Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

2hanah
21. júl 2012

@aja32 Já věřím, že je to těžké, taky jsme na priorix hodně špatně reagovaly, ale musíte si položit otázku, jestli je to pro Vás a malou lepší takhle nebo prodělat v budoucnu možná všechny ty choroby a třeba s komplikacemi a to myslím by jí bylo ještě mnohem hůř.

sorciera24
21. júl 2012

@2hanah a ty vies, ze uz aj u vas je ockovanie proti TBC zrusene? (hadaj, preco asi... 😉 )

2hanah
21. júl 2012

@sorciera24 Mně je to celkem jedno proč, děti už mám naočkované a chci aby byly zdravé a víš TY! proč je zrušené? Protože se začalo kvůli nedostatku lůžek propouštět z porodnicí moc brzo, než aby se miminka mohla naočkovat, tak třeba proto...

abbey1
21. júl 2012

@2hanah Tak táto posledná odpoveď ma dostala! 😀 😀 😀 😀
Sorry! Ona je skôr na plač! ☹ 😢 😢 😢

2hanah
21. júl 2012

@abbey1 Tak se zkuste nejdřív informovat v českých porodnicích, než si rozmyslíte, jestli budete plakat nebo se smát. Podle mě jste naprosto zaujatá vzhledem k tomu, čím jste prošla/ procházíte a nevím, proč mě napadáte, ta poslední odpověď nebyla určená vám, ani jsem se neptala na váš názor, tak se zdržte hodnocení toho mého.

sorciera24
22. júl 2012

@2hanah to nemyslis vazne...! takuto blbost som este nevidela vypustit z ust.....ockovat sa nemusi len v porodnici, ak envies......da sa doockovavt aj potom, teda dalo sa.....ockvoanie sa zrusilo kvoli vaznym nez. ucinkom!....v EU je uz davno zrusene, dokonca v niektorych zemich zakazane!!! (jezis...dalsia ovecka, co ani nevie, co picha do svojich deti.....)...otazka: citala si si pribalove letaky vakcin, co maju tvoje deti?

veronik77
22. júl 2012

@2hanah ještě k těm porodnicím - dle zákona, který byl v prosinci 2010 nahrazen, byla povinnost naočkovat dítě do 6 týdnů věku - tedy ne do doby propuštění z porodnice. A už před 6 lety mi na pneumologii říkali, že se česká pneumologická společnost snaží posunout toto očkování na druhý půlrok života dítěte, kdy je lepší imunitní odezva a méně komplikací (po tom porodnicovém nezískalo 80procent dětí dostatečnou imunitu, nehledě na komplikace u dětí se špatnou imunitou). Zákonodárci ovšem toto očkování zrušili a je již jen jako nepovinné a doporučuje se po 6.měsíci mezi hexavakcínou....

monika6e
22. júl 2012

http://www.mamanamaterske.cz/clanky/zdravi/ocko... - je tam už pět dílů, zítra vyjde šestý. Všechny další díly jsou sepsány s odborníky, kteří se touto problematikou dlouhodobě zabývají. Vše, co je napsáno je podloženo nezávislými studiemi. Hezké počtení 🙂

monika6e
22. júl 2012

@2hanah buďte ráda, že máte děti zdravé. Jedné mé kamarádce dítě po vakcíně ochrnulo, druhé kamarádce se u dítěte rozvinul autismus (ano, existuje autismus získaný - i po vakcíně - a představte si, že nám to píšou i do příbalového letáku....). Vakcinace a zdraví spolu mají pramálo společného. Vakcinace je čistý byznys. Kdyby fungovala tak, jak se nám všechno předkládá, bylo to báječné. Bohužel vakcína obsahuje spoustu přídatných látek, které můžou mít nedozírné následky. A taky mají, jen se o tom nemluví, nepíše.... Hliník, formaldehyd atd. Moc nevím, o co tu jde. Nemám čas číst všechno zpětně. Jen prosím nekritizujte někoho, kdo o očkování nejspíš něco ví. Za zrušení TBC bojoval i jistý pan dr. z Motola, který na vlastní oči viděl zdravé děti, které umíraly nebo jim např. uhnila ruka. Ano, tohle se po TBC běžně dělo. Přečtěte si něco o imunitě novorozenců, vývoji mozku atd. Pak nezávislé studie - hliník a autismus, očkování... Je to bohužel jinak, než se nám předkládá. Pokud chce někdo naočkovat dítě, pak je to nejbezpečnější ve věku okolo 2 let, dřív hrajete jen ruskou ruletu!

