Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

sunysara
26. okt 2011

@dorinek jo tak když se nic nestalo tak to samozřejmě bych šla taky jinam a řešilo by to. 🙂
no naštěstí to dopadlo tak jak to dopadlo. tak snad i nám to dopadne dobře.

dafenka
27. okt 2011

ahojky 🙂 dnes jsme byly na očkování Priorixem a mám z toho hlavu jak meloun. včera jsem si o tom něco četla a jsem z toho značně nervozní ☹ chtěla jsem se zeptat ( u doktorky jsem na to poněkud zapomněla ) můžu ji dneska okoupat? děkuji 🙂

martinak11mk
27. okt 2011

@dafenka V den očko by se koupat nemělo. Naše dr říká, že tam nesmí padnout kapka vody. Nevím co na tom je, ale radši dodržujeme.

dafenka
27. okt 2011

děkuji, raději tedy nebudu. ještě než jsem tam šla, jsem věděla, že se na to chci zeptat, ale pak jak malá začala brečet, neměla jsem k slze taky daleko a úplně jsem na to zapomněla 😅

anehap
27. okt 2011

@dafenka taky nám dr. říká min. den nekoupat 😉 Ať to po očkování zvládnete a je vám dobře 🙂 , nás to teprve čeká 😒

lotysek
27. okt 2011

@martinak11mk Naše malá byla po prvním očkování relativně v pořádku (v 15 měsících) zvýšená teplota, druhá dávka byla po 6 měsících před druhým rokem a horečky 39 a výš.

dafenka
27. okt 2011

@anehap děkuji 🙂 doufám, že to Klárka zvládne (já budu samozřejmě zase na prášky 😖 ) a to nám ještě paní doktorka říkala, že reakci můžeme a nemusíme očekávat 7-12 den a to vychází zrovna na víkend ☹ a ještě máme tátu v práci, takže zase budu na případnou reakci sama ☹

martinak11mk
27. okt 2011

@lotysek děkuji za odpověd. chytla jsem se právě odpovědi z hygieny kdy se píše že dítě v mém věku by mělo přeočkování líp zvládnout. ...nás taky prvně zvali hned za 6měsíců.Ale to ani náhodou🙂 Tak asi čím později od 1.tím líp. Možná to tak není, ale nasvědčuje to tomu.

lotysek
27. okt 2011

Kdybych věděla že jde odklad tak bych do něj určitě šla. Ale bohužel jsem to nezjišťovala. 😒

martinak11mk
27. okt 2011

@lotysek to mi povídej, taky jsme dostali píchanec v 15m.🙂))Ale 2.nechávám na leden.

martinak11mk
27. okt 2011

@martinak11mk pardon, na únor

lotysek
27. okt 2011

martinak11mk Nás teď bude čekat rozhodování jestli nechat malého naočkovat v 15 měsících. Jak se tvářila dr když si chtěla odklad?

petja
28. okt 2011

Která nemoc z těhle tří je nutná naočkovat?Kde si to můžu nastudovat?

martinak11mk
28. okt 2011

@lotysek nejdřív vyhrožovala sociálou, hygienou..věděla, že jsem tvárná. Ale po dopisování s dr Petrášem jsem věděla co a jak a na rovinu řekla, že je plno viroz, že vím, že není horní hranice a že kdyby měl rýmu nebo něco, že jistě ví, že reakce by byly mnohem horší a že jsme se s manželem dohodli na únor. O sociálce ani slovo,jen napsala do karty, že si přeji očko v únoru a že jen nahlásí na hygienu, aby věděli kolik je naočkovaných a nenaočkovaných - kdyby byla epidemie těch nemocí, aby veděli.....psala jsem i na hygienu----zkopírované výš a vůbec žádný problém. Pokud ntobě dr pozná že nejsi tvárná a víš co chceš, musí to akceptovat. A nic ti nemůže. Nám bohužel změnila hexu za priorix, tak dostal očko v 15.měsících, naštěstí to ustál ok, ale už bych to nikdy před 2rokem nedala. Pak i ta 2.dávka je ke 3letům a přeci jen je to lepší.

martinak11mk
28. okt 2011

@martinak11mk a jinak když jsem další den po odkladu šla se starším na kontrolu, byla úplně normální, milá....měla jsem strach že se bude dívat skrz prsty, ale nee..asi nechce přijít o pacoše.

petja
28. okt 2011

@martinak11mk jak změnila hexu za priorix?

martinak11mk
28. okt 2011

@petja měli jsme mít hexu a v sms pozvánce nepíše na co zve. Jen at se v tolik dostavíme na očko. No a že je to priorix mně řekla, až to bylo píchnutý...no krve by se ve mně nedořezala....takže vždy je lepší se předem zeptat nač zve. Pak už bylo na cokoliv pozdě.Asi má s odkládáním priorixu zkušenosti, takže nás docela převezla.

petja
28. okt 2011

@martinak11mk Tak to je hnus,to bych jí dala! Kolikátá hexy to měla být?

martinak11mk
28. okt 2011

@petja myslím tuším poslední, měl ji měsíc po priorixu..

petja
28. okt 2011

@martinak11mk a proč to píchala když ještě neměl ukončené první očkování!!! 😠 😲

kocicinka
28. okt 2011

@petja myslíš jako která je nejvíc nebezpečná? Protože povinné jsou všechny tři...
Každá z těch nemocí je "blbá" něčím jiným, ale švagrová mi říkala( je dr), že nejvíc nebezpečné jsou spalničky( je tam vysoké riziko encefalopatie). Ovšem monovakcína proti nim neexistuje

petja
28. okt 2011

@kocicinka aha,děkuju!Takže jednotlivé vakcíny oproti MMR vcelku není,jo?

kocicinka
28. okt 2011

@petja ne, u nás určitě ne. Možná, že v zahraničí ano( myslím právě proti těm spalničkám, ale nejsem si jistá). Nicméně dovoz je komplikovaný.

petja
28. okt 2011

@kocicinka děkuju za odpověď.tak kdyby mudra s vakcínou souhlasila,bylo by to o to snažší,ne?

denisocka
28. okt 2011

prosim vas,potrebujem odbornu radu 😎 je potrebne sa po MMR očkovani na najeky cas stranit detskemu kolektivu ? vzhladom k zivej vakcine

kocicinka
28. okt 2011

@petja teď teda úplně nevím, jak to myslíš 🙂 Jako kdyby souhlasila s monovakcínou spalniček, a to ostatní, že bys nedala?

petja
28. okt 2011

@kocicinka jo přesně tak

@denisocka spíš vzhledem k očkovanému dítěti,dopřát mu klid

denisocka
28. okt 2011

@petja a vzhledem k neočkovaným detom v okoli,keby ten klud nebol dodrzany trebars taky ten prvy tyžden po očkovani? 😎

kocicinka
28. okt 2011

@petja hele to netuším. Asi by to nebyla taková zátěž pro organismus, ale jednak- fakt netuším, jesli ta monovakcína existuje, je to jen má doměnka.Zeptej se @petot , ten je moudřejší, nebo si zavolej do nějakého očkovacího centra. Rozhodně se neřiď podle mě, já jenom sbírám info jako každá maminka tady. Nebo si napiš do Rozalia nebo na www.vakciny.net- Dr. Petráš.
Zarděnky jsou velice nebezpečné pro těhotnou ženu( tedy pro plod), příušnice zase pro kluky- mohou zapřičinit zánět varlat a ten strašně bolí, krom jiných možných komplikací.

martinak11mk
28. okt 2011

@petja to nevím...asi že bych nepřišla v 15.měs