Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

leandre
29. aug 2009

Ahoj, malý očkování normálně snáší v pohodě. Jen teď si to chudák vybral. Měl tři dny v noci vysoké teploty. Šli jsme k doktorce 2x, jednou s teplotami a pak, že se nám osypal a závěr je, že jak byl oslabený po očkování a začínají mu růst poslední stoličky, tak asi něco ještě chytnul. Takže i teď v létě dávejte pozor. My byli jen mezi dětmi na písku a jezdíme nyní hodně vlakem na chatu.

pistok
1. sep 2009

jsme objednaný na očkování a vybrali jsme si vakcinu priorix tetra.
zhodou okolnosti pravě 13 dnů po očkování máme jednu velkou rodinnou akci a chci se zeptat jesti bude mit reakci a osipe se nebo tak, můžu s nim jet do společnosti deti, nemuže nikoho nakazit?
samozrejme když bude mit teplotu, nebo se nebude na to citit, tak budeme doma
nevim jak to dopadne, tak se ptám skušenejších
dekuji moc

niko
1. sep 2009

prosím pomoc, lékařka má dovolenoua já si nevím rady - po očkování priorix tetra jsme měli horečky a vyrážku v podobě husí kůže, ale teď už to je 21 den a ta vyrážka, resp. ekzém se rozšířil po celém těle, týden už nekojím a malá začala jíst jogurty, které dříve nejedla, nevím jestli je to alergie na lepek, bílkovinu kravského mléka a nebo jen reakce po očkování..

andyalukasek2008
1. sep 2009

niko: náš MUDr. říkal, že reakce na Priorix Tetra může být i do měsíce po očko ☹... Pokud se to rozlezlo opravdu hodně, šla bych k zastupujícímu pediatrovi. Klidně Tvé mimi mohlo totiž ty neštovice třeba chytit... Určo bych nemeškala s šla, kór když se to zhoršuje...

kam.zyk
1. sep 2009

Pistok- jestli se osype, jde o alergickou reakci a ta není přenosná - spíše je riziko, že v době oslabení imunity po očkování někdo nakazí jeho. 13 dní je ale relativně delší doba, všem vřele během očkování doporučuji probiotika ve stravě, rychleji pomohou organismu (a hl.imunitě) vrátit se po očkování do normálu.

Niko: s největší pravděpodobností je to, co popisujete, alergie na BKM. Alergii na lepek bych - na zákl.popisu - takřka vyloučila (pozor- neplést s celiakií, její kožní projev - Duhring - ale také naprosto neodpovídá vašemu popisu), reakce na očkování může souviset (očkování ovlivňuje imunitu - zvlášť při očk.živou vakcínou, tj.MMR) -jestli nastal souběh zavedení BKM (bílk.krav.mléka) do stravy dítěte a očkování, nebyl to šťastný krok (zavádět nejsilnější alergen- BKM v době očkování živou vakcínou, tj.MMR...mohlo dojít k alergizaci). Sice bych potřebovala vyrážku vidět, ale snadno si pravdivost mých slov ověříte tak, že na 2 týdny vysadíte jogurty ze stravy (dítě se bude čistit) a poté - po 2 týdnech - zavedete jednorázově jogurt. Pokud dojde k reakci, máte jasno (to je tzv.EET test- aneb po pauze nejsnáze zjistíme alerg.reakci, po pauze je nejmarkantnější, jde o nejspolehlivější alergol.test, který se provádí také na spec.alergol.pracovištích).

kam.zyk
1. sep 2009

PS:Niko, kdyžtak napište- pokud mi pošlete foto kož.projevu, bude to nejlepší.

niko
1. sep 2009

kam.zyk - moc děkuju za rady, pomohla jste mi, píšete to co si myslím, ale ještě si malou nechám otestovat u lékaře... jen mě to vše mrzí, že jsem to tak špatně načasovala... jogurty jsem do ní cpala v domnění, že jí nahradí MM, když UM nepije, můžete mi poradit jak jí doplnit vápník?
a foto Vám dodám zítra, děkuju - jen ve zkratce, jde o husí kůži nejprve bez zbarvení a teď začíná červenat, malé flíčky po celém těle

kam.zyk
2. sep 2009

Niko, buďte připravena na to, že alergie na BKM může být buď IgE typu - pak ji testy krevní odhalí (Pricky, tj.kožní testy s kopíčkem jsou v tomto věku málo průkazné), nebo také nonIgE, pak ji testy neodhalí - přestože být může (většina nonIgE alergií, vč.nonIgE BKM, se zatím nedají detekovat).

