Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

bevab
16. mar 2010

Nie je to ockovanie povinne ? My mame ist v maji, ale potom co tu citam neviem neviem :(

lenik_25
16. mar 2010

Clair, člověče, to mě ani nenapadlo, že by to mohla být reakce, ale Daneček má malý opárek na rtu taky... jinak nic víc.

Tamka, co jsem si tak všimla, tak právě 8.-9. den mají děti nejčastěji reakci. 3 dny po očkování je u živé vakcíny ještě moc brzy. Divná doktorka ☹

U nás v ČR tedy tohle očkování povinné je.

clair
16. mar 2010

lenik_25, tak jsem volala doktorce a prý to nebude reakce na očkování, ale jak má po očkování sníženou imunitu, tak něco chytnul a projevilo se to právě tím oparem. Máme to natírat fialkou a nasadit b-complex. Dnes je teprve 6. den po očkování, tak jsem zvědavá, co nás ještě čeká. Minule měl trošku teplotu a byl protivka. No, ať už je to za náma.

lenik_25
16. mar 2010

Já měla před týdnem opar, tak jestli to nechytl ode mě, i když jsem se snažila ho moc nepusinkovat. On tam má jenom tečičku, nic víc, takže to zatím ničím nemažu. My jsme ten 11. den a zatím teda vůbec nic, tak už předpokládám, že už by to mohlo být v pohodě... a to jsme měli tu první reakci taky dooost bouřlivou. Tak vám přeju, abyste byli bez teplot.

tamka84
16. mar 2010

bevab, je to povinné očkovanie, ale čo tu čítam tak veľa mamičiek naň nechodí...neviem aké sú následky, skús spätne čítať a popýtať sa tých čo odmietli

lenik_25
16. mar 2010

Já mám pocit, že při nejmenším nevezmou pak dítě do školky...

mikulka
16. mar 2010

Holky, poradte prosím.

Mám možnost MMR odsunout, což bych ráda. Ale... malého jsem příští ůéto chtěla očkovat proti klíšťovce. Uvažuji o ní letos. Dr. mi navrhla, že by malého nejprve oočkovala proti klíšťovce, a MMR by odsunula na podzim či př. rok. Jinak by šel na MMR už teď někdy...

Co myslíte, když tak jako tak chci klíšťovku dát, mám ji dát teď a odsunout tak MMR, které je více zátěžové?

lenik_25
16. mar 2010

Já nevím, ale myslím si, že je to jedno, co necháš naočkovat dřív.

jana.sun
16. mar 2010

Mikulka, já myslím, že klíštovka je ted aktuálnější, ne? když už jsi teda rozhodnutá ji dát 😔

Tamka - divná doktorka 😕 😕 😕

s oparem po očkování bych raději k dr.šla - přeci jen je to vir, tak aby nevznikly komplikace 😔 nebo bych asi dr. zavolala

u nás je mmr určo povinné a co se stane, když rodiče odmítnou - to nevím. určo tu na to bude někde diskuse 😉

lenik_25
17. mar 2010

Dobré ráno, on už nemá na rtu ani tu tečku, zmizelo to a nic se z toho nevyvinulo. Je to 12. den a teplota nikde. Myslíte, že už se teda můžu radovat?

moda08
17. mar 2010

ahoj lenik,
my jsme dnes taky 12. den a zatím musím zaťukat,ale je to dobrý. Hrozně jsem se toho bála a tak doufám, že už to máme za sebou a už žádná reakce nebude

lenik_25
17. mar 2010

Moda08, tak to jsme na tom úplně stejně. Já myslím, že už by to mohlo být ok. Po prvním očkování priorix tetra byla reakce už 7. den.

moda08
17. mar 2010

no my máme tuhle první, tak snad už to bude dobrý. Když jsem si četla tuto diskuzi a všechny ty negativní reakce, tak jsem přemýšlela, že očkování odložím

lenik_25
17. mar 2010

No naše první zkušenost byla taky negativní, ale ono je to různé. Vem si, že sem se podívají většinou ty maminky, které mají dítě v horečce a hledají na to odpověď... takže ty, co jejich děti nemají reakci žádnou, se sem třeba ani nepodívají a nenapíšou sem. Moje známá byla nedávno s chlapečkem v 15 měsících na priorixu a taky byly bez jakékoliv reakce. Tak určitě už to budete mít i vy dobré.

kulimka
17. mar 2010

my máme dneska 7 den a reakce zatím žádná, akorát se mu sem tam udělá vyrážka a za chvíli zmizí

jana.sun
17. mar 2010

lenik, moda - tak gratuluju, máte to úspěšně za sebou!!! 😉 😉 😉 😉

popravdě, taky kolem sebe mám většinou ty případy, kdy byly dětičky bez reakce na toto očkování 😵 😵 😵

kulimka - tak vydržat, vydržat - za chvíli to máte taky za sebou 🙂 🙂 🙂

moda08
20. mar 2010

jana.sun - ani nevíš, jak jsem si oddechla, no ale za půl roku nás to vlastně čeká znovu....

