Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

berenika39
20. apr 2010

ano, říkala, samozřejmě. řekli, že rýma, nachlazení, případná mírná teplota - to prý očkování nebrání. prohlédli ho a prostě v ten den, v tu chcíli byl objektivně zdravý, poslech,krk, bříško, v pořádku. to, jak se cítil, že možná ještě něco doznívalo, to se nezohlednuje., prostě tam lepší nejít, něco si vymyslet.
jinak máme pediatra super! musím říct, že ho neviním....pro ně to bylo v pořádku. očkují desítky dětí.
mě vadí ty vakcíny obecně - konkrétně tahle, proti běžným dětským nemocem, které děti jednou za život prodělají a tím si vytvoří protilátky. tahle vakcína mi přijde zbytečná.

(u nás je dětské středisko, teré vede výborná lékařka, je u ní takový nával, že přibrala svého kolegu z nemocnice, střídají se, oba mají na léčení stejné dobré názory (třeba mají v ordinaci přístroj na hodnocení crp, nedávají atb zbytečně), věřím jim, ale tohle je problém asi obecnější - ne jednoho lékaře.

aurecon
20. apr 2010

berenika: Aha, ale stejně jsem naštvaná, že lékaři očkují i prakticky ihned po nemoci, když ví, že je dítě oslabené.

berenika39
20. apr 2010

ano, to máš pravdu. je to bohužel jen a jen na mamince, jít tam jen s naprosto zdravým dítětem.

ale víš jak je to v praxi - voalla jsem den před očko, že je malý po rýmě, a oni - to nevadí, musíte přijít, máme objednanou vakcínu, my ho prohlédneme a uvidí se. do konfliktu se s nimi zbytečně nepustím, mě to v tu chvíli přišlo rozumné , oni snad poznají, jestli očkovat nebo ne. nic na něm nenašli, očkovali. standardní postup.

mě se líbili dřív rodinní lékaři, znali rodinu, celou anamnezu, věděli o každém členovi, sdíleli společně stejné názory. asi to funguje i dneska, ale já to štěstí nemám, jsem jedna maminka s jedním dítětem ze 300 v jednom zdravotnickém zařízení.

monik76
20. apr 2010

berenika, to je hruza, jen se divim, ze kdyz doktorka zrejme vedela, ze mate vesmes na kazde ockovani reakci, tak vas i tak pichla. Tak hlavne at jste brzo zdravi. To byla prvni davka? My jsme taky byli ockovani s koncici rymou, ale my jsme nikdy zadnou reakci nemeli, a ani ted. Prvni dite mi taky ockovali s rymou a taky bez reakce. Kazde dite je hold jine, a co jednomu sedne, druhymu sednout nemusi.

Jinak ja taky mela strach, kdyz jsem cetla tady ty prispevky, ale u nas v okoli neni nikdo s nejakou negativni reakci na Priorix a ani moje doktorka se jeste s takovou reakci nesetkala.

jajka78
20. apr 2010

berenika, snad uz vsetko bude dobre. ja sa tiez snazim odkladat uz 5 mesiac, bola som aj na koznom, ma suche miesta akoby lisaje po tele tak ho nechcem dat zaockovat, chory nebyva ani reakciu nemal doteraz ziadnu na ockovanie ale aj tak sa bojim. mam strach aby mu to nepreslo do exemu, psoriazy. dali by ste zaockovat?
doktor je celkom v pohode ale aj tak dlho odkladat nebudeme moct :(((

erikasadek
20. apr 2010

berenika, ockovaniu to brani a je to napisnae na kazdej krabici ockovacej latky mozno by to chcelo precotat si , u lekarov!!!!!! 😠 😠

aurecon
20. apr 2010

erikasadek: V letáku je právě psané, že se nesmí očkovat až nad 38, a slabá infekce nevadí.

jajka: No, suché místa na kůži má snad každé páté děcko. Moje to má taky a lékaři na to nikdy nic neříkali. Ale stejně, pokud to jde, tak odkládej, co to jde.

berenika39
20. apr 2010

erika, můj lékař mi řekl, že mírná rýma,teplota,nachlazení....nevadí anebrání. sotva se s ním mohu přít.
jajka: opravud je každé dítě jiné, rekace jsou různé, záleží na MOMENTÁLNÍM stavu - organismus je někdy jen vyčerpaný, některé virosy a dokonce i bakteriální záležitosti probíhají bez příznaků, nedá se to 100%vychytat.

tohle jsou kontraindikace z příbalového letáku, zřejmě je to v zemích eu různé.

