýšenou teplotu, vyšplhala se i na 39st a dnes mu vyskakali červené flíčky, je to normál nebo mám letět k dr? díky za info

katinka0000
24. jan 2010

ahojte!
chcela by som sa vas na nieco spytat. moj syncek bol ockovany v stredu proti ruzienke, osypkam a mumpsu. vcera mal horucku 37,5 a vecer 38. dala som mu homeopatiku viburcol proti horucke. dnes som mu cely den horucku nenamerala, len o jednej sa mu trochu zvysila na 37,2. ma aj kaslik aj trosku soplik. moze to byt reakcia po tomto ockovani? pytala som sa to jedneho znameho dr. (nie je to ale pediater) a ten mi povedal, ze to je isto neziaduca reakcia po tomto ockovani.

mayerka
24. jan 2010

katinko, my byli taky ve středu 🙂 A od pátku má ošklivej kašel, včera trošku teplotu 37,6 a taky se chudák příšerně poblinkal... Ale prej reakce na očkování až nejdřív 7.den, tak taky nevím...

shaula
24. jan 2010

Katinka - na reakci je to dost brzo... 😖 Obecně teplotu do 38,5 nemusíš nijak snižovat, je to jen obranný mechanismus organismu a jako takový je spíše žádoucí. 37,2 je normální teplota (předpokládám, že jsi měřila v zadečku). Kašel pokud vím není běžnou reakcí na toto očkování... Celkově si myslím, že jste se potkali s nějakým nachlazením nebo lehkou virózou 😉

katinka0000
24. jan 2010

shaula: viem, ze do 38 st. teplotu nemusim znizovat. preto som zvolila len homeo viburcol. dala som mu to len v noci. teraz teplotu nema.
a myslis, ze to moze mat nejaky vplyv na reakciu na ockovanie, ak je to normalna viroza?

katinka0000
24. jan 2010

tak ak je to viroza, tak by som mala asi zajtra behnut k nasej pediatricke.

renuliq
24. jan 2010

tak my sme 11.den po ockovani..8.den bola reakcia, mierne zvysena teplota, takze nic vazne.. 🙂tesime sa, ze to mame za sebou 😉

shaula
24. jan 2010

Katinka - k doktorce sice zajít můžeš, ale podle mě je to zbytečné - teploty už nemá a kašel taky není nijak drastický, ne? Počkala bych pár dní a k doktorce šla až jestli to nepřejde. Co se týká reakce, to se uvidí, je dost možné, že se ještě dostaví cca od 8. - 10. dne dále...

katinka0000
24. jan 2010

shaula: aj ja som rozmyslala, ze uz ani poriadne nekasle, soplik uz nema a horucka je teraz len uplne slabucka, takze k dr. asi nepojdem, lebo nasi slovenski doktori na vsetko rada davaju hned atb a to urcite nechcem. nech sa telo s tym vysporiada same.
snad to zajtra uz bude prec. dakujem, ze si mi odpovedala.

shaula
24. jan 2010

Není zač. Držím palečky, ať je brzy OK a reakce ať Vás mine 🙂

gejbule1
25. jan 2010

Ahoj holky taky jsme byly ve středu na očkování a od čtvrtka má rýmu a kašle.Nemyslím si že by to byla reakce na to ale spíš ji to oslabilo.Tak snad ještě nedostane teplotu.

katinka0000
25. jan 2010

ahojte!
tak nicolasko dnes uz nema horucku ani soplik. len rano este trochu pokasliaval. kupila som mu v lekarni este sirup na kasel, nech sa ho rychlejsie zbavime.

shaula: dik! aj ja dufam, ze tie reakcie na ockovanie nas minu. 🙂

slaavka
28. jan 2010

prosim o radu, syn bol pred dvoma dnami ockovani,a dnes je uplne apaticky,ale nema teplotu..nechce chodit,len mrnci a na ruky, alebo sa pridrziava nabytku a to pritom krasne chodil..dokonca je aj spavy..myslite ze to moze byt z toho ockovania..bojim sa ci to nieje nieco vaznejsie,dr. som volala,ale nic mi nato nepovedala,vraj mam dat panadol..ale je to ok?

jabber
28. jan 2010

slaavka - myslím, že to má určitě souvislost s očkováním 😅 🙄 a nevidím jak by mu Panadol mohl v tomhle pomoct 😅

denduska
28. jan 2010

no ja som tu sice minule obhajovala panadol, ale teraz nerozumiem akoze kvoli comu ho mas dat...myslis ze maleho nieco boli? 😕 ak nema teplotu, tak jedine v tom pripade... inak moju malu panadol este viac pribije, takze myslim ze by mu to na apatiu nepomohlo 😅
a bud je to z ockovania, ak nie, tak na vas mozno nieco lezie... 😕

bzucinka
30. jan 2010

Ahojte. Mala bola ockovana priorixom. Vcera - 10 den mala od rana horucku ktora sa pohybovala medzi cca. 38 a 39 stupnami. Aj dnes to trva. Ma to z to z toho? Aj ked to nebola ta vakcina v kombinacii s ovc. kiahn. ? Po akej dobe to u vas ustupilo? Dakujem. 😎

shaula
30. jan 2010

Bzucinka - ano, to nejspíš bude reakce po očkování. Priorix a Priorix Tetra jsou co do reakcí srovnatelné, nejagresivnější je tam buď ta spalničková nebo zarděnková část - nejsem si teď jistá která, ale neštovice to nejsou.
U nás trvaly teploty asi 3 nebo 4 dny, pak se objevilo pár maličkých pupínečků a zduření uzlin.

shaula
30. jan 2010

Tak jsem jukla do sešitku - teploty měli 3 dny. Většinou do 39 st., ale párkrát to vylezlo skoro až ke 40 (39,9).

mikulka
30. jan 2010

slaavka: já myslím, že je hooodně unavený z očkování.