Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

skirt
26. aug 2011

@lucy222 dííky 🙂 ...
no uvidime, kam to povede. Uz si opravdu nepripadam jako obcan demokraticke zeme ...

lucy222
26. aug 2011

@skirt jj,uvidime...ale jak rikam-klido at si mne stihaj...moje dite bez meho souhlasu nikdo ockovat nebude 😠
chci to odlozit na dobu chvilku pred skolkou.

petja
26. aug 2011

@skirt Taky gratulkááá!
Jinak souhlas s @lucy222 ať mě stíhají,za své dítě zodpovídám pouze já,až bude postižené nebo jinak zasažené,zodpovědnost za něj nepřevezme nikdo.A dle mě by ten soud stejně vyhráli rodiče.Aj kdyby to měli hnát až do Strassburgu

petja
26. aug 2011

@lucy222 chvilku před školkou mít očko zahájený nebo ukončený?

petra.vavra
26. aug 2011

@skirt
@petja
z naší úžasné novely se stane zákon a ten jasně říká, co musíš. Proběhko druhé čtení a k pozměňovacím návrhům nikdo nic neměl, by zde prostor, aby se zde kdokoliv vyjádřil, ale na téma očkování nikdo nevystoupil Celé Rozalio se na to pěkně vys.....
Ono tam hlavně není napsáno slovo "očkování", ale je to pěkně zaobalené, tak to celkem nikoho nenapadne, že i očkování do toho patří a o to je to samozřejmě jednodušší. Dnes pro změnu schválili, že budou dávat očko proti rakovině děl. čípku zdarma. Nemůžou se toho zbavit v rámci pojišťoven 2+1 zdarma, tak to dali jako nepovinné, ale zdrama celé. Za rok, až jim poteče do bod s expirací úplně, tak to dají jako povinné. No co by naši politikové pro lobby farma firem neudělali, při dohledu dovolené v Karibiku apod.
smail ve tvaru na blití tu dost chybí...

petra.vavra
26. aug 2011

@skirt gratulace k //...vždycky, když to u někoho čtu, tak mnou projede vlna závisti, že bych chtěla taky, ale zase mě rychle opustí, když tady Vik ječí a Terka taky ječí, že jí Viky něco bere a cucá.....ale je to krásné 😀

lucy222
26. aug 2011

@petra.vavra co tam je konkretne psane? Vis,mne jde o to,ze ja ocko neodmitnu-jen jej chci posunout oproti ocko kalendari.. Tezko je v novele uvedeno,ze kazde dite bude ockovane v 15 mesicich... Jsou preci i kontraindikace ''proc ne'. mudra je znama-bud pochopi a nebo pujdeme jinam. Je mi jedno co napisou do papiru.
Ja proti ocku nic nemam-nemam dost informaci abych mohla soudit...ale myslim,ze 3 povinna ockovani za 1.rok zivota jsou az az+4.hexa hned po roce...

@petja zahajene 😉

petra.vavra
26. aug 2011

@lucy222 přímo je v tom zákoně toto:
Bez souhlasu pacienta nebo zákonného zástupce pacienta lze poskytnout též jiné zdravotní služby, stanoví-li tak zákon o ochraně veřejného zdraví.“ = snaží zakotvovat očkování bez souhlasu, resp. proti vůli rodičů.
http://www.mzcr.cz/…2428_11.html
str. 39|115 bod číslo 7

petra.vavra
26. aug 2011

@lucy222 já vědět, to co vím, už bych dnes ani 3 hexy nedala a 4 chci Hib.
MMR budu očkovat mono vakcinama a začnu po 2hém roce života 😎

deina
26. aug 2011

@denduska, boze moj, ten pribeh s nasilnym ockovanim, to je nieco hrozne? Dala to ta mamina na sud? Nepredstavitelne nieco. 😨

tin007
26. aug 2011

@lucy222 ten zakon je postaveny tak, ze ti budu moct bez tvojho suhlasu a aj vedomia (napr. v skolke) len tak zaockovat dieta 😝

lucy222
26. aug 2011

@tin007 postevene to je naprosto blbe 😠 ale konkretne v te skolce uz by mi to bylo jedno...ja to chci fakt jen posunou o rok, rok a pul...

@petra.vavra proc bys nedala ty Hexy? A co to je ta Hib.?

Mala nastesti hexy zcela bez reakci-jen po prvni byla spavejsi,ale jinak vubec nic...ani protivna nebyla...jsem se toho tak bala...

sunysara
26. aug 2011

@skirt gratulace 😀

to je debilní zákon nemůže projít

petra.vavra
26. aug 2011

@sunysara čeká se jen na senát a podpis prezidenta a protože k tomu nikdo nic nemá, tak není důvod čekat s hlasováním a posléze dání v platnost, pokud se nestane zázrak, je to od 1.1.2012 jasné!!!

