Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

berenika39
10. jún 2010

@kadlecova.misa já se taky na to chtěla zeptat, určitě hexa plus něco dalšího? to snad ani není možný, písni, fakt jsem zvědavá.

petot
10. jún 2010

S Infanrixom zvyknu davat Prevenar. Uz samotny Infanrix je na dieta privela 😒

kadlecova.misa
11. jún 2010

jojo...očkovali nás naráz, na spalničky s hexavakcínou.

berenika39
11. jún 2010

@kadlecova.misa no to mě podrž, najednou jí dali priorix proti třem nemocem a ještě hexavakcínu? nechápu. nebo jen samotné spalničky, to se snad neočkuje. chuděra malá, at to zvládnete.

artuse
11. jún 2010

taky se divím, že dr. naočkovala takovou pecku, chjo...jen spalničky asi těžko, myslím, že tu není monovakcína, a kdyby, tak to dostávají jen děti s nějakou kontraindikací a dítě s kontraindikací bych těžko očkovali naráz s hexou, že...

petot
11. jún 2010

To je tým, že tie vakcíny sú také "absolútne bezpečné" a "dieťa by ich zvládlo aj 10000 naraz" (nesmejte sa, to sú tvrdenia oficiálnych autorít na Sovensku!) A keď sa potom niečo stane, tak je to "vždy len časová súvislosť". 😒

jabber
11. jún 2010

kadlecova misa - to teda taky koukám 😕 A proč jí to takhle všechno dali současně? 😅 Vždyť na Priorix ještě nemá ani věk 🙄

Vakcína na spalničky je - Movivac, ale přesně Artuse, jak píšeš 😅

denduska
12. jún 2010

to ako sa moze take nieco diat...ved aj v letaku (originalnom) je napisane ze podanie mmr a hexy naraz je mozne ale neodporuca sa. normalne mi prislo luto ze niekomu je to absolutne jedno ☹ je mi z toho na grc 😔

dvojka
12. jún 2010

naše (ted už bývalá mudra)tak očkuje všechny děti-priorix+ hexa 😒

berenika39
12. jún 2010

no asi bylo načase aby jí sebrali diplom...představa, že prcek dostane ve vakcíně 9 nemocí současně ....to přece není normální. nešlo jí požádat o rozložení očko?

germik
12. jún 2010

tiež som počula o tom,že sa očkuje hexa+MMR 😕
a MMR sa očkuje od 15mesiaca /t.j. od ukončeného 14-teho/. My sme tiež boli zaočkovaní 2 dni po ukonč.14 mesiaca, naštastie skoro bez reakcie /len 9 den teplota 39stupnov a to je všetko/
Míšo,dufam že to malá zvládne tiež bez komplikácií 😉

dvojka
12. jún 2010

tak já si o to zažádala a i když s řečnila,tak nám ho rozložila,ale je mi líto těch dalších dětí 😒 .
Ono vůbec neni oč stát,když po očkování priorixem doktorka řekne,že:,, večer můžete čekat horečky,ale jinak bez problému." 😅 😕

kutcher
12. jún 2010

Koukám, že už i doktoři mají urychlené diplomy, tzv. rychlokvašky...

saminomimino
12. jún 2010

Ahoj,přispěji svojí troškou do mlýna,pokud nevadí,možná to tu už někdo psal ale přesto.
Dost jsem se zajímala o očkování MMR zvláště po té co potom několik dětí zůstalo velmi apatických s projevi autismu,tato vakcína mi příjde zbytečná a obzvlášťě zatěžující stejně jako tubera,která je v rusku dokonce zakázaná očkovat,ale to jsem jinde.
Na rozaliu jsem se informovala ohledně MMR a skvělá zpráva je že není stanovena horní hranice dokdy má být dítě očkování na MMr,to znamená,že když očkování odmítnete a řeknete že počkáte až bude dítěti třeba 10 let nemůže vás lekař nahlásit hygieně a ta vás nemůže sankcionovat ani jinak potrestat,takže v podstatě nemusíte dítě tímto očkovat.
Je dobré přemýšlet o dítěti jako o jedinečné bytosti vakcíny nikdy nebyli testována na lidech a děti jsou v podstatě takovými pokusnými králíky,každý z nás je jiný,nikdy nevíte co právě s vaším mimi udělá ta "potřebná"vakcína,přemýšlejte!!

luthien.k
12. jún 2010

@saminomimino, přesně tak to uděláme my 🙂 Čím víc se o to zajímám a čtu to i tady, tím jsem si jistější.