lusyy
22. júl 2012

@2hanah nemáme ho právě z těch důvodů co tady psala @kaja73 -netřeba opakovat. Naše pediatrička nedoporučuje a ani neočkuje,museli bychom na plicní. Ano,taktéž mám strach z této nemoci,jako každá máma,ale teďka pár info,které se týkali přímo mě. Toto očkování není celoživotní!! Já jsem byla očkovaná+ přeočkovaná,ještě na zdrávce jsem ošetřovala pacienta s TBC,která se potvrdila až po tom co jsem odmaturovala,nastal kolotoč vyšetření včetně RTG a přezkoumání protilátek TBC,výsledek RTg plic naprosto v pořádku a protilátky ( i po očkování) nemám vůbec žádné,nejsem už chráněna...takže sumasumárum jsem byla chráněna jen malý časový úsek....ale i to je dobré,takže když budu chtít vycestovat,kde to riziko je zajistím kontultaci cestovních nemocí atp... Ale je mylné se domnívat,že každý po očku má protilátky a ani nevíme jak dlouho,apropo lékařka na plicním mě řekla,ať si z toho nic nedělám,že ona je taky nemá. Taky váhám,zda mám či nemám,ale teď je ještě malinká a toho očkování mají strašně moc ☹ Možná,že kdyby se vynechaly očkovací nesmysly např.hepatitida B,pak by se našlo místo i pro toto. ☹

2hanah
22. júl 2012

@sorciera24 Hlavně se mě v porodnici nikdo neptal než malou proti TBC naočkovali a naštěstí žádné komplikace neměla a pořád lepší komplikace než bolestivá smrt mého dítěte na TBC, tohle je můj názor a nemusí vás ostatní vůbec zajímat! Ty nejsi vědec, ani děd vševěd přes očkování a jejich účinky, ať už žádané nebo nežádoucí, nevíš všechno kolem toho, tak si vyprošuju tu ovečku a to nednesené chování, nebo máš docenturu v oblasti dětské pediatrie??? Já věřím víc naší pediatričce než člověku, který vůbec nezná mě a neví nic o mém vzdělání, životě, zkušenostech a mých dětech, příště se zdrž komentářů tam, kde si je nikdo nežádal.

2hanah
22. júl 2012

@veronik77 Ano, máte přehled a dávám Vám za pravdu, já se nechci být za to, proč je a není očkování prospěšné, tenhle důvod jsem si přečetla, tak jsem ho napsala mimo jiné a například a Vám děkuji za upřesnění.

sorciera24
22. júl 2012

@2hanah ved prave, o to horsie, ze sa ta v porodnici nikto neopytal.....mna by teda zaujimalo, co idu s mojim dietatom robit....teba to nezaujimalo?,??....ako vies ake mam vzdelanie?......tuto problematiku studujem takemr 3 roky dennodenne (nemusis mat na to docenturu...aby si si zratala 1a 1)....a nez. ucinky mas napisane v pribalovom letaku (ale to isto vies, ak si ho citala....) na citanie, tiez nemusim mat docenturu....btw. ockovanie sa predsa netyka len detskej pediatrie;) (ked uz mse pri tom studiu), ale uplne ineho odboru v prvom rade;)....vies, tiez som bola kedysi velky zastanca ockovania a zmenilo sa to razom po neg. skusenostiach po ockovani.....ja sa teda rozhodne menej bojim TBC (kt. neviem, kde by som chytila...) ako vaznych nez. ucinkov.....ale clovek sa uci na vlastnych chybach....nezelam ti, aby tvoje dietatko zazilo mozgovu prihodu, ci rakovinu po ockovani...(potom by si na 100% hovorila inak.... 😒 )
a v diskusii mozem komentovat co chcem a koho chcem......ja by som rada diskutovala...ale akosik nemame o com....
ps.: kludne ver svojej pediatricke, aj ja som verila svojej, kym som ju nezmenila a nezistila, co je vacsina z nich zac....ta nasa, mi neockovania odobrila a by si si divila kolko lekarov svoje deti ockvoat nedava (poznam ich dost...;))...ale to ty nikdy nepripustis.....kym.....

