Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

d105
5. jún 2012

@lucia2207 posunu, ať si říká co chce 😝

sorciera24
5. jún 2012

@lucia2207 boli sme ten isty pripad.....mojmu malemu ostala zvysena teplota (37,2-3 kazdy vecer) skoro rok a pol.....a som si sita, ze je to z ockovania, elbo pred nim tu teplotu nemal a potom mu ostala tato....tiez dr. ze to je zo zubov...aj ked zuby musli az o 5 mes. neskor.....absolvovali sme kadejake vysetrenia, imunologie a nic....az ked som ho detoxikovala od tazkych kovov, to prestalo......takze viem, ze za to moze ockovanie a telo len bojovalo s tazkymi kovmi prave zvysenou teplotou...... 😖

lucia2207
5. jún 2012

@sorciera24 Ahoj a ako si ho prosím ťa detoxikovala???Ja to chcem inak nahlásiť ako nežiadúci účinok očkovania aj vyš´šie ako len lekárke.

sorciera24
6. jún 2012

@lucia2207 cviklova stava a homeopatia (treba zajst za homeopatom,kt. konk. da liek presne na co je treba....) a nam osobne si myslim pomohlo more este.....

aja32
6. júl 2012

Ahoj, malá měla 6.den po priorixu teplotu 38,5, 7.den 39°C.Další den přišla rýma a kašel. Dostaly jsme Ambrosan na odkašlávání, Fenistil kapky na uklidnění na noc, protože se hodně budila a křičela. Hrůza. Je po týdnu úplně hotová......

lusyy
19. júl 2012

Ahoj holky, nám přávě přišla pozvánka na očkování MMR,ale já bych to chtěla odložit a o očkovat až ve 2 letech. Jak to bylo u Vás,vyšel vám pediatr vstříc,nebyl problém?

anehap
19. júl 2012

@lusyy naše doktorka není moc příznivcem očkování, je ochotná pro individuální přístup, takže jsme se domluvily v pohodě, malá má dva roky a necháme to tak na září, možná 😉
Pokud vaše dr. ochotná nebude, tak musíš vymýšlet - dovolená, nachlazení atd a prostě to odsouvat sama, máš na to právo 😉

mates22
19. júl 2012

@lusyy no já první neodsunula, ale reakce hrozná, dodnes zvýšená teplota, takže druhou odsunutou máme. Doktorka naše je sice zastáncem očkování dle schématu, ale zase celkem rozumná, neláme to přes koleno. Bohužel jak je doktorka přístupná nepoznáš a pokud po ní budeš chtít nejdřív odložit a pak začneš s nemocema a dovolenejma, asi to nezbaští. Ale tak buď už jí znáš a nebo zkus někoho, kdo k ní taky chodí, jestli by nevěděl. Nicméně právo na to máš, možná ale bude chtít podepsat papír a bohužel by to mohlo narušit i vaše vztahy

palma111
19. júl 2012

ahojda, měli bychom jít na druhé očkování MMR, ale mám z toho strach. První měl prcek v 18ti měsících a 5. den dostal horečku skoro 39°C. Tak mám teď docela strach jít na to druhé. Kdy nejdéle po tom prvním bysme měli jít? A měly vaši drobečci lepší nebo horší reakci. Příští týden se má zase udělat teplo a tak si nedokážu představit, že bysme v tom měli mít zase horečky. ☹

lusyy
20. júl 2012

@mates22 tak zatím jsem to uhrála,půjdem v 18.měsících no prohlídku a tam se domluvíme,vzhledem k tomu,že nás čeká ještě 4.hexa,tak se očkovat MMr nebude,takže doufám,že nám vyjde vstříct a oočkujem ve 2 letech. Prostě těch reakcí se bojím ☹

@anehap Naše doktorka jede dle očkovacího kalendáře 😒 Ale zase je dobrá,že hnedka nenasazuje ATB,-každá má prostě něco.

mates22
20. júl 2012

@lusyy super, myslím, že jestli byla ochotná ted´, tak to do těch dvou let uhrajete, je to fakt na tobě, já to mám jednodušší, první várku máme, takže ta ochrana už tam je
@palma111 nejdéle, kdy chceš, jde tam jen o příušnice, proti ostatnímu je přeočkování zbytečné, strop tam není, na slovensku dávaj druhou dávku v deseti nebo jedenácti letech. Obvyklý studijní interval byl 12 měsíců, takže odklad o několik dalších měsíců nehraje roli. První dávka spolehlivě chrání vůči zarděnkám a vůči spalničkám (10 let). Vůči příušnicím je však ochrana limitovaná, do 12 měsíců přetrvává u 70 % očkovaných, posléze dále klesá (to je také důvod, proč se druhá dávka podává). Už jsem psala výše, malej měl hroznou reakci na první, tak má odloženo, dcera byla očkovaná ještě trivivacem, ale to je na jedno brďo, a ta neměla na první nic a na druhou slabé spalničky s vysokejma teplotama.

