Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

andelka
20. okt 2011

@anehap
@sunysara já vždycky volám. Ona mi dává termín vždy při předchozí návštěvě.

@apollo11 já myslím že jo, prostě když děcku není dobře, tak bych ho nedorážela ještě očkováním.

sunysara
20. okt 2011

no to si říkám taky. tak uvidím, jí zavolám a ona mi řekne, zase za týden i kdybych to chtela odložit.

anehap
20. okt 2011

@sunysara a nebo dělej mrtvýho brouka a nevolej 😉

martinak11mk
20. okt 2011

Tak jsem dneska byla na kontrole se starším synem, je lepší a mladej to nechytil a prý už nechytí. Takže ve středu nastupujeme na to očkování. Schválně jsem se ptala dr na reakce. protože syn bude mít v lednu 3roky, tak mě zase vyděsila- čím delší skluz od 1.dávky, tím velké reakce. Ale dr z vakciny.net mi tvrdí opak. Že naopak větší to snáší lépe a že na 2.dávku nejsou takové reakce jako u první. Docela mě dostala do kolen. Už ted se děsím středy. A ptala jsem se i na tu alerg. reakci po očkování - jak se má čekat 30min v čekárně. No tak mě taky neuklidnila, prý se to stát může...že to snesl ok u 1.dávky neznamená že to tak bude u jiných. Já se tady toho priorixu fakt bojím co se může vše stát.

betelgeuzz
20. okt 2011

@sunysara jestli máš pocit, že malý není v pohodě, tak určitě odlož. Pak ani nebudeš vědět, jestli reaguje na vakcínu, nebo jsou to příznaky něčeho jiného. Samozřejmě, že to můžeš odložit. Je to sice povinná vakcína, ale není určena horní hranice, kdy se musí naočkovat. Já jsem rovnou dr řekla, že dřív, jak ve dvou letech to nedám a neměla výhrady. Klidně bych jí to takhle řekla, že není horní hranice, takže je na mě, kdy to dítě dám očkovat.

apollo11
20. okt 2011

@anehap @andelka Kéž by to akceptovali i dr. 😒

betelgeuzz
20. okt 2011

A naše dr má na dveřích napsáno, že po očkování se má čekat 30 minut.

sunysara
20. okt 2011

@martinak11mk taky super. ☹

me moje dr říká, že žádné reakce nejsou možné že se s tím nesetkala. 😠

@betelgeuzz tak je protivný, zuby jsou jasný, tak uvidíme.

sunysara
20. okt 2011

navíc jdeme v pondělí 12.10 a to malej usíná a čekat tam půl hodky to asi usne uplne.

martinak11mk
20. okt 2011

@sunysara kéž by nebyly reakce. Mně řekla dneska, že i nachlazení je reakce.

sunysara
20. okt 2011

@martinak11mk ale můžou být ale max. zvýšená teplota. víc neberu. 🙂

anehap
20. okt 2011

@betelgeuzz a teď už jste očkovaní?Nebo ještě odložíte?

martinak11mk
20. okt 2011

@sunysara mně řekla - teploty, horečky, osypání, nachlazení. Když jsem se zeptala jestli to může vypadat drasticky🙂 neodpověděla. Tak jsem zkusila jinou otázku - zda je to nejhorší vakcina co dělá takové reakce. prý ne. na tu nebo ty horší jsem se radši neptala. Snad je lepší všechno nevědět🙂 Taky nám odkládala o týden, max o 2týdny. Ale říkám si, že už to nechám dát...pokud mají být reakce, budou asi ty samé jako o týden později. A aspon budou vánoce v pohodě, že je to za náma.
Holky, za jak dlouho po 1.dávce jste dostali 2.???

betelgeuzz
20. okt 2011

@anehap zatím ne, dr se už ptala, že bych vzala starší až půjdu na poradnu s mladší, ale váhám.

martinak11mk
20. okt 2011

dáváte někdo před očkováním zodac, aerius nebo něco protialergického?

lojzina
20. okt 2011

@martinak11mk malej bere aerius uz delsi dobu,nekdo radi fenistil,probiotika,a vitamin C

nicole_1
20. okt 2011

@sunysara vy jste na tom ještě furt nebyli...my byli před 8 dny, včera Ada měl teplotu a dneska trochu taky jinak je to v pohodě.....já myslím, že se zbytečně stresuješ, takhle by jsi to už měla dávno za sebou a měla klid a nemusela řešit jako reakci dostane nebo ne a podle mě je lepší se po tom nepídit...osobně neznám nikoho kdo by měl po očko nejakou hroznou reakci a zdůraznuji osobně, a to mám ve svém okolí spoustu dětí a když si to vezmeš reakce může být na cokoliv i na obyčejný kapky do nosu 😉 jinak já šla na to očko i když měl Ada slabou rýmu a ted mu vyrostlo 6 zubů a doma jsme trochu nachlazení, kdybychom čekali až bude celá rodina fit, tak se v životě nenaočkují 🙂

hanule05
20. okt 2011

@nicole_1 ahoj,
prosím tě, můžu se tě zeptat, jestli staršího synka máš ve školce, když je mladší naočkovanej? Nás to taky čeká a já váhám, jestli poté nechat starší dcerku jeden dva týdny raději doma, aby nám ze školky nedonesla nějakou nemoc a mladší, aby to nechytla, když bude oslabená po očkování.

