Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

erikasadek
13. jún 2010

@artuse ja ti mozem poslat homeo s fr je to na detox s mmr ockovania ....na slovensku nie su registrovane..
LOj syn to berie a ucinok vidiet

petot
13. jún 2010

Pripada mi trochu zvratene, najprv do dietata pichnut nieco skodlive a potom sa to snazit "detoxikovat". Ale samozrejme je fajn, ked takato moznost aspon existuje (hoci priznam sa, ze nepatrim k fanusikom homeopatie, mam radsej metody, ktore maju nejake pochopitelnejsie vysvetlenie) 😉

@artuse: Pokial viem, osypkova encefalitida je zriedkava komplikacia. Ked sa vyskytne, hladal by som za tym predovsetkym hlboky deficit vitaminu A, deficit vitaminu C, alebo subezne prebiehajuce ine ochorenie/oslabenie.

artuse
14. jún 2010

@petot pokud vím, tak to homeo se používá krátce před a po očkování, a nevidím na tom nic tak zvráceného, když chci, aby se s tím organismus s vakcínou lépe vypořádal...jasně, někdo má jasno, že očkovat nebude....

erikasadek
14. jún 2010

@petot tiez nevidim nic zvrateneho 😒

akras
14. jún 2010

My úplně bez reakce, jsme 19.den po očko, tak snad už nás to nečeká. 🙂 Dr říkala, že reakce tak mezi 7-14 dnem.

neu.sona
15. jún 2010

Ahojte, nečetla jsem to celé, ale chtěla jsem se zeptat, zda máte také někdo zkušenost s očkováním té placené šetrné vakcíny a nebo tetravakcíny?
Děkuji.

artuse
15. jún 2010

@neu.sona a přesně kterou šetrnou máš na mysli? pokud vím, teď se vyrábí jen Priorix a je hrazený pojišťovnou, dřív byl Trivivac a Priorix byl placený, ale nevím teda jestli je šetrný. Priorix-Tetra je placený, to ano a je ještě navíc proti neštovicím 😝

neu.sona
15. jún 2010

aha, tak já si to možná spletla. takže teď má být priorix už normálně a je šetrnější, než ta předtím? A priorix tetra vím, že je na neštovice. Ale nevím, zda očkovat touhle vakcínou :(. Nevím, jestli to není zbytečné :(

petot
15. jún 2010

Je to vec pristupu. Ak to beriem, ze je to pre dieta prospesne (ockovanie) a chcem len zmiernit pripadne negativa, tak OK. Ale robit to s vedomim, ze je to vyslovene skor (alebo uplne) skodlive, a napriek tomu to dovolit, a snazit sa to potom zachranovat nejakou detoxikaciou... Toto som pomenoval ako "zvratene", aj ked presnejsi pojem by bol asi "rozpoltene".

neu.sona
16. jún 2010

No, já to vidím tak, že pokud očkování zabrání tomu, aby dítě bylo co nejmíň nemocné, tak bych šla do toho. Protože když nemusí mít neštovice, tak proč ho nenechat očkovat, aby je neměl a užíval si bezstarostného dětství.

neu.sona
16. jún 2010

ještě jsem tady četla nějaké příspěvky, že dítě očkovali priorix tetra dřív než v 15. měsících. Já myslela, že se očkuje až v tomhle věku...Možná jsem fakt úplně dutá.

shaula
16. jún 2010

@neu.sona Platná legislativa říká, že se očkuje "nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte" - což se dá pochopit dvěma způsoby, ale údajně to znamená nejdříve v ukončených 14 měsících 😉 Dříve se opravdu neočkuje.

