Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

susik77
12. apr 2010

Ahojte, ja som malej odsuula ockov. az po 2.roku. Mala akurat 2 dni po ockovani horucku-asi tyzden po ocko. Teraz pojdeme na 2.davku, tak som zvedava. Ze vraj sa znasa lepsie ako prva...ake mate skusenosti? rozmyslam, ze aj mladsej odsuniem to ockovanie...

beruska2x
13. apr 2010

artuse na vejce.. zloutek i bilek a dost vysoke hodnoty, nemuze mit toto ockovani, na chripku a na klistata ( davam jen pro info 😀 ) ty vakciny maji stejny "zaklad"

beruska2x
13. apr 2010

ale to neni defintivni... nekdy ve 4 letech mu ty testy udelaji znovu a kdyz to pujde tak ho zaockuji treba s histaminikama, kdyz to nepujde tak ne.... 🙂

artuse
13. apr 2010

beruska, díky za odpověď, pak je to jasné, při alergii na vejce je toto očkování opravdu kontraindikováno, ta vakcína (priorix) je totiž pomnožena na kuřecích embriích 😝 dřív byl alternativou pro tyto alergiky trivivac (pomnožen na psích ledvinách), ale ten se teď nevyrábí...

beruska2x
13. apr 2010

no ja to az tak ani neresim, bud to pujde, nebo ne, nemyslim ze byto byl az takovy problem ze nebude naockovany... pro me je zakladem najit si Dr co je pecliva, je na ni spoleh a nabidne ti reseni...

endlessblue
13. apr 2010

Čauky... tak my máme po teplotách hurááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sice to nebyly lehké 3 dny.. ale upřímně, takovéhle teplotky měla malá, i když na podzim nastydla. Takže jsme si prodělali jakoby 3 denní nachlazení a teď už se nemusíme bát. Já bych teda ty 3 nemoci separé prodělat nechtěla 😉

misa84
13. apr 2010

čau holky, máme jít na očko ve čtvrtek, malý bude mít necelých 18 měsiců, ale teď poslední měsic měl pořád kašel, už jsem s tím byla i u dr, protože se mi to zdálo dlouhé, sirup vždy zabral, ale po 2, 3 dnech se kašel zas vrátil, hořečky neměl, ale zajímá mě, jestli není lepší očko odsunout nebo klidně můžem? Hexu i Prevenar vždy zvládal dobře, i když vím, že to zas nehraje takovou roli. díky za názor.

chalotka
13. apr 2010

ahojky holky, tak my dneska byly na očkování. Máme to za sebou 😝 . Píchali ji do ramínka a malá byla moc statečná, vůbec se necukala ani neplakala a ještě se dívala, jak jí to sestra píchá. 😀 Reakce prý může nastat mezi 7. až 12. dnem. Nějak jsem setru poslouchala jedním uchem, takže nevím co přesně řkala - že pokud bude mít malá horečky, nesmím jí dávat studené zábaly - může to být pravda? Nebo jsem blbě slyšela? Víte o tom něco?

petot
13. apr 2010

misa84: Pri každom očkovaní musí byť dieťa úplne zdravé. Lekári sa síce žiaľ nezriedka viac starajú o termíny v kalendári než o zdravie dieťaťa, ale rodič nesie plnú zodpovednosť. Keď oznámiš, že zaočkuješ až o 2 týždne, keď sa dieťa pozbiera z nachladnutia, tak lekár možno bude hundrať, ale ver mi, je to omnoho lepšie, než potom schytať nejakú vážnu reakciu na vakcínu len preto, že sme sa ponáhľali, vrazili do oslabeného telíčka tých 17 vakcín naraz (Hexa+Prevnar) a ono to jednoducho neunieslo.

jabber
13. apr 2010

misa84 - rozumný doktor by měl posunutí očkování navrhnout sám 🙄 Pokud byl teď malý často nemocný, tak bych ve čt očkování určitě zrušila 😉 Naše dětská mudr posouvá jakékoliv očkování o 3 týdny i kvůli blbé rýmě.