lusyy
20. júl 2012

@mates22 a jak je to v případě,když by maminka byla těhotná? Může se o očkovat dítě nebo ne,má to nějaký vliv? To jen tak pro info,kdybychom se rozhodli mít další mimčo. 😅

annieella
20. júl 2012

nevíte náhodou o nějaké doktorce z Brna nebo okolí, která není příznivcem očkování?

mates22
20. júl 2012

@lusyy no řekla bych tak doktor od doktora, už jsem tu četla, že by se dítě očkovat nemělo, ale naše mudra teda malou normálně očkovala, když jsem byla těhule. Ale na druhou stranu to nebyly živé vakcíny, takže možná, že to MMR by se spíš nedávalo. Ale to fakt nevím, nerada bych kecala 🙂

lusyy
20. júl 2012

@mates22 a to očkovala právě i MMR? Hexa je neživá,tam to nevadí,ale toto nevím.

romcovaklarka
20. júl 2012

@lusyy A nebude záležet na tom, jestli maminka ty nemoci prodělala? Jako že jestli jo, tak by to mělo být snad v pořádku, ale to si jen tak myslím...
Jinak mojí doktorce jsem řekla hned na roční prohlídce, že to budu chtít odložit, a ona hned - po druhém roce? Tak já si to tu napíšu a to bylo vše 🙂

mates22
20. júl 2012

@lusyy ne, MMR ne, to už měla obě dávky, právě píšu, že u té živé nevím..........

anehap
20. júl 2012

@lusyy tak super, chvilku budete mít klid 😉 Až bude mít tvoje malá 18 měsíců, tak budou začínat zase podzimní, rýmy, nachlazení(ne že bysme o ně stály,že?) a zase to nějak posunete do těch dvou let 😉 Myslím, že ta hexa bude stačit až až, ať má malá pak chvilku klid 😉
A co se týká těhotenství(taky možná budu v té době), tak naše dr. rozhodně neočkuje, prý tam riziko je, ale ona je v tomhle opravdu hodně opatrná. Třeba naše původní pediatrička by naočkovala úplně v klidu, ale ta očkovala i s rýmou atd 😝 🙄

lusyy
20. júl 2012

@romcovaklarka no,my jsme už vlastně očkovaní na spalničky a zarděnky,ale....v mírné formě je můžeme chytit a to je v tom těhotenství nežádoucí 😒

@anehap jéé,odkud jsi,taky bych potřebovala takovou pediatričku. kde ji ale sehnat. 🙂

romcovaklarka
20. júl 2012

@lusyy Aha, tak já ještě očkovaná nejsem a všechno jsem to měla. To jasně, že v těhu hlavně teda ty zarděnky jsou průšvih. To bych radši odložila to očko, být tebou... Dr. tě nemůže přinutit, akorát samozřejmě může držkovat a nebudete mít třeba dobrý vztahy 😒 Držím palce...

2hanah
20. júl 2012

@palma111 My jsme tohle očkování dostávali se zpožděním, protože předchozí lékařka nám ho nějak zapomněla dát a druhou dávku nám paní doktorka dala přesně před třema týdny. U první dávky jsme měli skoro čtyřicet horečky po tři dny a malá byla neskutečně protivná a unavená ještě dlouho po tom, takže u té druhé dávky v těch vedrech to bylo peklo, protože reakce byla naprosto stejně hrozná, a u obou očkování jí to asi nějak oslabilo, že po každé dávce dostala hned po horečkách z očkování hned nějakou těžkou virózu, takže horečky pokračovaly a nemůžeme se z toho koloběhu dostat ven, už jsem z těch nemocí a mrzutých dětí zoufalá ☹

2hanah
20. júl 2012

@lusyy Podle mě pokud nejde o to, že už by měla naočkovanou první dávku a musela by dostat tu druhou po tom půlroce, tak by s tím nemusel být problém, když to chcete jen odložit, nám předchozí doktorka to očkování zapomněla dát, takže nová nám ho očkovala v roce a půl první dávku a teď ve dvou letech druhou a neříkala, že by to zásadně vadilo, jen že se to nestihne naočkovat do dvou let. Přesně, jak holky psaly, Vy jste máma a máte právo do toho mluvit. Myslím, že je to otázka ochoty pediatra, jestli to očkování jede plošně u všech podle stáří nebo se s ním dá domluvit. Já taky znám doktorku, která neuznává očkování a děti mé kamarádky nemají ani základní očkování na tuberkulózu, ale to už mi přijde jako velký hazard se zdravím.

