Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

simona161
17. feb 2010

kam.zyk, ja som imunologiu nestudovala, moj nazor je cisto laicky ... v dokumente, ktory si prilozila sa mimo ine pise aj toto, citujem:
" Maximální interval záleží na zvyklostech a skušenostech v zemi, kde se očkování provádí, tento interval může být až 13 let; je rovněž ovlivněn požíváním daného typu vakcíny."

ja som sa este pred ockovanim stihla spytat nasho doktora, preco sa uz nepreockovava tak skoro, ako kedysi a odpovedal mi asi v tom zmysle, ze na zaklade dlhorocnych skusenosti, statistik, hlaseni od lekarov, atd, atd sa od toho upustilo kvoli tomu, ze ten vyskyt v populacii bol mizivy ... skratka je to na zaklade realnej situacie v SR ... mozno v CR je ta situacia ina, mozno sa tym este nikto nezaoberal, tazko povedat ... mozno sa o par rokov ukaze, ze ta ochrana je nedostatocna a vratime sa k starej forme ockovacieho kalendara a mozno sa vytvori uplne ina schema ... tot moj nazor

kam.zyk
18. feb 2010

Simona, myslím, že máš pravdu, že prostě máte už modernější schéma v případě MMR vakcíny, protože ona ta proočkovanost sama o sobě je i u nás dobrá a je tedy pravděpodobné, že ta ochrana po jedné dávce MMR vakcíny je dostatečná a přeočkovat by tedy stačilo až za pár let, tak jak je to v SR obvyklé... můžeme vám jen závidět... 🙂

simona161
18. feb 2010

kam.zyk, neboooj, my vam mozeme zavidiet mnoho inych veci ... po dnesku minimalne hokejistov 😀 😀 😀

tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
felixko
3. mar 2010

naša reakcia na očkovanie prišla presne 12 deň po očkovaní. teplota nad 39, zvracanie, nechutenstvo do jedla nasledujúcich 5dní nervozita, precitlivelosť, celková únava, malá nechcela vôbec chodiť, všade sme ju museli voziť kočíkom.

konja
7. mar 2010

Tak i nám se nevyhla reakce ☹ Nikdy s tím malá neměla problémy, ale po tomhle "svinstvu" ji to teda vzalo. Přesně desátý den, z ničeho nic vylétla teploty na 39, drží ji to už tři dny. Někdy je teplota jen 37,5 na večer ale vždy vylétne k 39. Taky dvakrát blindila, je protivná, nechce pořádně jíst, včera jsem ji musela celé odpoledne nosit v náručí, nikoho jiného nechtěla a odstrkovala. A navíc ji zahnisalo jedno očičko, budeme muset jít v pondělí na oční. Tečou ji z něho potoky slz. To asi nezpůsobilo přímo očko, ale nejspíš ji to oslabilo a pak se tam snadnějji zahnízdil nějaký bacil ☹ Byl nám to teda čert dlužnej 😠 Nevíte někdo za jak dlouho se po první dávce očkuje druhá?

petja
7. mar 2010

Konja,je vidět,že malá se snaží to špatné z injekce vyloučit jak se dá!Na jednu stranu je to dobře,i ta teplota je v normě,to je dobrá reakce těla,ač nepříjemná 😖
Druhá dávka myslím 6-10měsíců po první,ale já jsem trvala na odkladu,právě pro hnusné reakce,dokonce jsem pozorovala i děsy,trvala sem na tom,aby to mudra zanesla do karty.
No a pokud ještě kojíš,určitě by stálo za to pokusit se vyléčit očičko mateřským mlékem.Popřípadě spousta homeopatik by se našla

jankapiknova
7. mar 2010

Shaula- no ta naša doktorka mala asi nakoniec pravdu,ze ziadna reakcia,mame 24 den po očkovani a žiadna reakcia 😵 ,teda dufam ze uz nenabehne mesiac po očkovani 😕

hroznatko
9. mar 2010

všude čtu, že reakce po tomto očkování by se měla objevit až mezi 8. a 10. dnem po očkování. dcerka byla očkovaná včera a už dnes v podvečer měla teplotu 38,5. pomoooc... setkaly jste se s tím někdo? co to může znamenat?

tamix
10. mar 2010

hroznatko: choď na tému :

