Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

takyja
15. jún 2011

@musko Aha, děkuji za link (jsem zase o něco chytřejší, ale pak nechápu tak tvrzení pediatrické společnosti - asi na to pediatři kašlou a nic nehlásí). Očkování máme v rozloženém plánu, ale vakcíny v celku s tím, že jsme dohodnuti, že MMR odložíme 2. dávku co to půjde.
@lukza Ahoj, my měli první vyrážku hned druhý den, pak rozvinutou v průběhu dvou týdnů a pak po vymizení znova přesně 3 týdny od očkování.
@tygrous Taky jsem zastánce očkování, ale líbilo by se mi něco jako "bezpečné očkování", tj. aby pediatři byi řádně informovaní a očkovali podle zásad (odstupy v očkování, neočkovat při rýmě, při nějakém neklidu dítěte, atd.)
@lukza Já myslím, že doktoři netuší, že takové změny chování jsou právě po očkování MMR a nějak to přehlížejí, nedávají do souvislostí... dobré je, že si to tady napíšeme a člověk je trochu klidnější, když vidí, že to není tak ojedinělé.
@hojda Taky jsme z Prahy a plus vzhledem k tomu, že cestujeme i s malou tak vidím setkání s nemocemi jako je MMR jako reálné...

tygrous
16. jún 2011

Tak dneska jsme byli v poradně, tak jsem s Dr.probírala to vztekání po MMR a řekla, že některé děti po tom opravdu bývají víc podrážděné...a že po příští dávce to bude určitě lepší, že bude mít zas o něco vyspělejší imunitu... Tak snad jo...

takyja
16. jún 2011

@tygrous Já teda když mi někdo řekne "víc podrážděné" si představuju něco jiného než ten běs, co jsme zažili doma. 😲 😀

petot
17. jún 2011

@tygrous Jasné, vždy to bude už len lepšie.. a keby náhodou nie, tak vakcíny aj tak za nič nemôžu 😝

mates22
22. jún 2011

ahoj holky, malej byl očkován priorixem, 4. den byl protivnej jako blázen, 11. den průjem, 12. den teplota 37,7. Diagnostikovámu mu byla akutní gastroenteritida (protože jsme už sedmý s průjmem u doktorky) nesouvisející s očkováním a reakce na očkování v podobě teploty - to poznala podle krčku, že je červenej. Průjem má už pátý den, nelepší se, 12-14 vodových stolic a po dvou dnech bez teplot znovu horečka pře 38, nurofen jí nesrazí. Taky mu rostou zuby a moc nepije, odmítá cokoli krom mateřiny - ještě, že kojím....tak možná jestli má oslabenej organismus, dehydrovanej prý tedy není, a ty zuby do toho. Nebo měli jste někdo reakcii ve dvou vlnách teploty?

denduska
22. jún 2011

@mates22
My sme toto ocko odmietli ale osypky/spalnicky ako ochorenie prebiehaju vo dvoch vlnach horucok, cize to moze byt reakcia na ocko - aspon si myslim 😅

mates22
22. jún 2011

@denduska díky, tak asi snad jo... u nás je toto očkování povinné, alespoň si to myslím, jen jsem slyšela, že ho někdy posouvají na později u některých dětí. Dcera měla reakci taky, ale až na přeočkování, ale to byla klasika, osypala se a měla 3 dny horečku....tohle je takový jo a ne, do toho ten průjem ☹

denduska
22. jún 2011

@mates22 aj u nas je povinne 😉 ale my sme ho odmietli, kvoli zlym reakciam po predoslych ockovaniach.

verled
23. jún 2011

¨teda masakr, já už jsme si říkala, jestli to neni diovný,a le asi ne, malej má po očkování přesně 13. dní, hned den po očkování zvracel a onemocněl, teď když se vyléčil, tak 11. den přišly horečky, už 3 dny má 40ky, nikdy neměl žádnou reakci,m ale tohle je mazec, samo z toho má průjem, je mi ho láíto, nedá se to ničim srazit, sirup už nechce a blinká mi ho a čípky nezabíraj☹

takyja
23. jún 2011

@verled musíš chladit fyzikálně (vlažná vana, zábaly, atd.), 40C už ničí lidské buňky

hojda
23. jún 2011

@takyja pozor nesmí se zase zchladit moc!!! To by bylo taky špatné. Jen o pár stupínku chladněší voda, než je teplota těla. Jinak 40 je opravdu hodně moc, volala bych dr.

verled
23. jún 2011

@takyja to dělám, ale to je vždycky na chvilku a pak nanovo☹

takyja
23. jún 2011

@verled Chtělo by to vyštření u dr, nemusí to být reakce na očkování a tři dny tak vysokých horeček už jsou důvod pro návštěvu lékaře. Z mnoha důvodů... na pozadí může běžet nějaká infekce (ledviny, plíce, atd.). Sama jsi psala, že byl v mezidobí nemocen, může to být i bakteriální infekce, která si na oslabené tělíčko "sedla". Nechci tě nějak strašit, ale prostě pro klid duše a zdraví dítěte bych mazala k lékaři ještě dnes.