Právě proto jsem doporučovala udělat test s pauzou a jednorázovým podáním BKM (resp.po 2 týdenní pauze v konzumaci BKM 5dní za sebou BKM, právě kvůli vychytání i případné nonIgE reakce, která je zpožděná a kterou může trpět právě vaše dítě). Tento test, EET, odhalí reaktivitu stoprocentně, narozdíl od krevních alergo testů.

Vápník: posílám odkaz na svůj článek

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...

A POZOR!!! Pokud se prokáže alergie na BKM, zapovězena je též soja a kozí mléko - alergeny jsou si velmi podobné (zkřížená reaktivita).

andyalukasek2008
6. sep 2009

Holky, mělo Vašw dítě reakco na toto očko dlouhotrvající průjem? 🙄

andyalukasek2008
6. sep 2009

Jejejej, takové překlepy, se stydím!
Oprava: mělo Vaše dítě reakci na toto očkování dlouhotrvající průjem? Zejm. po Priorix Tetra? Děkuji 😅

katun
6. sep 2009

tak vcera davali v televiznych novinach na markize spravu, ze dve deti, ktore boli ockovane vakcinou proti mumsu-rubeole-osypkam, do pol roka dostali silnu cukrovku. firma dodavajuca vakcinu sa brani ze maju slabu statisticku odozvu, nevedia povedat, ci to mohla sposobit vakcina, vraj je nedostatocne nahlasovanie takychto pripadov.. takze ak je takych deti viac, mali by sa detske lekarky dotycnej firme ozvat cim skor, aby to preskumali.. cim blizsie mame k tomu ockovaniu, tym viac sa toho desim..

kam.zyk
6. sep 2009

Katun, a máte v rodině nějakou atopickou chorobu (alergie, ekzémy, astma) nebo nemoc autoimun.typu (lupénka, SLE, ale též třeba cukrovka, atd.)?

Andyalukasek - někdy očkování živou vakcínou znamená senzibilizaci na někt.potraviny, která ale může být dočasného rázu (měla jsem už několik takových dětí). Nasaďte okamžitě probiotika - nejlépe BioGaia probiotické kapky, jsou výborné (na Slovensku jsou 3x levnější než tady), popř.třeba Infant Dophilus,atd. Pokud do týdne nebude odezva k lepšímu, dejte vědět. Někdy to chce ještě na 2 týdny vysadit mléčné výrobky a nahradit např.Nutrilon obyčejný Nutrilonem allergy care, atd. - ale uvidíme, často stačí pouze zařadit probiotika, protože to je právě to, co to očkování rozhodí - střevní mikroflóru a ta je alfou a omegou fungování imunity, proto ta senzibilizace na bílkoviny v stravě a následný průjem, popř. atopické projevy typu ekzém, kopřivka, atd.

andyalukasek2008
6. sep 2009

kam.zyk: Děkuji za radu! Malý měl průjem 8dní, 2 dny byl klid... Dnes to nemůžu nazvat průjmem, ale 3 stolice ne zrovna úplně husté. Probiotika jsem dávala Nutrolin B... Zkusíme ještě jiné... No byl to celkem děs, nechtěl jíst ani pít, málem jsme skončili v nemocnici. Rozpil se, ještě jěj nechávám na dietce, ale chuť k jídlu pořád nemá ☹...

andyalukasek2008
6. sep 2009

Paradoxně - mléko (Nutrilon) pije v pohodě... Byl to jedinné, co jsem do něj aspoň dostala.. Já vím, že by u průjmu neměl, ale ze 100ml tekutin bez jídla za den (resp. 2 piškotů) by asi dlouho nevydržel.. Ale když tak uvažuju, v těch průjmicích byly cucky nestráveného mléka... Máte pravdu... Zachráním co se dá ještě těmi probiotiky? Nebo jak teď nejlépe postupovat? Je 16. den po očko... Moc díky!

vanish1
6. sep 2009

pistok, môže niekoho nakaziť, ak sa vysype, tak by som sa minimálne vyhýbala tehotným ženám. Pozri príb. leták http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/p...