monik76
22. mar 2010

ahoj holky, tak jsme i druhou davku zvladli bez reakce. Dnes je to 13 den, tak doufam, ze uz z toho nic nebude. Musim teda rict, ze jsme vsechna ockovani zvladli na vybornou, krome prvni Hexy, ale to mela jen zvysenou teplotu. Toho Priorixu jsem se docela bala, po precteni nekterych prispevku tady jsem mela docela hruzu. Ale ani v okoli neznam nikoho, kdo by mel z Priorixu nejakou reakci, ani moje doktorka se s tim jeste nesetkala. Tak vsem preji to same!!! 😉

amira55
22. mar 2010

Ahojte mi byli na očkování taky a to se zrovna začal pouštět a 5. den po očkování jak když utne a nechce ani za ruku? Je to asi blbost aby to souviselo, že? Ale spusta mamin píše jak ta vakcína děti změnila...Máte některá zkušenost?

shaula
22. mar 2010

Amiro - sama naštěstí takovou zkušenost nemám, ale četla jsem tady příspěvky maminek, kterým dítě po očkování MMR dočasně změnilo chování - přestalo mluvit apod...

mispuli
22. mar 2010

amira já mám podezření,že míša přestala po týhle vakcíně rozvíjet mluvení,prostě na skoro 4 měsíce vypla a až ted pomalu zase začíná,tedy doufám,že začíná,pořád jsem přemýšlela,proč najednou přestala a pak mi to zpětně došlo,že by to mohlo být tímhle,ale potvrzený to nemám,takže fakt nevím

a to reakci ve formě teplot na očkování neměla

katarinagk
23. mar 2010

My sme boli ockovani pred 12 dnami, ale priorixom tetra- aj s kiahnami, na 8/9 den teploty do 38.5, stale ma uzlinku za uskom a prestal papat, ale idu nam zaroven aj očné zubky, tak tazko povedat, z coho to vlastne je...Trosicku sme aj vysypani,ale nie je to nic hrozne, take malilinke bodky pod krkom, taka krupicka...Snad to boli vsetky reakcie na ockovanie...

lenik_25
23. mar 2010

Holky, tak jsem dodatečně přišla uklidnit ty maminky, jejichž děti měli ošklivou reakci na první vakcínu a bojí se té druhé. My u první měli fakt peklo a na druhou reakce absolutně žádná, nula nula nic... tak bych vám to taky přála... máme to za sebou. 😉

jana.sun
23. mar 2010

jsem to tu neměla čas pročítat celé - jsem překvapená, že se děti po tom "zasekly" - no ještěže jsem to dřív nevěděla, bych asi dopředu vyšilovala! 🤐
všem přeju klidný průběh a co už máte nějaké reakce, tak at se brzy zklidní a přejdou 😔

zelmirka1
23. mar 2010

ano stava sa ze prave po tejto vakcine sa dieta zmeni, ma ine spravnie, prestane rozpravat a podobne....vacsinou sa tu postupne upravi, ale zial su aj pripady kedy nie a moze to skoncit az diagnozou autizmus.

fiallinka
25. mar 2010

Tak u nás pátý den po očku jednodenní teplota cca 38, což není nic hrozného, že. ALe asi 12. den pak horečky 39,5, do toho potom i kašel... šli jsme po dvou dnech i k doktorovi - blbě se to sráželo, Juráš byl úplně mimo a bezvládný, já na prášky... Doktor nám nakonec dal antibiotika - byl pátek, Juráš kašlal a měl horečky, tak "pro jistotu". V sobotu jako když utne, bez teplot (to určitě antib. ještě nestačily zabrat). Takže sama nevím, doktor si taky nebyl jistý, jeslti reakce byla ta první teplota a pak ho skolila viroza, nebo ta reakce byla to první. Ale bylo to hrozné.

kotata
31. mar 2010

Ahoj, týden po očkování proti spalničkám, dostala dcerka rýmu, kašel a teploty až 40°C.Začalo to v pátek. Objevila se vyrážka a zvětšené uzliny v tříslech. Snižujte teplotu, nejlépe pokud už mají děti kolem 11kg, zabere paralen čípek do zadečku. Nurofen nám moc nepomohl. Můžete dávat po 6 hodinách paralen sirup a mezi tím nurofen , aby se teplota snížila. Můžete sprchovat vlažnou vodou, né ledovou. Rozhodně zajděte k lékaři!!
Malá přestala jíst a nechtěla ani pít, ale naštěstí stále kojím, takže měla výživu a tekutiny ode mne. To neodmítala. Dokonce i jednou zvracela. Jeli jsme hned v pondělí k lékařce. Očkování se otočilo proti dcerce a tak jí vlastně naočkovali spalničky. 😠
Nechi vás strašit, ale flíčky(vyrážku) raději často kontrolujte. Nesmí být krvavé, pokud ano, jeďte okamžitě k lékaři, aby vyloučili meningokoka. U nás se toho báli. Prožili jsme si pěkné nervy. Petra

amira55
1. apr 2010

Holky reakce po dvaceti dnech-je to možný????

gina333
1. apr 2010

ake mate reakcie????

amira55
1. apr 2010

Průjem bez horeček a zvracení proto jsem si říkala jestli to není reakce na očkování...