KI: Aplikace vakcíny musí být odložena v případě akutního horečnatého onemocnění s teplotou vyšší než 38 st. C. Přítomnost slabé infekce však není považována za kontraindikaci. Vakcína Priorix nesmí být aplikována jedincům s anafylaktickou reakcí na vaječnou bílkovinu v anamnéze, ani jedincům se známou přecitlivělostí na účinnou látku nebo na kteroukoliv jinou složku vakcíny, zvláště na neomycin. Výskyt kontaktní dermatitidy po neomycinu v anamnéze však není kontraindikací. Priorix se nemá aplikovat pacientům s nedostatečnou imunitní odpovědí, tj. pacientům s primární nebo sekundární imunodeficiencí. Vakcínou lze očkovat asymptomatické HIV infikované osoby. Vakcinace symptomatických HIV pozitivních jedinců se musí zvážit. Priorix se nesmí aplikovat v průběhu těhotenství, nežádoucí je i otěhotnění v průběhu 3 měsíců po očkování. S očkováním kojících žen nejsou dostatečné zkušenosti. Při vakcinaci kojících žen je nutné zvážit, převýší-li prospěch očkování možné riziko.

erikasadek
20. apr 2010

no baby nechcem byt zla ok; ale letaky prelozene do cestiny a svenciny nie su rovnake ako original francuzske alebo anglicke asi len tolko 😉
dieta ma byt zdrave bez teplot a bez inych moznych infekcii aj nachladenie je kontraindikaci 😉 ale samozreje ja sa s vami nechcem hadat o to viac ze ja nie som nutena ockovat touto vakcinou ako vy 😉

len vam chcem dat iny pohlad na vec 😉 v dobrom jasne ze u nas v koncinach lekari maju vzdy vp vsetkompravdu aj ked ju nemaju 😉

pozri ja som nutena ockovat len jedonou vakcinou tu pentavac. inak nic uz rok odkladame slekarokou tu , kvoli jeho teplotam so zubov.. mal byt ockovany ked mal 28 mesiacov teda pre letom..
a stal enei je a to ma len teploty okolo 37;5 38 bez chorob nachladenia len teloty proste nie.. 😉

erikasadek
20. apr 2010

Tous les enfants en bonne santé peuvent être vaccinés avec les vaccins triples. En cas de maladie bénigne, il suffit de retarder la vaccination de
1-2 semaines. La vaccination doit être évitée chez les femmes enceintes, chez les malades dont le système immunitaire est déficient ou ceux qui
prennent un traitement immunosuppresseur (cortisone en particulier). La deuxième dose de vaccin est contre-indiquée chez les personnes
(environ 1 par million) ayant fait une forte réaction allergique à la première dose. Si vous avez un doute, parlez-en à votre médecin.
dam len kratko to co nenajdes asi v nasich jazykoch

vsetky deti v dobrom zdravotnom stave mozu byt vakcinovane....
v pripade slabych choob staci len odlozit o 2 tyzdne
nesmu tehotne a ludia s problemovou imunitou a tak dalej..
a ludia alergicky na fruktozu kvoli sorbitol neomycin, a vajecny bielok a ludia s HIV seropzitiv.. a tak to ide dalej.. 😉
a hlaven ludia na cortizone zakaz.. 😉
je to ho vela;. to len tak v skratke;. 😉

berenika39
20. apr 2010

jasně erika, všude se to evidentně dělá jinak, bohužel, není jednotný přístup.

