Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

nicole_1
24. okt 2011

@sunysara nesmíš si to připouštět, že se něco stane, je tolik nemocí, febrilní křeče může mít dítě i při normální teplotě,nemusí to souviset vůbec s očkováním, jinak když dítě nemůže dýchat dává se na studený vzduch, nebo k mrazáku, hodně se to praktikuje u laryngytidy, což je docela časté onemocnení a doufám že nás to nepostihne, ted ji měl kamarádčin 4 měsíční chlapeček

martinak11mk
25. okt 2011

@kaja73 prosím tě kaji, on je diazepam i jako čípky??

martinak11mk
25. okt 2011

@kaja73 to je hrozný. A poslali vás i na ct? kamarádčina holka měla taky febr. křeče a protože rzp přijela když už je neměla, tak kvůli jistotě ji museli udělat ct zda šlo fakt o febrilní nebo epilepsii.

martinak11mk
25. okt 2011

@lotysek a jaká očko vám chybí? tak tady je poznat že každé očko lze posunout.

martinak11mk
25. okt 2011

@lotysek nám taky dr říká že reakce u tohoto může být i 14den

kaja73
25. okt 2011

@martinak11mk Ct nie,ale EEG a ocne pozadie,plus kooopec krvnych testov-vsetko mal negativne.
Len na deruhy den mal mierne zvysene CRP,ktore potom same kleslo-bez ATB.

kaja73
25. okt 2011

@martinak11mk Prevencia pri stupani teploty je tabletkovy diazepam a ak je už zachvat tak rektalny diazepam-toje taka tuba,co sa nalaci do zadocku-nie su to cipky.

sunysara
25. okt 2011

@nicole_1 no to jsem slyšela že laryngytida je hrozná, dítě se prý dusí, no nic moc ty nemoci by na děti lézt vůbec nemely.

jinak já vím, že je to individuální tak jsem spíš se chtela tak nejak informovat kdyby neco at vím co delat i když bych spanikařila. ale je pravda, že proste doufám, že nám se to vyhne. a bude to v klidu.

martinak11mk
25. okt 2011

@kaja73 Ty jo, to vůbec neznám. Zkusím si to na ten únor obstarat.Díky.

lotysek
25. okt 2011

@martinak11mk nám právě řekla že rakce může být jen do 10 dne. proto jsem pak byla vyplesklá.
jo laryngytika je hrozná, malá na ni taky trpí. nám tu jede na plné obrátky zvlhčovač vzduchu a pořád větráme. Když byl malé rok tak ji dostala a to jsme spali v 5 stupňovém mrazu u otevřeného okna.
Kaja73 jo jo tubu máme doma taky když už by byly křeče. tabletky jsou jen jako prevence.
Malá musela taky vyloučení epilepsie, protože už pak křeče neměla. A můžu vám říct že jak se mě ptali doktoři jak to vypadalo a tak tak jsem si už pak vůbec nebyla jistá jestli to byli křeče nebo co. člověk ani neví jak to má vypadat, nebo jestli měla jen nějakou větší třesavku. No křeče to byly ale byla jsem z toho pěkně zmatená.

martinak11mk
25. okt 2011

@lotysek to věřím, byla bych tak vyklepaná že bych nevěděla nic. My naštěstí nikdy lar.. neměli a doufám, že nebudeme. Vím, že je to hrozný. Proč tyto věci jsou? My máme pro případ pohotovosti --rectodelt. Myslím, že ho jako první podá i rzp, když dorazí.Aspon mi to tak řekli na alergo.

kaja73
25. okt 2011

@lotysek No neviem,ale keby mala febrilaky ako mal moj maly, tak by si si ista bola-to mal oči stlikom ,rukami a nohami mu sklbalo smerom doprava-take velke zasklby to boli-nie ako pri zimnici--trvalo to cca minutu ,potom zmodral,prestal dychat,vzala som ho da narucia-on nedychal,kricala som po nom nech dycha 😒 ,potom som mu dychala do ustt cca 8 krat až sa konecne nadychol ,ale dychal hrozne tažko,chrapcal cca 5 minut-bolo to strasne.
Potom už prisla RZP cka-prave vtedy zacal plakat ako o zivot-to sa nam ulavilo.
ta modra farba je vraj typicka pri febrilakoch-moj mal uplne modru tvar a ruky. Bol to hrozny pohlad,ja som myslela že je už po nom.
Predchadzala tomu zimnica-taka fakt fest silna-cely sa triasol mal ladove ruky a nohy.

martinak11mk
25. okt 2011

@kaja73 teda já bych strachy asi dostala infarkt. Jak pozoruju, měla bych se preventivně naučit 1.pomoc. Jak jsem to četla, tak mám uplně husinu.