monik76
14. apr 2010

tak u nas Mudr ockuje i s koncici rymou pokud nesjou teda teploty malou mi Priorixem naockovali prave kdyz uz ji teda koncila ta ryma my jsme ani u jedne davky zadnou reakci nemeli vubec nic mne doktorka rikala ze pry na tom letaku Priorixu maji doporuceno ze muzou ockovat i s teplotou do 37,5 ale ze to nikdo nedela

jabber
14. apr 2010

monik - cože? To tam fakt je? Tak to je nezodpovědnost 😕 😅 to jen dokazuje, že letáky k vakcínám vydávají totální šílenci 🙄

misa84
14. apr 2010

tak jsem volala dr. a zitrejsi ocko zrusila, maly v noci zase kaslal a rano jsem dokonce odsavala nosik 🙄 uz se to fakt tahne dlouho, dr sice nechapala, proc to rusim, kdyz honzik nema teplotu, ale uz je z toho celkove unaveny, nechci mu davat dalsi nemoci do telicka...tak ted doufam, ze si nas nepozvou na ocko az se budem chystat na dovcu 😅

jabber
14. apr 2010

misa - dobře jsi udělala 😉 Dr to sice nechápe, ale to je asi jen její problém. Kdyby pak měl kvůli tomu náhodou malý nějaké komplikace, tak na ní si nic nevezmeš 🙄

petot
14. apr 2010

jabber: Na Slovensku je to dokonca aj v zákone, mierna teplota či nachladnutie nie je problém... 😒 🙄 Je to dané tým, že nikto nie je za následky zodpovedný, takže si môžu dovoliť prístup "všetci pekne do radu a neodvrávať"... Nejaké to % poškodených detí sú "prípustné straty" a oficiálne je všetko len náhoda, s očkovaním žiadne následky nesúvisia...

Takže je to nakoniec na rodičovi, aby mal rozum a dieťa chránil, keďže možno potrvá ďalších 30 rokov, kým nielen menšina, ale väčšina lekárov pochopí, že očkovať choré dieťa je jednoducho hazard.

jabber
14. apr 2010

petot 😕 😅 🙄 já žasnu, na co všechno zákon nemyslí 🙄 proč takovou věc vůbec někdo dává do zákona? 😅

petot
15. apr 2010

jabber: Myslím si, že vakcinátori sa jednoducho boja odporu zo strany rodičov. Napríklad vo forme "tichej vzbury" - neustáleho vyhovárania sa na soplíky a podobne. Čo ak by sa nepodarilo naplniť tabuľky!

jabber
15. apr 2010

petot - ano, to je mi jasný...ale jak může někdo do zákona takhle zevšeobecnit, že nachlazení nebo teplota není problém, když se neví, od čeho ta teplota třeba je a co se z toho vyvrbí...? Že si tohle prostě vezme někdo na triko? No ale on to v podstatě na triku právě nikdo nemá 🙄

petot
16. apr 2010

jabber: Presne tak. Zodpovedný nie je nikto, odškodnenia parlament zamietol, štát len prikazuje a rodič, staraj sa potom o zmrzačené dieťa, ktorého utrpenie už nikoho nezaujíma. 🙄

berenika39
19. apr 2010

ahoj budiž varováním pro všechny:
petra naočkovali priorixem 8.dubna. končila mu rýma, ale byl už ok, teploty neměl vůbec, tak mu to dali. ale organismus byl oslabený.
osmý den, teplota.pak horečky kolem ší, vyběhl exem,kopřivka do toho, průjem jak hrom, nakonec krev v průjmu a to dost, nejen drobné nitky,hlen.
skončili jsme v nemocnici, na infekčním, jejn dva dny, ale pro nás neskutečně nepříjemný zážitek, pro oba. spala jsem na židli, lůžka nejsou, narvané oddělení, minipokoj 4 malé děti a 4 dospělí, spaní katasrofa, špína, možnost přenosu všech onemocnění 100%. horor. otevřené oddělení, spálové angíny,všechny možné virozy, bakteriální infekce, všechno spolu od kojenců pár týdnů po pubertáky.
všechno kvůli očkování, byl oslabený vakcínou.
je bledý, spí, je mrzutý, ale už snad bude líp.