erikasadek
20. apr 2010

ved to berenika, ja si myslim nebudem ti klamat som v parizi , a vakciny s atu vyrabaju vo velkom ako vies a myslim si ze vyrobca nebude klamat ze?? a nasich koncincaj tie letaky su vzdy zvycajne kratsie o stranu, ako original.. 😉 takze niekde je chyba;. 😉
a to plati o vsetkych vakcinach ver mi , porovnavali sme to , uz som to davnejsie riesili v inej teme.. al eto je uz o inom .
ja to myslim len v dobrom nenechajte sa oblbovat lne preto ze je lekar neznamena ze ma pravdu , im sa ani nechce citat ten letak povatscinou prilis dlhe citanie; 😀 😠

a preto ste vy rodici a amate pravo vediet , a volbu.. 😉

ockovat , ano , ale nie za kazdu cenu. 😉

artuse
20. apr 2010

bereniko, chtěla bych se zeptat, jestli vaše dr. nahlásila tu nežádoucí reakci syna na SUKL? nebo kam se to hlásí...jinak k těm lékařům, je to různé, s některými je domluva lepší, já rovnou řekla naší dr., že budeme očkovat až ve dvou letech, a obezřetný dr. očkuje třeba až týden i víc po nemoci, prostě když je dítě naprosto fit, aby bylo dítě v naprosté kondici mi zdůrazňovala i imunoložka, mělo by se přihlížet i k tomu, zda někdo z rodiny zrovna není nemocný, zda je dítě i zrovna v psychické pohodě, apod.

kocicinko, dívala jsem se na ty sankce za neočkování na www.ferovanemocnice.cz, kde radí právníci a je tam uvedeno, že za odklad či neočkování mmr by neměla hrozit žádná pokuta, protože pro toto očkování není zákonem dána horní hranice - http://www.ferovanemocnice.cz/povinne-ockovani-...

Takže člověk by mohl říct, že dítě naočkuje např. v 10 letech a teoreticky by nemělo nic hrozit. Horší je to se stání školkou, tam ze zákona nemůžou přijmout dítě, které nemá povinná očkování 😒. Jinak je to ale v soukromích školkách a na školu se to taky nevztahuje, protože školní docházka je povinná.

berenika39
20. apr 2010

artuse, my jsme první den doma, zatím jsem u PL nebyla, jedu si dneska do nemocnice pro zprávu, podle toho se uvidí, co tam napíšou. oni to nebudou hrát na reakci po mmr, řekla bych. každopádně díky za upozornění, pokud to půjde, řeknu to mudře.

berenika39
20. apr 2010

erika dík, já ti rozumím, tady to funguje stádně 😉 😉 , pozvánka, jdeš,očkuješ.

kocicinka
20. apr 2010

Ty jo, já bych to hlásila na SUKL sama. Samozřejmě, že to nedají do souvislosti s očkováním.Protože to nedají nikdy. Prostě bych tam zavolala a nahlásila jim to...
Artuše, díky za informaci. Ještě zaúkoluji manžela, at se zeptá v práci, pro sichr, pracuje u právníků.
Jako myslím, si, že i když je to povinné, tak by nějaký dialog mezi dr a rodičem probíhat měl.
Naštěstí u nás to taková sériovka není, s naším dr je domluva, i když to není zrovna příjemný, protože si připadám jako nepřítel státu a rozvraceč republiky v jednom.
Nejsem proti očkování, fakt ne, ale budu očkovat až vyroběj vakcínu, po které bych se nemusela bát, že mi dítě div neumře....

jabber
20. apr 2010

No ale teď mi řekněte, když Priorix se nesmí dávat dětem s alergií na vejce:
1) jak poznám, že tu alergii má, když se třeba doteď neprojevila a oni žádné alergologické testy před očkováním nedělají
2) co potom teda s tou povinnou vakcinací do školky, když Trivivac se nevyrábí a Priorix takové dítě nesmí dostat?

