Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

jabber
8. máj 2010

hanca - teda jak to tak popisuješ, tak já bych to viděla na změnu doktorky 😅 😉

hancazivocich
10. máj 2010

jabber - já nevím, já si říkám, že jsem asi moc přecitlivělá a zaujatá, tak zatím vyčkávám... Že to jako ,,moc prožívám". Jenže fakt se mi určitý věci nelíbí, ale říkám si, že všude je něco 😅
Je pravda, že dokud jsem k ní chodila jen sama se sebou - před lety, tak mi přišla fajn. Ale jestli je to i tím, že má člověk zodpovědnost za tu malou či co....

jajka78
11. máj 2010

baby, mne sa dari zatial uspesne oddalovat, sestricka zo zaciatku volavala ale potom som volala doktorovi ze maly ma sopliky, bol vyhadzany, stale bolo cosi a ten povedal ze ked bude zdravy. Maly je asi 3 tyzdne zdravy ale aj tak to chcem oddialovat. Jeho sestrenica dostala cukrovku 11. roku, bolo to po nejakom case ako ju ockovali a ja sa bojim aby to nemal i on. Viem ze nemusi, ale...
Ake testy mam pozidat aby mu lekar spravil? je take vobec nieco?hladina protilatok...atd.

katka.m
11. máj 2010

Ja som jednoducho povedala, že na očko prídem až keď bude mať 18 mes., to je posledný termín. A tak aj bolo. Bez diskutovania. Urobila som dobre, bolo to bez komplikácii. Akurát sa na 10 deň vyhodilo asi tak 10 akoby potničiek. Ale odporúčam poohliadnuť sa po homeo. Ja som ich využila.

artuse
11. máj 2010

katka.m, 18m poslední termín není, toto očko nemá danou horní hranici, takže pokud máš svolnou doktorku můžeš odkládat mnohem dýl....

lenulle81
11. máj 2010

Já si taky myslím, že toto očkování nemá nějakou horní hranici, akorát se prý pak po prvním očkování musí dodržet termín 6-10 měsíců. Malý měl první dávku v 16.měsících a druhou před 14 dny, to bylo po 9 měsících. Jinak si holky myslím, že je to strašně individuální a nemá smysl dělat zbytečnou paniku. Dítě musí být na 100 % zdravé a pak je možno ho naočkovat. Pokud je dítě citlivé tak bude mít reakci v 15. měsících nebo klidně v i 5 letech. Jen pro info, jedinou reakci po očkování měl Lukášek po 4. hexe a to jen dva dny zvýšená teplota a trošku byl ukňourany. Jinak obě dávky priorixu se u nás obešly bez reakce. Ťuk, ťuk🙂

smajlik
11. máj 2010

holky můžu se zeptat jak vypadá ta vyrážka po očkování? Byli jsme na očkování ve čtvrtek a malá se osypala teď odpoledne , tak se mi to zdá brzo, vypadá to spíš jako kopřivka a má komlet trup (břicho i záda), jenže se nemůžu dopídit z čeho? Nic nového neměla.

josefa
11. máj 2010

lenulle, v CR se musi dodrzet termin 2. ockovani 6-10 mesicu, a na SK se ockuje po druhe az v 11.letech, tak nevim nakolik jde o byrokracii a nakolik o zdravotni stranku :/

josefa
11. máj 2010

smajlik, pokud se ti bezne neosypava, tak bych to videla na reakci na ockovani

bera28
11. máj 2010

Tak hlásím, že i u nás reakce. Holka 6. den začala s teplotama, tak mezi 37,2 - 38,8, už je to čtvrtý den. Kluk měl o dva dny zpoždění, zato se ale rozhodl, že v teplotách trumfne ségru a dneska k večeru si vysekl 39,3. Tak dostal studenou sprchu, aby už si to teplotkování sakra rozmyslel 🙂 Tak doufám, že bude do pátku po všem.

Jo a josefa, druhá dávka je 6 měsíců po první, ale při reakci se to posunuje (není daná žádná horní hranice). My se s dr. dohodly, že když bude reakce, tak jí dáme až tak za rok.

martimarti
12. máj 2010

Dnes je dcera 10.den po druhé dávce...první naprosto bez problémů, teď při té druhé dva dny průjem a řekla bych i změna nálady, plačtivost, jakoby míň energie, venku nechtěla chodit, hodně seděla v golfkách...ale už je to dobrý 🙂

ada80
12. máj 2010

Tak malá dnes 8.den po první dávce očkování a od včera má rýmu a pár pupínků,který zase zmizely myslíte,že ta rýma může být reakce na to očkování?

bera28
12. máj 2010

ada80, možné to je, kamarádky syn měl také jen rýmu, jinak nic.

