Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

nicole_1
24. okt 2011

@sunysara jj...úplně v pohodě, měl předtím 3 dny teploty ale většinou večer a nebylo to na něm vůbec poznat, kdybych mu nešáhla na čelo tak nevím že ji má

sunysara
24. okt 2011

@nicole_1 tak to je super. tohle bych chtela taky. uvidíme no. už jsem koukala že můžou být i křeče z teplot no mazec fakt. ☹

lotysek
24. okt 2011

Holky nechtěla jsem Vás strašit. U nás se možná přidalo víc faktorů. Při očkování byla v pohodě, a 12 den po očkování se jí spustila rýma a možná že kdyby nenastydla tak by to bylo v pohodě. Já už jsem nic nečekala protože mě dr řekla že reakce bude 7 -10 den. Nás to ještě ke všemu přepadlo 23.12. večer takže vánoce jsme strávili v nemocnici a já měsíc před porodem. byli z nás divoký, ale všechno dopadlo dobře. Tak držím pěsti 😉

sunysara
24. okt 2011

@lotysek s rýmou v nemocnici????? nbo jsem to špatně pochopila

kaja73
24. okt 2011

@sunysara
@martinak11mk baby ja len k tym febrilnym krčom-moj ich mal minuly pondelok-ma 22 mesiacov.
Ako 2m aj ako 6m a aj ako 10m mal aj 40 horucky a nikdy krce nemal,teraz ich chytil 5 minut po namerani 37,8 teploty ☹
Nemat ten rektalny diazepam neviem co by sme robili.
Cely den mu nic nebolo,jedol,behal po vonku,dobre papal ,len vecer nevedel zaspat,tak som k nemu sla -zdal sa mi teply,odmerala som mu teplotu-mal tych 37,8,tak som si k nemu lahla-takuto teplotu som nikdy nezrazala ani st.synovi ani jemu,no a do 5 minut mal krce s naslednym bezvedomim a zastavou dychania. 😔 Skoncili sme na detskom ARE-tam sme boli den a potom 3 dni na detskom oddeleni.
Tam som sa dozvedela,že krce može dostat aj dieta co uz v pohode prekonalo aj vyssie teploty a može ich dostat už od teploty 38 stupnov-ak teplota rychlo stupa-to bol nas pripad.
takže ja ozaj len možem odporucit mat doma v každom pripade ten diazepam.
Krce hrozia hocakemu dietau do 5 rokov,s najvysim vyskytom okolo 2 rokov.
Inak maly to mal banalnu virozu s mierne cervenym hrdlom a na druhy den mu už vobec nic nebolo-ziadna teplota,ziadny kasel, ziadna nadcha-len trochu cervene hrdlo.

sunysara
24. okt 2011

@kaja73 no super, že já to čtu. ty jo, já ten diazepam nemám a jako dr mi ho epředepíše jen tak. takže nevím.

kaja73
24. okt 2011

@sunysara Nam ho dal nas Dr ked mal maly prvy raz 40 horucky ako 2m a odvtedy nam len tak ležal až do minuleho tyždna.

sunysara
24. okt 2011

no nevím já bych zkusila dr zavolat o nej ale nevím, to by mi ho sama dala kdyby neco ne??? chjo teda. to je masakr, co se tak dělá když dostane křeče???? pane jo teda

lotysek
24. okt 2011

Ne ne, byli jsme na očkování a byla v pohodě, 12 den dostala rýmu ta se jí držela ty dva dny a 14 den najednou horečka 39, občas se nám to povedlo srazit , ale behem hodiny to zase vylítlo no a v 7 večer jsem ji našla v křeči. jeli jsme na pohotovost a tam nás poslali do nemocnice. bylo to krušné.
😢

kaja73
24. okt 2011

@sunysara V prvom rade totalne spanikaris 😲 ☹ ,ak mas diazepam das ho do zadocku a ked dieta prestane dychat davas umele dychanie a niekto iny zatial vola RZP cku- u nas ju volal mm .
Možem ti povedat, že sme zostrali o 10 rokov- vsetci. St syn to vsetko videl a je dodnes mimo z toho-ma 13 rokov.

sunysara
24. okt 2011

holky, já to číst nemůžu jak umělý dýchání? co když se to stane když budu sama doma???? panebože, to je hrozný. tohle nerozdýchám fakt.

kaja73
24. okt 2011

@sunysara Neboj,je malo pravdepodobne že vas to stretne-tyka sa to cca 3 % deti.
Holt my mame smolu, že nas je v tych 3 % a zarove sme mali stastie na ten rektalny diazepam. Ono nemusi byt vzdy aj zastava dychania-no moj ju mal,cely bol sivomodry a nedychal.
Nastastie aj RZP cka prisla do 5 minut a už ho prebrali oni v starostlivosti.

lotysek
24. okt 2011

Mě v nemocnici řekli že dát mimčo do stab. polohy aby nezapadl jazyk. a volat rychlou. teď už máme doma diazepam do zadečku tak ten dát.
Ale já tam třeba volala a to už křeč neměla, ale byla trošku mimo sebe, nevnímala a tam mi řekli že mám zavolat na pohotovost a domluvit se s nima a pak když tak volat k nim.
No poslechla jsem je, jak je člověk úplně v panice.