beruska2x
20. apr 2010

pokud davas diteti vejce a je alergicke tak se to projevi 😉 to mi ver...
a pokud ma zdravotni kontraindikaci tak ani s nastupen do skolky ocko mit nemusi, maji vyjimku, nase Dr ma i takove dite v peci a bez problemu...
pri nizkych hodnotach alergie se da naockovat i s antihistaminikama

erikasadek
20. apr 2010

no jasne ze s a, da predpokladu ze je prva lekarska pomoc kyslik a zvysok!!!! dakujem neprosim..
beruska dieta moze byt alergicke na vajce bez toho bay s ato ukazalo , na tele, len v krvy.. 😉
ale staci ze mu das tepelne nedostatocne upravne vajce a bud ehned reakcia, ako to bolo u nas pokial nezjedol lyzicku s prazenice tak sme nai nevedeli ze ma alergiu!!!! a hodnoty 3,74 na bielok a 2 na zltok.. 😉
takze zalezi.. 😉

jabber su aj ine vakciny len bohuzial nie na vasom trhu, a najlepsie su monovakciny na taketo pripady; 😉

berenika. 😉

jabber
20. apr 2010

erika - no jo, no, však my máme ten nej nej nej Priorix a ten nám tady přece stačí 😀 🙄

frola
20. apr 2010

caute baby,
prosim vas ake byvaju reakcie po tomto ockovani? nas to caka za mesiac a uz teraz sa obavam co bude lebo doteraz mala po kazdom ockovani 2 dni teploty. su reakcie po tomto ockovani nejake divokejsie ako na vakciny do jedneho roka? dakujem

erikasadek
20. apr 2010

jabber 😠 😉 jasne ja viem ze to mate tazke..

frola za seba nebudem ta strasim moj strasi syn mal , vakcinu druhy uz nedostal nic okrem jedine povinnej.
strasi mal silnu reakciu 2 tyzdne neskor silna horucka a neskor komplikacie , ktore som si vtedy nedavala do suvisu.. co nebudem opisovat , rekacie su vseliake silna horucka je najcastejia, , potom mozu byt vfebrilne krce;. a ine menej caste ..... al eto uz patri inam. 😉
ak ti mozme poradist pouzi hoemo patiu pred ockovanim a po ockovani hned;. dost pomaha . 😉

frola
20. apr 2010

aku homeopatiu? mozes mi napisat prosim ta konkretne?

beruska2x
20. apr 2010

no tak vzhledem k tomu ze se to ockuje kolem 15 - 16m veku tak to uz by na alergii urco pisel asi kazdy to uz deti jedi palacinky, nudle v polivce, atd... a to by reakci melo

erikasadek
20. apr 2010

beruska tu sa ockuje v 12 mesiaci. 😉 a nie vzdy do 1 roka sa doporucuje vajicko tu naprikald od roka a i to pomaly.. 😉

frola jasne;..
na beton kupis v slovenskych lekarnach
THUYA OCCIDENTALIS 15 CH 1 doza, ak nebude tak das 5 granul .. akzdu hodinu po vakcinacii prvy den..
a ak je rekaci alokalna po vpichu das apis mellifica 4 ch + belladonna 4CH 3 granule 3 krat denne...

beruska2x
20. apr 2010

no ale vetsi na z nas asi zije v cechach nebo na SK ze 😀

erikasadek
20. apr 2010

beruska ale nie kazdy dava prazenicu alebo omeletu dietatu ze??
ak papa v keksoch tak nebude mat reakciu jedine v krvy.. 😉
j apoznam rodicov ktori zistia z eich deti v dvoch reokoch maju alergiu na bielko.. a pri tom nic pred tym nedavalo nadej ze maju alerrgiu..
takze tvoje posmesky su trocha o nicom.. 🙄

beruska2x
20. apr 2010

to neni posmesek, jen jsem realisticka 😉

erikasadek
20. apr 2010

tak vidis mylis sa.. ako hovorim su deti ktore neraguju hned ale reaguju len v krvy bez toho aby si to videla, az ked su vysoke hodnoty moze nastat silna reakcia.....

takze moze jest dieta dlhodobo vajicka v strave bez toho aby si o tom vedela.. 😉

al etop je o inom..

beruska2x
20. apr 2010

no to je nesmysl, pochybuju ze do 15m veku dite nesni zadnou z veci, kde jsou vejce natolik neupravena ( doamci testoviny, palacinky, omeletu, varene vajicko, mozecek kvetak., atd atd...) a pokud nema hodnoty tak vysoke tak to neni alergie ale citlivost na vejce a pri tak nizkych hodnotach reakce na ocko neni ....

tech aler. projevu je nekolik a pochybuju ze by si jich matka nevsimla u svyho ditete...