2hanah
22. júl 2012

Ženský, přestaňte mě tady cupovat, Vy jste proti očkování, já to respektuju a Vy můžete spolknout naoplátku negace mého postoje. Pochopte, že tady neexistuje správný nebo špatný postoj, některé dítě očkování snese a třeba se mu v budoucnu i vyplatí, jiné, které má oslabenou imunitu ho snést nemusí nebo špatně, každá strana má dvě mince a záleží jen na rodičích, jak se rozhodnou a následky v budoucnu ale musí nést, ať se rozhodnete pro očkování nebo proti. A děti se sníženou imunitou mohou mít potíže vyvolané vnějšími vlivy třeba právě nákazou i bez očkování, a pak je otázka, jestli hůře snesou vedlejší účinky očkování nebo pak tu konkrétní nákazu, právě proto, že mají sníženou imunitu.

sorciera24
22. júl 2012

@2hanah ok, ja beriem tvoj nazor na ockovanie (kedze dlho som mala rovnaky)...tak ty ber nas a neoznacuj nas, ze hazardujeme so zdravim svojho dietata (to mozeme povedat aj my o tebe....halvne, ked vieme, kt. bije...)

2hanah
22. júl 2012

@monika6e Dceru jsem nechala očkovat kromě TBC až ve dvou letech. Máte určitě pravdu a já nekritizuju Vaše postoje, jen nechci, aby ostatní také kritizovali ten můj. Já také věřím naší pediatričce a domnívám se na základě své osobní životní zkušenosti, že pokud má dítě ochrnout, může se to stát i po napadení nějakým těžkým virem a třeba následným zápalem mozkových blan, prostě pokud dítě takhle špatně snese očkování, mohlo by mu tentýž patologický stav navodit i nějaké onemocnění a ne jenom očkování, ale opět je to můj názor, a připomínám, že každá strana má dvě mince a uznávám, že aspoň z velké části máte pravdu, ale bohudík obě moje děti jsou prozatím zdravé, očkování přestály s běžnou reakcí a já teď věřím, že je ochrání a v našem případě to bylo správné rozhodnutí.

2hanah
22. júl 2012

@lusyy Ano, uznávám, že máte svoje důvody a vzhledem k Vašemu konkrétnímu případu jste se určitě rozhodla správně, ale jak píšu níž, myslím, že celoplošně neexistuje v otázce očkování špatný nebo správný postoj, každý si to musí rozhodnout sám a věřte, že já taky nemám jednoduchý život, co se týká zdravotní stránky a domluvy s lékaři, nejednou jsem s nimi vedla boj o stanovení diagnózy a léčby a bohužel musím říct, že já jako laik jsem měla více zdravého rozumu a pravdy než oni a bývala bych na to doplatila.