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tam je viac ľudí, možno ti skôr odpovedia

kulimka
10. mar 2010

Tak my byli na ocko dnes,tak snad moc reakce nebude. Svagrova mi poradila,ze mam malemu dat antihistamin. Tak nevim...

suziad
10. mar 2010

ahoj aj my sme boli ockovany vcera a uz dnes ma teplotu, je to normalne, tiez som myslela ze az za 8 dni a to nam dr povedala ze reakcia by nemala byt ziadna ☹ prosiiim

mamutka
11. mar 2010

tak my sme dnes toto ockovanie odlozili, uz po druhy krat, ale do mesiaca sa mame ozvat. a dr.ma presviedca, ze nijake reakcie nebyvaju, ani len horucky.....tak uz co si mam mysliet 😒

sherry28
11. mar 2010

snažím se vzpomenout na toto očkování staršího syna 😕 ale myslím, že jsme byli bez reakce nebo reakce musela být malá 😒 protože jinak bych si to pamatovala (on měl teplotu přes 38°C jen jednou, když byl malý a to bylo k zubům měl 40°C)no čeká nás to s tím mladším, tak jsem zvědavá 😅 zatím žádná pozvánka 😉 🙂

ined77
11. mar 2010

holky,prosím vás 🙂 ,
dnes jsem byla s malým na očko MMR...a zapomněla jsem se dr.zeptat,jestli můžeme zítra do kroužku 😅 ...
co myslíte?
předem děkuji za názory 🙂

petja
11. mar 2010

..pokud nebude malý jiný než obvykle,asi bych šla

jana.sun
11. mar 2010

ahoj,
já jsem se 10 dní po očkování držela raději "klidového" režimu, takže jsme do kolektivu nechodili.
Maty naštěstí neměl žádnou reakci, dnes je to 14 dní, co byl očkovaný, takže jsme to v poho zvládli 😉
dost jsem se této vakcíny bála, bývají prý kompikace, když se k tomu "něco přidá", ptže je oslabená tím imunita, tak jsem nechtěla raději riskovat a mezi děti jsme nešli.
máme to za sebou, uffffffff 😅 😅 😅 😅

ined77
11. mar 2010

holky,děkuji 🙂 .
uvidíme ráno,ale je pravda,že mám také docela strach...i to počasí je takové akorát pro nemoci 😖 .
asi zůstaneme raději u pravidelné procházky 😉 .

jana.sun 🙂 ...tak se dívám,že máme stejně staré chlapečky a dokonce i se stejným jménem 😵 .
gratuluji,že jste to zvládli bez problémů 😵 ,také si pořádně oddychnu až to bude za námi 🙂 .

shaula
11. mar 2010

ined - my bez problémů do kroužků chodili i po očkování. Vynechali jsme jen v době reakce.

monik76
12. mar 2010

tak ve stredu jsme byly na druhem ockovani, toz jsme zvedava, jestli bude reakce, Poprve nebyla. Jen jsme sli s rymou, ale uz skoro zadnou nemela. Doktorka rikala, ze pry odeznivajici ryma nevadi a od vyrobce maji povoleno ockovat i s teplotou do 37,5,ale to pry nikdo nedela. Tak jsem teda hledela.

lenik_25
12. mar 2010

Ahojky, tak my jsme přesně týden po 2. dávce priorixu tetra, tak čekám, co bude a jsem nervózní. První dávka byla loni v srpnu a teda šílená! Horečky 40 po tři dny a nešlo to vůbec srazit, takže po dohodě s doktorkou jsme v noci po známých i neznámých sháněli diazepam jako prevenci febrilních křečí...

ined77
12. mar 2010

monik 🙂 ...malý právě rýmu má,ale slabounkou a možná jen k zoubkům,bych řekla.a dr.tky říkala,že slabá rýma nevadí,jenže dnes k tomu začal ještě pokašlávat...sice jen trošku,občas...ale i tak si říkám,jestli jsme raději neměli počkat..ačkoliv to už je trošku pozdě že 😅 .
kroužek jsme dnes ale raději vynechala 😉