evina313
7. sep 2009

no my sme mali vyražky po celom tele, ako sa pise, podobne to bolo osýpkam, alebo rubeole. a to nebol očkovaný tetrou 😉

kam.zyk
7. sep 2009

Andyalukasek: okamžitě probiotika, když se to nezlepší do týdne, napsat na mejl Vera.Kam@email.cz

evina313
8. sep 2009

katun - prave vcera som si to pozerala v archive markizy. poviem ti pravdu, aj ja sa toho desim.nemyslim si že by mal v rodine niekto cukrovku, podla mna by ich to nenapadlo davat do suvisu s očkovaním, kazdy predsa vie, že cukrovka je dedična. No snad my sme si už tu najhorsiu reakciu vybrali - 5 dni v nemocnici stačilo. teraz rozmyslam, či aj nasa lekarka vobec nahlasila reakciu, ale skor si myslim že nie, ako ano

andyalukasek2008
8. sep 2009

kam.zyk: Probiotika dáváme pořád... Teď musím zaklepat, tuhé hovínko a objevuje se chuť k jídlu! Kdyby něco, písnu! Děkuji moc za radu!!!

kam.zyk
8. sep 2009

Andyalukasek: Výborně a nechť se tato informace šíří dál:

PROBIOTIKA VČAS PŘED OČKOVÁNÍM NASAZENÁ (CCA 14 DNÍ PŘED, lépe měsíc před) POMOHOU VAŠEMU DÍTĚTI VYROVNAT SE S NÁSLEDKY OČKOVÁNÍ. Dávejte ještě cca 14 dní po očkování, když budete dávat i nadále, tím líp. Můj tip je např.BioGaia probiotické kapky - lze je sehnat na Slovensku za třetinovou cenu, kdo máte tu možnost, ale už i u nás na netu z jedné net.lékárny (myslím doc.simon).

shaula
8. sep 2009

kam.zyk - a co říkáš na probiotický sirup Nutrolin B? Ten může být taky?

rencata
8. sep 2009

AHOjky, taky by mě zajímal ten Nutrolin-B. Mám ho doma v tabletkách, které se rozpouští v trošce vody. Když měla Maruška průjem a horečku (rostly jí zoubky), tak jsem jí tři dny tabletky dávala. Ptala jsem se na to v souvislosti s očkováním u nás v lékárně, ale probiotika mi nedoporučili, že neví o tom, že by měly příznivě ovlivnit případné reakce na očkování. DOporučili mi homeopatika thuya occidentalis 9 ch, brát první den, kdy jdeme očkovat a pak ještě následujících 14 dnů po očkování. Tak teda fakt nevím, no.... Počítám, že očkovat půjdeme asi za měsíc. Zkouším dávat ten lepek... ale teda se mi nějak osypala na tváři a pod krkem... tak nevím, jestli to může být reakce na lepek. Nikde jsem o osypání nic nečetla. Ale nic jiného nového jsem nezaváděla... tak fakt nevím, z čeho to může mít. No, jsem zvědavá, co pak řeknou testy.

rencata
8. sep 2009

Kamzyk: Prosím, zajímalo by mě, proč doporučuješ právě ty kapky? Jsou silnější? Kvalitnější? Nebo vhodné pro 15. měsíční batole? My když budeme očkovaní téměř ve dvou letech, tak můžeme jiné? Třeba ten Nutrolin-B?

rencata
8. sep 2009

Kamzy: Prosím, napíšeě i svůj nazor na ta homeopatika? TO víš, všechny mámy chtějí své děti uchránit před komplikacemi, obzvlášt zdravotními. Tě tady bombardujeme otázkama, že 😀

vanish1
8. sep 2009

evina, nahlásiť to je jej povinnosť, ak to nenahlásila, tak prečo to nenahlásiš ty? stačí nájsť formulár na stránke šúkl, potom to aj tak vyzerá, že na Slovensku nemáme žiadne nežiadúce účinky, lebo lekári na to kašlú 😝

probiotiká nie sú zlé, ale ja by som podľa mne dostupných vedomostí podávala pred aj po očko vit. c

kam.zyk
8. sep 2009

Začnu takhle: probiotické bakterie jsou součástí střevní mikroflóry. Ta činí 70-80% imun.systému, resp.podílí se na správném fungování imunity těla a její nesprávné složení může mít za následek atopii a jiné imun.poruchy (obzvlášť důl. je, aby v těh.měly maminky tuto střev.mikr.v pořádku - více viz můj článek

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

Očkování u citlivých jedinců udělá výkyv právě na úrovni střevní mikroflóry, důsledkem jsou různé reakce typu kopřivka, ekzém, výsev pupínků, průjem, atd.atd. Proto probiotika lze jen doporučit na dřívější optimalizaci stavu, BioGaia kapky jsem doporučovala proto, že tu nejsou aromata, barviva, atd., která výrobci s obzvláštní chutí přidávají do výrobků pro děti, což se mi ekluje. Nutrolin B taky jde, ale mám pocit, že minimálně aromat také nebyl ušetřen...Pořád je to ale i tak lepší, než probiotikum žádné.

