Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

gina333
1. apr 2010

no neviem, co mali rekcie tak 7-8 den, no nech do 10 dna, ale mne sa uz aj pred tebou spominany 12 den pripada dost dlha doba na reakciu 😒 , myslim si, ze je to skor nejaka crevna viroza, teraz je to velmi rozsirene.

zuzikmeduzik
5. apr 2010

my mame 11.den po ockovani, teplota ziadna klop klop klop, oddnes sa malemu pustili sopliky ale to asi nie z ockovania...snad to uz mame zdravotne za sebou. maly je ale posledny tyzden extremne podrazdeny, jedovity, uplakany a zacal sa aj hadzat o zem, co doteraz nikdy nerobil. myslite, ze to moze byt reakcia?

kalerat
6. apr 2010

My zítra jdeme na druhou várku, tak jsem zvědavá zda to bude probíhat klidně jako při první dávce.

germik
6. apr 2010

zuzikmeduzik - my sme zatial na tomto očkovani neboli, ale po iných očkovaniach bola vždy trošku nesvoja a podraždená...Ale vo vašom prípade by som povedala že by mohlo začat obdobie vzdoru, hm??

zuzikmeduzik
6. apr 2010

germik tiez ma prve napadlo ze "to" uz zacina, ale potom som si uvedomila, ze je snad len predrazdeny z ockovania, tak som chcela vediet, ci aj ine maminy maju take skusenosti .....

petot
7. apr 2010

Čo sa týka reakcie na očkovanie, tak reakcie sú rôzne, ale samozrejme môžu nastať aj pár minút po očkovaní (akútna anafylaxia), pár hodín až dní po očkovaní, a niektoré aj v rámci týždňov. Samozrejme, rôzne typy reakcií sa bežne vyskytujú v rôznom čase, ale je zarážajúce, že neskoršie reakcie naše úrady zametajú pod koberec s tým, že "to už nesúvisí", a skoršie zase lekári že "to ešte nesúvisí". 😒

Autistická enterokolitída - zápalové ochorenie čriev, prejavujúce sa zápachami/hnačkami, a následným úpadkom dieťaťa, nastáva zvyčajne po 3 a viac týždňoch od očkovania MMR vakcínou.

Ešte k autizmu. Nikto (výrobcovia, úrady) oficiálne neprišiel s hodnovernou príčinou, prečo výskyt autizmu stúpol za posledných 30 rokov viac než 100-násobne. Je však dokázané, že nejde o genetické postihnutie, ale o vplyv nejakého environmentálneho faktora. Samozrejme, genetika ovplyvňuje precitlivelosť na environmentálne faktory, ale nie je to prvotná príčina.

Farmaceutické firmy a ich spriaznené úrady robia čo môžu, aby očistili vakcíny, avšak je do očí bijúcim faktom, že práve nástup nových a nových očkovacích programov a nabaľovanie stále väčších kombinácií vakcín sa časovo kryje s periódami najväčšieho nárastu výskytu autizmu. Vakcíny zároveň obsahujú hneď niekoľko mechanizmov, ktoré môžu spôsobiť poškodenie nervovej sústavy s možným následkom vo forme autizmu (a tiež iných neurologických/psychických postihnutí). Takže podľa mňa ťažko nájsť "lepšieho" podozrivého než práve vakcíny. Nech je pravda akákoľvek, jedno je viac než isté: úrady ani výrobcovia nikdy oficiálne neoznámia, že to spôsobili vakcíny. Museli by totiž zároveň prijať zodpovednosť za zmrzačenie miliónov detí.

Pre začiatok odporúčam články: http://www.rizikaockovania.sk/dok/anh/MMR_vakci...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...

chalotka
7. apr 2010

ahoj holky, tak my jdeme na toto očkování příští týden. Můžu se zeptat, kde se to píchá? Do nožičky nebo do ruky?

zuzikmeduzik
7. apr 2010

do ručičky, chalotka

shaula
7. apr 2010

Asi jak který doktor, našim to píchali tuším do zadečku. Někde se to tu už řešilo a výsledkem bylo, že se to může píchat do několika různých míst 😉

moooooooonika
8. apr 2010

Ahoj, my bychom měly jít v pondělí. Nevíte píchnou nám to, když měla tento týden horečky??? Z ničeho nic 2 dny a teď je už zase OK??? Pak by mohla mít zákonitě nějakou reakci a slyšela jsem, že u tohohle bývají obzvlášť vysoké.

cimlik
8. apr 2010

Ahoj, syn je 13 dní po píchnutí 2. dávky a má dnes zvýšenou teplotu. Jinak je v pohodě. Píchala ho do ramínka.

alti
9. apr 2010

Ahoj,
nám očkování vychází na začátek léta, tak 14 dní před dovolenou. ☹ Po přečtení diskuze uvažuji, že přesuneme očkování až po dovolené, nerada bych kvůli reakci rušila zaplacenou dovolenou. Snad nebude doktorka proti, vždyť se posouvá i kvůli nachlazení, rýmě ap. Co myslíte? 😕
Na druhou stranu si říkám, že nebude proti těm nemocem chráněný! Nebo jedna dávka ještě dostatečně nechrání??? 🙄

artuse
9. apr 2010

alti,
vzhledem k tomu, že např. na Slovensku se druhá dávka podává až v 11 letech dítěte, si myslím, že jedna dávka proti nemocem chrání...a vůbec bych se to nebála před dovolenou odložit, právě kvůli dovolé, kdyby měl po tom reakci nebo byl oslabenej....