kaja73
22. júl 2012

@2hanah dieta ktore zle znasa ockovanie nemusi zle znasat choroby-je to zasadny rozdiel-vedlajsie ucinky vakcin su sposobene hlavne chemickou zatazou v nich,nie tymi mrtvimu povodcami choroby,dalej ak dieta ochorie choroba postupje tak ako ma-cez sliznice-proste nevynechava prvu dolezitu barieru a nevojdehned priamo do krvneho obehu a tiez sa naraz nenakazi napr 3zivymi virusmi-ako pri MMR ke, ci 19 chorobami -ako je to pri prevenare a hexe spolu-hexa 6 chorob a prevenar 13 typov pneumkokov-kde by sa dieta tymto vsetky naraz nakazilo???????? a tiez si to neskombinuje s tolkou chemiou.
toto ozaj nemozes davat ako rovnicu-ze zla reakcia na ockovane rovna sa zle znasanie chorob-to nemusi ist vobec ruka v ruke a zvacsa ani nejde. Mnohe deti co maju zle reakcie na ockovanie maju nadchu za 3 dni vyliecenu a su chore 1 do roka.
Moj syn napr neznesie prave chemicku zataz. 😖 aj v potravinych mu vadi,nieto este priamo vrazena do krvi s 20 nasobnym prekrocenim toxicity hlinka vo veku 3m-hexa plus prevenar-naraz je takato zataz.
pri vacinach je prvorady problem chemia,nie tie virusy ci bakterie.

2hanah
22. júl 2012

@sorciera24 Samozřejmě, za to označení se omlouvám, jak jsem psala, každý má svůj názor a svoje ,, to správné" rozhodnutí.

monika6e
22. júl 2012

@2hanah naprosto rozumím. Já nic nikomu nenutím, a už vůbec ne svoje názory. Jen jsem si k něčemu došla. A protože mě argumenty, lékaři, vědci i studie přesvědčily, píšu o tom články. Stejně tak jsem zaujala já svůj postoj k očkování vlastních dětí. Prostřednictvím článků chci ostatní informovat. Pak ať se každý rozhodne podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Největší zlo je neinformovanost a jednostranné nalévání své pravdy od farmaceutických firem. Člověk by měl znát všechna rizika, rozhodnutí je na každém. Tak doufám, že z toho nevyznělo, že Vás nějak odsuzuju. To bych si nedovolila! Navíc jsem nečetla předcházející stránky, takže tu vlastně ani moc nevím, o co jde. Ale ten příspěvek jsem zkrátka musela... 🙂

2hanah
22. júl 2012

@sorciera24 Ale připustím, klidně, taky se pohybuju v lékařských kruzích, taky mám vzdělání a bohaté životní zkušenosti s nemocemi, smrtí a špatnými reakcemi na očkování. Ale jak jsem psala, dítě, které vážně onemocní po očkování, by mohlo takto vážně onemocnět i bez toho, tu nemoc mu mohou vyvolat i jiné faktory než je očkování, pokud na to má genetické dispozice a třeba oslabenou imunitu, akorát, že se snažíte jednoznačně dávat vinu očkování za nemoc nebo postižení svých dětí a teď jsem hlavně chtěla říct, že očkování nemusí být na 100% prospěšné nebo naopak, touhle otázkou se zabývat nehodlám, to je na odbornících a hlavně myslím, že jednoznačná odpověď neexistuje. A co se týká toho očkování v porodnici, miminko prostě odnesou, že jde na prohlídku před propuštěním a donesou ho naočkované, těžko budete personál v přeplněné porodnici zdržovat tím, ať Vám podrobně popíše každý krok pediatra při prohlídce, když tam nikdo nemá čas a každý je na Vás nepříjemný při sebemenším dotazu, měla jsem za to, že prohlídka je prohlídka, o očkování jsem se dozvěděla až po.

2hanah
22. júl 2012

@kaja73 O.k. máte pravdu, ale já mám veliké obavy z nemocí a smrti svých dětí a věřím prostě tomu, že v našem případě jsem se rozhodla správně, jinak bych se už z toho musela zbláznit ☹

lusyy
22. júl 2012

@2hanah jojo,máte pravdu,dřív se nikdo neptal,nikdo to neřešil,byla to povinnost a je to...teď jsou na to názory rozdílné a pro nás matky strašně těžké,vše má svoje pro a proti......nikoho neodsuzuji,nesoudím 🙂 A co se mě na Vás líbí: Když něco nevíte,nebojíte se zeptat.Otázky jsou znakem boje o život. Vy jste se zeptala ,já odpovídám. Miluji komunikaci s inteligentními lidmi 😉

lusyy
22. júl 2012

@2hanah jo,ta věta o vědění je všeobecně,ne jenom na Vás 😀 😀 😀

2hanah
22. júl 2012

@monika6e O.k. Respektuju to a souhlasím, já také zrovna nemiluju farmaceutické firmy, snažím se svoje děti co nejmíň zatěžovat léky, někdy je těžké najít pravdu nebo zlatý střed, ale máte pravdu, že je zapotřebí informovanost.

