Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

pavlina05
18. dec 2009

lucka 😉 tak to je super. Já ani nevím jak to počítám, jednou tak a jindy jinak 😀 Ale hlavní je, že zatím nic.TAké pořád koukám na tělíčko kde co bude, ale zatím nic§ TAk snad to bude ok... 😎

pavlina05
20. dec 2009

....reakce zatím O 😉

shaula
21. dec 2009

Pavlina, tak to se máte 😉

I když abych pravdu řekla, někdy si říkám, jestli absence reakce taky není na škodu... Neznamená to třeba, že tělo reaguje na tu očkovací látku příliš slabě a ochrana nebude dostatečná? 😖 Nevím, nejsem lékař, jen vím, že když třeba neštovice proběhnou jen slabě, tak ochrana proti nim nemusí být dostatečná a nemoc může dítě dostat znovu. Tak si říkám, jestli to třeba u tohoto očkování nefunguje obdobně...

tamix
21. dec 2009

Videla som, že si tu radíte ohľadom rôznych kožných problémov. Ja by som mala jednu otázku. Môj problém = vlastne dcérkin problém som už opísala v „odmietnutie očkovania“. Dúfam, že mi budete vedieť niekto poradiť.
Malá mala nádhernú pokožku, krásne ružové líčka, fakt ako kreslené. Asi tak mesiac(možno aj viac) sa malej tvárička začala vyhadzovať – také malinké červené bodky. Na začiatku jej to ešte zmizlo, ale o dva dni sa jej to objavilo zas. Teraz jej to už ani nezmizne. Má to na brade, líčkach, viečkach. Na telíčku ich vôbec nemá.
Myslela som na potravinovú alergiu. Domáce varené jedlo jej nechutí. Spapá len tie kúpené od Hami a Hipp - a aj to skôr len tie zeleninové na hladko rozmixované. Mäsové jedlá jej akosi nesadnú. Keď sú tam väčšie kúsky, tak ju to napína. Ale také by už mala papať-bude mať 9 mesiacov (normálne by mala mať len 7 – je predčasne narodená). Umelé mlieka tiež nechce piť, musia byť trocha zahustené kašou.
To bude asi ťažké poradiť!!!
Ešte jedna vec. Malá nepapá veľa a tak máva stolicu niekedy každé dva, tri dni. Tak som myslela, že by to možno mohla byť tiež jedna príčina.
Ďakujem

kam.zyk
21. dec 2009

Tamix, nebojte, nebude to tak těžké, najít řešení. To, co popisujete, je s největší pravděpodobností reakce na jídlo (ovšem nemusí jít o alergii, reakcí je celá řada) – ale budu potřebovat podrobnější informace, aby se vše dalo do souvislostí – dokdy bylo dítě kojeno, jestli je v rodině atopická zátěž (alergie, astma, ekzém, atd.), kdy se začalo s příkrmy, co dítě odmítá a co jí, jak vypadá stolice, atd.. Také potřebuju vědět, jaké UM dáváte – protože v 40% případů reakce takto malých dětí jsou na vině BKM, bílkoviny kravského mléka a velmi často pomáhá pouhá úprava UM (neboli náhrada klasického UM nějakým pro alergiky vhodným, např.Nutrilon allergy care) – u vás lze tedy předpokládat, že úpravou stravy (na kterou dítě velmi citlivě reaguje, jak je vidět) se docílí toho, že nebude reakce v kožní podobě. V neposlední řadě vymyslíme co nejvhodnější mazání, prvotní bude ale zcela jistě úprava stravy. Napište mi na Vera.Kam@email.cz .

pavlina05
21. dec 2009

shaula
😖 tak to jsem teda ještě neslyšela 😕
Teď nevím co si teda mysle 😕 Člověk se raduje,že je bez reakce a tohle mě uzemní....

ha.l
21. dec 2009

ahojte,

pridam nasu reakciu na priorix tetra..cca.na 6-ty den po ockovani sa malemu vyhodila vyrazka (kiahna) na rituske a vecer mal zvysenu teplotu 37,2, taketo teploty trvali 2 dni, cely den nic a vecer velmi mierne zvysena teplota, na na 9-ty teplota cez den stupla na 38,5 a na 10-ty az na 39,2, plus sa mu vyhodili dalsie kiahne na ritusi, ca.5 kuskov 😉 . Pre istotu som sla s malym k lekarke, ci je to naozaj len reakcia na ockovanie, alebo nieco ine. Chvalabohu, bola to len reakcia na ockovanie. CPR, moc ukazkovo bezchybne. 11-ty den uz mu nic nebolo, klop, klop.
CHcela by som este povedat, ze reakcii na to ockovanie sa netreba bat...ja som sa ich velmi obavala, ale nasa lekarka povedala, ze aspon vieme, ze si maly vytvoril imunitu proti tymto styrom ochoreniam 😀

