Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

shaula
16. sep 2009

Aha, díky 😉

martinataylor
30. sep 2009

ahojky tak moje mudr.mi řekla že reakce bývají 9 den a my opavdu 9 den, teplota,rýma,osypala se a zánet spojivek...prý jsou to reakce a my mely bohužel všecky... 😠

davulinek
1. okt 2009

Ahoj holky,sice jsme po ockovani hexy a prevenaru,ale jen bych se chtela zeptat,jak se muzou kombinovat leky proti horecce.Malemu to nechce vubec klesat.Mam doma ibalgin sus sirup,paralenove,norofenove cipky a nurofen sirup.Co s cim se muze po tech 2-3 hodinach,o pul 9 dostal ibalgin sirup a vubec mu to nekleslo ma 38,5 horecky,diky moc za radu.

shaula
1. okt 2009

Co 3 hodiny můžeš střídat léky na bázi paracetamolu a ibuprofenu, protože každý působí jinak. Paracetamol je myslím Paralen, Panadol. Ibupofen by měl být Nurofen, Ibalgin. Podívej se na krabičku, tam je napsáno, jestli je to ibuprofenum nebo paracetamol. Pozor na to, abys lék na stejné bázi dávala nejdřív po té minimální době tak, jak je uveno v příbalovém letáku (obvykle 6 hodin).

lenik_25
1. okt 2009

Ahojky, můžeš střídat po třech hodinách paracetamol a ibuprofenum, nikdy ne stejný druh léku takhle rychle po sobě. Takže my po třech hodinách střídám panadol baby sirup a nurofen sirup. S horečkama už máme zkušenosti, takže kdybys ještě něco potřebovala, písni. My jsme teď den po hexa vakcíně a poprvé máme "JEN" 38,3 jinak míváme 39-40 po každém jiném očkování. Nejhorší byl Priorix Tetra!

Nestřídej ibalgin s nurofenem, to je obojí ibuprofenum. Takže z toho co máš doma ideálně:
ibalgin X paralen
nurofen X paralen

davulinek
1. okt 2009

Holky,moc diky.Prave,ze maly nemel nikdy takove teploty,takze jsem z toho trochu paf.A jeste k tomu neposedi ani minutu,porad lita.Takze dostal o pul 9 ten ibalgin,takze o pul 12 muzu dat paralenovy cipek,jo?

lenik_25
1. okt 2009

Aspoň vidíš, že je mu dobře, když lítá. Daneček má teď 38,3 a taky tu běhá a řádí s hračkami. A jestli měl v 8,30 ibalgin, tak v 11,30 můžeš určitě dát paralen. Pak za tři hodiny zas ibalgin.

davulinek
1. okt 2009

Mockrát děkuji.

lenik_25
1. okt 2009

Není zač, hlavně ať jste brzy fit 😉

davulinek
1. okt 2009

Leni a ještě,prosimtě ty sirupy,mam ibalgin a nurofen,to je to same?A ten panadol sirup je na te paracetamolove bazi,tak ibalgin a panadol bych mohla kombinovat.Davidek jaksi ty cipky nemusi.Diky.

lenik_25
1. okt 2009

Ibalgin i nurofen jsou obojí ibuprofenum, takže je to to samé. Může mezi nimi být rozestup minimálně 6 hodin, tak pozor na to. Panadol je paracetamol, ano. Kombinuj ibalgin a panadol. My čípky taky nedáváme, Daneček je vždycky vykadí.

lenik_25
2. okt 2009

Tak reakce na Hexu byla zatím nejmenší, měl první večer a pak ráno 38,3 bez odečtu toho půl stupně. Včera večer už jen 38 a dneska je zatím úplně dobrej. Jen trochu průjem. Jdu přebalovat...