@lucy222 v hexe jsou zbytečné vakcíny na nemoci, které malé miminko nemůže dostat. Hib je vakcína šetrnější hexa a má jen 4 nemoci....
dříve se očkovalo pouze mono vakcinami, zhuštování je blbost poslední doby, rádoby zabalená do řeči o menším množství vpichů....ubohé ☹

petra.vavra
26. aug 2011

@tin007 přesně napsané....prostě hnus!!!

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
27. aug 2011

@corinno ved prave ze nic nie je dokazetelne..proste z ockovania nie je nic...a uz vobec nie nejaky ekzemik alebo cukrovka....este tak anafylakticky sok priamo v ambulancii by hadam presiel....ale inak nic... 🙄

@deina neviem ako to dalej prebieha, viem ze nejake staznosti podali ale kde, kam...ja preto chodim k dr. s mm...teda nas dr by si nieco take nedovolil...ale istota je gulomet.

@petra.vavra ja som bola predvcerom u veterniara ockovat nasu fenku a predtym jej pichali 2 alebo 3 rozne vakciny a teraz jednu...a ja ze preco...a dr. na to ze starsie psy sa mozu ockovat vsetkym naraz ale stenata a mlade psy sa ockuju rozdelene (najlepsie s casovym odstupom alebo aspon na rozne miesta) aby sa videla reakcia na danu vakcinu....som myslela ze zle pocujem...dieta je menej ako pes (a teda ja som velky milovnik psov)..a este pod akym sikovnym argumentom - "usetrite vase dieta viacerych vpichov"...no kto by na to nenaletel 😖

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
takyja
27. aug 2011

@corinno 15 minut se čeká kvůli alergické reakci, resp. možnosti anafylaktického šoku, lépe je teda počkat spíáše 20 - 30 minut. Dělá se to ale běžně u prakticky všech léků, které ti aplikují injekčně (aspoň ve slušných ZZ).

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petja
29. aug 2011

@corinno Prosimtě,na co měl takovou reakci?

dewnat
30. aug 2011

Ahoj holky,my jsme dostaly pozvánku na priorix na tento pátek ,první jsem odmítla,s tím že ji chci posunout.Malá á koncem září 2 roky,pořád zvažuji jestli jí to nechat teď nebo ještě posunot?dr se zas na mě bude dívat jak kdybych se zbláznila a nechtěla očko ochránit své dítě ...
Je nějaká šetrnějčí vakcína.Kdy jste to vašim dětičkám nechaly píchnout?

petja
30. aug 2011

@dewnat možností jsou monovakcíny,tj.jedna,např prodělat zarděnky žádná tragedie,chce si zjistit,co je fakt nutné očkovat a co je jen lobby farmacie

dewnat
30. aug 2011

@petja aha,zjistím.A VY UŽ MÁTE TOHLE OČKO ZA SEBOU?

petja
30. aug 2011

@dewnat U mladšího synka ano.první očko dost špatný,tak jsem další odložila co to šlo,to bylo chvilku před 3rokem.U malé plánuju totéž ale víc si to pozjišťuju,jaká alternativa je možná.Jinak nám velice pomáhá homeopatie po očkování

dewnat
30. aug 2011

děkuji!a v kolika dostal tu první dávku? a u té druhé před tím 3r. to snesl dobře?Takže je to asi rozdíl když ji to nenechám naočkovat teď před 2r ale raději před 3r.

petja
30. aug 2011

@dewnat Klasicky v roce a půl a nebýt tehdy kojení,nevim co bych mu dala k jídlu,ten den zvracel vše co snědl,jen MM v sobě udržel.Pak nás z toho vytáhla autopatie,více na www.alternativa.cz.Ale zase žádné běsy typu ztráta vědomí,chůze apod nebyly,prostě tělo se snažilo toho špatnýho zbavit,zvracením,průjmy...taky hodně děla psychika,když jsem do toho druhýho šla,řekla jsem si že tentokrát to určo dobře dopadne a zvládne to,podchytila jsem si antihistamika,malej pil čaj roiboss,užíval probiotika a taky jsem mu dávala hodně vit C,ten je zázračný.A zvládl to bez jakékoliv reakce.To byla v rámci očkování jeho jedinná reakce.

petja
30. aug 2011
petja
30. aug 2011

jinak myslím,že každej měsíc odkladu je úžasný pro dětskou imunitu a zrání mozku.Malému miminku bych hexu nedala v rámci očkovacího kalendáře ani omylem

dewnat
30. aug 2011

@petja moc děkuji.Malá dostala první hexu až v 6-ti měsícícha dařilo se nám oddalovat i mezery mezi jednotlivámi dávkami.
Ten priorix zkusím ještě odsunout....fajn by bylo před 3r....i když mám jisté obavy,co kdyby něco do té doby chytla...