shaula
10. apr 2010

Alti, rozhodně bych to očkování odložila - z důvodu, který už píše Artuse. A jestli bude nebo nebude chráněný o měsíc dříve nebo později je už skoro "jedno" 😉

berenika39
10. apr 2010

alti, odlož, měsíc nehraje roli. naopak - o měsíc později je snad i dobře.... 😉
Nám to vzhledem k mé nedůvěře k té vakcíně vycházelo 4 měsíce, nachlazení,pak měl teploty ze zubů,pak jsme pro jistotu zmizeli na hory,pak zase neměli vakcínu.
Ve čtvrtek ale už nám to neprošlo 😝 😝 . reakce prý cca 7.den , tak z toho nemám radost. Petr každé očko odnesl horečkami, a nemocný byl přesně dvakrát v životě - po hexe a po prevenaru. 😝

endlessblue
11. apr 2010

Nazdárek... tak malá byla očkovaná Priorixem minulý čtvrtek. Už od pátku horečkujem a nejde to srazit ☹ Už třetí den, to mi přijde trošku extrém. Po noci, kdy vypila hafo čaje..... totálně suchá plína.... navíc včera vyzvracela celou večeři... chjo chjo chjo. Asi budu volat doktorce 😢

lott
11. apr 2010

Tak nase reakce uz trva 6ty den ☹ Nechala jsem maleho naockovat priorixem tetra a asi za 6 dni po ockovani dostal teploty, tak kolem 38, ty trvaly dva dny. Kdyz jsem uz myslela, ze bude lip, dostal skoro 40ky, hruza. Vcera se osypal, dnes je stale osypany, pres den bez teplot, vecer 38. Jsem z toho uz na mrtvici a moc si vycitam, ze jsem mu tam dala i ty nestovice(doporucila mi to nase mudra).....

moooooooonika
11. apr 2010

Ahoj, no tak to se máme na co těšit, zítra nás mají píchnout. Ale ještě to neni tedy jistý na 100% vzhledem k těm horečkám co měla v pondělí a úterý. Ale už se tedy opět připravuji na to, že budeme mít 40°. No ale říkám si, že mi to budeme mít bez těch neštovic, tak třeba zrovna to bude v poho. Ale po prevenaru jsme taky lehly, chytla střevní chřipku a pak šílenou virozu. No uvidíme zítra, tak držte palce.

lott
11. apr 2010

Budu drzet palce. Ja myslim, ze to nebudete mit tak hrozny, volala jsem vyrobci vakciny (uz ze zoufalstvi) a ten mi rekl, ze horecku delaji hlavne ty nestovice 😠

aurecon
11. apr 2010

endlessblue: Tvou dceru doktorka naočkovala před 15. měsícem? Vy žijete v zahraničí?

kocicinka
11. apr 2010

Holky, nechci rejpat, ale ty neštovice se povinnně neočkuji prave proto, že meli velke vedlejsi ucinky a hlavne uz se jimi nema dite ani kde nakazit.
My asi tuto vakcinu odmitneme. Vzdyt ucelem vakciny ma byt ochrana a ne nemoc, ne??? 🙄

shaula
11. apr 2010

Nechci Vám brát iluze, ale neštovice nejsou v té vakcíně nejagresivnější složkou - nejagresivnější je jedna z těch tří povinných, ale kdybyste mě zabili, tak si nevzpomenu která 😅

Kocicinko - odmítnout ji (tedy variantu bez neštovic) nemůžeš, je to povinné očkování a ty jako rodič jsi ze zákona povinna jí dítě nechat naočkovat. Můžeš ji maximálně stále odsouvat a odsouvat a odsouvat...

lott
11. apr 2010

kocicinka: to si pletes s pravyma nestovicema 🙂 tohle je ockovani na plane nestovice a v mem okoli znam xyz pripadu 😉 kamaradky chlapecek je mel strasne, byl i v nemocnici......

lott
11. apr 2010

shaula: no ja jen psala, co mi rekl doktor, na ktereho me prepojili u vyrobce priorixu tetra....V zivote by me nenapadlo, ze bude mit Kuba takovou reakci, ostatni ockovani - hexa i prevenar byly v pohode 😕

artuse
11. apr 2010

nejagresivnější z té trojkombinaci, příp. čtyřkombinace s neštovicemi jsou spalničky 😉

shaula a z jakého zákona je člověk povinen? jinak pro toto očko není stanovená žádná horní hranice, do kdy očkovat, takže člověk podle mě očkování do pozdějšího věku odsunout může, my také odsunuli, chtěla jsem očkovat až ve dvou letech, po dvou letech ale dcera byla pořád nachlazená, nemocná, takže v blízké době...dítě má být naočkované před vstupem do školky, jinak státní škola asi nepřijme...

ba80
11. apr 2010

ahojte, najagresivnejsie su - po nasom- osypky... a tie su povinne 😉

artuse
11. apr 2010

lott: a co vlastně ti řekl doktor u výrobce priorix - tetra? 😕 nějak jsem to nepochopila...

ba80
11. apr 2010

...nasej malej ked preockovavali uz len ovcie kiahne (plane nestovice), tak reakciu nemala ziadnu... a po osypkach sme mali horucky...

lott
11. apr 2010

artuse : rekl mi, ze priorix je vetsinou bez reakci, ale priorix tetra ma velmi casto reakce v podobe horecek, ze to dela prave slozka nestovic, kterou ma priorix tetra navic 😒 Nakopala bych si zadek, ze jsem nedala jen priorix....

lott
11. apr 2010

ba80 : a jak dlouho vam ty horecky trvaly?