pavlina05
21. dec 2009

TAkže pokud není reakce,tak není imunita? 😖

martimarti
22. dec 2009

Pavli, podle mne je to blbost, maše malá neměla reakci nikdy, ani na hexu ani na toto, ale nikdy mne nenapadlo přemýšlet, že je to špatně 😀 spíš naopak 😉 😉 . Tak buď ráda, že jste v klidu a pokud tě to fakt zajímá, tak se spíš zeptej u doktorky a ne tady 😉 😉

berenika39
22. dec 2009

hal.l, ono ani nejde tak o tu bezprostřední reakci, o to "tvoření imunity", ale o to, že to mmr může jako živá vakcína napáchat škody na mozku 😝 . No asi nic nenadělám,už jsme to odložili dvakrát,bez protestů mudry, pochopila, ale v lednu musíme.

Chtěla jsem moc poprosit o radu: je tu někdo, kdo dával při ostatních očkováních Fenistil kapky na zmírnění reakce po očko? Petr reagoval vždycky na všechno, teploty, dvakrát mu na to nasedla jiná nemoc (podotýkám, že první svojí rýmu v životě měl v 15 měsících po Prevenaru a šestou nemoc měl po hexe, jinak nikdy nebyl nemocný...). Fenistil nám mudra poradila dávat dva dny před, v den očko a potom den potom.

Funfuje tohle i na mmr, když je to jiný typ vakcíny než ty předchozí?
Dík.

ha.l
22. dec 2009

nikdy som nepovedala, ze ked nie je reakcia tak nie je imunita, a ani moja lekarka 😒 ...ale ked sa rekacia objavi, tak je to znamkou toho, ze telo sa proti niecomu brani a teda si vytvara protilatky a kedze je to ziva vakcina, tak su reakcie trochu burlivejsie ako pri ostatnych vakcinach. A, damy, nedomyslajte si nieco, co nikto netvrdi...
A ani moj maly nemal doteraz ziadnu reakciu ani na jednu z ockovacich latok, a tiez som si nemyslim, ze je to zle, ale tiez si nemyslim, ze je nieco zle na tom, ked sa reakcia na ockovanie vyskytne a preto z reakcii na ockovanie netreba robit strasiaka..to je moj osobny nazor.

kam.zyk
22. dec 2009

Takže jsem zas tu uvést něco na pravou míru: pokud dítě nemá reakci na očkování - neznamená to, že by tělo nevytvářelo protilátky - přesněji řečeno - že by imunita nezareagovala na danou vakcinační látku. Přece každý znáte, že vy samy prožíváte nemoc jinak než někdo jiný, někomu při stejné chorobě (např.angína) stoupne teplota na 40°C, jiný má pouze 37,5 °C - a očkování, jakási "choroba nanečisto", tedy vyvolává reakce u každého jiné. Jde spíše o to, vyhodnotit správně reakci - zda je ještě normální, či nikoli (a podle toho případně upravit další očkování).

Berenika: ano, tato praxe (Fenistil 3 dny před očk.) je obvyklá u např.atopických dětí, kde je riziko výraznější reakce. Funguje to samozřejmě i na MMR. Lze to doporučit, my to takto například děláme.

berenika39
22. dec 2009

kam.zyk - dík, hodná, tak já to tak zase udělám. ale ani trochu se mi do tohoto očko nechce. Petr nemá diag atopický exem, ale jsme alergici oba rodiče a "nějakou" formu atop.exemu měl pár měsíců - cca 5.-11., proto nám pediatr doporučila ten Fenistil. Bílek snad ok, jí s námi běžná jídla, kde jsou celá vejce. Mě prostě strašně děsí, že zdravý dítě, který normálně prostě vůbec nemarodí, jde dvakrát na očko a dvakrát je výsledek "přilepená" nemoc. Chápu to, ale mám k očkování čím dál tím skeptičtější přístup.

pavlina05
22. dec 2009

Díky 🙂
Reakci jsme teda neměli, 14 dnů po o.