Homeopatika- nyní vycházím ze zkušeností FN Motol, očk.centrum - obecně s homeopatiky nejsou v souvislosti s očkováním dobré zkušenosti - buďto nemají efekt žádný (to většinou), nebo mohou stav i mírně zhoršit (je zde laktóza).

Rencata: zkoušíš dávat lepek a reakce- za jak dlouho se reakce poté, co jsi zaváděla lepek, objevila? Jaký druh lepku to byl (pšenice?)? Máš v rodině alergie, nebo intolerance? Celiakiii? Já si matně vzpomínám, žes to někde uváděla, ale denně mám přes 20 mamin...Osypání samozřejmě reakce na lepek být může, je totiž rozdíl celiakie a alergie na lepek, proto musíš napsat víc o té reakci. Testy- alergo testy nejsou všespásné, řada nonIgE reakcí je nedetekovatelná ani krev.testy, lépe udělat jednoduchý test EET doma (pauza v podávání potraviny a její systematické znovuzavedení) - jednak je to nejspolehlivější zp., jak reakci zjistit, zadruhé-alergo testy se mohou provést na 200 druhů potravin a alergolog je jen rád, pokud má již maminka některé potraviny vytipovány (s ohledem na velkou finanční náročnost těchto testů).

kam.zyk
8. sep 2009

Vanish - mohu se zeptat, proč doporučuješ zrovna vitamín C? Není mi známo, že by jeho preventivní podávání mělo co do činění s nespecifickou imunitou...

kam.zyk
8. sep 2009

Ahoj Rencata, už jsem se zorientovala- nesnášenlivost lepku 🙂

To osypání - pokud by to skutečně souviselo s lepkem, by spíše napovídalo nikoli na nesnášenlivost (projevy celiakie jsou jiné), ale na alergii - nemusí to být na lepek, ale i na jinou bílkovinu v obilnině přítomnou (obilniny obsahují bílkovin celou řadu, lepek je jen jedna z nich, ač "nejreaktivnější"). Potřebuju ale vědět, za jak dlouho od podání obilniny "lepkové" reakce nastala. Ten EET test, který ti radím, bys udělala tak, že na týden bys přestala dávat Marušce lepkovou obilninu (měl by to být jeden druh, správně máš při testování potrav.reakce vždy začít jedním druhem lepku - např.5 dní pšenici klasickou, dalších 5 dní žito, atd.atd. ) - a po týdnu bys opět zařadila lepk.potravinu a sledovala reakci (předpoklad je, že za ten týden se ti dítě "vyčistí", pokud ne, musí být delší čas.odstup). Takhle poznáš reakci. Pokud by byla rámcově v řádu minut až hodin, svědčilo by to o IgE alergii, pokud se zpožděním dnů, nonIgE alergii -buďto na lepek (=pak jde o celiakii), nebo na jinou bílkovinu v obilnině. Dcera může mít jakýkoli druh reakce, které jsem vyjmenovala (ale také nemusí mít žádnou, proto radím ten test - s tím, že krevní testy všechny vyjmenované reakce detekovat nemohou, neumí to).

Jakým zp.ti byla zjištěna nesnášenlivost lepku? Znáš výsledky svého vyšetření? (anti transglut.IgA, EMA, atd.)

rencata
8. sep 2009

Kam.zyk: Já mám celiakii, prokázanou u mě v 1. roce biopsií střeva. Proto naše dětská dr. řekla, že lepek mám Marušce zavádět co nejpozději to půjde a pokud možno, co nejdéle kojit, reakce na lepek by pak neměla být tak bouřlivá, pokud by alergická nebo intolerantní byla. Já počkala až do 20 měsíce (doma mám stejně jen bezlepkové potraviny) a tak teď zkouším asi 14 dnů. Maruška měla asi po týdnu jeden den průjem, ale pravděpodobně kvůli zoubkům (roste jí trojka nahoře), pak stolice normální. Osypání se projevilo zhruba 10.den od zavádení lepku. Musím ale říct, že moc potravin z lepkem za den nesní, začínáme pozvlona, většinou chce jíst to co já, a já lepek nesmím, tak je to u nás problém. Ona je na bezlepkové potraviny zvyklá, ale zkouším a zkouším a zkouším. Dr. mluvila o krevních testech, zhruba za dva měsíce po plném nasazení lepku.

rencata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz