Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

krista
27. jún 2009

Ahojky,
tak jsem si vás pročetla a docela jsem se uklidnila, naše malá začla být nervní cca 9 dní po očkování, 10. den vyrážka a teploty, studený pot jí pořád jde po těle, v noci ani ve dne nechtěla pořádně spát, nejedla, dneska je to 11. den zatím bez teploty, ale je unavená a pořád dost nervní, myslím, že to nebude trvat dlouho a teplotu bude mít zase.

gilotek
27. jún 2009

Ahojky, tak reakce na tohle očkování byla nejsilnější co zatím malej měl 😖
Týden po očkování začal mít 38.5 teploty, ty trvaly 3 dny 🙄
Do toho mi 2 dny zvracel, docela brutálně to z něho lítalo.. Doktor řekl, že je to opravdu po očkování, že některý citlivý děti na to takto reagují, holt živá vakcína 😖

kijonkova.k
27. jún 2009

Ahoj,tak já jsem se taky bála,co bude,ale 8.den po očkování měla zvýšenou teplotu,navečer jí to stouplo,tak dostala sirup,druhý den v pohodě a 10.den po očkování zase teplota...a pak už nic 🙂 Ale do toho ještě lezla 1.stolička 😝

agatka77
27. jún 2009

cca 9.den teploty (3dny), rýma 14 dní.Jinak docela ok

sisi.v
27. jún 2009

priorix tetra - po obou dávkách měla malá jen červené místo vpichu asi dva dny, desátý den po první dávce pár neštoviček kolem zadečku, za týden samo zmizelo. žádná další reakce, po druhé dávce nic.

petra.vavra
27. jún 2009

priorix- my dnes 9 den po očkování, ráno 38,3 teplota, tak jsem jí dala Panadol, přes den byla v pohodě a bez teploty, ale večer to zase stouplo. Jinak jsme bez vyrážky, tak uvidíme, zda to zítra skončí. Jinak jsem nahmatala na krčku trošku zvětšenou uzlinku, ale to je prý také normální. S tou váhou na tom asi něco bude, ale my máme 12,7 kg a stejně reakci máme. Je to pro nás zatím první reakce po očkování, tak jsem zvědavá jak to bude s tou druhou. 😠

lena27
27. jún 2009

my jsme byli bez reakce, všechny očkování zatím snášíme dobře

alicas
27. jún 2009

Ahojky, dnes je to 11 den co sme boli na ockovanie PRIORIXOM, teploty uz nemame,mali sme asi 2 dni 38,2 vyrazku som zatial neobjavila... ale mame problemy s jedenim, so spanim, studeny pot po telicku, pri zaspavani ma divny plac, ktory doteraz nemal ☹ dufam, ze coskoro ho to prejde... 😒

romankav
28. jún 2009

My jsme měli 8. den po Priorixu horečku, zvýšila se až na 39,7, Panadol a Nurofen nepomáhal, zvládali jsme to obklady a vlažnou vanou. Horečky měl syn asi 3 dny, vyrážku neměl. Hodně taky záleží na imunitním systému, některé děti si vytvoří příliš mnoho protilátek a pak jsou z toho ty horečky. No a některé děti se živé vakcíně neubrání a u nich může propuknout některá z nemocí naplno.

berynka
28. jún 2009

Ahoj holky, byly jsme s malou na 2. části očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Dr. říkala, že tak 8.-10. den může být reakce. My jsme dnes 12. den a malá se probudila s teplotou (do 38°), je unavená, polehává... jinak nemá rýmu, kašel aj. Myslíte si, že by to mohlo být k tomu očkování? Dík.

sisi.v
28. jún 2009

berynka asi ano, ale uvidíš jak se to bude vyvíjet 😉

bramburka
28. jún 2009

Berynka určitě ano, sice největší reakce je okolo 10. dne, ale muze byt uz od 7. do 15. (i 30.) dne po očko, bude to ono, 2-3 dny max a prejde to, jestli se ti to nebude zdat, skočte k Dr. muze to byt viroza, jak je z toho očko oslabená.

petja
28. jún 2009

Ano Berynka,s největší pravděpodobností to je reakce na očkování.Každopádně,teploty do 38 bych určo neřešila a pokud se bude kondice postupně zlepšovat,je vše super.

janeses
28. jún 2009

Ahoj holky, byli jsme s malou na druhé dávce (dostala Priorix) no a 3 den po očkování dostala telotu max 37,5 a má trochu rýmu, ale jen trošku, dnes je to 5 den a teploty už nemá, jen trochu rýmu, ale nepropukla v nic hrozného...myslíte, že to může byt už ta reakce, nebo nás možná teprve čěká??? 😲

petja
28. jún 2009

mohla být očkováním oslabená a potkala menší virozku.Jedinná rada je vyčkat 😔

misakulicka
29. jún 2009

my byli ve středu. máme očekávat teplotu, kašel, rýmu i vyrážku-a pokud se objeví-tak nekoupat-jen utírat prcinku...má to prý přejít samo-teplotu srážet Paralenem 100 čípkama a hold to vydržet.tak jsem zvědavá jak na tom budeme my.

janinininka
29. jún 2009

ahojky,
tak my byly v út na Priorixu a musím zaklepat zatím bez teplot, mě dr říkala že u týhle šetrnější moc tepltoky nejosu, nebo ne tak veliký, tak doufám, že se nám vyhnou, ode dneška do pá jsme sami doma, tatka nám jede pryč, tak snad to bude dobrý, to bych měla nervy teda.. 😝 a prý uzlinky mezi nožičkama jsou od vakcíny, to prý zmizí, nic to není..