Jen by mě zajímalo, těch "několik dětí", jak píšeš, ty znáš osobně nebo jsou to příběhy z netu?

saminomimino
12. jún 2010

Jeden případ je mamčina známá tak její syn,ostatní z doslechu a jeden případ byl na žena.cz chlapeček.Jinak vím že hned po tubeře je na MMR nejhorší reakce.Díky bohu malej ji snesl výborně,jen lituji toho že jsem nebyla více informovaná dříve,dle vyhlášky je možné odložit veškerá povinná očkování do 18 měs.věku dítěte,nám se podařilo odložit poslední 2 hexavakcíny,na toto očkování měl poměrně blbý reakce ale na poslední hexu kterou dostal tuším o čtvrt roku pozděj než je povinné reakce nebyla,někdy stačí dát jen imunitě vlastní prostor ale to lékaři ani ti zákonodárský pi..nerespektují,nejvíc mě štve že třeba v německu ale i v dalších státech se pro očkování lze dobrovolně rozhodnout proč je u nás povinné a proč se to bere jako ohrožení lidstva??Když jinde v tom takovou zkázu nevidííí,nechápu nepochopím,jediné co mě těší je že i prezident s tímto nesouhlasí a přislíbil že se bude snažit očkování omezit na dobrovolné ale bojím se že je malý pán. ☹
jinak Luthien.k jsem ráda že někdo smýšlí podobně a držím pěsti,vlastně nekonáme nic nezákoného,to slovo je směšné,chci jen aby mé dítě bylo zdravé,takže není čeho se bát.Jinak je ještě dobrý podepsat doktorce papír že jste o odmítnutí případně odložení očkování požádali sami....

saminomimino
12. jún 2010

😉 příští týden nás čeká očkování MMR,myslím že paní doktorku nepotěším.....

luthien.k
12. jún 2010

@saminomimino, děkuju, já znám tady na MK jednu maminu (erikasadek), které se to stalo a další moje koníková kamarádka má taky známou s tím stejným... To prostě nemůže být náhoda. Navíc malej je dost často nemocnej a trpí nejvíc vždycky jeho zažívání(zrovna teď bojujeme s průjmem, hlenem ve stolici, měl to tak často i dřív a jak známo, bříško a imunita spolu hodně souvisí). Takže pro mě je odmítnutí ("posunutí") jasná volba.

erikasadek
12. jún 2010

@luthien.k ma spominas???? 😉

saminomimino
12. jún 2010

luthien k.můj syn je sice o.k.vše zatím snesl ale kdo mu zaručí že ho něco nepostihne později,zkrátka MMR nedostane,a jak píšeš to není náhoda,že na to byli takové hrozné reakce,nadoživotí.Střeva a imunita to je za jedno otom není pochyb,neumím si představit že bych mu něco takového udělala jemu človíčku kterého miluju,je živý a hravý,neumím si představit že bych mu vzala radost ze života a zdraví.Četla jsem kdesi jeden případ kdy malá holčička na očkování reagovala hrozně měla i špatnou imunitu a v takovém případě se děti neočkují její doktorka ale matce tvrdila že je to nutné a že očkování upravý,holčička procházela různými stavi,nechci ani pomyslet jak jí muselo být,matka to tam popisuje a hrůůza,nakonec už na nic nereagovala a zemřela v roce,po pitvě zjištěno především na následky očkování její tělo to nebylo schopné příjmou,doktoři naše spááása,že ??? 😠
Měly by ji zavřít,podle mě porušila hypokratovu přísahu...ale co bych chtěla po naší justicy

petot
12. jún 2010

@berenika39: Technicky vzaté, Infanrix Hexa obsahuje 10 hlavných antigénov, Priorix obsahuje 3, takže ide až o 13 vakcín naraz. 😒