tak radši odložit řx, než riskovat. mě se to dařilo odkládat asi pět měsíců, ale ted už to nešlo, a takhle to skončilo 🙄 🙄 🙄 🙄

artuse
19. apr 2010

bereniko, to je mi líto, že jste tak zkusili ☹ ať je brzo malý ok!
my odkládáme přes rok 😅 ale ráda bych dala malou do školky a to bez očka těžko...achjo, proč je tato vakcína tak agresivní 😠

saska.t
19. apr 2010

preto tuto vakcinu nikdy moje dieta nezazije, chvalabohu mam na vyber 😉

berenika drzim palce nech sa date rychlo dokopy 😉

artuse
19. apr 2010

saska.t: no tady je to povinné očkování, takže moc na výběr není 😕 lze jen odkládat, odkládat...jako samo, že můžu úplně odmítnou, ale pak musím počítat s nějakými sankcemi nebo se pletu? 😕 když mě pouč prosím

nency
19. apr 2010

Také nás čeká toto očkování a už ve čtvrtek. Poté co jsem si pročetla diskuzi, tak z něj mám docela strach. Sice na předchozí očkování jsme žádnou reakci neměly, ale tohle je zase něco jiného. A já mám drobečka, Daninka má jenom 9 kg, tak mám docela strach jak se s tím vyrovná. Ale někdo tu psal, že váha na to nemá vliv, tak budu doufat, že to zvládneme. 😒

berenika
to muselo být hrozné, takový průběh. A v jaké nemocnici jste byli? Předpokládám, že na Bulovce, tam je snad jediné infekční oddělení v Praze, alespoň co jsem slyšela. Nechápu jak mohou dávat dětičky, které mají různé infekce dohromady. To je pak opravdu o strach, že si ještě něco domů přineseš. A taky to, že nemají dostatek postelí a maminky musí sedět na židli, tak to je ostuda. Ale co s tím, když se do nemocnice musí, tak není na výběr, ale musí to být dost hrozné. Podle toho, co jsi psala, tak to jste si opravdu museli vytrpět. Držím palce, at je líp a hlavně už nikdy žádná hospitalizace. 😉

chalotka
19. apr 2010

Ahoj holky tak my jsme dnes 6. den po tomto očkování a zatím je malá ok. Nevypadá, že by měla mít nějakou reakci. Vím, že to může ale přijít mezi 7. - 12. dnem. Takže budeme jen doufat.... Po přečtení některých příspěvků začínám mít opět strach. ☹

nisa21
19. apr 2010

Ahojte, tak my sme mali dost ojedinelu reakciu na ockovanie. Po troch tyzdnoch sa malemu zdurili uzlinky v slabinach, lekarka hovorila, ze je to reakcia na ockovanie, ze by mali do dvoch tyzdnov zmyznut, ale keby sa mi to nezdalo, alebo keby sa zvacsovali tak mame hned prist ... no a to sa presne stalo, v nedelu uz nemal len jednu zdurenu uzlinku, ale dve, v noci dostal vysoke teploty, tak sme hned rano skoncili u lekarky, zobrala mu krv na vsetky mozne testy ... antibiotika nepotrebuje, len ma oslabenu imunitu. Dalsie vysledky budu zajtra a tie kvoli uzlinkam az o tyzden. Tak teraz len znizujeme teplotu a dufame ze sa to coskoro zlepsi, aby sme mohli ist aj na ulrazvuk s tymi uzlinkami. Lekarka mi hovorila, ze mala zatial len jeden takyto pripad, ze sa to tomu chlapcekovi vstrebavalo az 3 mesiace, ale ze treba vsetkymi testami vylucit, aby neslo o nieco ine.

berenika39
19. apr 2010

dík za milý slova. mám dost. ale odpo jsme s prckem tři hodiny spali jak dudci, oba jsme byli grogy, pak už mu bylo dobře, řádil, snad už to nebude pokračovat. je drobek, ted ještě ubral skoro půl kila, žížala. 😉.
váha by snad na to neměla mít vliv, ale momentální stav organismu ano. jedna lékařka mí tam říkala, že nebýt priorixu, neprojevilo by se třeba nic - exem,kopřivka, průjem, poškozená střevní stěna.....zatím nemáme výsledky výtěrů, ale krevní testy dneska vyšly ok,
tak nás pustili. teplotu zatím má, ale nic mu nedávám, je to jen přes 37.