2hanah
22. júl 2012

@lusyy Snažím se, nesoudit lidi a nejdřív se zeptat, co je k jejich postoji vede, protože nikdo z nás nevidí do hlavy nebo srdíčka toho druhého, nemůžeme vědět, čím si kdo prošel a všichni to máme z nějakého konce v životě těžké (možná na pár vyjímek).

sorciera24
22. júl 2012

@2hanah ano, to ochorenie, moze dieta dostat aj neskor a bez ockovania, ale nemusi a tym, ze som ho naockovvala som mu k tej chorobe len dopomohla....proste je to zataz pre organizmus, zatialco, kebyze nenaockujem, tak kludne moze prezit bez ujmy na zdravi....to je ten rozdiel....(inak kopu deti tu osl. imunitu nemalo...ani moje....)no, neviem, ako u vas, u nas v porodnici, prisli a ockvoali priamo na izbe...pred ocami mamiciek....keby mi urobili take, ze vezmu dieta a donesu naockovane.....to by som len humbuk narobila....to si nemozu dovolit urobit nejaky zdrav. ukon, aby o nom neinformovali.... 😠

kaja73
22. júl 2012

@2hanah urcite tie obavy a strach nie je vacsi ako ten moj a moje deti ☹
Tiez sa bojim chorob,ale preco by sme sa mali najviac bat tych na krtore vymysleli ockovanie??????
Ved tych smrtelnych chorob,ktore su tu,je spusta a nie su na ne vakciny.
Taky mums,osypky,,rubeola -spominam tie,lebo o tom je tema-nik sa nad nim nezamyslal,kym neboli vakciny-boli bezna sucast zivota a dieta ziskalo celozivotnu imunitu-nie ako teraz, ked na rubeolu mozu ochoriet prave 30 rocna zena,co uz nema protilatky z ockovania,ci na mums chlap v reprodukcnom veku co uz tiez nema protilatky,alebo na osypky hoc kto z nas nad 30 rokov-vakcina totiz ucinkuje max 10-15 rokov a potom co??????
Ved u vas v cechach su teraz epidemie mumsu u plne zaockovanych pubisov-to je pruser,nie ked tu chorobu dostane dieta.
U vas sa to ockuje inak ako u nas-druha davka je u nas az v 11 rokoch,takze epidemie u pubisov nemame ,ale zato je otazka casu kedy tu budu u dospelakov. 😖
prekonanim choroby by toto nebolo-preto su to decke choroby lebo detsky organizmus ich znasa dobre.
Umrtnost v minulosti bola vysledkom,podvyzivy,zlej hygieny,chybajucej pitnej vody.......to uz teraz nie je problem.
Ale dosta tieto choroby v dospelosti problem moze byt.

2hanah
22. júl 2012

@sorciera24 Tomu, co jste napsala rozumím, to mi došlo a je to pravda, ale kdyby se potýkalo s komplikacemi nebo dokonce umřelo třeba na pneumokoka, byla by to ta stejná situace naopak, ikdyž těchto případů je možná nesrovnatelně méně a tady bychom si jako matky vyčítaly naopak to, že jsme neudělaly to, co jsme mohly a tohoto případu jsem se já bála víc. Každopádně přeju hooodně zdraví a pohody ať už s očkováním nebo bez.

kaja73
22. júl 2012

@sorciera24 mne moje obe deti vzali bez mojho suhlasu v porodnici na TBC ockovanie,asi kym som bola v sprche a vobec neviem kedy to spravili,ale vtedy som za tymi ockovaniami hnala a tak som si to zistovala z dovodu,ci nahodou nezabudli 🙄