holky ty zábaly, jak se přesně dělají? svléknout mimčo a dát na bříško to stačí ne, mokrou plínku a přes to ručník a jak dlouho se to má vyměnovat, aby dítě zase neprochladlo, díky!! 😉

nadik
29. jún 2009

Ahoj holky nevím zda jste to tu už neprobíraly, ale ptala jsem se Dr. na Priorix a prý ho už dostaneme automaticky, prý je to nově schválený, takže alespoň odpadne schánění atd... to jsem ráda. Takže prý ty vakcíny co byly předtím už nebudou. 😉

petja
29. jún 2009

Janininka,hlavně pokud je mimčo horké ,ale nohy studené,jsou zábaly nevhodné,no a Filda teda zábaly celého těla absolutně nesnese!Lepčí je zábal lýtek,tvaroh nebo derivační koupel,ta je úžasná,když se prořezávají zuby a teplota nejde ničím srazit.

Nadik,na ty starší vakcíny Trivivac,ale mělo reakci daleko méně dětí....

petra.vavra
29. jún 2009

holky, tak dnes už jsme na 37 celý den a odpoledne i bez teploty, tak doufám, že je to za námi. Ještě, že nám přeočko vychází až po vánocích, jestli to bude mít stejný průběh, tak by mě do toho všeho asi kleplo. Nevíte někdo, jak je to s očkováním tohoto typu a těhotenstvím???

nadik
29. jún 2009

nevím já co takhle znám maminky tak žádné dítko na Priorix nemělo reakci zato na tu starou i ty zarděnky chytly.

sisstin
29. jún 2009

tak Priorix právě vůbec není vhodný pro děti s alergií na chlupy..a i po Priorixu jsou reakce jak svina, dle mého je všeho stejnej hnus 😠

janinininka
29. jún 2009

petja díky 😉 a ty zábaly lítek na jak teda dlouho se to dělá a kolikrát opakovat? slyšela jsem že se nesmí dělat, když jsou nožky studený..takže může bejt normoš oblečená a jen lýtka zabalit, že? a derivační koupel to je omývání genitálií je to tak? četla jsem o tom knížku a paní to hrozně chválií že je to na všechno 😉 ale to se má omývat asi 10 minut, ne?

kacka79
29. jún 2009

Tak my jsme byli bez reakce, prý může být až 14 dní po očkování, ale u nás nic...

artuse
29. jún 2009

siss: s tím Priorixem je to trochu jinak, Priorix není vhodný pro děti alergické na vaječný bílek, Trivivac pro děti alergické na psí srst 😉 četla jsem příbalové letáky - lze je najít na www.sukl.cz v databázi léčiv.

eppik.m
29. jún 2009

ahoj, mně lékař vysmál když jsem mu řekla o těch info co tady píšete o alergiích a málem si ťukal na čelo, že snád nejsem tak blbá a nevěřím všemu 😝 😀 tak to už neřeším 😀 😀 😀 jinak musím zaklepat, že žádné vážné reakce jsme na očkování nikdy neměli, pouze podrážděná nálada a pár pupínků na zádičkách a krčku ...

sisstin
30. jún 2009

eppik:tak mně to zrovna jako blbost nepřijde, k tomuhle tématu se vyjadřoval odborník, spíš ty pediatři nemají žádné informace a dělají z nás debily 😉

petja
30. jún 2009

Jo,jo eppik,tvůj lékař je pěknej magor.No a ty buď ráda,že jste bez reakce,páč stačí si zadat odmietnutí očkovania na koňovi,nebo rozalio cz,či calendula cz a to budeš teda koukat,co za svinstvo může konkrétně MMR vakcína napáchat na dětěch!!! Já i Sisstin víme o čem mluvíme! Tvůj pediatr je ten typ,který ti ukáže krásnou brožuru na očkování např.Synflorix,kde je dokonalé miminko v náručí ještě dokonalejší maminky! K tomu by ti ale měl dát stejnou brožuru kontraindikaci a nežádoucích účinků,či si s tebou minimálně sednout a aspoň se zeptat,zda nemáte alergii na srst,či vaječný bílek,pokud ano a píchne to do tvojeho Mišky,nebudete se stačit divit,jaký anafylaktický šok to vyvolá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sisstin
30. jún 2009

petja: moje doktorka mi k tomu neřekla absolutně, ale absolutně nic..prostě toho a toho přijdte na očkování( co to je za očkování, jaké má účinky, atd) nic, jelikož v tu dobu jsem se o očkování moc nezajímala, malej neměl nikdy na nic reakci..tak jsem tam šla jak poslušná ovečka..a od tý doby toho lituju 😒 takže ted si o každém očkování čtu všechny informace, a jsem rozhodnutá, že pokud by MMR v této zemi nebylo povinné, tak do něj určitě nejdu 😠 proti jiným povinným očkováním nic nemám, jen bych změnila dobu očkování 😕

petja
30. jún 2009

Janininka,ty zábaly lýtek tak 3-4x po sobě vždy asi 15-20 sekund a derivačku si chválím i já,dělám si ji denně už asi 5 měsíců a jsem neuvěřitelně vyladěná,fyzicky i psychicky! Je to podle váhy,do 70kg 10 min a u těch malých stačí 2 minuty,taky musí být oblečený,to je základ aby bylo tělo v suchu.Malýho si dám na přebalovák a žínkou namočenou ve studené vodě,tak jakoby poťupávám zhoru dolů,od penisu dolů,holčičky,tak od té stydké kosti dolů.Takže 2min v kuse,pak třeba zase za 2 hod.