lucijag
20. júl 2012

@sorciera24 ahoj prosim ta ako dlho si deetoxikovala a a ako sa volaju tie homeo a este cviklovu stavu si kupila hotovu?

sorciera24
20. júl 2012

@lucijag presne ti nepoviem...do 2 mesicaov cca. .....tie homeo boli priamo namiesane na to konk. ....tie nekupis v lekarni....to nam homeopatka....a cviklovu stvu normalne...cviklu surovu som nastruhala a prepasirovala...nech viem, ze tam je ozaj cvikla nic ine 😉

lucijag
20. júl 2012

@sorciera24 dakujem moja starsia uz ma tie ockovania za sebou chvalabohu ziadne vedlajsie no ten detox by som jej spravila

lusyy
21. júl 2012

@2hanah nemáme ještě první dávku naočkovanou-jen bych to chtěla malinko posunout. Jo a TBC my taky nemáme,protože toto očkování je už zrušený,v porodnici se od listopadu 2010 neočkuje.

2hanah
21. júl 2012

@lusyy To já vím, musíte zažádat u svého pediatra? A můžu se zeptat, proč to očkování nemáte? Ne že bych byla odborník, ale stačí prý jeden nakažený ukrajinec v nákupním centru a máte tuberkulózu doma a ještě před sedmi lety umřel můj prastrýc na tuberkulózu, takže zase tak nemožné ji u nás nebo na dovolené v zahraničí chytit není. Tohle bych brala jako hazard zdraví s dětmi, nechci, aby mi děti zbytečně umřely třeba na TBC v hrozných bolestech.

kaja73
21. júl 2012

@2hanah ukrajinca v nakupnom centre sa bat neusis-TBC sa prenesie len po minimlane 4h kontakte s postihnutou osobou a riziko z vedlajsich ucinkov vakciny je neporovnatelne vysie--vid babatka na antituberkolitikach, s hnisavymi ramienkami a s uzlinami ktore sa musia operacne odstranovat 😒
Konecne sa spravil krok vpred,zrusenim tejto vakciny-ziadna vyspela krajina ju nepicha uz roky rokuce.
Dokonca je v mnohych krajinach doslova zakazana.

TBC se tedy přenáší vzduchem. Dobrou zprávou je fakt, že k nakažení nestačí krátkodobý kontakt se zdrojem infekce. Je potřeba být v kontaktu s nemocným alespoň čtyři hodiny, jinak se tuberkulózní bacily do našeho organismu nedostanou. Při delším styku s nemocným tedy riziko roste. Proto je velmi nepravděpodobné, že byste se nakazili TBC v metru, tramvaji či vlaku.

2hanah
21. júl 2012

@kaja73 Mně to tak řekla dětská doktorka, že stačí jeden ukrajinec v nákupním centru... A co když ten nakažený ukrajinec s Vámi pojede právě na tu dovolenou nebo se tam s ním potkáte a na dovolené to mohou být čtyři a více dní, ne jen hodin. A zajímalo by mě, jak moc byste spoléhali na ty čtyři hodiny, po které se píše, že TBC ještě nestihnete dostat, když by šlo o opravdovou nákazu a o Vaše dítě, nechaly byste ho sedět vedle nakaženého byť jen dvě hodiny, kdybyste věděly, že nakažený je a spoléhaly byste na to, že se píše, že za dvě hodiny to dostat Vaše dítě nemůže? Myslím, že vědomě určitě ne, každý organismus zvládá nákazu jinak rychle a když se píše, že čtyři hodiny to nedostane, nemůžete vědět, jak rychle a kde se může nakazit právě Vaše dítě. Normální zdravé děti očkování bez problémů zvládnou, takže když je můžu ochránit dopředu, udělám to, nevšimla jsem si, že by zrovna tohle očkování nezvládly a považuji se za pečlivou mámu. A za tím, že je to zakázené píchat i v jiných zemích nemusí být jen ty zdravotní a dětem prospěšné důvody, do toho nikdo z nás nevidí, ale nikdy nemůžete vědět, kam všude se Vaše dítě za svůj život rozhodne cestovat a neochránit ho kvůli nějaké předpojatosti z očkování, se kterou nemáte třeba ani osobní zkušenost nebo kvůli tomu, že jste se dočetla nějakých extrémních a vyjímečných případů je podle mě špatně.

kaja73
21. júl 2012

@2hanah treba si to trochu nastudovat-asi vyspele staty a aj uz konecne aj nase vedia preco to takto rozhodli-v neprospech farma firmy,ktora inak vzdy vitazi. 😲
Konaj ako uznas za vhodne 😉
PS-my sme si zazili na vlastnej kozi o com su vakciny,teda nemusim citat o extremoch.
Mala som to doma pred ocami-zial 😖 -asi som nemala stastie na "normalne" dieta
Obchod zo strachom je inak super biznis.