Jo nejhorší byl Priorix Tetra. Přesně po týdnu a asi 5 hodinách horečky 39-40, nešlo to vůbec srazit, dělali jsme i zábaly vodou, octové ponožky... nakonec nám doktorka v noci doporučila sehnat po známých diazepam a radši mu půlku dát, protože jak jsme to nemohli srazit, bála se febrilních křečí. No hnus fialovej. Na jaře nás to čeká asi podruhé.

katka.m
2. okt 2009

Dievčatá, skúste pred očko homeopatiu, ja som skúsila a ako som už písala skôr, tak reakcia žiadna. Určite to detičkám nepoškodí, ale môže pomôcť.

kalerat
2. okt 2009

Katko a jaký je název těch homeopatik? Kubík teda žádnou reakci na očkování neměl, spíš byl jen spavý, ale teď nás čeká očkování priorix a tam mám docela strach.

lenik_25
2. okt 2009

Katko, taky by mě zajímal ten název homeopatik a dávkování.

katka.m
3. okt 2009

thuya occidentalis 15ch 1-2 dni pred očko, v deň očko a asi tak 3 dni po, podľa typu očko, pri hexe stačí tak deň po, pri priorixe, kde sú príznaky horúčky tak aj viac, ja som dávala 5 dní po očkovaní. Pri priorixe ešte naviac v deň očko a aj potom pár dní sulfur iodatum 15ch. Množstvo povie lekárka a zrejme aj počet dní po je lepšie skonzultovať. Tie sú na predpis.

lenik_25
3. okt 2009

Katko a není to jen od určitého věku? Třeba od 3 let? A pomohlo vám to proti příznakům?

kam.zyk
4. okt 2009

Homeopatika bych s lékařem určitě zkonzultovala, protože ten názor "určitě to neuškodí, může to jen pomoci", je mylný. I u homeopatik jde o nasazení správné účinné látky, což je ryze individuální (homeopatie na zásadě individuality stojí), a navíc - pilulky obsahují laktózu, takže rozhodně pro každého vhodné nejsou. Je to opravdu lépe konzultovat s lékařem, nejl.s takovým, který se v homeopatii orientuje.

katka.m
5. okt 2009

Homeo sú od narodenia.
Výrobca neuvádza, že účinná látka môže poškodiť, tá laktóza však na obale je vyznačená a určite treba čítať tieto upozornenia. U týchto konkrétnych homeo je užitie vhodné pre každého, pretože sú určené práve na tieto príznaky a nie sú iné, ktoré by boli na toto očko vhodné. Toto som konzultovala s homeopatom, preto si to dovoľujem aj napísať tak, ako som napísala 🙂

martimarti
5. okt 2009

Nevíte někdo, kolik se aktuálně doplácí ze ten Priorix?

shaula
5. okt 2009

Za Priorix by se nemělo doplácet nic, jen za Priorix Tetra. My na něj půjdeme někdy v půlce listopadu, ale to už tě asi nebude zajímat, že? 😉

zuzka1.
5. okt 2009

ahojte, sme 5 di po ockovani MMR a rekacia ziadna, ani teplota ani nic.

mozem sa uz tesit, ze sme to zvladli alebo???

martimarti
5. okt 2009

Shaula, jdeme za chvíli ☹ . Ale je ten Priorix trošku šetrnější /pokud se to vůbec o očko dá říci ☹ /?

ewuli
5. okt 2009

Dnes jsme 6. den po očkování 2. dávkou priorixu tetra a stejně jako u první dávky 6. den teplota a zvedá se mu žaludek. Při první dávce měl týden teploty 38-40 a zvracel.

petulapp
5. okt 2009

Holky, prosím, dávala jste některá před očkováním homeopatika nebo potencované vakcíny? A nemůžete mi poradit, která a kde jste je sehnaly? Moc děkuji!!! Petra

katka.m
7. okt 2009

petulapp: kuk moje príspevky trošku vyššie 😉

kam.zyk
8. okt 2009

V tom homeopatiku Thuya occidentalis tuším laktosa je přítomna? Pak např.pro laktosově intolerantní jedince bohužel vhodné nejsou. Více o tomto homeopatiku též

http://www.volny.cz/lekarnik/Lekarna/Nemoc/Leta...

bramburka
8. okt 2009

holky a jak davate ty bobulky malym dětem? vim, ze normalne se maji nechat rozpustit pod jazykem, coz teda u 2 leteho dítěte není možné, že...

sajmon113
8. okt 2009

bramburka - rozpustím je v trošce vody a dám mu to vypít 😉

dzej
11. okt 2009

ahoj holky, tak my přesně 10tý den (včera) po Priorixu měly teploty 38,8st (nikdy tak vysokou teplotu neměla) a podařilo se mi to srazit až dnes na 37,5. Myslíte, že můžem jít zítra na cvičo, když už večer a v noci nebude mít teplotu nebo to radši odložit? Díky.