A je to nepekný mix - časť je adsorbovaných anatoxínových (D,P,T), časť inaktivovaných vírusových (polio), časť geneticky manipulovaných adsorbovaných (HVB, HIB), a k tomu Priorix = 3 živé vírusy.

berenika39
12. jún 2010

@petot děkuji, to jsem snad ani neměla číst, laický pohled mě varoval, a ty to ještě podpoříš.... 😉

artuse
13. jún 2010

@saminomimino @luthien.k ahoj, tak moje dcera zatím MMR očkování nemá, má 2 r a 8 m, dr. jsem rovnou řekla, že budeme očkovat až ve dvou letech, jenže po dvou letech bývala často nemocná, takže se nám to posunulo...jenže dcera bude na podzim pravděpodobně chodit do školky, do státní, a tam je potřeba mít povinné očkování, takže co s tím MMR?, jinak bych jí ho dala třeba taky až v 10 letech 😒 no snad aspoň pomůže to odsunutí před 3. rokem.... jinak já o očkování začala přemýšlet po té co jsem si přečetla příběh maminky Miliharmi, její holčičce se stav velmi vážně začal zhoršovat po očkování a nakonec zemřela, myslím, že je to ten stejný příběh, o kterém se zmiňuje @saminomimino

druhá věc je, že se teda dost bojím spalniček, tchýně neuroložka říká, abych očkovala, prý jsem neviděla spalničkový zánět mozku... 😒 a musím teda říct, že z děti mých známých snášely vakcínu poměrně dobře....

saminomimino
13. jún 2010

Já syna očkovat klidně nechám pokud byude imunita fit ale nemyslím že to potřebuje teď,někde jsem četla že dětí kolem 2 let ani nemohou toto chytit jejich imunita,pokud,je v pořádku,tomu brání prý stačí očkovat až kolem 5 roku.Prostě nechat prostor vlastní iminitě dítete vždyt je fur jen něčím cpeme a tělíčko nemá ani možnost bránit se samo,prostě dát všemu čas očkovat ale až třeba do 10 let věku dítěte,proč musí být očkování hotové do 2 let...

artuse
13. jún 2010

jinak teda pokud jste někdo z vás příznivci homeopatik, tak přímo na odstítění negativních reakcí z vakcíny Priorix vyrábí rakouská firma Remedia homeopatický přípravek s názvem "MMR-Impstoff" - http://www.remedia-homeopathy.com/homeopathy/MM... Naše homeopatka mi doporučila před očkem jen Thuju a Siliceu, ale to jsou hodně obecná homeopatika, takže já se pokusím sehnat ten "MMR-Impstoff", problém je, že u nás není k dostání, ale někteří homeopaté si jej kupují přímo v Rakousku, takže jen sehnat toho pravého homeopata🙂 vím o jednom pražském, který toto homeopatikum má, kdyby někdo chtěl, můžu dát kontkat, já potřebuji sehnat brněnského🙂

saminomimino
13. jún 2010

artuse,určitě toho v budoucnu využiju ale teď neplánujeme očkovat ale díky za typ..

luthien.k
13. jún 2010

@artuse, taky díky, já si nejsem zatím jistá, zda ho nenechám očkovat později, je jasné, že i ty nemoci mohou mít závažné komplikace, ale vím, že teď určitě ne, takže taky děkuji za tip na homeo 😉

artuse
13. jún 2010

jj, pokud možno tak nejdříve po tom 2. roce, máte ještě prcky, a taky si myslím, že během dvou prvních let mají toho očkování až dost

dvojka
13. jún 2010

a jak postupovat když už jednu vakcínu máme aplikovanou.Na příbalovém letáčku píšou že druhá dávka má být aplikována v rozmezí 6-10 měsíců.
To znamená,že nám by druhou dávku mohla doktorka dát až po druhém roce života.Nebo myslíte,že by to šlo odložit ještě na dýl aniž by se muselo očkování provést kompletně znovu?

artuse
13. jún 2010

@dvojka např. na Slovensku se druhá dávka podává až v 11ti letech a moje kamarádka chtěla druhou dávku taky odložit a její dr. jí řekla, že teda nejpozději do těch 11 let 😅 takže si myslím, že když dáte později nic se snad neděje...