U nás už kluk úplně bez teplot, holčina ještě sem tam, hrozně to kolísá. Každopádně už byli doma fakt nesnesitelní (takže je jim dobře 😀 ) a teď mazali ven.

ada80
12. máj 2010

bera díky,tak to je fajn,že je dětem líp,snad už budou v pohodě

U nás vždycky dopoledne polehává,ale odpoledne se ŕozjede a vyvádí a k večeru zas polehává,ale teplotu nemá jen tu rýmu

bera28
14. máj 2010

Holky, tak u nás už klid po reakcích. Nakonec tedy kluk 2 dny horečky okolo 39, pak se mu udělala vyrážka (pupínky), ale ty už dnes také nemá. Holka 5 dní teploty okolo 38. Myslím, že jsme to zvládli tak nějak normálně. Druhou dávku dostanou až po roce.
Tak přeji všem jen malé nebo žádné reakce 😉

katka.m
14. máj 2010

artuse: U nás JE horná hranica 18 mes. na prvé očko 😉

erikasadek
14. máj 2010

katka mylis sa hirna hranica nie je ...... Ja len min hranica a ta sa lisi od krajin niekde v 12 mesiacoch u vassa zacina v 18 mesiacoch . Ale inak loze byt ockovane dieta kedy kolvek ak nebolo nikdy staci aj 12 roku bez problemov......

bila.pani
14. máj 2010

Ahoj,

dcerka měla v pondělí očkování Priorix,dnes dostala vysoké horečky,ted jsem naměřila 39,9.K tomu rýmu a pokašlává,nechce jíst.Patří to všechno k reakci na očkování?Jak dlouho můžou takové horečky být,než mám jet na pohotovost?
Mám o malou strach.Předem děkuji

shaula
14. máj 2010

Bilo - to ještě nebude reakce, pravděpodobně tělíčko oslabené očkováním dorazil nějaký virus. Na pohotovost zatím chvátat nemusíš, sniž trošku teplotu (léky nebo obklady - už máš druhé dítě, tak asi víš, jak a kdy se má snižovat teplota). Pokud nevypadá zrovna na umření, tak bych počkala ještě tak dva dny. Jíst ji nenuť, to není podstatné, důležité je, aby pila.

shaula
14. máj 2010

Hm, nedočetla jsem tvůj nick do konce, správné oslovení mělo být Bílá paní 😅

bila.pani
14. máj 2010

shaula - děkuji,syn právě nikdy na žádné očkování reakci neměl,tak s tím zkušenost nemám.Malé jsem dala Nurofen,pokud v noci tt neklesne,zkusím zábal,a uvidím ráno

shaula
14. máj 2010

Není zač, každopádně přeju hodně štěstí, ať je bobeček brzo zdravá. Nám Nurofen vždycky zabírá dobře, jen párkrát jsem musela dát obkládky na kotníčky a zápěstí.

bera28
14. máj 2010

Bila.pani, já jsem dala při teplotách nad 39 studenou (ne ledovou) sprchu a myslím, že pomohla.

bila.pani
14. máj 2010

Holky,ještě jednou díky..A když po zábalu,nebo sprše teplota neklesne,za jak dlouho ji nejdřív opakovat?

shaula
14. máj 2010

Jo, sprcha určitě taky zabírá, ale osobně si myslím, že je to pro to tělíčko příliš velký šok - obvykle na zvládnutí teploty stačí i ty obklady 😉

artuse
14. máj 2010

holky, my dělali zábaly, když malé neklesala horečka po lécích (ale nebylo to po očkování), měla 39,6...po tom zábalu se musí dítě nechat odpočnout, po 20 minutách od zábalu jsme měřili teplotu a když neklesla, tak znovu zábal, četla jsem, že se můžou dělat 3 zábaly během 2 hodin - viz http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/horecka-u-...
Bila.pani, ať jste brzy bez horečky...

katka.m
15. máj 2010

erika: v očko kalendári sú určené hranice. Najneskôr do 18. mesiaca, tak neviem 😉

erikasadek
15. máj 2010

kati ver mi ze to tak nie ockovana na mmr mozes byt hocikedy aj ked si v kontakte s nakazenym tak sa da ockovat....
Ale plati ze nie je horna hranica.. Ver mi jedna s mala veci co som si ista.. Len v nasich koncinach je toto ockovanie povinne....
Plati len spodna doporucovana hranica kedy sa zacina... Zelam vam zdrave deticky bez vaznych komplikacii po vakcin e a nasledkov...

bila.pani
15. máj 2010

Tak malá má pořád horečky.Volala jsem na pohotovost,primář mi řekl,že mám ještě dnes dál srážet teplotu a pokud se i zítra bude teplota držet nad 39,máme přijet ☹
Prý to reakce na očkování může být,ale neměla by trvat dýl jak dva dny.

shaula
15. máj 2010

Erikasadek - vidím, že žiješ ve Francii, jsi si jistá, že víš přesně, jak je to na Slovensku? Protože z toho, co jsem našla na slovenských stránkách o povinném očkování, by měla Katka.m pravdu - píše se tam NEJPOZDĚJI do 18 měsíců...
http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockov...

I když upřímně řečeno to moc nechápu, v ČR se očkuje nejdříve v 15 měsících, horní hranice určená není, přeočkování je za 6 - 10 měsíců. A v SR první dávka 15 - 18 měsíců, přeočkování v 11 letech... Mám z toho velmi výrazný pocit, že zrovna toto očkování se neřídí nějakou aktuální zdravotní potřebou, ale bůhvíčím... Jinak by nemohly být tak velké rozdíly mezi dobou očkování 😖 Hlavně že farmaceutické firmy na tom vydělají 😠