germik
16. jún 2010

neu.sona - shaula ma pravdu, očkuje sa od 15mesiaca, t.j.den po ukončení 14.mesiaca 😕
My sme boli očkovaní 2 dni po ukončení 14-teho mesiaca

neu.sona
16. jún 2010

já jen, že na stránce 43 rena tam má napsané, že byli očkovat a malá má 1 a 2 měsíce a tak, tak mě to zarazilo, že vím, že právě až od 15 měsíce 😨

saminomimino
16. jún 2010

neu.sono,jistě máš pravdu proč trápit dítě nemocí když mu nechám píchnout očkovací látku a jek klid,jenže to není jen o tom každý organizmus nemusí reagovat podle tabulek,prostě vyhodnotí očkovací látku jinak a nebo není schopné takovou nálož nemocí najednou příjmout a je zle,spustí se šílené nemoci,apatie autismi nebo dítě zemře,ber to tak že vakcíny nejsou testovány na lidech a ikdyby byli každý organismus je jiný a nelze říct jak bude reagovat tvé dítě.Mimo to se ve vakcínách nachází i pomocné látky jako třeba rtuť a to se už vůbec nikdo nezajímá jak působý na miminko,ty by sis sama nechala píchnout dávku rtuťi?Já teda né.....
A tak lze pokračovat....třeba MMR je živá vakcína a to je ten pravý hukot,milony šílených virů najednou a od různých nemocí řádí v tom tělíčku jak pominuté a tělo bojuje a třeba nedobojuje a třeba jo ale proč experimentovat s vlatním dítětem....možná není tak moc těch dětí které to poškodilo ale přece jsou a nechci aby mé dítě k této menšině patřilo...

neu.sona
16. jún 2010

tak stejně s tím nic nenaděláš. očkování je povinné. řeším tu jen to, zda ještě k tomu všemu přidat neštovice či ne...
samozřejmě, že každé dítě bojuje jinak, ale myslím, že jsou to vyjímečné přídady...

saminomimino
16. jún 2010

ale nadělám!!Všechno jde....

luthien.k
16. jún 2010

@neu.sona, my taky máme očkování MMR "odložené", zatím do dvou let věku a posléze si ho necháme odložit na neurčito... 😉 Protože vím zde z MK o několila případech rozjetého autismu po MMR (jinak předtím zdravých dětí) a sama naše doktorka říkala, že tato vakcína bývá spouštěčem autismu a epilepsie (když jsme o ní diskutovali), vezmu raději na sebe riziko těch tří dětských nemocí, než takové reakce 😖 Ale samozřejmě co lékař, to názor... Navíc moje dítě má alergické sklony, takže může zle reagovat i na nosiče vakcíny. Naše lékařka mi kvůli tomuto riziku rozmluvila i nepovinného pneumokoka.

neu.sona
16. jún 2010

Já teda nevím holky, ale některé názory se mi zdají přehnané... Samozřejmě, když je dítě k něčemu náchylnější, tak proč ne, ale proč by se to mělo rozjet u normálního zdravého dítěte, když k tomu nemá sklony ani nikdo jiný v rodině nic podobného nemáme??
Chápu, každý máme na to jiný názor. Já nikoho neodsuzuji, každý podle svého svědomí, ale pochybuju, že by se u nás očkovala taková vakcína, kdyby mělo každé dítě takovou reakci...

lott
16. jún 2010

neu.sona Ahoj, to mas zbytecne, ja se tu ozvala, ze ockovani neni zadna hruza a to byl hukot.....u nekterych rodicu je boj proti ockovani skoro nabozenstvi, tak je zbytecne se hadat 😝 Jo a v okoli ockovali vsichni priorix tetra a az na par dni horecek a osypani vse ok, vetsina deti zcela bez reakce. Jo a muj stryc, doktor a docent videl par pripadu spalnickoveho zanetu mozku.....ty deti, to byla hruza....takze tak 😉

neu.sona
16. jún 2010

Díky lott :o). Strach teda teď mám, když čtu některý příspěvky, ale zase si říkám, že by se asi opravdu neočkovalo, kdyby to dětem způsobovalo takové problémy. My jdeme do priorix tetry 😎

luthien.k
16. jún 2010

A proč, holky, myslíte, že v mnoha vyspělých evropských zemích je očkování nepovinné? Vyskytují se tam snad proto epidemie těchto nemocí? 😉 Jasně že ne! Když chcete očkovat a jste přesvědčené, že je to dobré, tak proč ne, ale mně osobně vadí, že mě tady u nás do toho stát nutí. Když dítě dostane zlou reakci po očkování, koho pak budete volat k zodpovědnosti? Nikdo se nenechá...
No a s tím přeháněním: zeptejte se erikasadek, jaké měla dítě před MMR a jaké má po něm... 😒