pavlina05
23. dec 2009

Všem krásné svátky vánoční, pohodu a radost v srdcích 😵 😵 😵 😵
A nádherný rok 2010 😵

kam.zyk
24. dec 2009

Bereniko, já se ti vůbec nedivím, že tě očkování děsí - mě taky - taky jsme totiž alergici (=atopici) oba rodiče, a naše holka taky (však je taky pravděpodobnost atopie dítěte cca 90-100%, pokud oba rodiče jsou atopici), stejně jako tvůj syn Petr. A právě u atopie (atopie = atypické reakce imunitního systému) nikdy nevíš, co ta imunita provede, jak zareaguje na různé podněty a očkování, to je u atopika tak trochu sázka do loterie, ať už co do imunizace tak reakcí vedlejších. Takže - taky se to snažím jistit co to dá (obzvláště dobrým pomocníkem jsou kor u atopika probiotika), ale taky mám strach, kterýho se už nikdy nezbavím, u atopického organismu může alergická reakce na cokoli naskočit kdykoli během života, nebudu děsit zážitky z praxe ale spíš dodám povzbuzení, že se strachem je třeba bojovat a udržovat se přes všechny nástrahy života v psychické pohodě, která je víc jak půl zdraví. Tak hodně sil a zdraví! *V*

artuse
24. dec 2009

ahoj holky,

Bereniko, pokuď tě toto očkování děsí (stejně jako mě) tak klidně zkus u dr. ještě odkládát, my odkládáme první dávku už rok a to dcerka měla už 2 roky, tvůj synek je podstatně mladší, s tím očkem není kam spěchat, my máme jít v lednu, ale malá má pořád nějakou rýmu nebo kašel, tak uvidíme...a s ekzémem taky bojujeme, teď v zimě je horší a to dbám všech dietních návyků, asi tím, jak je oslabená pořád nějakým nachlazením...
jinak přeji klidné vánoce a hlavně hodně zdraví 🙂
a kam.zyk moc děkujeme za cenné rady 🙂

berenika39
24. dec 2009

kam.zyk, artuse - dík za podporu, mě optimismus nechybí, naopak, jsem taková pohodářka, syn po mě, jediné, co mi vadí, jsou věci, na které nemám možnost nějak "reagovat", prostě být to na mě,tak zrovna tuhle vakcínu nedám. Riziko se mi zdá dost velký oproti tomu, že by syn měl běžné dětské nemoci, zvlášt - je to kluk, u holčiček dejme tomu ohrožení v těhu atd....
Možná zkusím mudře na rovinu říct, jak na to koukám, ona je fajn, má rozumný názory a není demagog, tak uvidím.

I vám všem klidné svátky a štastný zdravý prcky !!!!!!!

eliotka
27. dec 2009

Holky, a nevadí, když se to očkování odkládá? Totiž, nemůže ty nemoce, proti kterým se má očkovat, pak chytit? 😕 Já bych se pak bála jít do kolektivu, když nebude naočkovaný, nebo je to blbost?

berenika: jak jste brali ten fenystil? Kolik kapek a jak často?

saska.t
27. dec 2009

eliotka, tieto choroby samozrejme chytit moze ale su to klasicke choroby proti ktorym sa zacalo ockovat az v poslednych desatrociak, my sme tym ockovani neboli a daju sa jednoducho liecit ATB 😉
Inak ockovanie nechrani 100% proti tymto chorobam!!!

berenika39
27. dec 2009

Eliotka, může je chytit, ale to jsou běžný dětský nemoci, který jsme měli my, není to nic život ohrožujícího, dokonce můj starší syn neyl očkovaný, prodělal je a je to snad lepší, než následky vakcíny v 15ti měsících. Navíc moc šancí je chytit není, když se očkuje plošně 😉 😉

Fenistil dávám vždycky dva dny před očko, v den očko a den,dva potom. Původně to byla dávka 7kapek ráno a večer, ale je to podle váhy, takže se ted musím podívat na dávkování u těžších dětí 😉 😉 . Na lékárna.cz bude příbalový leták nebo se zeptám mudry, dám vědět, až to vypátrám. Nebo nám tzu kam.zyk písne,pls?????

pavlina05
27. dec 2009

Holky, u nás teda reakce nebyla. Je to 3 týdny 😔

artuse
28. dec 2009

eliotko, jak píšou holky, chytnou to může, ale jsou to běžné dětské nemoci, já normálně jako malá měla zarděnky, ségra příušnice a ty jsem od ní ani nechytla...je fakt, že někdy ty nemoci můžou mít komplikace, ale to asi každá nemoc...a třeba do kolektivu se chodí i s menšími dětmi, které očko nemají, na plavání, cvičení, atd. Ono je akorát blbý, že když nemáte vyloženě zdravotní komplikace a nemůžete očkovat, tak dítě musí být naočkované do školky, jinak ho do školky nevezmou... 😒 A vakcína neochrání 100%, vím o chlapečkovi, který byl normálně očkovaný a přesto skončil s příušnicemi v nemocnici 😔
My teda pravděpodobně očkovat budeme 😔, ale podařilo se mi to odsouvat rok 🙂