martas123
13. mar 2010

Ahojky 😉 tak naše malá byla očkovaná minulou středu, což je dneska 11 dní. Už od neděle měla teplotu 38-39C a další den se přidala hustá rýma a vlhký kašel, vypadá to, že asi nějaká viróza, protoře MUDr. říkala, že to je na reakci brzo. Nemůžeme se toho vůbec zbavit, už to je vlastně týden a pořád je hrozně zahleněná ☹ Teploty už sice nemáme, ale vlastně ještě pořád můžeme teprve dostat tu reakci 😠 A o tom jak šíleně je protivná radši ani nebudu mluvit 😝

lenik_25
14. mar 2010

Martas, já nevím, ale třeba už reakce nebude... nebo byla, ale jen malinko zvýšená teplota a to se vám v té viróze už ztratilo... přála bych, abyste to už měli za sebou. My jsme dneska 9. den po očkování a zatím dobrý (ťuk ťuk). Po první dávce měl reakci 7. den... tak se modlim. Bylo to hrozný.

jana.sun
14. mar 2010

ined - no jo, máme skoro stejně staré Matýsky 😵 😵 😵 hele a jestli je to 77 v tvém nicku rok tvého narození, tak jsme stejně staré i my dvě 🙂 🙂 🙂
tak vám přeju, at je vše v pořádku a zvládnete to bez reakce 😉 😉 😉

Martas - tak at to malou brzo přejde 😔 😔 😔

Lenik - nám už dr. předepisuje diazepam rovnou. ale já jsem mu dala čtvrinku jen první noc a pak už ne. prášky pak slupne během času tatínek 😀 😀 😀 🤐
tak hlavně, at je u vás tentokrát vše v pořádku a bez problémů 😔 😔 😔

lenik_25
15. mar 2010

Jani, my jsme ho použili jednou jedinkrát, loni v srpnu, když měl tu hnusnou reakci a nešlo to srazit dolů. Ale vzpomněla jsem si, že jsme navíc měli ten nurofen sirup špatné šarže, jak to bylo ve zprávách. A tehdy jsme samo nevěděli, že nefunguje...

Jsme 10. den, večer měl 37,4 a pak zas za dvě hodinky 36,7 a od tý doby dobrý. Myslíte, že to už může být tedy za námi nebo ještě může reakce přijít?

jana.sun
15. mar 2010

Leni, tak to bude tím Nurofenem - kdyby byl v pořádku, tak určo zabere ten 😉
já myslím, že už jste to tentokrát zvládli - možná bych pro sichr ještě dva dny počkala a jestli bude Daník bez teploty, tak pohoda 😵 😵 😵

lenik_25
15. mar 2010

Já jsem si taky říkala, že by to bylo do středy, což bude 12. den. Dneska měl nejvíc 37,0.

clair
16. mar 2010

Ahojky, minulý čtvrtek jsme byli se synem 23 měsíců na druhou dávku Priorix Tetra. Dnes ráno jsem našla na jeho rtu opar. Myslíte, že to může být reakce? Nevíte co mu na to můžu dávat? Mám radši zavolat doktorce? Díky za rady 😵

tamka84
16. mar 2010

Ahojte, mi sme boli na tomto očkovaní 5.marca, a malá predvčerom, teda na 9deň začala mať horúčky, vždy nad 39, a je aj vysypaná na tele takými drobnými červenými bodkami. Včera som s ňou išla k lekárke a hovorila jej že má len vysoké horúčky nič viac a že či to nemôže byť reakcia na očkovanie. Ona ma ubezpečila že to určite nie, lebo že len 3dni po očkovaní môžu byť horúčky, videla aj tie bodky na tele ale nekomentovala ich. Pozrela jej do hrdielka a že má zapálené, tak nám dala 3dňové antibiotiká Sumamed. Cez deň malá dostala triašku, omodreli jej rúčky a potom vysoká horúčka, tak sme utekali k lekárke, dala jej injekciu na stiahnutie horúčky.
Až večer som našla túto tému a teraz som si už istá že to máme príznaky očkovania...len nechápem lekárku, prečo povedala že to nemôže byť z očkovania?! vzala som si od nej leták očkovaniach a tam je tiež písané, že po očkovaní MMR sa môžu dostaviť príznaky po 5až10 dňoch vysokými, zvyčajne 3dňovými horúčkami a vysypaním telíčka.
Som z toho celá znechutená, a už lutujem že som malú dala zaočkovať. ☹