lotysek
25. okt 2011

@kaja73 křeče to byly, ale když se mi pak ptali v nemocnici jak to vypadalo a kladli různé otázky tak jak jsem byla úplně mimo tak jsem si říkala no oni mě snad nevěří, a už jsem chvilkama nevěřila tomu že to křeč byla. malá taky škubala rukama, nohama. naštěstí dýchala, ale byla pak v bezvědomí ale nebyla modrá, ale děsivě bílá. Nejdřív jsem byla naštvaná že něco nedělají, ale pak až zpětně jsem si uvědomila že prostě chtěli mít jistotu. No už bych to zažít nikdy nechěla.

sunysara
25. okt 2011

holky to jsou hrozný případy.a ještě do toho to počasí no fakt paráda.

hanule05
25. okt 2011

ahoj holky, chci se zeptat. Naše doktorka na nás pořád tlačí, že už musí očkovat (dcerce bude 18 měsíců), protože ještě nemá poslední Hexu. Že se musí nejdřív očkovat zarděnky a spol a potom Hexu (po měsíci).

Mně se do toho moc nechce, u nás v rodině je furt někdo nemocnej, pořád se tu motá nějakej bacil. Sestra od doktorky mi minulý týden volala, že ať už přijdem, ale já měla takovej blbej pocit, tak jsem jí řekla, že až příští týden a bum ho, v sobotu dcerce vylítla teplota a šílenej pláč, tak říkám manželovi, že mi to připadá jako kdyby jí bolelo ouško (na to trpí dost) a jeli jsme na ušní a taky že jo - zánět ouška (opět bez rýmy, úplně z ničehož nic), tak jsem ráda, že jsem jí předtím nenechala naočkovat.

Tak teď nevím, musíme nechat očkovat teď kvůli té Hexe nebo jak je to? Třetí Hexu měla před rokem (20.10.)

petot
25. okt 2011

@sunysara Veru hrozné. Čo je proti tomu nejaká ružienka alebo mumps...

martinak11mk
26. okt 2011

oj všem,
včera jsem psala na hygienu / když mě moje dr tak strašila hlášením / a nové info. Psala jsem, že 2.dávku chci dát v únoru - to budou synkovi 3roky a dle hygieny to není na závadu.Kopíruji, má otázka byla na odklad, na reakce a na šok.A že vysoké horečky bývají spíše u 1.dávky a menších dětí, přitom moje dr opět strašila, že malé děti to snášejí lépe. Takže je nej asi fakt 1.dávka okolo 2.roku.
Kopíruji
Tento interval není na závadu. Po první dávce bývají systémové reakce
opravdu častější než po druhé dávce. Ta je dětmi tolerována všeobecně lépe,
i proto že už je imunitní systém dítěte vyzrálejší.
Horečky, uplakanost, neklid apod. nejsou kontraindikací podání druhé dávky.
Naopak, za současné nepříznivé situace v Evropském regionu ve výskytu
spalniček je důležité, aby děti byly řádně naočkovány dvěma dávkami.

Anafylaktický šok jako extrémně vzácná reakce se teoreticky může rozvinout
po podání jakéhokoli antigenu (tzn.nejen po očkování, ale i např.po jídle).
Následkům této reakce se předchází tím, že jsou všichni očkovaní
upozorňování, aby 30 minut po podání očkovací látky setrvali v čekárně. Tato
reakce přichází právě do několika minut po očkování a pokud je dotyčný pod
dohledem lékaře, je velmi dobře ovlivnitelná a léčitelná. Všichni očkující
lékaři jsou na tuto eventualitu nachystaní.
Nepamatuji si za svou praxi, že by kdokoli hlásil anafylaktickou reakci na
tuto vakcínu.
Doufám, že vás má odpověď uklidnila.

ještě kopíruji moji otázku a odpověd

Moc Vám paní doktorko děkuji za rychlou uklidnující odpověd.
Jen bych se ještě chtěla zeptat zda i u 2.dávky bývají horečky 40 a výš i u
2.dávky. Na SÚKL to sice píši, ale bohužel mají spojené obě dávky, tak nelze
poznat zda je vyšší rizikou u 1. nebo i 2.