nicole_1
20. okt 2011

@hanule05 starší chodí do školky jen 1x týdně, ale chodíme do cvičení, do tancování,atd...a nepřestali jsme, neizolovali jsme se na 3 týdny a prostě děláme to co před tím, ptala jsem se na to Dr., jestli můžeme do kolektivu a on, že pokud nebudou teploty tak nevidí důod proč ne, představa, že bychom 14 dní měli být v izolaci, tak bychom zřejmě zešíleli...

hanule05
20. okt 2011

@nicole_1 díky, já jsem z toho dost vyplašená, protože dcerka měla dost hnusný reakce po Hexe a tady po té vakcíně se děsím, co přijde.

sunysara
20. okt 2011

@nicole_1 ne ještě nejsme a ani to neplánuju. nejak me to nedá a docela se toho bojím.

nicole_1
20. okt 2011

@hanule05 pár dětí znám co měli po hexe vysoký horečky a na priorix vůbec nic, starší po hexe taky míal teploty a reakce na priorix

@sunysara já se nedivím, že se toho děsíš,když čteš tyhle diskuze, to bych taky nenaočkovala, proto je lepší nevědět anebo se zeptat odborníka 🙂

nicole_1
20. okt 2011

@sunysara četla sis něco o spalničkách,zarděnkách, já jsem teda ráda, že moje děti jsou už naočkovaný 😉

nicole_1
20. okt 2011

@hanule05 reakce na priorix žádná, bohužel ten mladší má teploty včera i dneska večer

takyja
20. okt 2011

@hanule05 @nicole_1 Moje dcera měla špatné reakce na hexu a na Prevenar, následující Priorix byl taková katastrofa, že doposud nevím, zda očkování vůbec dokončíme.

nicole_1
20. okt 2011

@takyja a jaký reakce měla?

takyja
20. okt 2011

@nicole_1 Prodělala v důsledku očkování v mírné podobě spalničky, zarděnky a plané neštovice najednou (toto je závěr MUDr.). Měla neurologické komplikace (neutišující dlouhodobý pláč), horečky 40,5 C cca 10 dnů na střídačku se stavem bez teplot (je to tzv. kolísavá horečka), extra zvětšené uzliny na týlu, spalničkovou vyrážku a spalničkovou konjunktivitidu, zarděnkovou vyrážku, neštovici, podle všeho měla prudké bolesti hlavy, 3 týdny odmítala jídlo a pití, takže vyhubla tak, že jsme málem skončili v nemocnici. Střídavě spala nezvykle dlouho a naopak v noci se budila s pláčem, únava, podrážděnost cca 3 týdny atd. Teplotu dostala hned v den očkování a tento den mi i prospala prakticky celý, přestože běžně spí odpoledne cca 1,5 - 2 hodiny. To jen tak z hlavy.. asi byly i další "méně důležité" věci - musela bych kouknout do poznámek.

nicole_1
20. okt 2011

@takyja a to měla i takový reakce na hexu a prevenar? jako pokud snášela před tím očkováním špatně, tak to bych určitě posunula očko na spalničky....my naštěstí reakce na očko jen mírný teploty a ted na ten priorix po 8 dnech teploty, a jen to, jinak je úplně čiperný, když je nemocný a má teplotu, tak jen polehává a nechce jíst ale ted to na něm není vůbec znát, kdybych mu nešáhla na čelo tak ani nevím, že má teplotu

takyja
20. okt 2011

@nicole_1 Logicky takové reakce mít neměla - spalničkovou konjunktivitidu, výsev spalniček a neštovice, atd. si po hexe fakt neužene.

Po hexe zvracela v den očkování a měla horečky 40C po několik dní, po Prevenaru se jí vždy vysypal ekzém + mírná teplota cca 1 den. Bohužel na některé souvislosti jsem přišla pozdě, protože jinak bych jí Priorix tak brzo rozhodně nenechala dát a už vůbec ne Priorix Tetra. Taky pomohla změna pediatra, atd., ale to je na dlouho.

No tak to máš štěstí, že to dobře snáší.

takyja
20. okt 2011

@nicole_1 "mít nemohla" - už to nejde opravit.