sunysara
24. okt 2011

@kaja73 to je hrozný. tohle fakt nedávám, se klepu, vůbec nemůžu spát, blbý sny. my každé očkování meli bez teplot, nic žádné reakce. nikdy ale tohodle se bojím. ale proste snad to bude dobrý.

lotysek
24. okt 2011

Ale holky jak píše kaja73 ta pravděpodobnost je strašně malá. a jak už jsem několikrát psala vaši drobečkové to zvládnou v pohodě.
Já se taky stresuju, pořád něco čtu na netu až mi manžel nadává že se stresuju úplně zbytečně.

sunysara
24. okt 2011

@lotysek jo to mám načtený ale ten diazepam nemáme. bojím se co se stane, jsem věčne sama doma. strašne se bojím. furt ho pozoruju. v noci nevím jeslti budu moct usnout. ☹

sunysara
24. okt 2011

@lotysek no jo ale u vás to zbytečný nebylo já četla že ty křeče neohrožují na živote, umělý dýchání kolikrát vdech???

lotysek
24. okt 2011

vím že máš strach, ale jestli neměl reakci na žádné očkování tak si myslím že to bude dobrý. Malá měla horečku při každém očkování. Já vím že to u nás zbytečný nebylo, ale já jsem o tom nic nevěděla. zjištovala jsem to až pak. dr mě vůbec neupozornila na to že něco takového může přijít. Kdybych o tom jednou nečetla článek v časopise tak bych asi nevěděla co se děje. a nejvíc mě dostalo když jsme teď byli na kontrole na neurologii a ptala jsem se dr jestli mám synkovi dát preventivně diazepam při horečce, abych do něj necpala něco zbytečně že je to síla. tak mi řekla že klidně že ona ho předepisuje, ale že některé dr ho prostě nepíšou. no a malé ho musím dávat pokaždé už při 37,5 a až do 5 let neočkovat. že do 5 let je velká pravděpodobnost že by to měla zase. křeče neohrožují na životě tam prý hrozí to že může zapadnout ten jazyk.

kaja73
24. okt 2011

@lotysek Vam odložili ockovanie pre febrilne krce ,alebo preto, že boli asi ako nasledok ockovania-teda ci by vam odložili ockovania aj keby to nemalo suvis s ockovanim,ale slo by o infekciu ako u nas?

sunysara
24. okt 2011

@lotysek no ale když jste přestali dýchat??? to se neprokrvuje mozek ne???? ježiš já mám strach.

no ta naše mi taky nic nedala. tak snad to bude dobrý ale každý říká jiný dny na reakci nekdo 7až10 nekdo 14 dní co já vím??

lotysek
24. okt 2011

V nemocnici nám řekli že očkovat v žádném případě do 5 let, že ty křeče byly asi v souvislosti s očkováním.

sunysara
24. okt 2011

@lotysek jako křeče z očkování???? to je dycky z horečky ne???

lotysek
24. okt 2011

Malá dýchala, jen byla chvíli v bezvědomí. Neměj strach, uvidíš že prcek zvládne. no jak jsem psala mě dr řekla 7 - 10, ale bylo to 14.

sunysara
24. okt 2011

@lotysek ježiš v bezvedomí a jak jste ji dali zpátky???? no 14 dní už chci aby to bylo za nám a za 14 dní touhle dobou si asi snad už oddechnu a můžou ty reakce přijít dřív jak za týden???

lotysek
24. okt 2011

já to špatně napsala, jako že z očkování byly horečky a ty křeče souviseli s horečkou která byla k očkování.

sunysara
24. okt 2011

@lotysek ajo no i tak. je to strašný

lotysek
24. okt 2011

tak já si jen pamatuju že jsem ji pak trošku propleskávala a myla studenou vodou, ale mám to v mlze. vy jste byli dneska? jestli se může něco objevit dřív to vůbec netuším.
sunysara já už tě nebudu děsit, to bych opravdu nechtěla. moc moc pozdravujeme prcka a uživejte si krásný podzim a na tohle nemyslete.

sunysara
24. okt 2011

@lotysek ne to je v pohode, já se stresuju sama. bojím se toho jsem pesimista od mala no. takže se fakt bojím co se týče malého fakt všeho.
jéé vám taky přejeme už jen sluníčkové dny. 🙂

lotysek
24. okt 2011

@sunysara to věřím, máme to stejné, ty dětičky jsou naše všechno. já už mám doma dva raubíře. a zrovna dneska bojujeme s teplotou u honzíka. zlobí ho zoubky a dneska se k tomu přidal průjem, rýma a horečka.
Jen jestli můžu doporučit při teplotě. Kdyby jste někdy měli teplotu tak dát jen tričko a nepřikrývat , třeba jen plenkou. U nás tu vysokou horečku asi taky způsobilo to že malé byla pořád zima tak se přikrývala naší péřovou dekou. a to se ještě víc zahřála. V nemocnici jsem jí musela všechno sundat, jen tričko a plenku a ještě jí pouštěli kapačku přes sáčky z ledem aby se co nejvíc ochladila.

sunysara
24. okt 2011

@lotysek děkuji za radu, my máme v ložnici nejakých 18 stupnů a malý má deku ale ne zimní takovou tenší peřinu z dutého vlákna a jen lehký overal d dl rukávem. a stejne je furt odkrytý. ale moc děkuju.

jojo jsou to naši miláčci. snad budou v pořádku.

teda a jak to zvládá malej?