pavli, já bych byla ráda, že nebyla reakce 🙂

pavlina05
29. dec 2009

artuse 🙂díky.¨¨

artuse
2. jan 2010

ahojte,
kam.zyk prosím Tě, mohla by jsi napsat přesné dávkování toho Fenistilu před očkem? někde jsi psala tři dny před očkem...a v den očka a po očku už ne? a kolikrát denně, stačí 1x nebo 2x (ráno, večer)? a doporučuješ Fenistil jen u atopických dětí nebo u všech? děkuji 🙂

kam.zyk
3. jan 2010

Ahoj Artuše, takže: 2-3 dny před očkováním - 3x denně 10 kapiček, v den očkování 3xD 14 kapiček a 2 dny po očkování opět 3xD 10 kapiček. Fenistil je doporučován hlavně u atopických dětí, kde antihistaminika pomáhají potlačit právě případnou reakci (alerg.reakce ve finále zvedá produkci dráždivého histaminu, což právě tlumí antihistaminika), současně považuju za hodně užitečné opatření dávat probiotika (začít min. 3 dny před očk.) a taky užitečná informace- přirozeným (a jedním z nejúčinnějších) antihistaminikem je čaj Rooibos, takže toho se rozhodně nezříkat. Hodně štěstí!

ined77
3. jan 2010

ahojky 🙂 ,
nás toto očkování právě čeká a také mám z toho docela strach.
malý sice není zatím na nic alergický,reakci na očkování měl jen jednou,na 2.hexu-vyšší teplotka.a i nám dr.doporučila dát fenistil kapičky,ale až po-5 kapek.
kam.zyk 🙂 ...prosím tě pěkně,mám i našemu malému před tímto očkováním dát''fenistilovou kůru''?
ublížit to myslím nemůže 😉 ,ale raději si nechám poradit.předem moc děkuji 🙂 .

artuse
3. jan 2010

kam.zyk, moc děkuju za odpověď🙂 probiotika dáváme už dlouho, o tom čaji jsem to netušila, ale ten pijeme taky 🙂 jenže malá je od října pořád na hromadě, od včera má teploty, byla ok snad jen týden ☹ takže s očkováním stejně zas nevím nevím...jsem už z těch nemocí trošku zoufalá, přitom ji imunologické testy vyšly v normě...trochu jsem odbočila od tématu, omlouvám se

kam.zyk
4. jan 2010

Ined- napiš přesněji - nepochopila jsem - " i nám dr.doporučila dát fenistil kapičky,ale až po-5 kapek" - fenistilová kúra- má smysl hlavně u atopiků, u jedinců s normálními reakcemi, tj. tam, kde alergická reakce nehrozí, je fenistil takřka zbytečný, není co tlumit antihistaminiky. Takže proto se musím zeptat- máte v rodině někdo alergie, ekzémy, astma? Tj.je tam atopický základ? To je moc důl.informace, protože zvýšená teplota po očkování o alerg.reakci nesvědčí, do jisté míry je to projev normální (ale úmyslně píšu do jisté míry).

Artuše - a víš ty hodnoty imunol.testů? Co všechno se dělalo - imunoglobuliny, nebo i např.buněčná imunita? On- není test jako test, ale obecně- je spousta dětiček, které jsou háklivější i s naprosto normálními hodnotami např.IgA (složka obranyschopnosti - slizniční imunita), a jsou děti, které mají pod normou důl.hodnoty a přesto jsou odolné poměrně dobře - imunita se skládá z miliónu kaskádovitých a na sebe navazujících reakcí, proto nelze z i sebepodrobnějšího testu usuzovat na odolnost, jen to lze zhruba předpovídat na zákl.těchto testů, jsou tedy spíše informativní. Opět - atopie - tam lze usuzovat i na (ne ale vždy) jisté individ.odchylky v obranyschopnosti - není výjimkou, že zvýšené IgE (= hodně zjednodušeně - čím vyšší IgE nad normu, tím vyšší potenc. alergie) s sebou nese i snížené IgA (tedy sníž.slizniční imunitu) - není ale vždy, je to hodně individuální. Jestli znáš hodnoty testů, můžeme udělat konzulaci 🙂

makak21
4. jan 2010

Ahojky, očkovaný jsme byli na konci listopadu a musím říct, že naštěstí bez jakkékoliv reakce 😵 Díky bohu za to, bála jsem se toho 😒