Jinak se 40C ho prostě nemůžeš nechávat, tak vysoká teplota ničí buňky. Pokud to nejsi schopna doma zvládnout srážet, je potřeba konzultovat s lékařem a případně se nechat hospitalizovat, aby to teplotu snížili.

verled
23. jún 2011

@takyja já jsme volala dr a ona říkala, že mám zítra ráno přijít, ale že to bude z toho.....

kaja73
23. jún 2011

@verled Toto je ziva vakcina,takže ked mal co len trochu oslabeny organizmus,tak sa mu mohli spusti vsetky 3 choroby co su vo vakcine naraz 😒 Osypky su typicke vysokymu horučkami ,ale sa ich napr neodporuča umelo znižovat liekmi,ale len obkladmi ci homeopatiou,lebo sa priebeh inak zhoršuje . Odporuča sa davat vysoke davky A vitaminu a ani C vitaminokm nič nepokazis-Davaj mu aspom 1000mg za den cecka,ale nie naraz rozdel to počas dna.možes dat aj viac.Tym pomožes lepsie ako nurofenom.A davaj tiež to acko.

hojda
23. jún 2011

Tohle očkování je fakt svinstvo, nechápu, jak někoho napadlo přidat tam ještě neštovice.....

takyja
23. jún 2011

@kaja73 Horečku 40C musíš snižovat, s tím se prostě dítě nemůže nechat..

@verled Rada mého dr v podobném případě, co 4 hodiny střídavě dávat Nurofen a Panadol sirup + podle potřeby chladit fyzikálně. Např. 20minutovým zábalem jsme zchladili o 1,8 stupně (malá měla rovných 40C), po zábalu 38,2C a udrželo se to pár hodin v rozumných mezích.

verled
23. jún 2011

@takyja a vždy´t říká snižovat, ale obklady a ne léky...

verled
23. jún 2011

holky díky.-)

takyja
23. jún 2011

@verled @kaja73 Jj, pardon.

verled
23. jún 2011

@takyja 🙂

@kaja73 ale to je docela možný, on hned po vakcíně onemocněl......

kaja73
23. jún 2011

@takyja Znižovat ano 😉 ,ale nie umelinami-to pri osypkach velmi skodi.A celkovo tie lieky na horučky treba obmadzovat a riešit to skor obkladmi,kupelmi a homeopatiou.Len tak nezatažis organizmus este viacej,nehovoriac o tom, že pri horucke bakterie a virusy zomieraju a je to prirodzena a spravne reakcia organizmu.Do tej 39 by som to vobe neriešila a potom tymi obkladmi.
@verled fakt si zožen to cecko-napr cmulaci Jamienson je fajn -ja ho delim na 4 casti a tak davam malemu aj v zdravi aspon 500mg,ale nie naraz,lebo sa to len vyčura.Ty daj teraz kludne cez 1000mg a plus ten A vitamin.Tymto nic nepokazis,aj ked Dr vas bude určite chciet liečit inak-možno agresivnejsie,ale zaroven skus robit aj toto.

takyja
23. jún 2011

@kaja73 Kájo, nesouhlasím s tebou, z imunologického hlediska nijak zvlášť horečka nepomáhá (některé procesy v těle běží trochu rychleji, ale má to minimální význam), naopak hranice tělesné teploty 40C je v podstatě ta kritická. Takže já jsem pro léky a snižování teploty fyzikálně.

musko
23. jún 2011

@takyja - ale @kaja 73 má pravdu - okolo 38 st C je imunitná odpoveď organizmu najlepšia. Ja do 39 neznižujem. Dávam hodne piť a obklady na čelo, sledujem, ruky a nohy - ak sú studené, nemá sa teplota znižovať vobec....

kaja73
23. jún 2011

@takyja Vidis, ja ma na to iny nazor 😉 telo vie co robi,priroda to tak spravila a my len branime tomu co ma svoj priebeh.Prečitaj si niečo o osypkach-umrtnost bolo vysia v skupine kde umelo horučku znižovali-tam bolo plno komplikacii 😖 -Citujem-Pokud sa horečka pri spalničkach znižovala za pomoci leku,umrtnost sa sedmkrat zvysila./WITSENBURG 1992/ A kedže sa tu jedna o horučku po MMR,ktora obsahuje aj zivy virus osypok,tak by som sa tymto skor riadila. Jasne ze so 40 sa netrba zahravat,ale da sa to riešit aj inak ako mas ty na mysli.Podla mna.

kaja73
23. jún 2011

Este tu skopirujem---- Horúčka (nad 38 °C) je veľmi dôležitá, lebo je jedným z obranných mechanizmov ľudského tela. Baktérie, vírusy, plesne ... po vniknutí do organizmu spôsobia jeho disfunkciu, telo sa začne brániť tým, že aktivuje imunitný systém (produkcia cytokinínov). Centrálny nervový systém umožní zvýšenie teploty generovanej vo vnútri tela. Táto zvýšená teplota zvyšuje metabolizmus, zabraňuje rozširovaniu choroboplodných zárodkov a likviduje ich. Horúčka je teda komplexná reakcia smerujúca k zvýšeniu dejov, ktoré zvyšujú potenciál jedinca na prežitie.

musko
23. jún 2011

a ešte poznámka - po očkovaní nedávaťv žiadnom prípade Panadol! Ak už, tak Nurofen.

denduska
23. jún 2011

holky neviem to najst ale mam niekde ulozeny dokument o horucke..B-lymfocyty tvoriace protilatky sa tvoria v najvyssej moznej miere pri 39,5 stupna. Priznam sa ze ja pri horucke panikarim ale ked som mala chripku tak som nevladala drobcovi ani dat ziaden liek...a malinka mala 39,7 a prezila bez vsetkeho aj bez liekov aj zabalov... 😅 😅 nastastie 😅 😅

musko
24. jún 2011

@denduska sa snáď nenahnevá, keď to dám sem:o) http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_19.htm
myslím - hlavne @takyja - myslím, že tieti reakcie sa týkajú Tvojej malej - tak to daj svojej pediatričke

takyja
24. jún 2011

@musko Díky, už se na to dívám (jen pro vysvětlenou - náš pediatr nezpochybňuje, že je to z očkování, to o chybějícím registru bylo od předsedy České ped. spol. z TV).