jj, bulovka. je mi líto maminek, které tam jsou s dětmi delší dobu, to je očistec. mě jako dospělého s dítětem nepřijali, neměla jsem lůžko ani stravu, přesto fa jsem dostala (ale já fakt byla tak mimo, že jsem myslela, že je to za Petra...ale děti snad neplatěj, ne? opravte mě, jestli se pletu.)
sestřičky jsou tam hodný, nestíhaj, po noční toho měly dost..ale podmínky, v jakých tam pracují, jsou otřesné. lékařky měly přístup ve stylu - dejte TO na čtyřku, TO je na příjem.....ptaly se mě na vyrážku: co to má???? říkám: já nevím. ona: a z čeho to je? já: já nevím. ona: no to sem eště neviděla.....co mu na to dáváte? já: nic, má to první den....ona: a po čem se mu to udělalo?
Tekly mi nervy, moc nechybělo a vylítla jsem jak čert z krabičky.

Končím, potřebovala jsem se asi vypovídata, tak dík a odkládejte, odkládejte, čím starší dítě, tím silnější a zkušenější organismus....

kocicinka
19. apr 2010

Bereniko, proč už to očko nešlo odložit?
Na Bulovce jsme byli taky, 3 dny, na pozorování. Malému byly 3 týdny. Byli jsme na nadstandartu, postel jsem tam měla, jídlo taky, ale byly to takové sr..čky, že mi tam manžel nosil pizzu.Jinak stejný dojmy jako popisuješ Ty. Špína, místo postýlky pro miminko železná oprýskaná klec, do které dali špinavé lehátko, koupelna děs, pokoj děs, a to jsme měli nadstandart. Dosud na to nerada vzpomínám. Sestry ale hodné, ale doktorky se střídaly jak na běžícím pásu, ani jsem nevěděla, kdo ho má v kompetenci.
Do Motola jste nemohli?
Artuše: Dr vás může (ale nemusí) nahlásit na hygienu, která si vás pozve k jednání, může uložit pokutu do výše 20.000,-, v krajním případě může dát echo i sociálce. Ta by k vám mohla přijít na sociální šetření. Pokud ale uvidí, že jste normální rodina a o dítě se staráte, neměli by vám dělat problémy.

berenika39
20. apr 2010

prostě mě prokoukli, že to bojkotuju. tentokrát ho prohlídli, řekli, že mu nic není a oočkovali. nemají to moc rádi, pro ně je to jasný, pozvánka, přijdou děti, rozdají vakcínu - mají ji pro deset dětí a tak musí ten den oočkovat 10,20,30....dětí. jinak v tom mají binčus. pardon.

tentokrát nebylo nikde volno, ale jinak jak píšeš...zaseklo se to tam před revolucí.
do motola jsme možná i mohli, ale jsem z pha-východ, na bulovku nám dali doporučení na pohotovosti a petovi bylo v tu dobu fakt blbě a bylo to nejblíž. doufám, že už to nebudem potřebovat, ale bulovce se obloukem vyhnu.

petr by nemocný za život třikrát - po hexe, prevenaru a priorixu. fakt nic víc, jen mu na reakci po těchhle očkováních nasedla jednou šestá nemoc,jednou angína a ted tahle bulovková epizoda. a nemá nějak oslabenou imunitu, krom toho žádné opakované rýmy,kašle, žádné průdušky, nic...tak doufám, že už je s těma vakcínama konec.

aurecon
20. apr 2010

berenika: Jak si můžou dovolit naočkovat dítě, které nebylo zcela zdravé? Vím, že je to i v příbalovém letáku, ale taková nezodpovědnost doktorů je strašná. Bránila ses nějak, aby ho očkovali? Říkala jsi jim o rýmě? Já jen, abych věděla, na co mám být připravená. Očkování odkládám už rok. Doufám, že už bude Petr v pohodě.