lott
16. jún 2010

neu.sona - no jasne je, ze mohou byt reakce i horsi, ale - predstav si, ze v pripade ockovani bojuje dite jen s oslabenymi viry, v pripade nemoci s viry v plne sile....takze se obavam, ze deti, ktere dopadly po ockovani spatne, by po prodelane nemoci treba i zemrely. Priorix tetra je kvalitni vakcina, znam x mamin z plavca, poradny i pribuzenstva a reakce mela jen hrstka deti, my teda taky, ale nebylo to nic, co by nespravilo par cipku nurofenu. Je mi lito, ze nekomu treba ockovani poskodilo zdravi, ale to treba muze udelat i obycejny paralen nebo vceli pichnuti....

petot
16. jún 2010

@lott: Priorix tetra predstavuje vo svojej podstate 4 staré vakcíny v jednej ampulke.

Ktorákoľvek z tých vakcín je sama osebe do istej miery riskantný podnik, ale v prípade MMR sa situácia prudko vyhrotila: kvôli úsporám v zdravotnom systéme sa totiž spojili 3 vakcíny do jednej. Keďže vtedy pediatri ešte mali skúsenosti s tými chorobami, vedeli aj to, že priebeh býva ďaleko horší keď prepuknú 2 choroby naraz. Preto spočiatku tejto 3-vakcíne nedôverovali. Nakoniec však boli donútení ju používať.

Takže nie je žiaden div, že možno (s otáznikom) sa dieťa dokáže dobre vysporiadať s jedným atenuovaným vakcínovým vírusom, ale 3 vírusy naraz je ruská ruleta a časť detí to nezvládne a končí veľmi zle.

Aj keď ja osobne považujem očkovanie proti týmto detským chorobám za zbytočné a škodlivé, musím poznamenať, že veľkej časti tých najzávažnejších reakcií by sa zrejme dalo predísť jednoducho tak, že by sa podávali samostatné vakcíny ako kedysi.

bubelko
16. jún 2010

@luthien.k > no neviem ako inde v europe, ale vo svajciarsku, kde je ockovanie odporucane, ale dobrovolne, maju kazdorocne relativne vela pripadov osypok a zaujimave, ze najviac pripadov prave v kantonoch, ktore maju nizke percento zaockovanosti. dost velky pocet pripadov bolo s komplikaciami, ktore koncili v nemocnici, jeden tusim v 2008 skoncil smrtou. uz si to presne nepamatam, musela by som to hladat na webe. to iste sa deje v nemecku. ked to porovnam so slovenskom alebo cechami, tak neviem.

bubelko
16. jún 2010

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:cegsu...
@luthien.k > toto je sprava z minuleho roka o tych pripadoch. ten pripad, co zomrelo to dievcatko, bolo z minuleho roka, nie 2008 ako som pisala.

lott
16. jún 2010

Ta moje odpoved z 20:40 byla pro @luthien.k 🙂

lott
16. jún 2010

@petot : nemas spravne informace, v priorixu a priorixu tetra jsou jine kmeny viru danych nemoci nez v klasicke MMR

luthien.k
17. jún 2010

@lott, pochopila jsem 🙂
Jinak zpráva zajímavá, trochu německy umím. Otázkou je, jak by vypadala zpráva například o "obyčejné epidemii" chřipky a kolik zdravých dětí zemře na ni... Navíc o nemocech tohoto typu, které alespoň u nás, pokud vím, musí lékaři hlásit a o případných komplikacích se dobře vedou statistiky, ale nevím o tom, že by se vedly statistiky o komplikacích očkování...? 😕 Pochybuju, že ty se někam hlásí a navíc je velmi snadné potíže "nedat do souvislosti s očkováním". Jestli ano, dejte někdo link, možná by to bylo zajímavé pokoukání též.

artuse
17. jún 2010

@lott co myslíš, tím "klasická MMR"? priorix se označuje jako mmr očkování ne?