Teploty mohou být po každém očkování, ale po druhé dávce Priorixu už
většinou nebývají. Rodiče je uvádí spíše po první dávce. Takto vysoké
teploty bývají spíše u menších dětí než je Váš syn.
Pěkný den

martinak11mk
26. okt 2011

Zajímalo by mě u těch co už mají 2.dávky a obě byly pod 2 roky - v 15,m např. hned za 6měsíců zda se u nich u 2.dávky objevily vysoké horečky.

sunysara
26. okt 2011

ahojky, tak hlásím k očkování jsme dostali parádní rýmu. ☹

martinak11mk
26. okt 2011

@sunysara Tak pokud je to už jako reakce, tak asi už víc nebude.

anehap
26. okt 2011

@hanule05 čtvrtá hexa by měla být do 18 měsíců. Malá ji dostala skoro ve 14 měsících(dr. chtěla ve 12, ale přišly jsme později) a na MMR půjdeme nejdřív na jaře. Není pravda, že nejdřív musí být zarděnky a potom hexa - aspoň mi to tak říkala moje dr. Pokud malá není dobrá, nespěchej, odloží ti i hexu, a MMR můžeš potom dát později

dorinek
26. okt 2011

@hanule05 - každý doktor to asi vede jinak, ale MMR se dá píchnout kdykoli později. Hexa by měla být doočkovaná do 18 měsíce. A pak teprve můžeš dát MMR. Já být Tebou, tak bych nejdřív nechala dcerku vystonat, pak v klidu doočkovala Hexu a potom, třeba na jaře, až nebude tolik chcípanin se teprve rozhodla jak dál. MMR se má píchnout nejdříve v 15 měs., ale horní věková hranice není stanovena (jako u Hexy). Navíc je MMR živá vakcína, sice se uvádí, že rozestup od dalších očkování by měl být min. měsíc, ale já bych byla pro větší odstup. Mojí dcerce jsou 2 roky, nemáme ještě ani jednu dávku MMR a dřív než na jaře k doktorovi určitě nepůjdeme. Asi bych to očkování neplácala všechno dohromady a brala to pěkně popořadě a hlavně to nechala píchnout v naprosto zdravém stavu...

dorinek
26. okt 2011

@hanule05 - mimochodem, můj doktor s Hexou tak spěchal, aby ji píchnul do 18 měs., že malou naočkoval 14 dní po průjmu a reakce byla děsivá... 😖 Pak jsem se v příbalovém letáku dočetla, že po průjmu se musí alespoň měsíc počkat. Jenže on byl tak "svědomitej" a já tak "důvěřivě blbá", že z toho mohl být pěkný průser. Dneska už bych takovou chybu neudělala. Za zdraví našich dětí zodpovídáme samy, my nejlíp poznáme, kdy je vhodná doba, jestli je dítě zdravé.... Nenech se zblbnout a dotlačit doktorkou do očkování, pokud si sama nejseš jistá, že jste 100% zdraví.... Pak už bude pozdě a nikdo za nic neponese zodpovědnost......

sunysara
26. okt 2011

@dorinek super fakt, nekdy mám pocit že ti dr nepřemýšlí. a přesne tak, oni se pak budou krýt a my budeme poškození. to je děsný, kurna

dorinek
26. okt 2011

@sunysara - mě nejvíc vadí, že stát nám něco nařizuje, ale přitom se zříká veškerý zodpovědnosti. "Musíte dát naočkovat tohle a tohle, ale jestli se dítěti něco stane, tak my za to nemůžem, po nás nic nechtějte" Já vím, že finanční odškodnění ti poškozený zdraví nevrátí (teď mám na mysli trvale poškozené děti), ale pomůže překonat problémy, který s postiženým dítětem nastanou. Třeba jen to, že se už maminka nemůže vrátit do práce....
I v zemích, kde nemají povinné očkování fungují fondy na odškodnění následků po očkování...

sunysara
26. okt 2011

@dorinek no jasné, je to na prd, jako tady je to fakt na houby. a melo by se brát na ohledy tech maminek, ale proste oni chtejí body děti neděti. 😠

dorinek
26. okt 2011

@sunysara - lepší už to nebude 🙄 Nenažranost našich zákonodárců nemá mezí. Záleží na každé mamince, jak bude silná a dokáže ochránit svoje dítě... Když se něco pos..., tak můžete doktorovi maximálně vynadat a přejít k jinýmu, ale to je vše... ☹

sunysara
26. okt 2011

@dorinek no ale to stejně nic neřeší, přejít k jinýmu když se neco stane, je to hrozný, aspon ty malý děti by mohly nechat na pokoji a ne hrabat prachy i díky nim.

dorinek
26. okt 2011

@sunysara - přejít k jinýmu doktorovi sice nic neřeší, ale dokážeš si představit, že by ses mu ještě dokázala podívat do očí a mluvit s ním slušně ?? Já teda ne. I když po tý poslední Hexe nemáme žádný trvalý následky, tak už mu stejně nevěřím, zklamal mě, ukázal mi, že mu víc záleží na penězích a nějakech podělanej tabulkách a riskoval zdraví mýho dítěte... Mám docela problém dál s ním normálně komunikovat a vážně uvažuju o změně doktora. Naštěstí nejsme nemocní, takže tam téměř nechodíme, ale i tak mi volá a ptá se, kdy příjdem na MMR. Nejradši bych ho poslala do..... Ale to jsme úplně odbočily od témy a od původní Hanuliny otázky...